Zaloguj się, aby obserwować  
Darnok1

Piłka Nożna

67877 postów w tym temacie

Dnia 18.12.2008 o 19:42, Paoro napisał:

@Bambusek
Masz racje że już lepiej grają, ostatnio chyba z ManU zremisowali.. ale osobiście nie
mam nic przeciwko rewanżowi za Wisłe, zresztą na tym etapie nie bedzie slabych drużyn,
z tego co wiem to Lech wpadnie na drużyny które zajęły 1 miejsce w grupie.. w sumie z
marketingowego pkt. widzenia najlepiej byłoby jednak wpaść na Niemców, podobno idzie
nieźle zarobić na transmisji meczy z drużynami z tego kraju.


A tymczasem Tottenham zajął w grupie drugie miejsce... Zamiast Anglików Lech może wpaść na makaroniarzy z Udinese.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://sport.onet.pl/74327.2,1248703,1883096,,boruc_w_czolowym_klubie_swiata,wiadomosc.html

Który to już raz? Na stronie Kickera, na którego powołują się polskie media nic nie znalazłem. Tak jak ostatnio, kiedy trąbili o Borucu.
Tak czy siak, jako kibic Bayern bardzo chciałbym tego transferu, tym bardziej że Rensing to nie jest jednak to.

Lech się pięknie spisał - życze dalszych sukcesów. :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie Legia pozostanie bez napastników .Jak ściągną jeszcze jednego Hiszpana, to staną się już ogólnie pośmiewiskiem. Za Chinyame 3mln to gratka nie lada. Patrząc na obecną kadrę Legii , raczej nie powinni się długo zastanawiać .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2008 o 22:18, heaton 1992 bdg napisał:

Witam. Jak sądzicie, Lech ma szansę z którąkolwiek z drużyn, które wywalczyły pierwsze
miejsca w swoich grupach? Ja uważam, że tak. W zasięgu jest np. St Etienne czy też Tottenham,
reszta chyba poza zasięgiem, choć w piłce nożnej wszystko może się zdarzyć :)


Na papieku najłatwieszy wydaje sie Metalist Charków albo Wolfburg. Ale Ukraińcy wygrali swoją grupe a mieli takich rywali jak(Benfica, Hertha, Galatasaray i Olympiakos, 3 wygrane i 1 remis) Wieć mocna drużyna. Ja bym chciał Wolfburg, strzelał może duzo goli, ale także dużo tracił, co znaczy że mają problemy z obroną, co przy ofensywnym stylu Lecha, może im zrobić małą krzywde^^ AS Saint-Etienne to zdecydowanie chyba najsłabszy zespół, słabo w Lidze, awans też jakiś nie przekonujący 2-2-0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2008 o 10:00, spider88 napisał:

Prawdopodobnie Legia pozostanie bez napastników .Jak ściągną jeszcze jednego Hiszpana,
to staną się już ogólnie pośmiewiskiem. Za Chinyame 3mln to gratka nie lada. Patrząc
na obecną kadrę Legii , raczej nie powinni się długo zastanawiać .

Skoro się wypowiadają, że nie mają piłkarzy którzy by nie byli na sprzedaż a tylko cena gra rolę - to jest to scenariusz wysoce prawdopodobny. Pozbyć się napastnika, który w sumie jako jedyny strzela regularnie gole dla Legii ? W takiej sytuacji pan Arruabarena choćby nie chciał, to będzie musiał coś strzelić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2008 o 11:01, paweusz napisał:

Skoro się wypowiadają, że nie mają piłkarzy którzy by nie byli na sprzedaż a tylko cena
gra rolę - to jest to scenariusz wysoce prawdopodobny. Pozbyć się napastnika, który w
sumie jako jedyny strzela regularnie gole dla Legii ? W takiej sytuacji pan Arruabarena
choćby nie chciał, to będzie musiał coś strzelić :)

Powiedzmy sobie szczerze, cena za tego napastnika już nie wzrośnie. Według mnie ta podana i tak jest za wysoka a podobno taka oferta już leży na biurku. Więc grzechem by było nie skorzystanie z niej.
Problem tylko co dalej. Legia nie ma scoutingu z prawdziwego zdarzenia, co zresztą widać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że Wolfsburg byłby dobrym przeciwnikiem dla Lecha ( choć oczywiście w tej fazie nie ma już słabych drużyn) W sumie to chyba nawet lepiej było zająć 3 miejsce w grupie niż drugie, bo przecież wtedy trafia się na drużyny z 3 miejsc w grupach LM, czyli teoretycznie mocniejsze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2008 o 11:05, spider88 napisał:

Według mnie ta podana i tak jest za wysoka a podobno taka oferta już leży na biurku.

Jeżeli wierzyć źródłom, to oferta wpłynęła od Eintracht Frankfurt, ale Chinyama jest na wczasach.

Dnia 19.12.2008 o 11:05, spider88 napisał:

Więc grzechem by było nie skorzystanie z niej.

Zatem Lech Poznań, to bardzo grzeszny klub :) Oferowane są miliony, ale Kolejorz zamiast sprzedawać wczoraj kupił kolejnych 2 młodych piłkarzy z Bałkanów.

Dnia 19.12.2008 o 11:05, spider88 napisał:

Problem tylko co dalej. Legia nie ma scoutingu z prawdziwego zdarzenia, co zresztą widać.

Emeryci z Hiszpanii. Ze szkółki Legii też się nikt nie szykuje. Lech trafia z transferami, Wisła przynajmniej ma sporo wychowanków, a Legia musi kombinować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2008 o 11:14, paweusz napisał:

Zatem Lech Poznań, to bardzo grzeszny klub :) Oferowane są miliony, ale Kolejorz zamiast
sprzedawać wczoraj kupił kolejnych 2 młodych piłkarzy z Bałkanów.


Jest jedna subtelna różnica. Dzięki wynikom piłkarze Lecha drożeją a Legii nie ;)

Dnia 19.12.2008 o 11:14, paweusz napisał:

Emeryci z Hiszpanii. Ze szkółki Legii też się nikt nie szykuje. Lech trafia z transferami,
Wisła przynajmniej ma sporo wychowanków, a Legia musi kombinować.

Co do szkółki Legii, chyba najlepszym przykładem jest tu właśnie Lewandowski ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2008 o 11:20, spider88 napisał:

Jest jedna subtelna różnica. Dzięki wynikom piłkarze Lecha drożeją a Legii nie ;)

A co za tym idzie bardziej pożądani, jak i kuszeni zmianą klubu. Jednakże polityka transferowo-kadrowa Lecha bardzo mi się podoba, jest taka zupełnie... niepolska. Ile razy było, że po jednym udanym sezonie piłkarz z naszej ligi wyjeżdżał do zagranicznego przeciętniaka i ginął tam jak kropla w morzu. Profesjonalne kluby z zachodu w przerwie zimowej się wzmacniają (szczególnie jak grają w europejskich pucharach) - a nie osłabiają.

Dnia 19.12.2008 o 11:20, spider88 napisał:

Co do szkółki Legii, chyba najlepszym przykładem jest tu właśnie Lewandowski ;)

Nic dodać, nic ująć - ale takie błędy popełniał i Real Madryt (tyle, że oni chyba bardziej mogą sobie na to pozwolić).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2008 o 11:33, paweusz napisał:

jest taka zupełnie... niepolska.


Jest po prostu profesjonalna, podobnie jak wyłuskiwanie perełek. Najpierw jest długa obserwacja, następnie długi kontrakt bez opcji odstępnego. Miejmy nadzieję że inne kluby nauczą się podobnie postępować, może wtedy doczekamy się normalności w naszej piłce.

Dnia 19.12.2008 o 11:33, paweusz napisał:

Nic dodać, nic ująć - ale takie błędy popełniał i Real Madryt (tyle, że oni chyba bardziej
mogą sobie na to pozwolić).


Oj mogą.Zresztą jest to jeden z głównych zarzutów do obecnego prezydenta Realu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2008 o 11:41, spider88 napisał:

Jest po prostu profesjonalna, podobnie jak wyłuskiwanie perełek.

To są kilkumiesięczne obserwacje, poza tym zaznaczę że np. tych 2 młodych zawodników, którzy podpisali wczoraj kontrakty z Lechem mają umowę do bodajże 2013 roku. Ktoś mógłby w między czasie ich kupić, ale za zerwanie kontraktu trzeba słono dopłacić. Profesjonalizm.

Dnia 19.12.2008 o 11:41, spider88 napisał:

Oj mogą.Zresztą jest to jeden z głównych zarzutów do obecnego prezydenta Realu .

Problemy Realu mnie nie interesują - najlepsze wspomnienia z tym klubem, to kiedy Juventus ich ogrywa :)
Swoją drogą, prezesowi Królewskich pali się grunt pod nogami - i jeżeli jeszcze nowy trener się nie sprawdzi, to może być tam nerwowo. Przy okazji, to Jan Klaas Huntelaar podpisał kontrakt z Realem jakiś czas temu i ma zastępować "Nistelgola".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2008 o 11:48, paweusz napisał:

To są kilkumiesięczne obserwacje, poza tym zaznaczę że np. tych 2 młodych zawodników,
którzy podpisali wczoraj kontrakty z Lechem mają umowę do bodajże 2013 roku. Ktoś mógłby
w między czasie ich kupić, ale za zerwanie kontraktu trzeba słono dopłacić. Profesjonalizm.


Oj dłużej ich obserwują. Ostatnio słyszałem wypowiedź pracownika lecha że jeszcze mogą sporo namieszać bo kilku młodych mają na oku. Jak tak dalej pójdzie to naprawdę może być dobrze, mam jednak nadzieję że na Bałkanach się nie skończy.

Dnia 19.12.2008 o 11:48, paweusz napisał:

> Oj mogą.Zresztą jest to jeden z głównych zarzutów do obecnego prezydenta Realu .

Swoją drogą, prezesowi Królewskich pali się grunt pod nogami


To chyba delikatnie powiedziane. Nie siedzę tak mocno w tamtej piłeczce, jednak z tego co słyszałem to jest tam dość ostro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Losowanie LM już za nami:

Chelsea - Juventus
Villarreal - Phanathinaikos
Sporting - Bayern
Atletico - Porto
Lyon - Barcelona
Real - Liverpool
Arsenal - Roma
Inter - Manchester

Tak,więc kilka ciekawych pojedynków na wiosnę w tych rozgrywkach się szykuje. Najważniejsze dla mnie i pewnie dla większości forumowiczów losowanie dopiero jednak przed nami.

Dla Lecha poza tymi najsilniejszymi zespołami czyli Man City, HSV i Udinese nie życzyłbym też Standardu Liege,który ma naprawdę ciekawą ekipę,był o krok od wyeliminowania Liverpoolu z LM,a później wyeliminował w PU Everton i myślę,że byłby strasznie niewygodnym rywalem dla Lecha. Metalist,Wolfsburg i Saint-Etienne są w zasięgu (przynajmniej na papierze).

Tottenham natomiast może trafić na kogoś z LM,a tamtejsza ekipa w tym roku wyjątkowo silna. Oczywiście mecz z Werderem czy Marsylią mógłby być ciekawym widowiskiem,ale na tym etapie wolałbym jednak kogoś słabszego. Może Aalborg? Choć tak naprawdę nie wypada nam narzekać na żadnego rywala :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lech już poznał rywala w 1/16 PUEFA - będzie to Udinese Calcio. Ciężki zespół przypadł Kolejarzowi ale trzeba być dobrej myśli ;-) Lech jak to Lech - lubi sprawiać niespodzianki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lech-Udinese Calcio

Mogło być lepiej, jednak mogło być także gorzej. Mogę się przyznać że przewidywałem taką parę, oby zagrali podobnie jak kiedyś Wisła z Parmą ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No, to Lech trafił na włoskie Udinese, czyli typowego, europejskiego średniaka. Szanse na awans oceniam na 50/50. Nie jest to drużyna lepsza niż to, co mieli w swojej grupie PE, a w końcu z nimi walczył Kolejorz jak równy z równym...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hem, Udinese. Będzie trudno, sądze, że awansuje Udinese. Szkoda, że nie trafiliśmy na Standard Liege..

Co do nowej formuły pucharu uefa, to nudaaaaa. 48 zespołów - ale po co? Będzie pełno dziadowskich zespołów z Litwy, Łotwy, Estonii czy cholera wie skąd jeszcze. Do tego rewanże, nuda i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale Udinese nie jest aż takie trudne myślę że jednak Lech się postara i wygra ten mecz ,ale nie ma na co narzekać bo mogli trafić na Wolfsburg .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować