Zaloguj się, aby obserwować  
Darnok1

Piłka Nożna

67877 postów w tym temacie

pewnie wynika to z ogólnej miernoty naszej piłki. media próbują kreować gwiazdy, bo liga pozbawiona ich jest bezbarwna. zupełnie nie zgadzam się z oceną występu lewandowskiego w rotterdamie. uważam, ze był on b. pożytecznym zawodnikiem, potrafił się utrzymać przy piłce, kilka razy był faulowany w okolicach pola karnego, celnie podawał...szum wynika też z tego, że to jednak nie regnifo jest nadzieja naszej reprezentacji w perspektywie euro...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje dla Lecha za awans dla kibiców,którzy pojechali do Rotterdamu za doping.
Teraz o meczu.Lech zagrał inteligentnie co mogło niektórych zdziwić zważywszy na zapowiedzi o walce i pewnej wygranej 2-0. Spokojna gra i czekanie na swoją szansę bo kiedyś to w końcu wpadnie,na szczęście wpadło wcześniej bo byłyby kłopoty.
Problemem nie jest obrona,ale atak.
W obronie Lech ma dobrych zawodników kłopoty są chyba z koncentracją i komunikacją(choć nie zaprzeczę lepszy partner dla Arboledy by się przydał),do tego dochodzi jeszcze bramkarz,który nie wspiera obrońców.Gra bdb na linii(on uratował wczoraj zwycięstwo),ale ma chyba przyspawane/scementowane z nią.
Wczoraj fatalnie zagrał Wilk(jego wartość określam jako staram się ale więcej nie mogę-jak przy tej próbie zagrywki "brazylijskiej") i dobrze że Peszko zagrał swoje bo na skrzydłach byłby lipton.
Murawski jak zwykle czyli waleczny,super w odbiorze i na krótkim podaniu czyli tak jak powinien def pomocnik.
Stilic dzięki za asystę przy golu,ale więcej dzisiaj za dużo nie pokazał.Szkoda mi tych dwóch wolnych wykonanych w takim samym stylu czyli silne krótki zagranie do nikogo(liczył na szczęście że ktoś to przejmie),przecież tak ładnie w poprzednich meczach zagrywał.Trochę mnie też martwi zależność drużyny od niego przy stałych fragmentach.Jak zszedł to jakim cudem nie było innego gracza który by poszedł podać rogu(tylko musiał to zrobić Djurdjević strzelec bramki właśnie z takiej okazji),choć gra na czas była widoczna-rozważmy jednak że sędzia nie prowadzi tak dobrze meczu i wlepia żótko graczowi który ma to wykonać i Ivanek zamiast do rogu schodzi do szatni.
No i dochodzimy do ataku wzmocnienia niestety są konieczne.Lewandowski może i jest dobry na Ekstraklasę czy zespoły z Europy równe poziomowi Lecha to jednak nie radzi sobie kiedy się go mocniej przykryje.Rengifo też coś dzisiaj miał celownik zepsuty(to już kolejny raz),chociaż on trochę poszarpał obronę.
Martwi mnie też co by się stało jakby Turina jednak nie wyciągnął tych piłek i Lech musiałby strzelić jeszcze jedną bramkę.Znowu byśmy gadali,że to ten bramkarz taki super hiper i wogóle więcej się nie dało.
Przecież to drużyna której każdy wlepił 3 bramki i jechał z nią jak chciał.
Kolejna rzecz to wypowiedzi po meczu jacy to jesteśmy po nim zmęczeni,przecież to było wolne tempo.Jak w poprzednich meczach mieli być prawo tak teraz(zważywszy jeszcze na przerwę po ligową),wychodzi na to że mówią tak zawsze.
Znaczące dla Lecha będą przygotowania zimowe prowadzone w specyficzny sposób.Wypowiedź Peszko,że to właśnie kondycja zrobiona w zimie pozwala na taką wytrzymałość przez cały rok. I jak tutaj teraz zrobić trening skoro wiadomo że zaraz na początku mamy ważne mecze,musimy obronić po zimie lidera(bo chcą grać w el LM),czyli wszystkie mecze są ważne.

Do napinaczy którzy krzyczą gdzie są Legia i Wisła,odpowiem ze Legia ma tyle samo pkt w lidze co wy a Wisła(przy porażkach z Lechem i Legią) o 3 mniej.Co byłoby zamiast Chazaru Lech dostaje Beitar a w rundzie wstępnej Tottenham (Wszytko zależy od szczęścia,dopisze jednak że Wisła na własne życzenie nie ograła londyńczyków).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2008 o 10:44, Gregory171 napisał:

Wczoraj fatalnie zagrał Wilk(jego wartość określam jako staram się ale więcej nie mogę-jak
przy tej próbie zagrywki "brazylijskiej") i dobrze że Peszko zagrał swoje bo na skrzydłach
byłby lipton.


Wczoraj Kolejorz zabezpieczał głównie tyły, Ivan dostał szybko żółty kartonik, potem Wilk musiał go głównie ubezpieczać był nie mal lewym obrońcą, było widać, że Ivan rozmawiał z Wilkiem by ten mu pomagał bardziej w obronie, Djurdiević grał bardzo asekuracyjnie w obronie, by czasem nie wylecieć z boiska i by czasem z bohatera nie stać się winowajcą ew. niepowodzenia.. więc co do Wilka za dużo nie zdziałasz z przodu, nie mając pewności że z tyłu masz pewnego obrońce.. co do Wilka i tak jak na słaby poprzedni sezon, grał w tej rundzie zdecydownie lepiej..

Dnia 18.12.2008 o 10:44, Gregory171 napisał:

Stilic dzięki za asystę przy golu,ale więcej dzisiaj za dużo nie pokazał.Szkoda mi tych
dwóch wolnych wykonanych w takim samym stylu czyli silne krótki zagranie do nikogo(liczył
na szczęście że ktoś to przejmie),przecież tak ładnie w poprzednich meczach zagrywał.Trochę
mnie też martwi zależność drużyny od niego przy stałych fragmentach.Jak zszedł to jakim
cudem nie było innego gracza który by poszedł podać rogu(tylko musiał to zrobić Djurdjević
strzelec bramki właśnie z takiej okazji),choć gra na czas była widoczna-rozważmy jednak
że sędzia nie prowadzi tak dobrze meczu i wlepia żótko graczowi który ma to wykonać i
Ivanek zamiast do rogu schodzi do szatni.


Ivan to drugi po Stiliciu wykonawca stałych fragmentów w Kolejorzu, więc nie ma się czym tu dziwić że on do tego podszedł itp. kiedy nie było Stilicia, to on głównie wykonywał rożne i rzuty wolne, więc wątpię by gdyby Stilić miał żółty kartonik i grał jeszcze, to by specjalnie oddał wykonywanie stałego fragmentu gry komuś innemu, by czasem nie dostać kolejnego kartkonika.. ustalona jest kolejność wykonywania stałych fragmentów przed meczem i w trakcje się tego nie zmienia..

Dnia 18.12.2008 o 10:44, Gregory171 napisał:

Martwi mnie też co by się stało jakby Turina jednak nie wyciągnął tych piłek i Lech musiałby
strzelić jeszcze jedną bramkę.Znowu byśmy gadali,że to ten bramkarz taki super hiper
i wogóle więcej się nie dało.
Przecież to drużyna której każdy wlepił 3 bramki i jechał z nią jak chciał.
Kolejna rzecz to wypowiedzi po meczu jacy to jesteśmy po nim zmęczeni,przecież to było
wolne tempo.Jak w poprzednich meczach mieli być prawo tak teraz(zważywszy jeszcze na
przerwę po ligową),wychodzi na to że mówią tak zawsze.


Lechowi nigdy się nie grało dobrze na wyjeździe, więc się nie dziwie że i tym razem nie zagrali jak z Deportivo.. Podobnie było ze Szwajcarami u siebie wygrali wysoko, na wyjeździe zremisowali, podobnie było w poprzednich rundach, tak bylo i tutaj..

Dnia 18.12.2008 o 10:44, Gregory171 napisał:

Do napinaczy którzy krzyczą gdzie są Legia i Wisła,odpowiem ze Legia ma tyle samo pkt
w lidze co wy a Wisła(przy porażkach z Lechem i Legią) o 3 mniej.Co byłoby zamiast Chazaru
Lech dostaje Beitar a w rundzie wstępnej Tottenham (Wszytko zależy od szczęścia,dopisze
jednak że Wisła na własne życzenie nie ograła londyńczyków).


Podobno Lech może wpaść na drużyny:
z Grupy A - Manchester City FC lub FC Twente
B - Galatasaray SK lub Metalist Charków
C - Royal Standard Club de Liège lub Sevilla FC
D - Udinese Calcio lub Tottenham Hotspur FC
E - VfL Wolfsburg
F - Hamburger SV
G - AS Saint-Étienne Loire

Nie mam nic przeciwko wylosowaniu Tottenhamu w kolejnej rundzie ;)
Szkoda że nie może trafić na AC Milan - byłby fajny mecz w Poznaniu..
Losowanie w piątek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2008 o 11:02, PJ MW napisał:

Wiedziałem, że Lech wygra i stało się! Grają dalej, ciekawe z kim...

Man City/Twente ,Galatasaray/Metalist, Standard/Sevilla, Udinese/Tottenham,
Wolfsburg,HSV,St Etienne
Fajnie byłoby trafić na Twente(przy dobrej grze Racingu z City jeszcze to możliwe),St Etienne wydaje się na papierze najsłabsze,no i może jeszcze Standard.
Fajnie byłoby zobaczyć Gancarnczyka w pojedynku z lechitami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2008 o 11:02, PJ MW napisał:

Wiedziałem, że Lech wygra i stało się! Grają dalej, ciekawe z kim...

Fajnie by było jakby grali z Milanem. Fakt, że mieli by małe szanse ale w piłce nożnej wszystko jest możliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2008 o 13:00, Flimi92 napisał:

Fajnie by było jakby grali z Milanem. Fakt, że mieli by małe szanse ale w piłce nożnej
wszystko jest możliwe.

Przed losowaniem fazy grupowej w Lechu mówiło się, że chcieliby grać z AC Milan - teraz to podtrzymują, jak i chęć gry z klubem z Bundesligi. W fazie pucharowej nie będzie miejsca dla słabych ekip - a taki mecz z ACM byłby wielkim sukcesem medialnym, a co za to idzie finansowym dla Lecha. Wiele stacji by chciało pokazać mecz z udziałem włoskiej ekipy, a stadion zapełniłby się kibiciami chcąc obejrzeć w akcji Kolejorza przeciwko gwiazdom rossonerich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2008 o 13:00, Flimi92 napisał:

> Wiedziałem, że Lech wygra i stało się! Grają dalej, ciekawe z kim...
Fajnie by było jakby grali z Milanem. Fakt, że mieli by małe szanse ale w piłce nożnej
wszystko jest możliwe.


Lol! Milan nie gra w UEFA tylko w Lidze Mistrzów, ja pierd*^&^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2008 o 14:21, PJ MW napisał:

Lol! Milan nie gra w UEFA tylko w Lidze Mistrzów, ja pierd*^&^

Milan gra w PUEFA, ale zajął 2 miejsce w swojej grupie (E) i grać z Lechem nie będzie mógł (Lech może trafić jedynie na zwycięzców grup).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2008 o 22:43, Paoro napisał:

Ależ emocje.. 1:0 dla Kolejorza! może mecz w końcówce chaotyczny, nie taki do jakiego
nas przyzwyczaili piłkarze tego klubu, ale liczy się awans polskiej drużyny do 1/16 PUEFA,
5 lat na to czekaliśmy.. w końcu jest :)

0:1 a nie 1:0. to karygodny błąd dobrze ze nie obstawisz wyników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2008 o 17:10, kubos2006 napisał:

0:1 a nie 1:0. to karygodny błąd dobrze ze nie obstawisz wyników


0:1 dla Lecha oznaczałoby porażkę. Więc forma, jakiej użył, była jak najbardziej prawidłowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2008 o 17:28, walgierz napisał:

> 0:1 a nie 1:0. to karygodny błąd dobrze ze nie obstawisz wyników

0:1 dla Lecha oznaczałoby porażkę. Więc forma, jakiej użył, była jak najbardziej prawidłowa.

nie będe sie kłucił ale mnie i tak mnie nie przekonasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A do tego, że kłócił piszemy przez ,,ó'''' też Cie nie przekonam?
1:0 dla Kolejorza jest poprawnie, więc się nie kłuć ;).
A co do wczorajszego meczu, to szkoda, że Lechici nie wykorzystali wielu akcji, ale wygrana cieszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2008 o 12:58, Paoro napisał:

Nie mam nic przeciwko wylosowaniu Tottenhamu w kolejnej rundzie ;)
Szkoda że nie może trafić na AC Milan - byłby fajny mecz w Poznaniu..
Losowanie w piątek.


No ja akurat Tottenhamu bym nie chciał. To już nie ten sam zespół co grał z Wisłą. Są na fali wznoszącej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2008 o 14:23, Hoplita napisał:

> Lol! Milan nie gra w UEFA tylko w Lidze Mistrzów, ja pierd*^&^
Milan gra w PUEFA, ale zajął 2 miejsce w swojej grupie (E) i grać z Lechem nie będzie
mógł (Lech może trafić jedynie na zwycięzców grup).


Ktoś wkradł mi się na kompa i napisał takie bzdury, przepraszam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2008 o 17:10, kubos2006 napisał:

0:1 a nie 1:0. to karygodny błąd dobrze ze nie obstawisz wyników


0:1 tak jest gdy podaje się wynik meczu; ale kiedy mówisz 1:0 dla konkretnej drużyny najpierw podajesz ilość bramek przez tą drużynę zdobytych i nie ma tu znaczenia wtedy czy grała u siebie czy na wyjeździe, tak samo jak nie napiszesz Feyenoord przegrał 1:0, tylko 0:1..

@Bambusek
Masz racje że już lepiej grają, ostatnio chyba z ManU zremisowali.. ale osobiście nie mam nic przeciwko rewanżowi za Wisłe, zresztą na tym etapie nie bedzie slabych drużyn, z tego co wiem to Lech wpadnie na drużyny które zajęły 1 miejsce w grupie.. w sumie z marketingowego pkt. widzenia najlepiej byłoby jednak wpaść na Niemców, podobno idzie nieźle zarobić na transmisji meczy z drużynami z tego kraju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jak sądzicie, Lech ma szansę z którąkolwiek z drużyn, które wywalczyły pierwsze miejsca w swoich grupach? Ja uważam, że tak. W zasięgu jest np. St Etienne czy też Tottenham, reszta chyba poza zasięgiem, choć w piłce nożnej wszystko może się zdarzyć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lech sie teraz wzmocnił o dwóch nowych zawodników Chorwata Gordan Golik i Bosniaka Haris Handzić mnie interesuje ten pierwszy bo ma doświadczenie z młodzieżowej reprezentacji Chorwacji i może byc duzym wzmocnieniem na wszelki wypadek gdyby Stilić chciał odejść do Celticu Glasgow.Chodź mam nadzieje że jeszcze poczeka aż jego wartosc na rynku nieco wzrośnie i pomoże Lechowi na wiosne.
Jak myśle o jutrzejszym losowaniu to znając Franciszka Smudę ijego zapał napewno będzie marzył o np. Manchesterze City albo jakiejś nioemieckiej ekipie liderującej grupe. Z dwojga złego i tak wolal bym niemcow niz Anglików.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować