Zaloguj się, aby obserwować  
Darnok1

Piłka Nożna

67877 postów w tym temacie

Dnia 23.10.2008 o 16:08, Vaxinar napisał:

Ostatnie dwa mecze, szczególnie ostatni Niemcy zagrały dobrze bez Ballacka, ale będzie
to ogromny błąd selekcjonera zza Odry i Nysy.
Ja rozumiem że trener powinien mieć autorytet, ale to przesada. Kto krytykuje ten wylatuje?
Jedni poprą Ballacka, inni Joachima i co? Ich też wywali? Mam nadzieję, że dobrze to
rozwiążą.


Raczej go nie wyrzuci, tylko upomni, bo Ballack jest liderem reprezentacji Niemiec i nie sądzę, żeby Loew odważyłby się go wyrzucić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja pozwolę sobie na chwilę nawiązać do nie tak dawnej historii, czyli wykupieniu Groclinu Grodzisk Wlkp. przez Polonię Warszawa. Kurczę, do dzisiaj nie mogę się pogodzić z decyzją pana Drzymały (który tak na marginesie jest moim nieco dalekim - wspólny przodek sprzed kilku pokoleń - ale krewnym ;). Był to jeden z najlepszych Polskich klubów ostatnich lat, choć grał bez wielkich gwiazd i gwiazdeczek z pierwszych stron gazet. Czy ktoś pamięta jakiś spektakularny transfer do Groclinu? :)
A mimo to ciężko było o zakończenie sezonu bez Grodziska w czubie tabeli ekstraklasy. Na mecze musiałem dojeżdżać ponad 60 km, ale i tak mieliśmy wykupione karnety na wszystkie mecze ligowe. Atmosfera na stadionie - jak dla mnie - była niepowtarzalna, ponieważ wszyscy (mówię tu o miejscach siedzących, ale nie tylko) zachowywali się jak wielka rodzina. Oczywiście, klimat na stadionie królewskich w Madrycie zrobił na mnie x10 razy większe wrażenie, ale mówimy o naszej lidze. Prawdę mówiąc nie pamiętam, kiedy po raz ostatni np. Lech wygrał w Grodzisku i to wspaniałe uczucie, kiedy pewnie zmierzająca po tytuł Wisła przegrywa z Groclinem na własnym boisku 0:4 :)
Tylko raz byłem na meczu innej Polskiej drużyny - Lecha Poznań, kiedy to stojący przede mną w kolejce "kibic" w 10 sekund obalił 0,5 L czystej niczym sok pomarańczowy, po czym przez cały mecz darł się "ko-le-jorz" tak zapitym głosem, że ciężko było go zrozumieć. Jako, że mecz nie ułożył się po myśli gospodarzy, miałem nie małego stracha "stracha" wychodząc ze stadionu - tylu zapijaczonych pseudokibiców w jednym miejscu nigdy nie widziałem Mimo to, szanuję drużynę Lecha i życzę jej jak najlepiej w pucharach. Zdaję sobie sprawę z tego, że kolejne 100 osób stojących za mną w owej kolejce mogło się świetnie bawić i tylko na mnie padło ;/
A co z Groclinem? Wystarczy spojrzeć na miejsce Polonii Warszawa w tabeli ekstraklasy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na trzy dni przed hitem kolejki komisja ligi wykluczyła z sobie tylko wiadomych powodów Rafała Boguskiego na dwa najbliższe spotkania ligowe (czyli z Legią nie zagra). Widziałem video z momentu, w którym Boguski miał kopnąć Michniewicza, ale jedynie co na nim było widać to jakieś przepychanki między tymi dwoma graczami, po których zawodnik Piasta się przewraca. Jeżeli komisja ligi wydając wyrok kierowała się jedynie tym nagraniem to chyba jedynym powodem nałożenia kary było to, że gramy teraz właśnie z Legią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

karierę skończył Gaizka Mendieta, przez nękającą go od lat kontuzję...piłkarz trochę zapomniany, ale może ktoś pamięta te żelazne płuca valencii...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Piłką interesuje się od niecałych 2 lat, więc czy mógłby mi ktoś porównać obecną grę Milanu z tym jak grali 3-4 lata temu? Bo nie wygląda to chyba jakoś tak jak przystało na 7-krotnego zwycięzce LM.Niby zwyciężają ale w tej grze czegoś chyba brakuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dorzucę tylko fajny artykulik o nim:

http://tnij.org/b0r3


Don Zorro
Czego brakuje w grze Milanu? Moim skromnym zdaniem młodości i polotu, bo zatrudniają piłkarzy 28+, którzy najlepsze lata mają już za sobą, a piłka stała się dla nich bardziej pracą niż pasją. Porównaj najlepiej grę Arsenalu i Milanu. Różnica jest ogromna, w Londyńczykach widać radość i kombinację, a Milan to Kaka i Pato + 9 solidnych, doświadczonych zawodników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Conradzik :
Wypił pół litra i chodził :D Szacun. Na meczu Austria-Polska nie wszystkim polskim kibicom udało się wejść ani wczołgać na stadion xD Ale to było żałosne jak widziałem w jakim stanie byli "kibice" - klęczeli i żygali na drzewo przed bramkami ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2008 o 10:11, conradzik napisał:

(...)
Na mecze musiałem dojeżdżać ponad 60 km, ale i tak mieliśmy wykupione karnety na wszystkie
mecze ligowe. Atmosfera na stadionie - jak dla mnie - była niepowtarzalna, ponieważ wszyscy
(mówię tu o miejscach siedzących, ale nie tylko) zachowywali się jak wielka rodzina.
Oczywiście, klimat na stadionie królewskich w Madrycie zrobił na mnie x10 razy większe
wrażenie, ale mówimy o naszej lidze.


Taka atmosfera jest dobra, ale nie na ekstraklasę. Z całym szacunkiem, ale taki Grodziskowy "klimat" to się nadaje co najwyżej na 3 ligę. Dlatego całe szczęście, że - przynajmniej na razie - zaniknęła moda na tworzenie pierwszoligowych klubów w małych miejscowościach.

Dnia 24.10.2008 o 10:11, conradzik napisał:

Prawdę mówiąc nie pamiętam, kiedy po raz ostatni
np. Lech wygrał w Grodzisku i to wspaniałe uczucie, kiedy pewnie zmierzająca po tytuł
Wisła przegrywa z Groclinem na własnym boisku 0:4 :)


Akurat w tamtym sezonie Wisła niespecjalnie zmierzała po mistrzostwo, bo skończyła sezon na 8 miejscu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałbyś się odnieść do Lech Poznań i jego ewentualnych szansa na awans w Pucharze UEFA. Pierwsza kolejka pokazała, że CSKA Moskwa jest poza zasięgiem dla każdej drużyny w tej grupie. Feeyenord natomiast pokazał, że jest w dołku jakim jeszcze nigdy nie był i śmie twierdzić, że raczej to powinien być chłopiec do bicia w naszej grupie jednak nie można tej drużyny lekceważyć, bo może się okazać, że jeszcze to właśnie Lech będzie takowym chłopcem. Nancy bardzo pewnie zagrało i gładko wygrało także już mają 3 pkt i całkiem dobrą sytuacje, natomiast Deportivo mimo porażki ma już za sobą mecz z teoretycznie najlepszą ekipą, czyli CSKA. Jeżeli Poznaniacy chcą liczyć na awans muszą obowiązkowo wygrać z Feeyenordem i w którymś z dwóch spotkań albo u siebie z Nancy, albo z Deportivo jeszcze wygrać. Wtedy sytuacja poznańskiego klubu była by niemalże komfortowa nie mówi już o tym, gdyby po meczach z ostatnimi dwoma klubami mieć 4 pkt i jeszcze dodatkowo 3 wywalczone w meczu z klubem z Rotterdamu. 7 pktów dawało by pewny awans i nic nie zmieniła by nawet porażka z CSKA, z którym na szczęście i tak gramy na wyjeździe dzięki czemu nie stracimy atutu własnego boiska na najlepszej drużynie, bo porażka jest wkalkulowana a jak przegrywać to lepiej na wyjeździe. Gdyby udał się z klubem z Moskwy zdobyć punkty było by fantastycznie. Wierze w awans i jeżeli Lech w każdym meczu zagra na ponad 100% swoich umiejętności i nie będzie problemu z kartkami i kontuzjami to wierze, że może być dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałbyś się odnieść do Lech Poznań i jego ewentualnych szansa na awans w Pucharze UEFA. Pierwsza kolejka pokazała, że CSKA Moskwa jest poza zasięgiem dla każdej drużyny w tej grupie. Feeyenord natomiast pokazał, że jest w dołku jakim jeszcze nigdy nie był i śmie twierdzić, że raczej to powinien być chłopiec do bicia w naszej grupie jednak nie można tej drużyny lekceważyć, bo może się okazać, że jeszcze to właśnie Lech będzie takowym chłopcem. Nancy bardzo pewnie zagrało i gładko wygrało także już mają 3 pkt i całkiem dobrą sytuacje, natomiast Deportivo mimo porażki ma już za sobą mecz z teoretycznie najlepszą ekipą, czyli CSKA. Jeżeli Poznaniacy chcą liczyć na awans muszą obowiązkowo wygrać z Feeyenordem i w którymś z dwóch spotkań albo u siebie z Nancy, albo z Deportivo jeszcze wygrać. Wtedy sytuacja poznańskiego klubu była by niemalże komfortowa nie mówi już o tym, gdyby po meczach z ostatnimi dwoma klubami mieć 4 pkt i jeszcze dodatkowo 3 wywalczone w meczu z klubem z Rotterdamu. 7 pktów dawało by pewny awans i nic nie zmieniła by nawet porażka z CSKA, z którym na szczęście i tak gramy na wyjeździe dzięki czemu nie stracimy atutu własnego boiska na najlepszej drużynie, bo porażka jest wkalkulowana a jak przegrywać to lepiej na wyjeździe. Gdyby udał się z klubem z Moskwy zdobyć punkty było by fantastycznie. Wierze w awans i jeżeli Lech w każdym meczu zagra na ponad 100% swoich umiejętności i nie będzie problemu z kartkami i kontuzjami to wierze, że może być dobrze.


EDIT: Przepraszam, że dwa razy, ale miałem problemy z netem, coś mi się ścięło i wysłało dwa razy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

FC Bayern - VfL Wolfsburg 4:2 (0:2)

Warto spojrzeć na wynik do przerwy... Mecz bardzo dobry. Bayern grał w miarę dobrze od początku, ale niesłuszny kardny podyktowany dla VfL (nie dość, że nie było faulu, to jeszcze "faul" poza polem karnym). Później jeszcze jeden gol i tragedia. Bayern przycisnął, szczególnie w drugiej połowie i strzelił 4 gole po ładnych akcjach. Dobrze Ci co zwykle dobrze, w szczególności nowy nabytek Tim Borowski. Toni kontuzjowany, Klose i Poldi nic nie strzelili niestety. Widoczny również brak kontuzjowanego Lahma. Lucio powinien już dać sobie spokój, mam wrażenie że gra coraz gorzej. Kiedyś stały filar naszej obrony, pamiętam jegop rajdy przez środek i podania, po których Bayern strzelał, ale dziś to już nie jest to.
Mamy obecnie 15 punktów, będziemy zajmować miejsce około 10 po tej kolejce. Jeśli jutro Hamburger SV wygra na wyjeździe będzie liderował z dorobkiem... 20 punktów. Nie jest więc źle - te 5 punktów straty to mało, czołówka jest mocno wyrównana, ale jeśli będziemy wygrywać siądziemy na fotelu lidera niebawem. Jeśli....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No szkoda rzeczywiście Bayernu, ale widać, że ta maszynka cały czas nie działa jak należy. Skład mają bardzo równy i bardzo mocny. Myślę, że z czasem zaczną wygrywać bez straty gola. Bramka to jedyna najsłabsze ich miejsce w całej drużynie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

słaby mecz lecha, jak można zostawiać przeciwnikowi tak dużo swobody. bramkarza, potrzeba lepszego bramkarza. akcja śląska ładna, ale przy tym strzale można się było lepiej zachować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzialem wczoraj tylko urywki meczu, bo nie bylem w stanie. Slask bardzo ladnie sobie poradzil w obecnym stanie grypowym z Lechitami, ze z remisowal. Dzis nas natomiast czeka bardzo ciekawy mecz, ciekawe czy Legia pojedzie Wisle Krakow tak samo jak Lech:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma na to szans.
Wystarczy, że Jirsak i Sobol zagrają na swoim normalnym poziomie, o Brożka bym się nie martwił. Chociaż... ciekawy mecz się szykuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

legia będzie grac o remis. chyba na więcej ich nie stać. szkoda wykluczenia boguskiego. wisła straci trochę na sile ofensywnej. a i tak dzisiejszym hitem jest niebiesko-czerwony pojedynek w premier league.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować