Zaloguj się, aby obserwować  
Darnok1

Piłka Nożna

67877 postów w tym temacie

Dnia 22.10.2008 o 00:55, hehe napisał:

Berbatov dwa gole ze spalonego, Saganowski... gol ze spalonego :))


A Platini wciąż się upiera, żeby nie wprowadzać powtórek. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2008 o 09:19, Invin napisał:

A Platini wciąż się upiera, żeby nie wprowadzać powtórek. :/

Bo Platini zaaprobował pomysł z 5 arbitrami, który był ostatnio testowany na młodzierzowych mistrzostwach w Słowenii (nie pamiętam kategorii wiekowej). Ponoć pomysł wypadł bardzo dobrze i Francuz będzie chciał go wprowadzić. Polega to na tym, że poza arbitrem głównym i 2 liniowymi będzie jeszcze 2 poruszających się w obrębie wyłącznie pola karnego. W sumie ciekawe, bo największe kontrowersje powstają w tym sektorze boiska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2008 o 09:45, hunter22 napisał:

Ciekawa ta kolejka LM, kilka hokejowych wyników... ale szkoda, że Real przegrał i MU
wygrał :/


Właśnie cudnie dziadzie jeden ;)


Co do bramek Dimitara - nie wiem,nie widziałem ich ale zaraz to nadrobię chyba na YT i ocenię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem te bramki i wg. mojej oceny jeśli przy pierwszej był spalony to minimalny, przy drugiej nie ma mowy z powodu tego,że gdy strzelał Cristiano to Berbatov nie brał udziału w akcji, a to Boruc popełnił błąd odbijając piłkę ( wtedy nie ma przepisu o spalonym, jeśli bramkarz popełnia błąd - przynajmniej wg. mojej wiedzy - spalonego wyznacza piłka ) no i bramka Roo gdzie odgwizdano spalonego była prawidłowa. Został jeden z obrońców, a na linii był z najbliższym sobie. Czyli bilans zysków i strat się wyrównał ( tak wiem, nie wiadomo jakby się potoczył mecz gdyby sędzia nie uznał pierwszej bramki )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2008 o 09:38, paweusz napisał:

Bo Platini zaaprobował pomysł z 5 arbitrami, który był ostatnio testowany na młodzierzowych
mistrzostwach w Słowenii (nie pamiętam kategorii wiekowej). Ponoć pomysł wypadł bardzo
dobrze i Francuz będzie chciał go wprowadzić. Polega to na tym, że poza arbitrem głównym
i 2 liniowymi będzie jeszcze 2 poruszających się w obrębie wyłącznie pola karnego. W
sumie ciekawe, bo największe kontrowersje powstają w tym sektorze boiska.


To zwracam mu honor, bo tego nie wiedziałem. Pamiętam tylko wywiad z nim, jak się śmiał z pomysłu wprowadzenia powtórek i grubo przesadzał w konsekwencjach. Ale sam pomysł niegłupi, tylko nie wiem, czy pomoże to w ocenie spalonych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nieźle - janusz vel "kasa, misiu kasa" wójcik aresztowany...nasuwa się tylko jedno pytanie ; kto następny? najlepsza z tego wszystkiego jest reakcja koźmińskiego: "szok"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2008 o 10:26, dawidos170 napisał:

Obejrzałem te bramki i wg. mojej oceny jeśli przy pierwszej był spalony to minimalny,
przy drugiej nie ma mowy z powodu tego,że gdy strzelał Cristiano to Berbatov nie brał
udziału w akcji, a to Boruc popełnił błąd odbijając piłkę ( wtedy nie ma przepisu o spalonym,
jeśli bramkarz popełnia błąd - przynajmniej wg. mojej wiedzy - spalonego wyznacza piłka
)


Co za różnica czy bramkarz popełnia błąd czy nie ? Berbatov w momencie strzału był na spalonym i potem uczestniczył w akcji. Przepis mówi:
" Zawodnik, który przebywał na pozycji spalonej w momencie oddania strzału przez współpartnera i bezpośrednio po odbiciu się piłki od poprzeczki, słupka bramkowego lub przeciwnika broniącego bramki i bierze, według opinii sędziego, aktywny udział w grze, to staje się spalonym."

Więc spalony był :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2008 o 14:50, jaceloth napisał:

nieźle - janusz vel "kasa, misiu kasa" wójcik aresztowany...nasuwa się tylko jedno pytanie
; kto następny? najlepsza z tego wszystkiego jest reakcja koźmińskiego: "szok"...

Zabawne są te reakcje. Środowisko piłkarskie nie jest zaskoczone, ale działacze owszem :] chyba zaskoczeni faktem, że Wójcik wpadł. Do tej pory myśleli że są bezkarni. Nikt wątpliwości nie ma, że całe środowisko jest skorumpowane. Oby poszły za tym kolejne zatrzymania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2008 o 17:52, azure83 napisał:

Zabawne są te reakcje. Środowisko piłkarskie nie jest zaskoczone, ale działacze owszem :] chyba zaskoczeni faktem, że Wójcik wpadł.


Hehehe. Jedyne wytłumaczenie ;]
A kandydat na prezesa, pan K. ma zarzuty tyczące się niegospodarności. Zaiste, świetna kandydatura...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.10.2008 o 18:31, walgierz napisał:

A kandydat na prezesa, pan K. ma zarzuty tyczące się niegospodarności. Zaiste, świetna
kandydatura...


W przypadku tego pana, nie musiałem czekac na zarzuty prokuratorskie. Wystarczyło jego zdjęcie i nazwisko :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dziwnie dziś wyglądał liverpool w tych około niebieskich strojach...z przebiegu końcówki meczu - zasłużony remis, z przebiegu całego meczu, to jednak liverpool był drużyna dużo lepszą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wygrana 5-0 na kompletnym luzie i wszystkie gole strzelone przez wychowanków. Łącznie w pierwszym składzie wyszło ich sześciu, a na ławce usiadło dwóch kolejnych, z czego jeden wszedł do gry w jej trakcie. Ogółem ósme zwycięstwo z rzędu, jesteśmy jedynym klubem, który wygrał na razie wszystkie mecze w Lidze Mistrzów...dobrze to wygląda, choć dalej uważam, że prawdziwą wartość tej drużyny pokażą dopiero listopad oraz grudzień, kiedy w lidze po kolei mamy nie leżące nam Getafe, a później Sevillę, Valencię, Real i Villarreal. W międzyczasie spotkania w Lidze Mistrzów ze Sportingiem i Szachtarem...to dopiero będzie miesiąc prawdy, ale póki co są powody do radości i optymizmu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zasłużony remis mimo to wydawało mi sie, ze Liverpool wykazywal wieksza gre na boisku. Natomiast o wielkim pogromie Barcelony nad FC Basel co tu duzo mowic. Byli bardzo skupieni na grze. Katalończycy ciagle prowadza w grupie i to cieszy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://sport.onet.pl/74318,1248685,1849487,,ballack_zostanie_wyrzucony_z_reprezentac ji,wiadomosc.html

Ostatnie dwa mecze, szczególnie ostatni Niemcy zagrały dobrze bez Ballacka, ale będzie to ogromny błąd selekcjonera zza Odry i Nysy.
Ja rozumiem że trener powinien mieć autorytet, ale to przesada. Kto krytykuje ten wylatuje? Jedni poprą Ballacka, inni Joachima i co? Ich też wywali? Mam nadzieję, że dobrze to rozwiążą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

23-letni Danny Cepero, bramkarz New York Red Bulls, klubu amerykańskiej ligi MLS, jest na ustach kibiców całego świata. Golkiper ten strzelił bowiem bramkę z 80 metrów.
Cepero wykonywał rzut wolny z własnej połowy boiska. Kopnął piłkę w kierunku bramki rywala, a ta przelobowała wysuniętego golkipera Columbus Crew.
Zawodnik New York został pierwszym bramkarzem w MLS, który strzelił gola. Jego ekipa wygrała mecz 3:1.

http://pl.youtube.com/watch?v=4u0tNcq3SGY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2008 o 18:37, Findan napisał:

23-letni Danny Cepero, bramkarz New York Red Bulls, klubu amerykańskiej ligi MLS, jest
na ustach kibiców całego świata. Golkiper ten strzelił bowiem bramkę z 80 metrów.
Cepero wykonywał rzut wolny z własnej połowy boiska. Kopnął piłkę w kierunku bramki rywala,
a ta przelobowała wysuniętego golkipera Columbus Crew.
Zawodnik New York został pierwszym bramkarzem w MLS, który strzelił gola. Jego ekipa
wygrała mecz 3:1.

http://pl.youtube.com/watch?v=4u0tNcq3SGY

Nie ma co , bramkarz pokonanej drużyny '''' świetnie '''' się zachował ... Meczyk odbywał się na boisku , na którym grają zawodnicy z Nfl :D Tak czy inaczej taka bramka to rzadkość , gratki dla tego bramkarza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować