Zaloguj się, aby obserwować  
Darnok1

Piłka Nożna

67877 postów w tym temacie

Dnia 03.07.2009 o 12:23, Gregory171 napisał:

Jak przeliczyłeś te pkt?


Za zwycięstwo w rundach kwalifikacyjnych dostaje się 1 pkt (za remis 0,5 pkt), liczba ta jest dzielona przez liczbę drużyn z danego kraju, które uczestniczą w pucharze (w tym przypadku Polonia, Lech, Legia), czyli przez 3.
1 : 3 = 0,333
0,333 * 4 (ilośc meczy) = 1,332
Napisałem jednak 1,333, ponieważ przeglądając ranking UEFA nie spotkałem się z taką liczbą (1, 332), i podejrzewam, że przy stanie 0,999 liczba ta jest zaokrąglana do 1, i dlatego wychodzi później 1,333.
Jeśli się myle to mnie poprawcie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2009 o 12:40, Hoplita napisał:

> (...)
W tym roku za zwycięstwo raczej dostajemy 0,25 pkt, a nie 0,333 bo mamy 4 drużyny w pucharach.

już wszytko jasne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2009 o 12:40, Hoplita napisał:

> (...)
W tym roku za zwycięstwo raczej dostajemy 0,25 pkt, a nie 0,333 bo mamy 4 drużyny w pucharach.


Na tak, ale Wisła gra w LM a pozostałe zespoły w LE.
Wydaje mi się, że punkty z tych pucharów są liczone oddzielnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.07.2009 o 12:47, temek napisał:

Na tak, ale Wisła gra w LM a pozostałe zespoły w LE.
Wydaje mi się, że punkty z tych pucharów są liczone oddzielnie.

Zawsze były liczone razem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2009 o 12:52, temek napisał:

(...)

"Poniższy ranking obliczany jest na podstawie aktualnej sytuacji w rozgrywkach pucharowych. Dorobek poszczególnych federacji jest dzielony tylko przez liczbę drużyn, które już przystąpiły do gry (tj. zostały wylosowane) - w miarę gdy do rozgrywek dołączają kolejne drużyny współczynniki są aktualizowane."

Lech jeszcze nie ma wylosowanego rywala, więc na razie brane są pod uwagę tylko trzy polskie drużyny. Po losowanie 3 rundy LE, pewnie się to zmieni i zwycięstwo będzie liczone jako 0,25.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2009 o 12:51, Smooqu napisał:

Wierzę że masz rację ale zobacz że lwia częśc ówczesnej Barcy to byli najemnicy podobnie
jak teraz w Realu. A dopiero pod ich okiem wykształcili sie wychowankowie. Kasa dla Pereza
nie jest problemem zwłaszcza w świetle tych informacji:

http://www.realmadrid.pl/index.php?co=aktualnosci&id=24568


Ale jacy najemnicy ? 11 z 14 piłkarzy kosztowało =< 10mln, a najdroższy piłkarz 30 mln. Popatrz ilu z tych piłkarzy przed kupnem było prawdziwymi gwiazdami ? Tylko Deco...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2009 o 12:57, Hoplita napisał:

> (...)
"Poniższy ranking obliczany jest na podstawie aktualnej sytuacji w rozgrywkach pucharowych.
Dorobek poszczególnych federacji jest dzielony tylko przez liczbę drużyn, które już przystąpiły
do gry (tj. zostały wylosowane) - w miarę gdy do rozgrywek dołączają kolejne drużyny
współczynniki są aktualizowane.
"

Lech jeszcze nie ma wylosowanego rywala, więc na razie brane są pod uwagę tylko trzy
polskie drużyny. Po losowanie 3 rundy LE, pewnie się to zmieni i zwycięstwo będzie liczone
jako 0,25.


Ale Lech jest rozstawny więc jakoś inaczej nie będzie się liczyć się punktów za ewentualne zwycięstwo ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2009 o 12:40, Hoplita napisał:

> (...)
W tym roku za zwycięstwo raczej dostajemy 0,25 pkt, a nie 0,333 bo mamy 4 drużyny w pucharach.



25 Szwecja 0,333 12,024 1 LM, 3 PU
24 Izrael 0,333 11,958 1 LM, 3 PU
25 Polska 0,333 10,749 1 LM, 3 PU
26 Austria 0,000 10,200 1 LM, 3 PU
27 Chorwacja 0,333 9,665 1 LM, 3 PU
28 Białoruś 0,375 8,541 1 LM, 3 PU
29 Finlandia 0,250 8,374 1 LM, 3 PU

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2009 o 12:57, HunterO7 napisał:

Ale jacy najemnicy ? 11 z 14 piłkarzy kosztowało =< 10mln, a najdroższy piłkarz 30
mln. Popatrz ilu z tych piłkarzy przed kupnem było prawdziwymi gwiazdami ? Tylko Deco...


Ale co to ma za znaczenie ile kosztowali skoro Real STAĆ na tych graczy i Barcę było stać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>> Ale co to ma za znaczenie ile kosztowali skoro Real STAĆ na tych graczy i Barcę

Dnia 03.07.2009 o 14:41, Smooqu napisał:

było stać ?


Real stać, bo wziął kredyt. Więc jednak nie było go stać;]


Jeden dziennikarz gazety wyborczej ładnie skomentował transfery Real i nową ere galacticos. Stec. Real znów galaktyczny? Galaktyczna to jest Barcelona

http://www.sport.pl/sport/10,67450,6693037,Stec__Real_znow_galaktyczny__Galaktyczna_to_jest_Barcelona.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zysk Barcy w tym sezonie wyniesie ok. 2-6 mln euro a sam Keirison będzie kosztował ok. 15 mln euro więc Barca też będzie musiała się zadłużyć.

Wypowiedź Steca jest sprzed transferów Realu ;)

Lepsza jest wypowiedź Trzeciaka:

http://www.sport.pl/sport/10,67450,6777364,Trzeciak__kogo_nie_kupi_prezes_Realu__zawsze_na_nim.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2009 o 15:16, Smooqu napisał:

Zysk Barcy w tym sezonie wyniesie ok. 2-6 mln euro a sam Keirison będzie kosztował ok.
15 mln euro więc Barca też będzie musiała się zadłużyć.


To, że ma zysku 2 mln tylko nie znaczy, że konto mają na minusie. Nadal mogą mieć spory budżet.

Dnia 03.07.2009 o 15:16, Smooqu napisał:

Wypowiedź Steca jest sprzed transferów Realu ;)


Ale jak najbardziej trafny. Zobaczymy jak ten zespól sie zgra;) Nie stawiałbym Realu w roli faworyta rozgrywek Primera Division, ani LM, dopóki nie zobacze jak ten zespół będzie grał:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2009 o 12:57, Hoplita napisał:

Lech jeszcze nie ma wylosowanego rywala, więc na razie brane są pod uwagę tylko trzy
polskie drużyny. Po losowanie 3 rundy LE, pewnie się to zmieni i zwycięstwo będzie liczone
jako 0,25.


No tak, wygląda na to, że masz racje.
Czyli Polonia po pierwszych 4 meczach powinna zgromadzić okrągły 1 punkt dla Polski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2009 o 14:41, PsyhoSpider napisał:

25 Szwecja 0,333 12,024 1 LM, 3 PU
24 Izrael 0,333 11,958 1 LM, 3 PU
25 Polska 0,333 10,749 1 LM, 3 PU
26 Austria 0,000 10,200 1 LM, 3 PU
27 Chorwacja 0,333 9,665 1 LM, 3 PU
28 Białoruś 0,375 8,541 1 LM, 3 PU
29 Finlandia 0,250 8,374 1 LM, 3 PU

Popatrz na moją wypowiedź 3 posty nad twoją.

@maaarrr

Dnia 03.07.2009 o 14:41, PsyhoSpider napisał:

Ale Lech jest rozstawny więc jakoś inaczej nie będzie się liczyć się punktów za ewentualne zwycięstwo ?

To czy zespół jest rozstawiony, czy nie raczej nie ma żadnego znaczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2009 o 15:20, shinoda napisał:

Ale jak najbardziej trafny. Zobaczymy jak ten zespól sie zgra;) Nie stawiałbym Realu
w roli faworyta rozgrywek Primera Division, ani LM, dopóki nie zobacze jak ten zespół
będzie grał:)


Ktoś tutaj mówi że Real jest faworytem La Liga i LM ? Dla mnie szanse Barcy i Realu na wygranie ligi są w stosunku 1:1 . A LM to wielka niewiadoma, może ją wygrać co najmniej 10 zespołów (Chelsea, ManU, Arsenal, Liv''pool, Real, Barca, Villareal, Bayern, Juve, Inter) i wygrana to jest kwestia szczęścia. Oczywiście najbardziej liczę na Real ale dojśćie do finału też będzie dla mnie sukcesem.

Co byś powiedział na finał LM Barca-Real? ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

proszę cię, tylko nie ManU, bo obrażasz mój ulubiony klub. Jak nie wiesz dlaczego, to sprawdź na googlach.
Co do United - Michael Owen jest na testach medycznych. Owen wraca po kontuzji, i jest jedną wielka niewiadomą. To jest ( było ) genialne dziecko futbolu, ale niestety zmarnowane przez Real, i nie mówcie że tak nie jest. Został sprzedany, grał teraz w jakiś średniakach, a mógł być świetnym graczem. Osobiście jestem za zakontraktowaniem anglika, bo jeżeli się nie sprawdzi, to nic nie stracimy, a jeżeli Michael wróci do formy, to możemy mieć niesamowitych snajperów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2009 o 17:04, Pernia napisał:

proszę cię, tylko nie ManU, bo obrażasz mój ulubiony klub. Jak nie wiesz dlaczego, to
sprawdź na googlach.


Dobrze wiem o co chodzi, ale z angielskich klubów najbardziej lubię Liverpool ;)

Dnia 03.07.2009 o 17:04, Pernia napisał:

Co do United - Michael Owen jest na testach medycznych. Owen wraca po kontuzji, i jest
jedną wielka niewiadomą. To jest ( było ) genialne dziecko futbolu, ale niestety zmarnowane
przez Real, i nie mówcie że tak nie jest.


Przykro mi. Naprawdę co za klub z tego Realu. Oni tylko niszczą kariery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.07.2009 o 17:16, Smooqu napisał:

Dobrze wiem o co chodzi, ale z angielskich klubów najbardziej lubię Liverpool ;)

Na to nie mam wpływu :D

Dnia 03.07.2009 o 17:16, Smooqu napisał:

Przykro mi. Naprawdę co za klub z tego Realu. Oni tylko niszczą kariery.

nie o to mi chodziło. Owen napewno się tam zmarnował, ale nie mówie że tak było że wszystkimi. To wielki klub i ma wielkich piłkarzy - ale mają też wielką tendencję do marnowania piłkarzy, niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować