Zaloguj się, aby obserwować  
Darnok1

Piłka Nożna

67877 postów w tym temacie

Ciekawi mnie ile punktów do rankingu UEFA może zarobić dla Polski Polonia Warszawa wygrywając dwa mecze w 1 rundzie LE ?
Czy za zwycięstwa w "wyższych" rundach za zwycięstwo zdobywa się więcej punktów do rankingu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2009 o 10:33, Transylvanian_Hunger napisał:

Lech Poznań, to będzie grał w eliminacjach do LE od rundy III czy jak? Patrzyłem na wyniki
losowania, są podane pary Legii i Polonii - Kolejorza nie widziałem.



III runda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2009 o 22:05, Paoro napisał:

cóż Legia.. próżno szukać tu jakiegos udanego sezonu, ale niech bedzie
to ich najlepszy występ w Europie w przeciągu 10 lat ;p


Legia, która to jako ostatnia odniosła naprawdę sukces w pucharach? No chyba, że ćwierćfinał LM mając w grupie silne wtedy Spartak Moskwa czy Blackburn to nic takiego... A był jeszcze Rosenborg, który wtedy też nie był słaby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2009 o 17:48, Bambusek napisał:

> cóż Legia.. próżno szukać tu jakiegos udanego sezonu, ale niech bedzie
> to ich najlepszy występ w Europie w przeciągu 10 lat ;p

Legia, która to jako ostatnia odniosła naprawdę sukces w pucharach? No chyba, że ćwierćfinał
LM mając w grupie silne wtedy Spartak Moskwa czy Blackburn to nic takiego... A był jeszcze
Rosenborg, który wtedy też nie był słaby.


hHmm ile lat temu to było? 12? Może więcej.... O jeszcze to jeszcze za CWKS.... Długo jeszcze kibice Legii bedą wspominać te chwile? Od co najmniej 4 lat Legia co roku sie kompromituje w Europejskich Pucharach:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2009 o 17:48, Bambusek napisał:

> cóż Legia.. próżno szukać tu jakiegos udanego sezonu, ale niech bedzie
> to ich najlepszy występ w Europie w przeciągu 10 lat ;p

Legia, która to jako ostatnia odniosła naprawdę sukces w pucharach? No chyba, że ćwierćfinał
LM mając w grupie silne wtedy Spartak Moskwa czy Blackburn to nic takiego... A był jeszcze
Rosenborg, który wtedy też nie był słaby.


Od ponad Dekady zaden polski zespół nie zagrał w LM. Ja pisałem o tym co miało miejsce w ostatnich 10 latach. Jeśli przyjąć skale szerszą to i tak Legia najlepiej na tym nie wychodzi, ale nie bedziemy się rozwodzić nad sukcesami z przed miliarda lat ;p Ostatnio Legia gra piach jak malo kto... ale się ubawiłem ;D => Na onecie, chyba zeby się pod wartościować, a raczej pod wartościować ITI i to całą jej inwestycję w polski futbol, pojawił się artykuł z przypomnieniem wszystkich (jak się okazało nie wszystkich) największych wpadek polskich drużyn w przeciągu ostatnich lat. Czołowe miejsce ma według nich Wisła i Lech. O tym by przypomnieć największą kompromitację mianowicie wyjazd do Wilna już zapomnieli ;D brakuje tez Cracovii z ostatniego sezonu. Gra Legia z meczu FK Moskwa też mogła by trafić do kompromitacji.

PS tu daje linka:
http://sport.onet.pl/74331,1248675,1995478,,jak_slabeusze_ogrywali_polakow,wiadomosc.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czytajmy onet, będziemy mądrzejsi...

Ale rzeczywiście - Polska piła klubowa to prawdziwe dno i Ja nie widzę lepszych perspektyw. Nie wiem czy w/w artykule na onecie była wymieniona klęska Pogonii Szczecin z jakimś islandzkim(!) zespołem. Bodajże w 2001r., czyli akurat mniej więcej wtedy kiedy Pogoń świętowała mistrza.

Wisła i jej "boje" z Valerengą czy Dinamem to już klasyka ;)

Ale żeby nie psioczyć i nie marudzić -> http://www.youtube.com/watch?v=uDr7ZO6oUBU :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przecież goście szkoleni w ostatnich latach dojrzewali jako piłkarze na początku nowej Polski (mówię o tych 30-letnich). Może za 15 lat, gdy dojrzeje generacja dzieciaków grających na Orlikach i Syrenkach będziemy mogli się pochwalić czymś więcej w Europie. Ale poziomu takich Niemiec nigdy nie przeskoczymy, chyba że chodzi o pojedyncze turnieje czy mecze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2009 o 23:47, Sob-styl napisał:

Czytajmy onet, będziemy mądrzejsi...


Chyba czytajmy futbol, bo to wiadomość z futbol.pl była.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2009 o 15:02, demerenfarsz napisał:

Przecież goście szkoleni w ostatnich latach dojrzewali jako piłkarze na początku nowej
Polski (mówię o tych 30-letnich). Może za 15 lat, gdy dojrzeje generacja dzieciaków grających
na Orlikach i Syrenkach będziemy mogli się pochwalić czymś więcej w Europie. Ale poziomu
takich Niemiec nigdy nie przeskoczymy, chyba że chodzi o pojedyncze turnieje czy mecze.



niekoniecznie chociaż zgadzam się się że nasi piłkarze to w większości katastrofa ale jak widzie moich kolegów razem ze mną i pewnie też kilku innych piłkarzy młodego pokolenia to jest szansa że dogonimy inne kraje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2009 o 15:21, hagen321 napisał:

niekoniecznie chociaż zgadzam się się że nasi piłkarze to w większości katastrofa ale
jak widzie moich kolegów razem ze mną i pewnie też kilku innych piłkarzy młodego pokolenia
to jest szansa że dogonimy inne kraje.

I co, myślisz, że tak hop siup i dostaniesz się do reprezentacji?
:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>> niekoniecznie chociaż zgadzam się się że nasi piłkarze to w większości katastrofa ale

Dnia 24.06.2009 o 15:21, hagen321 napisał:

jak widzie moich kolegów razem ze mną i pewnie też kilku innych piłkarzy młodego pokolenia
to jest szansa że dogonimy inne kraje.


Pojechałbyś do Anglii, Hiszpanii, czy Niemiec to zmieniłbyś zdanie... Na treningu młodzików Arsenalu, Barcelony wyglądałbyś jak dziecko z Afryki co grało kartoflami:P Współczesna polska młodzież odstaje mocno poziomem od krajów zachodnich. Wyniki reprezentacji młodzieżowych od U-15 mówią wszystko xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2009 o 16:39, shinoda napisał:

>> niekoniecznie chociaż zgadzam się się że nasi piłkarze to w większości katastrofa
ale
> jak widzie moich kolegów razem ze mną i pewnie też kilku innych piłkarzy młodego
pokolenia
> to jest szansa że dogonimy inne kraje.

Pojechałbyś do Anglii, Hiszpanii, czy Niemiec to zmieniłbyś zdanie... Na treningu młodzików
Arsenalu, Barcelony wyglądałbyś jak dziecko z Afryki co grało kartoflami:P Współczesna
polska młodzież odstaje mocno poziomem od krajów zachodnich. Wyniki reprezentacji młodzieżowych
od U-15 mówią wszystko xP



zobaczymy tak się składa że akurat będę leciał w lipcu do manchesteru także do ich szkółki piłkarskiej i zobacze czy rzeczywiscie są tacy dobrze wyszkoleni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.06.2009 o 19:41, hagen321 napisał:


zobaczymy tak się składa że akurat będę leciał w lipcu do manchesteru także do ich szkółki
piłkarskiej i zobacze czy rzeczywiscie są tacy dobrze wyszkoleni.



Haha! Ja Ci życzę powodzenia i wszystkiego najlepszego, ale shinoda ma tutaj rację, ale połowiczną.

Wbrew pozorom nie trzeba być w żadnej szkółce w wielkim klubie, co można mieć talent ot tak. Myślę, że w Polsce jest wiele młodych talentów, ale trzeba je pielęgnować, a wiele się marnuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2009 o 19:48, Budep napisał:


Haha! Ja Ci życzę powodzenia i wszystkiego najlepszego, ale shinoda ma tutaj rację, ale
połowiczną.

Wbrew pozorom nie trzeba być w żadnej szkółce w wielkim klubie, co można mieć talent
ot tak. Myślę, że w Polsce jest wiele młodych talentów, ale trzeba je pielęgnować, a
wiele się marnuje.



zobaczymy,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie wiem dlaczego narzekacie na młodych polskich pilkarzy że są gorsi od innych po prostu malo trenują zawsze trener mój powtarzał trening czyni mistrza ja znam naprawde dobrych piłkarzy i nie wiem czy są rzeczywiście gorsi od tych z innych krajów moim zdaniem nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli trenowałeś w miejscowym osiedlowym klubiku to takim zawodnikom jak Macheda czy Wilshare będziesz mógł tylko plecy oglądać..---odpowiedz do posta nr [43489]


>> nie wiem dlaczego narzekacie na młodych polskich pilkarzy że są gorsi od innych po prostu

Dnia 24.06.2009 o 20:07, hagen321 napisał:

malo trenują zawsze trener mój powtarzał trening czyni mistrza ja znam naprawde dobrych
piłkarzy i nie wiem czy są rzeczywiście gorsi od tych z innych krajów moim zdaniem nie.


Problem leży w infrastrukturze, braku dofinansowania, słabym wyszkoleniu trenerów.

Dnia 24.06.2009 o 20:07, hagen321 napisał:

>malo trenują zawsze trener mój powtarzał trening czyni mistrza ja znam naprawde dobrych
piłkarzy i nie wiem czy są rzeczywiście gorsi od tych z innych krajów moim zdaniem nie.


Nie, ty nie znasz dobrych piłkarzy. Ty znasz dobrych grajków, którzy sprawdzą sie tylko na zapleczu Ekstraklasy, jeśli w ogóle chcą związać sie z piłką nożna. Tylko najlepsi przy odrobinie szczęścia dostaną sie do Legii, Wisły, Lecha itd. A ich poziomu wyszkolenia nie ma sensu porównywać z młodzikami z zachodu..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2009 o 20:21, capral napisał:

Mam pytanie: Czy jakiś zespół z polskiej ligi gra w Intertoto?


Z tego co pamiętam to pucharu Intertoto już nie ma...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować