Zaloguj się, aby obserwować  
Darnok1

Piłka Nożna

67877 postów w tym temacie

Dnia 24.06.2009 o 22:33, MisticGohan_MODED napisał:

Teraz to prawie każda reprezentacja jest lepsza od nas xp


To było niefortunne porównanie... :P Chodziło mi tak bardziej z ogólnej perspektywy, miejsce w boskim rankingu FIFA i te sprawy....

Dnia 24.06.2009 o 22:33, MisticGohan_MODED napisał:

Zasłużone zwycięstwo :]


Mogło być wyżej. Jeden, a nawet dwa ewidentnie źle podyktowane spalone, to mogła być brameczka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hiszpania - USA 0:2
Dochodze do wniosku, że czego się ci jankesi nie dotkną zawsze coś ciekawego im wychodzi ;)
W Stanach zainteresowanie piłką jest znikome a potrafią stworzyć reprezentacje, która może walczyc z najlepszymi. Lige też mają przecież niezłą ( na pewno lepszą od polskiej ekstraklasy).
Już nie wspominając o całkowitej dominacji w sportach, które ich interesują.

-----> Budep

> Wielkie gówno pokażemy z takim zapleczem. Bo właśnie biedota, brak klubów, infrastruktury i ludzi odpowiednich to uniemożliwia.

Wiem, że narzekanie to sport narodowy Polaków, ale nie przesadzajmy.
Właśnie wróciłem z nowiutkiego Orlika, który tworzy świetne warunki do gry, a takich obiektów w Polsce powstaje tysiace (chyba nie przesadziłem ?).
Do tego powstaje wiele nowoczesnych stadionów, praktycznie w każdym większym mieście, więc problem z infrstrukturą sportowa za kilka lat zniknie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2009 o 22:31, MisticGohan_MODED napisał:

Widać ,że obrona USA odrobiła lekcje :] A Tim Howard zagrał znakomicie :]
Sędzia na ostatnie 10 min dużo błędów jednak popełniał niestety xp


Czy ja wiem? Gdyby Ramos nie uznał, że chce sprawdzić jak bardzo może szmacić zanim go zdejmą to w końcu ta obrona by pękła. Dośrodkowania do niczego, to co zrobił przy drugiej bramce to szkoda słów. I jeszcze sytuacja, że sam stoi w polu karnym i zamiast wziąć już rzucających się obrońców na zwód to wali na pałę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2009 o 22:46, temek napisał:

Wiem, że narzekanie to sport narodowy Polaków, ale nie przesadzajmy.
Właśnie wróciłem z nowiutkiego Orlika, który tworzy świetne warunki do gry, a takich
obiektów w Polsce powstaje tysiace (chyba nie przesadziłem ?).
Do tego powstaje wiele nowoczesnych stadionów, praktycznie w każdym większym mieście,
więc problem z infrstrukturą sportowa za kilka lat zniknie.


Może i zniknie (choć trochę lat minie), a co ze sztabem ludzi, którzy będą się zajmować tylko młodymi?? Bo pamiętać trzeba o tym, że PZPN ma gdzieś młodzież (200 tys. z budżetu rocznie), woli bankiety (4-5 mln złotych rocznie). Póki tam się to nie zmieni na bank nie będziemy mieli młodych bardzo dobrych zawodników. Same obiekty to kropla w morzu tego wszystkiego niestety, ale i tak postęp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2009 o 22:50, Bambusek napisał:

Dośrodkowania do niczego, to co zrobił przy drugiej bramce to szkoda słów.

A to chyba bardziej "zręczny" pique tu bardziej zawinił xp
Se przyjął piłkę ,a po chwili jej nie ma :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>> Wiem, że narzekanie to sport narodowy Polaków, ale nie przesadzajmy.

Dnia 24.06.2009 o 22:46, temek napisał:

Właśnie wróciłem z nowiutkiego Orlika, który tworzy świetne warunki do gry, a takich
obiektów w Polsce powstaje tysiace (chyba nie przesadziłem ?).
Do tego powstaje wiele nowoczesnych stadionów, praktycznie w każdym większym mieście,
więc problem z infrstrukturą sportowa za kilka lat zniknie.


Dokładnie 2012 boisk Orlik na zostać wybudowanych z projektu rządowego. Nie zapominajmy, że są to boiska ze sztuczną nawierzchnią, a kluby powinny trenować na naturalnym boisku. Takich boisk nie ma, są tylko torfowiska, zapuszczane i nie doinwestowane. Boisk naturalnych nie ma, Warszawska Polonia nie ma gdzie trenować, bo w Warszawie nie ma odpowiednich warunków. Drugi problem akademie piłkarskie na wysokim poziomie. Nie wiele ich jest w Polsce i o dziwo nie należą one do największych polskich klubów, tylko prywatne(? nie jestem pewnie do kogo należą).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2009 o 23:00, shinoda napisał:

Drugi problem akademie piłkarskie na wysokim poziomie. Nie wiele ich jest
w Polsce i o dziwo nie należą one do największych polskich klubów, tylko prywatne(? nie
jestem pewnie do kogo należą).


Mówisz np. o Kosie Konstancin pana Koseckiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2009 o 23:06, shinoda napisał:

Między innymi, ale także o MSP Szamotuły czy Warszawska Agrykola.


O ile mnie pamięć nie myli Kosa jest prywatna, co do reszty nie mam pojęcia. Co do Orlików to się zgadzam, i tak prawdziwego boiska nie zastąpią. I tak wina jest po stronie PZPN, które jak wspomniałem wcześniej ma gdzieś szkolenie młodzieży, a jeśli więcej takich inicjatyw jak Kosa czy Szamotuły nie będzie to nie poprawi się nic. Takich Kos powinno w Polsce być 1000 więcej i to już...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2009 o 23:06, shinoda napisał:

Między innymi, ale także o MSP Szamotuły czy Warszawska Agrykola.

Szamotuły? Kurde muszę to obczaić, blisko mam, a nic o tym nie wiedziałem. ;|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2009 o 23:10, haderQ napisał:

> Między innymi, ale także o MSP Szamotuły czy Warszawska Agrykola.

O ile mnie pamięć nie myli Kosa jest prywatna, co do reszty nie mam pojęcia. Co do Orlików
to się zgadzam, i tak prawdziwego boiska nie zastąpią. I tak wina jest po stronie PZPN,
które jak wspomniałem wcześniej ma gdzieś szkolenie młodzieży, a jeśli więcej takich
inicjatyw jak Kosa czy Szamotuły nie będzie to nie poprawi się nic. Takich Kos powinno
w Polsce być 1000 więcej i to już...


I jeszcze jakby zwracali także uwagę na dzieciaki z mniejszych miejscowości, w których jest sporo "nieoszlifowanych diamentów". Ale co tu gadać jak PZPN nawet nie może sobie poradzić ze szkoleniem miastowej młodzieży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2009 o 23:16, SongoX napisał:

I jeszcze jakby zwracali także uwagę na dzieciaki z mniejszych miejscowości, w których
jest sporo "nieoszlifowanych diamentów". Ale co tu gadać jak PZPN nawet nie może sobie
poradzić ze szkoleniem miastowej młodzieży.


Chyba raczej nie chce sobie poradzić, spójrz parę postów wyżej ile przeznaczają na młodzież a ile na swoje bankiety, które nazwano bodajże posiedzeniami... WSTYD i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2009 o 22:46, temek napisał:

Hiszpania - USA 0:2
Dochodze do wniosku, że czego się ci jankesi nie dotkną zawsze coś ciekawego im wychodzi
;)
W Stanach zainteresowanie piłką jest znikome a potrafią stworzyć reprezentacje, która
może walczyc z najlepszymi. Lige też mają przecież niezłą ( na pewno lepszą od polskiej
ekstraklasy).
Już nie wspominając o całkowitej dominacji w sportach, które ich interesują.

-----> Budep

> Wielkie gówno pokażemy z takim zapleczem. Bo właśnie biedota, brak klubów, infrastruktury
i ludzi odpowiednich to uniemożliwia.

Wiem, że narzekanie to sport narodowy Polaków, ale nie przesadzajmy.
Właśnie wróciłem z nowiutkiego Orlika, który tworzy świetne warunki do gry, a takich
obiektów w Polsce powstaje tysiace (chyba nie przesadziłem ?).
Do tego powstaje wiele nowoczesnych stadionów, praktycznie w każdym większym mieście,
więc problem z infrstrukturą sportowa za kilka lat zniknie.


Sam też grałem 3 spotkania na zawodach szkolnych, na Orliku i właśnie jest świetna nawierzchnia do gry, można potrenować grę techniczną etc. Do tego na takim obiekcie są tez boiska do siatkówki i koszykówki, co sprawia, że ludzie, którzy interesują się też tymi dyscyplinami sportowymi, mają gdzie grać i ćwiczyć.

Co do dzisiejszego półfinału Pucharu Konfederacji, to dość spora niespodzianka, bo każdy stawiał na Hiszpanię. Amerykanie też, przerwali passę 35 mecżó bez porażki. Gdyby dzisiaj Hiszpanie zwyciężyli, pobili by rekord Breazylijczyków, a tak wyrównali tylko ten rekord.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i jednak Real myśli o obranie,dziś jest oficjalne potwierdzenie transferu R.Albiola-jak dal mnie super,młody,perspektywiczny i co najważniejsze hiszpan,w dodatku za 15 mln :)Super transfer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szkoda mi Hiszpanii, kibicuje im od początku EURO 08( i dobrze obstawiłem, szkoda, że nie za pieniądze;); byli wczoraj tak blisko pobicia rekordu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Robinho strzelił, kiedy był na spalonym i po gwizdku chyba żeby udowodnić że są lepsi.... Piękna była jego mina, kiedy bramkarz z Afryki obronił.....
2. Ja już od jakiś 2 lat zastanawiam się co Lucio robi w Bayernie. Tym większe moje zdziwienie gdy teraz widzę go w opasce kapitana takiej reprezentacji jaką jest Brazylia... O_O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie gole nie są fair, ale i sam futbol nie jest fair. Szkoda mi Afrykanów bo fajnie chłopaki grali.
Co trzeba oddać, to trzeba że gol Alvesa kapitalny.
W finale chyba będę za USA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować