Zaloguj się, aby obserwować  
Darnok1

Piłka Nożna

67877 postów w tym temacie

Dnia 29.07.2009 o 19:53, BoloMaster napisał:

Arsenal bardzo aktywnie pozbywa się kluczowych zawodników:
http://www.futbol.pl/artykul/59500.htm
czyżby za rok na Emirates LE:Dl


Przykro, że Arsene sprzedał Ade i Toure w dodatku do rywala z PL :/ Kibicuję AFC od wielu lat, ale wiem, że Wenger umie zaskakiwać (i to w pozytywnym tego słowa znaczeniu ;)) dlatego mam jakąś cichą nadzieję, że sprowadzi na Emirates choć 1 piłkarza. Najgorzej, że dał odejść Toure, bo to był filar obrony. Co do Ade, to miał jeden dobry sezon, w którym strzelił 30 bramek, ale w następnym się trochę rozleniwił i jeszcze te teksty "Jak będę zarabiał jak Henry to zacznę grać tak jak on" itp. Szkoda obydwu, ale kibicom pozostaje powiedzieć "In Arsene we trust" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Manchester United 6 : 7 Bayern Monachium ( Rzuty karne ).
No i Bayern wygrał w ramach audi cup... powiem szczerze, że nie obchodziło mnie to, czy to trofeum zdobędziemy, czy nie, ale ważne będzie to jak prezentuje się drużyna. No i co tu powiedzieć, na plus zaskoczyli mnie:
- Berbatov. Zaczął grać bardziej samodzielnie, podłączał się do akcji, więcej biegał, więcej sztuczek technicznych. Już wiem, po co Sir Alex wydał na niego tyle kasy
- Anderson. IMO powinien występować już w pierwszym zespole, gra bardzo przyzwoicie, widzi dużo na boisku. Na środku powinien występować właśnie on z Carrickiem.
- Valencia. Powiem szczerze, że co do transferu Ekwadorczyka do United miałem mieszane uczucia... Ale chłopak gra dużo lepiej, niż myślałem, i naprawde pasuje do naszego stylu gry.
Niestety jeszcze poza Rooneyem ( go wyżej nie wymieniłem, bo już jest pewniakiem w składzie :P ) nikt raczej nic podczas meczu nie pokazał, graliśmy strasznie nudno, bez żadnego zaangażowania. Mam nadzieję że to tylko przez ten eksperymentalny skład, i że w lidze będziemy grać więcej pressingiem, imo skład na nastepny sezon powinien wyglądać tak:
Berba - Rooney
Nani/Giggs - Anderson - Carrick - Valencia
Evra - Ferdinand - Vidic - ????
VDS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2009 o 22:57, Bambusek napisał:

Szala z Gizą. Sagana w Legii od dawna nie ma ;)
Szczęście miało też Brondby. Mięciel juz w 3 minucie mógł strzelić ...


Pomelało mi się nazwisko, ale miałem na mysli Mięciela :D
To na pewno był Szala? No może :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2009 o 23:10, Pernia napisał:

Manchester United 6 : 7 Bayern Monachium ( Rzuty karne ).


Takie coś jak audi cup to raczej zawsze jest nastawiona na to, aby się sprawdzić.
Ale powiem Ci choć taką małą satysfakcję mamy po roku 99''. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eh, a "kibice" Legii jak widać od czasu tego, co się stało w Wilnie nic się nie nauczyli. Warszawski klub może mieć teraz spory problem, bo z tego co pamiętam to mieli w zawieszeniu karę wykluczenia z pucharów bodajże na pięć lat...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2009 o 00:28, Vaxinar napisał:

> Manchester United 6 : 7 Bayern Monachium ( Rzuty karne ).

Takie coś jak audi cup to raczej zawsze jest nastawiona na to, aby się sprawdzić.
Ale powiem Ci choć taką małą satysfakcję mamy po roku 99''. :)

hehe :P
Ja osobiscie wiedzialem ze przegralismy, jak evans podchodzil do pilki :P Mlody jeszcze, do skladu sie przebija, nie powinien strzelac ;). Trudno, Liga mistrzow to nie byla, a Sir Alex wyraznie chcial sprawdzic jak radza sobie mlodzi, dlatego tak pozno wpuscil Wayne''a, i Andersona...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2009 o 10:48, Hoplita napisał:

Eh, a "kibice" Legii jak widać od czasu tego, co się stało w Wilnie nic się nie nauczyli.
Warszawski klub może mieć teraz spory problem, bo z tego co pamiętam to mieli w zawieszeniu
karę wykluczenia z pucharów bodajże na pięć lat...

http://ekstraklasa.wp.pl/kat,32284,title,Pseudokibice-wyklucza-Legie-z-pucharow,wid,11362127,wiadomosc.html

Robić na przekór swojej drużynie? To tylko w warszafka umie. Kolejny raz jak nie piłkarze to kibice zawalą. Ten klub nie ma jak funkcjonować.. trzeba go rozwiązać, bo tylko miejsce w pucharach marnuje. Przed ostatecznymi komentarzami się wstrzymam do ew. kary, choć mam nadzieje ze tym razem Legii się upiecze i parę pkt. do rankingu uciuła..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że już dla antyfanów Legii się pożywka szykuje...

UEFA nie ma prawa nic zrobić. Zamieszki miały miejsce przed stadionem i wywołali je kibice, którzy nie mieli biletów i nie mogli już żadnych kupić. Pojechali do Kopenhagi na własną rękę licząc, że jakoś się uda. Ci, co mieli bilety weszli na mecz i był spokój. A ci, co nie mieli? A niby co klub miał z nimi zrobić? W areszcie zamknąć? Proszę was, pomyślcie choć trochę ...

Paoro - daruj sobie, bo jak na razie to tylko Wisła pokazała, że marnuje miejsce w pucharach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2009 o 23:05, Neysha napisał:

"In Arsene we trust" ;)


Musi to być coraz trudniejsze jak co rok odchodzą filary Arsenalu (Henry, Flamini, Hleb, Adebayor, Toure).

Ciekaw jestem czy za rok odejdzie Fabregas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jak obstawiacie dzisiejsze derby Trójmiasta ?
W spotkaniu liczę na zwycięstwo Lechii, przynajmniej z 2:0... Natomiast w pomeczowej konfrontacji, wyczuwam zwycięstwo Arki. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie polityka transferowa Wengera jest całkowicie niezrozumiała. Siedzi z założonymi rękoma patrząc jak znów wyfruwają mu największe gwiazdy, a przy tym niezwykle doświadczeni zawodnicy (zwłaszcza Toure), a na ich miejsca sprowadzi pewnie jak zwykle któregoś z przedstawicieli utalentowanej młodzieży (kupno Arshavina wyjątkiem). Na razie prowadzi to tylko do tego, że z roku na rok Arsenal jest coraz słabszy, w walce o mistrzosto już na starcie się nie liczy i z coraz większym trudem broni 4 lokaty w Premier League. W dodatku zawodników, którzy mają jakieś większe doświadczenie w seniorskiej piłce coraz mniej, bo ilu ich teraz zostało? Almunia (choć to również sporo lat przesiedzianych na ławce), Gallas, Clichy, Arshavin, Van Persie, no i mimo młodego wieku Cesc. Owszem takie postępowanie może dać długofalowe efekty (bo kiedyś ta młodzież dorośnie i wtedy to, że Wenger na nich stawiał od najmłodszych lat może zaprocentować), ale na dziś dzień Arsenal może wypaść z TOP 4, bo rywale (na czele z City) są coraz bliżej. Gdyby tak się stało to - z wiadomych względów - nie będę jednak z tego powodu smutny ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To chyba nigdy nie da długofalowych rezultatów bo Arsenal nie może albo raczej nie chce zagwarantować piłkarzom takich zarobków jak w innych klubach. Taktyka Arsenalu przypomina Ajax. Kiedyś potęga a teraz tylko produkują talenty które masowo sprzedają (Huntelaar, Sneijder, VdV itd.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.07.2009 o 10:53, Pernia napisał:

Ja osobiscie wiedzialem ze przegralismy, jak evans podchodzil do pilki :P Mlody jeszcze,
do skladu sie przebija, nie powinien strzelac ;). Trudno, Liga mistrzow to nie byla,
a Sir Alex wyraznie chcial sprawdzic jak radza sobie mlodzi, dlatego tak pozno wpuscil
Wayne''a, i Andersona...

Może i przegrali, ale karny wykonywany przez Naniego...mistrzostwo, trafił dokładnie w to miejsce, które chciał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2009 o 14:37, Dark_elves napisał:

Może i przegrali, ale karny wykonywany przez Naniego...mistrzostwo, trafił dokładnie
w to miejsce, które chciał.

mhm, szkoda że tak ''mistrzowsko'' nie prezentował się podczas całego meczu. :/
Powinien sobie wymyśleć swój własny styl, a nie naśladować Cristiano Ronaldo... bo mu to nie idzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie Ligi Europy. Do tej pory myślałem ze są 3 rundy kw., potem 1 runda właściwa i faza grupowa. Teraz czytam w gazecie ze Lech bez problemu dostanie się do 4 rundy kw.? Czy jak jakaś polska drużyna przejdzie 4 runde el. to gra w fazie grupowej, czy czeka ją jeszcze kolejny dwumecz? A i czy faza grupowa jest taka jak w pucharze UEFA (5 drużyn, po jednym meczu z każdym), czy taka jak w LM?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2009 o 14:58, Paoro napisał:

Mam pytanie odnośnie Ligi Europy. Do tej pory myślałem ze są 3 rundy kw., potem 1 runda
właściwa i faza grupowa. Teraz czytam w gazecie ze Lech bez problemu dostanie się do
4 rundy kw.? Czy jak jakaś polska drużyna przejdzie 4 runde el. to gra w fazie grupowej,
czy czeka ją jeszcze kolejny dwumecz? A i czy faza grupowa jest taka jak w pucharze UEFA
(5 drużyn, po jednym meczu z każdym), czy taka jak w LM?

Po czwartej rundzie LE jest od razu faza grupowa. I jeżeli dobrze pamiętam, to teraz ma ona wyglądać dokładnie tak samo, jak w LM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2009 o 15:02, Hoplita napisał:

Po czwartej rundzie LE jest od razu faza grupowa. I jeżeli dobrze pamiętam, to teraz
ma ona wyglądać dokładnie tak samo, jak w LM.


No to aż 6 meczy zagwarantowanych, jak się tam dojdzie. Fajnie. Ale będzie ciężko. Lech już rozstawiony nie będzie to może trafić na silną drużynę i wtedy obstawiam zacięty mecz jak z Austrią Wiedeń. Legia mimo przewagi Brondby, u siebie ma szanse na rzucić swoją grę i awansować (wystarczy przecież bezbramkowy remis). Polonia - meczu nie oglądałem ale wiem ze grała drugą połowę w 10, mając pełny skład może odrobić straty i awansować, ale daje im iluzoryczne szanse. Jeśli choćby dwa polskie kluby awansowały do 4 rundy to nawet jakby w losowaniu jednego dopadłby jakiś straszny pech, to drugi raczej tak trudno nie powinien by już mieć. W zeszłym roku Wisła wylosowała nie najlepiej, Lech za to miał drużynę w zasięgu (mimo ze Legia z Austrią przegrywała wcześniej 2 razy z rzędu). Obyśmy kogoś oglądali w tej fazie grupowej LE ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować