Zaloguj się, aby obserwować  
Darnok1

Piłka Nożna

67877 postów w tym temacie

na razie nasza drużyna gra zaskakująco...dawno nie widziałem naszej drużyny grającej tak dobrze. niepokoi tylko krzynówek na obronie, ale może jakoś te 45 min doczłapie? dziwią mnie wywiady z zawodnikami w przerwie. mając kilka minut na odsapnięcie, wysłuchanie wskazówek trenera, nabranie mobilizacji na druga połówkę, jak można marnować choćby 30sekund na głupie pytania dziennikarza???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Świetny jak na razie mecz naszej reprezentacji ! Tak jak było to dwa lata temu z Portugalią , Polacy właśnie w 3 meczu zaczęli grać swoje ! Jak to się mówi do trzech razy sztuka :) Jak Kuba Błaszczykowski będzie tak świetnie grał , to do Liverpoolu trafi bardzo szybko i będzie podstawowym zawodnikiem The Reds :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Błaszczykowski - ten chłopak to geniusz. Nie dziwie się, że np. taki Liverpool go chce, a Borussia za żadne skarby nie chce Go oddać. Asysta przy bramce Brożka niesamowita - waleczny jak Tevez, nie ma dla Niego piłek przegranych. A kontra - wiadomo że jest szybki i to wykorzystał, a sam lob to majstersztyk. Jak już grał w Wiśle uważałem Go za wielki talent, teraz się to tylko potwierdza. Oby więcej takich piłkarzy w Polsce:). Dobrze grają jeszcze dziś Roger, Brożek, Boruc, Lewandowski. Roger ma groźne podania, Brożek strzelił bramkę, Boruc w 1 połowie wyjął bodajże 3 groźne strzały. A Lewandowski, nie byłem przekonany co do Niego, ale w tym meczu mi się akurat podoba Jego gra. Wasilewski włącza się w ofensywę, Wawrzyniak przed zmianą także ładnie ofensywnie (czemu tego podania od Rogera nie wykorzystał...). Żewłakow, Dudka przyzwoicie. Krzynówka lubię, ale w tym meczu jak na razie dla mnie nic wielkiego nie pokazał. Smolarek- osobiście Go nie lubię, gra mecz taki, jaki się spodziewałem, ale nie jest to typowy lewy pomocnik. Szczerze bardziej bym Rogera na lewo postawił (ale ten jako ofensywny pomocnik gra wyśmienicie), a zamiast ofensywnego pomocnika wprowadziłbym Sosina do ataku (ale ja Leo nie jestem). Murawski - jakby jeszcze bardziej odważnie grał, byłoby wyśmienicie, może ostatnio mniej widoczny, ale i tak przyzwoity występ. Dojechać z tym wynikiem do końca, a będzie naprawdę wspaniale:). Szkoda mi Cecha, bo uważam Go za wyśmnienitego bramkarza, w 3 najlepszych (obok Casillasa i Boruca), gra w mojej ukochanej Chelsea, ale w meczach takich jak dziś cieszę się, że jednak dał się pokonać 2 razy:). Oby takie szybkie kontry, taka determinacja była obecna w każdym meczu naszej reprezentacji.

EDIT: Paweł zrobił swoje, niech teraz Robert Lewandowski coś pokaże:). Mimo wszystko na ostatnie 10 minut zdjąłbym Smolarka, Rogera dał na lewą pomoc, a do ataku wprowadził 2 napastnika, Sosina. Skoro dostał powołanie, niech zostanie sprawdzony przez te chociaz 10 minut.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mamy Lecha i mamy naszą kadrę. Jedno jest pewne w tym roku na jesień będzie jeszcze co oglądać. Prawie bezbłędny mecz Polaków. Nie ma co wyróżniać kto był lepszy kto gorszy Polacy świetnie grali piłką. Dobrze wiemy że Kuba był ozdobą meczu ale cieszy mnie przede wszystkim jak Polacy zagrali we wszystkich formacjach. A gole padały po pięknych akcjach. Polacy grają taki dziwny futbol niby do tyło do bramkarza a tu jedno podanie otwiera drogę do bramki( vide Kuba).

PS: Kadra na przekór Pzpnowi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W Chorzowie szczęśliwy stadion :)
Piękny mecz. Tyle. :)

Poza tym mam wrażenie, że nasza reprezentacja nie potrafi się mobilizować na mecze ze słabszymi drużynami. Powinniśmy zawsze grać z mocnymi ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i ładnie - tak jak pisałem, taki mecz może przyjść w najmniej opdowiednim momencie. Piękna akcja Wiślaków, a nie Lechitów Brożka i Kuby dała nam pierwszego gola. :p Druga też Kuby. Szkoda tej straconej bramki, ale to nic. Ładny mecz, tylko nasi kibice sławetni się coś popsuli. "PZPN PZPN je... PZPN" nie znam takiej polskiej pieśni.
Kuba jak już wiele razy pisałem mój ulubiony polski piłkarz, mam nadzieję, że wybierze inną drogą do Anglii i niż Liverpool, ale... lepiej to niż nic. ;)

Niemcy - Rosja 2:1
Czekałem na ten mecz. Pierwsza połowa totalnie pod dyktando Niemców, w drugiej Rosja przycisnęła i widziałem tą Rosję z EURO, ale kapitalnie spisał się nowy bramkarz 23 letni Adler. Miejscami widziałem w bramce starego dobrego Kahna i to dosłownie. Stylem gość bardzo go przypomina - myślę, że póki co zasługuje na numer jeden, a Enke na numer dwa. Bardzo dobrze Podolski i Ballack.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

cóż dodać - jesteśmy w niebie. jak udało się nam zagrać tak dobry mecz?piłka nożna jest jednak i możne na szczęście irracjonalna. nie mieliśmy prawa wygrać tego meczu, a jednak dominowaliśmy i każdy inny wynik byłby niesprawiedliwy. moja refleksja: widać jak to jest kiedy słaby trener gra z dobrymi zawodnikami przeciwko dobremu trenerowi ze słabymi zawodnikami ( oczywiście z wyjątkami:boruc, kuba). roger rozegrał najlepszy mecz w kadrze.na euro był efektowny, ale nie zawsze użyteczny, dziś był nie tylko efektowny, ale też cholernie pożyteczny. ci którzy byli przeciwko jego naturalizowaniu dziś nie powinni sie cieszyć, albo powinni się pokalać. bez niego nie wygralibyśmy tego meczu. najważniejsze, że cała drużyna grała dobrze, bo naszą siłą jest zespół. wreszcie wróciła nadzieja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2008 o 22:44, Vaxinar napisał:

No i ładnie - tak jak pisałem, taki mecz może przyjść w najmniej opdowiednim momencie.
Piękna akcja Wiślaków, a nie Lechitów Brożka i Kuby dała nam pierwszego gola. :p


przypominam ci szanowny drowie, że kuba nie jest aktualnie zawodnikiem wisły, ba nie jest nawet jej wychowankiem, stąd nazywanie go wiślakiem jest bezsensu. czy w meczu reprezentacji nie można by się wznieść ponad szowinizmy klubowe?
a brożek strzelił dziś bramkę życia, przynajmniej na razie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Roger i Błaszczykowski to transfery do Olypiakosu i Liverpoolu mają już załatwione. Czy ich kluby puszczą? Roger i Kuba byli najlepsi na boisku. Roger świetnie podawał, w gęstej połowie Czechów(wysoki pressing ustawili i mocno zagęszczali środek pola) Ale wystarczało jedno prostopadłe górne podanie od Roger i mieliśmy groźną sytuacje pod bramkową:) Znowu nie widoczny był Smolarek. Obudził sie kilka razy, głównie pod koniec meczu kiedy przeszedł na środek. Spalił sie chłopak:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2008 o 22:57, jaceloth napisał:

przypominam ci szanowny drowie, że kuba nie jest aktualnie zawodnikiem wisły, ba nie
jest nawet jej wychowankiem, stąd nazywanie go wiślakiem jest bezsensu.

1. Powiedział jak odchodził, że czuje do tego klubu to i owo, wiele mu zawdzięcza, ogromny szacunek i tak dalej.
2. To była taka moja lekka uszczypiliwość, uwaga z przymrużeniem oka. Czy nie jest przesadą nazywanie tego "szowinizmem klubowym"? ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2008 o 23:14, Vaxinar napisał:

1. Powiedział jak odchodził, że czuje do tego klubu to i owo, wiele mu zawdzięcza, ogromny
szacunek i tak dalej.

mimo wszystko faktów to nie zmienia, że teraz oddałby serce dla dortmundu, a w przyszłości może dla the reds?

Dnia 11.10.2008 o 23:14, Vaxinar napisał:

2. To była taka moja lekka uszczypiliwość, uwaga z przymrużeniem oka. Czy nie jest przesadą
nazywanie tego "szowinizmem klubowym"? ;-)

rozumiem ironię, jednak skala emocji jest zbyt duża, żeby podchodzić z dystansem do memłania o wiślakach , czy lechitach:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Dokładnie dwa lata po najlepszym polskim występie od bodaj ćwierćwiecza, dokładnie w tym samym miejscu i z dokładnie tym samym sędzią dokładnie inna polska reprezentacja zagrała z przeciwnikiem równie niewdzięcznym. Skończyło się dokładnie tym samym rezultatem."

Coś w tym jest ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy dwa lata temu nie graliśmy potem z Belgią na wyjeździe? :P Jeśli tak, to wynik naszego najbliższego meczu będzie 1:0 dla nas. Jestem dziwnie spokojny po dzisiejszym meczu, sam nie wiem czemu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2008 o 00:35, haderQ napisał:

Czy dwa lata temu nie graliśmy potem z Belgią na wyjeździe? :P Jeśli tak, to wynik naszego
najbliższego meczu będzie 1:0 dla nas. Jestem dziwnie spokojny po dzisiejszym meczu,
sam nie wiem czemu ;)

Dwa lata temu graliśmy 3 dni wcześniej z Kazachstanem i fuksem było 1:0 o ile pamiętam,a miesiąc później 1:0 z Belgią równie wymęczone(gol Matusiaka)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować