Zaloguj się, aby obserwować  
Darnok1

Piłka Nożna

67877 postów w tym temacie

Dnia 16.09.2008 o 18:58, PSAT Darth Stan napisał:

To jest defensywny pomocnik, bardziej niż Murawski który jest typowym środkowym, bo umie
grac i do przodu ale i z tyłu. W reprezie brak napastników i właśnie ofensywnego pomocnika,
niby jest Roger, lecz forma jego jest po prostu słaba i kto go ma zastąpić? Krzynówek?
To już wole aby zagrali 4-4-2 z Lewym(z Lecha) i Smolarkiem(Piszczkiem) w napadzie.


Ojć, sorki za błąd :P.

Nie wiem jak wy ale ja na przykład uważam, że środkowi pomocnicy w reprze mają łatwiej, jak grają w jednym klubie. Najlepszy przykład właśnie to Murawski - Bandrowski, razem mogą dać kadrze jeszcze więcej niż jakby miał grać tylko jeden z nich, w końcu razem grają w klubie, o wiele lepiej zrozumieją się w wielu sytuacjach. Wracając do Brożka to ta nieszczęsna kontuzja mogła odebrać nam 2 punkty w pierwszym meczu. Rywale to nie był Man Utd i Brożek, biorąc pod uwagę jego grę mógłby nawet sam coś sobie do strzału stworzyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2008 o 19:07, jcl99 napisał:

A ile masz lat, skąd jesteś i na jakiej grasz pozycji?
My niestety jesteśmy w lidze przedostatni, koledzy wiedzą że ja potrzebuje czasu na aklimatyzację
i często jestem porównywany stylem gry do Maćka Żurawskiego (mój pierwszy idol), ale
sam siebie porównuję do Boguskiego i Błaszcza (10% talentu i 90% pracy). Można powiedzieć,
że "zasuwam" po boisku, ale ze strzałami jest słabo chociaż przez wakacje ćwiczyłem nawet
kilka godz. dziennie.
Praca i praca, a cię ktoś zauważy :)



mam prawie 15 lat gram no dość słabo w porównaniu z moimi kolegami znaczy na boisku jestem szybki tylko gorzej z kiwaniem no i jeszcze dobrzze strzelam karniaki przynajmniej tak mi mówiono podobno szybko się ucze więc może coś z tego będzie lubie nawet bardzo lubie grać w piłke i chyba zapisze się do miejscowego klubu może kiedyś jak rzeczywiście coś z tego będzie dostane się do porządnego klubu bardzo bym chciał do menchesteru united ale to raczej niemożliwe przynajmniej z tymi umiejętnościami co teraz mam chyba żebym się sprawdził może kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem szkoda czasu na sosina. gdyby strzelał bramki dla juventusu, to nie byłoby rozmowy. potrzeba nam młodszych zawodników którzy będą mogli być podstawą drużyny w rpa, a może nawet na następnych euro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2008 o 19:55, hagen321 napisał:

mam prawie 15 lat gram no dość słabo w porównaniu z moimi kolegami znaczy na boisku jestem
szybki tylko gorzej z kiwaniem no i jeszcze dobrzze strzelam karniaki przynajmniej tak
mi mówiono podobno szybko się ucze więc może coś z tego będzie lubie nawet bardzo lubie
grać w piłke i chyba zapisze się do miejscowego klubu może kiedyś jak rzeczywiście coś
z tego będzie dostane się do porządnego klubu bardzo bym chciał do menchesteru united
ale to raczej niemożliwe przynajmniej z tymi umiejętnościami co teraz mam chyba żebym
się sprawdził może kiedyś.


To będzie dobre posunięcie, szczególnie, jeśli gdzieś niedaleko Ciebie jest klub jakiś trochę większy, który gra np. w I czy II lidze. Dorzuć, że czasem takie kluby z niższych lig współpracują z większymi, np. z Wisłą czy Górnikiem. Często ludzie z takich klubów jeżdżą po mniejszych miejscowościach szukając młodych i ciekawych zawodników. Może akurat się uda? Przykładem jest mój kolega, zaczął na wsi, potem Raków Częstochowa a teraz jest w PGE GKS Bełchatów. Jak na nas miał bardzo dobre umiejętności, bardzo dużo pracował. Pracuj, pracuj i jeszcze raz pracuj a masz szanse :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Stosuj interpunkcję w postach, to znacznie ułatwi ich czytanie.

Jeśli zaczyna się w Twoim wieku raczej już nie ma co liczyć na profesjonalną grę. Najlepiej zgłosić się do lokalnego klubu i rozpocząć amatorską przygodę z piłką, która też może być bardzo satysfakcjonująca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2008 o 20:35, jaceloth napisał:

chyba wybiorę psv-atletico, a wy na co stawiacie?

OM- Liverpool. Czuję,że The Reds mogą nie mieć na Velodrome łatwo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2008 o 20:38, mati285 napisał:

OM- Liverpool. Czuję,że The Reds mogą nie mieć na Velodrome łatwo :)


Napewno nie będzie łatwo The Reds wygrać tego meczu. OM może sprawić ciekawą niespodziankę wygrywając z wyspiarzami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie mów nigdy ;P
Ja też się szybko rozwijam, a ćwicz kiwki i wogóle ćwicz i trenuj. Ja robię też dużo żonglerek na poprawę techniki no i ćwiczę wolne, akurat z karnych jestem słaby, tzn. zależy jak nogę ustawię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i pierwsza połowa meczu Chelsea z Bordeux zakończona, wynik 2:0 dla gospodarzy odzwierciedla co się na boisku dzieje. Francuzi nie stwarzają sobie żadnych sytuacji, co najwyżej strzały z rzutów wolnych, które przelatują nad bramką. Więcej goli dla Chelsea powinno paść, ale Lampard fatalnie przestrzelił z najbliższej odległości.

A Liverpool może miec kłopoty, jednego gola stracili, Gerard zdobył dwa, jeden z karnego. Oby zakończyło się wygraną Marsylii, albo przynajmniej remisem :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz dopiero mogę powiedzieć, że wynik oddaje w pełni to co się działo na boisku :]

4:0 dla Chelsea, dwa ostatnie gole strzelone przez Francuzów, i jedynie to ich ratuje po tym meczu, bo jak zawsze Malouda z Anelką zagrali tragicznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2008 o 22:38, Mistic napisał:

Teraz dopiero mogę powiedzieć, że wynik oddaje w pełni to co się działo na boisku :]

4:0 dla Chelsea, dwa ostatnie gole strzelone przez Francuzów, i jedynie to ich ratuje
po tym meczu, bo jak zawsze Malouda z Anelką zagrali tragicznie.


Malouda z Anelką to dwa kiepskie zakupy Chelsea, dwa gole w wygranym już meczu wiele nie zmieniają. Oby utrzymali formę strzelecką na ważniejsze momenty.Ale wynik cieszy :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem mecz Barca - Sporting. Katalończycy zwyciężyli 3-1, ale nie było to zwycięstwo w jakimś szczególnie dobrym stylu. Wciąż wiele pracy czeka Pepe Guardiolę. Mam nadzieję, że w końcu przywróci Barcy dawny blask.

Po obejrzeniu meczu wchodzę w wyniki pozostałych, raczej bez niespodzianek, aż nagle widzę Roma 1 - 2 CFR Cluj. Na miejscu Rzymian chyba spaliłbym się ze wstydu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Racja, też oglądałem ten mecz. Myślałem, że Messi pod koniec meczu wykorzysta te setkę, ale cóż najważniejsze, że wygrali 3:1.

No mecz Romy również mnie zdziwił, i to nawet bardzo. Poza tym zdziwił mnie Werder, któremu ekipa z Cypru zabrała 2 punkty. Szkoda, że ich coach zdjął Sosina :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skazywano Anorthosis Famagusta i Cjul na "dawców punktów", a ku mej uciesze trochę namieszali i pokazali się dobrze na starcie rozgrywek Ligi Mistrzów 2008/2009. Remis mistrza Cypru z Werderem na wyjeździe można określić sporą niespodzianką, ale już porażka AS Roma u ciebie z Rumunami to już nawet sensacyjny wynik. Jednak to tylko pokazuje, że piłka nożna wciąż się wyrównuje i tak gdzie są inwestuje pieniądze, tam poziom sportowy wzrasta. Ile to razy mogą wygrywać wszystko kluby z: Anglii, Hiszpanii, Włoch czy Niemiec ?
Jeżeli nasze kluby chcą zacząć się liczyć w Europie, to mogliby sobie wziąć za przykład Rumunię. Zainwestowano tam pieniądze w ostatnich latach i efekty widać. Steaua, Rapid czy teraz Cjul biją teraz w bramy liczących się klubów "Starego Kontynentu".
Dziś w TVP mecz Manchester Utd. - Villarreal i liczę na dobre widowisko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z dzisiaj rozgrywanych meczów szczególnie interesuje mnie mecz Real Madryt- Bate Borysów, w sumie trochę się boję bo wczorajsze spotkania pokazały, że w LM nie ma dostarczycieli punktów. W dodatku i tak dość słaba obrona Realu będzie musiała sobie poradzić bez Portugalczyka Pepe. Myślę, że 3 punkty pozostaną w Madrycie,ale Białorusini pokuszą się o zdobycz bramkową
Drugim meczem ,na który zwracam uwagę jest mecz Manchester United- Villareal. Piłkarze A.Fergusona też są troche zdekompletowani ponieważ w podstawowej jedenstace zabrkanie P. Evry( wstrząs mózgu po mecz z Liverpoolem) a także P. Schoolesa( czerwona kartka w meczu o Superpuchar). Jednak gotowy do gry jest już "CR7" ale czy Ferguson postawi na niego od pierwszych minut?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2008 o 10:12, paweusz napisał:

Ile to razy mogą wygrywać wszystko kluby z: Anglii, Hiszpanii, Włoch czy Niemiec ?
Jeżeli nasze kluby chcą zacząć się liczyć w Europie, to mogliby sobie wziąć za przykład
Rumunię. Zainwestowano tam pieniądze w ostatnich latach i efekty widać. Steaua, Rapid
czy teraz Cjul biją teraz w bramy liczących się klubów "Starego Kontynentu".


No cóż - żadnej Amerykii nie odkryłeś tym stwierdzeniem.
Mózgi naszego narodu głowią się jak dla mnie nad głupotą - zwolnić czy nie zwolnić trenera, podczas gdy problem leży u samych podstaw - szkolenie młodzieży i boiska, a raczej "boiska" na których te szkolenia obecnie się odbywają, szkółki piłkarskie - mamy my w ogóle coś takiego?
Jestem za zostawieniem Leo, przede wszystkim dla tego, że nowy trener nic nie da, chyba że na bardzo krótką metę (bo jak wiadomo z nowym trenerem zawsze przychodzi parę ładnych meczy). Jestem również za zatrzymaniem dlatego, że lepszego nie mamy. Nawet jakby był Benitez, Mourinho, Riijkard i inni - cóż by oni dali?

Jeszcze coś na temat LM dodam, bo wczoraj przyszło mi to do głowy.
Wielokrotnie w tym temacie były dysputy na temat tego, która LM byłaby lepsza. Czy taka jak teraz, im lepsza liga tym więcej zespołów, czy sami mistrzowie, a reszta PUEFA. Oczywiście każdy zgadzał się, że dla nas byłaby druga opcja lepsza, ale dla silniejszych już nie. Otóż wczoraj doszedłem do wniosku, że dla nich też. Mecze mistrza Polski z mistrzem Rumunii wcale nie muszą być takie złe. Zespoły są ambitne i mecze są naprawdę nieraz ładniejsze od takich klasyków jak Real - Liverpool. I moim zdaniem LM nie straciłoby na oglądalności (jedynie PUEFA by zyskał), ponieważ mecze słabszych czasem ogląda się lepiej niż silniejszych - pamiętacie Wy którzy to czytacie - jak nażekaliśmy na LM, podczas gdy każdy chciał oglądać PUEFA?
I drugi argument jest taki, że takie mecze jak Chelsea - Liverpool ogląda się super, ale... to się w końcu przeje. Jako wielki fan piłki angielskiej nie oglądałbym już w tym roku tego meczu z taką fascynacją jak rok, dwa lata temu. A pomyślcie - jakby grali sami mistrzowie, wielkie klasyki mistrza Anglii z mistrzem Hiszpanii czy Włoch z Niemiec trafiałyby się rzadziej... I to dopero byłoby widowisko, na które każdy kibic by czekał.
Mam nadzieję, że Platini wprowadzi swoje wizje.
Ale ja tak czy siak z zapartym tchem oczekuje meczu Juventus Turyn - Real Madryt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować