Zaloguj się, aby obserwować  
Darnok1

Piłka Nożna

67877 postów w tym temacie

Dnia 16.06.2006 o 12:58, jaceloth napisał:

racja, jednak nawet drużynę złożoną z przeciętnych piłkarzy można lepiej lub gorzej ustawić
na boisku,

Najlepszym tego przykładem jest Trynidad i Angola .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2006 o 13:12, spider88 napisał:

> racja, jednak nawet drużynę złożoną z przeciętnych piłkarzy można lepiej lub gorzej ustawić

> na boisku,
Najlepszym tego przykładem jest Trynidad i Angola .


W tych przypadkach zdecydowała głównie wola walki (czego naszym zabrakło w meczu z Ekwadorem) oraz mentalność (co jest dziwne bo nasi w końcu są bardziej otrzaskani na dużych arenach).
Według mnie naszym najbardziej zaszkodziło to że każdy ich widział już w drugiej rundzie, a taki T&T czy Angola, to przyjechali głównie na imprezę życia z nadzieją urwania czegoś od tych wielkich. Uda się to będzie święto a jak nie to i tak jest ok, bo się pokazaliśmy światu.

Co do twojego opisu to raczej Janas zostanie. Dlaczego? Bo z Kostaryką wygramy i to pokaźnie do koła, co udowodni że Janas jednak potrafi przygotować zespół. Niestety za puźno, ale jest bogatszy o to doświadczenie. Pozatym, tak mi się wydaje, jest po prostu wygodny dla włodarzy z Miodowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2006 o 13:26, Quire napisał:

Co do twojego opisu to raczej Janas zostanie. Dlaczego? Bo z Kostaryką wygramy i to pokaźnie
do koła, co udowodni że Janas jednak potrafi przygotować zespół. Niestety za puźno, ale jest
bogatszy o to doświadczenie. Pozatym, tak mi się wydaje, jest po prostu wygodny dla włodarzy
z Miodowej.

Nie zgodzę się.Janas już wyleciał ale tego głośno nikt nie powie przynajmniej do Lipca. A z Heniem jest coś na rzeczy bo miał kilka naprawdę dobrych ofert kontraktu i wszystkie zostaly zawieszone .I oby tak było bo w Polsce tylko Franiu S. I Henio K. wiedzą coś o grze ofensywnej .Pierwszy z wiadomych przyczyn odpada (nowy kontrakt z Lechem) .Franz kiedyś się zwierzał jak to podpisywał kontrakt z PZPN na selekcjonera.Wieczorem powiedzieli mu żeby przyjechał następnego dnia podpisać kontrakt, a rano zadzwonili że selekcjonerem został Janas.To pokazuje bałagan jaki jest w PZPN.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2006 o 14:07, Danio X napisał:

Mówi się, że jednym z kandydatów na objęcie posady selekcjonera Polski jest Żmuda, który nic
nie osiągną z młodzeżówką.



Rewelacja podana bodajże przez Bild. Podejżewam że bzdura do kwadratu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2006 o 13:36, spider88 napisał:

Nie zgodzę się.Janas już wyleciał ale tego głośno nikt nie powie przynajmniej do Lipca. A z
Heniem jest coś na rzeczy bo miał kilka naprawdę dobrych ofert kontraktu i wszystkie zostaly
zawieszone .I oby tak było bo w Polsce tylko Franiu S. I Henio K. wiedzą coś o grze ofensywnej
.Pierwszy z wiadomych przyczyn odpada (nowy kontrakt z Lechem) .Franz kiedyś się zwierzał jak
to podpisywał kontrakt z PZPN na selekcjonera.Wieczorem powiedzieli mu żeby przyjechał następnego
dnia podpisać kontrakt, a rano zadzwonili że selekcjonerem został Janas.To pokazuje bałagan
jaki jest w PZPN.


Smuda raczej nierealny. Nowy kontrakt z Lechem i raczej nie ma dobrych notowań w PZPN - aktualnie.
Z Kasperczakiem, jeżeli juz z Janasa zrezygnują, jest coś na rzeczy. Nie bez powodu, myślę, wcielili go do związku. Bodajże ma coś wspólnego ze szkoleniem. Chcą mieć go blisko siebie na wszelki wypadek.

Co do planu minimum ta Janas już go wykonał, chciałem przypomnieć. Jego zadaniem było awansować na mundial. Czego dokonał. A że tam kadra dała ciała to już inna historia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2006 o 13:36, spider88 napisał:

Franz kiedyś się zwierzał jak to podpisywał kontrakt z PZPN na selekcjonera.

Szczerze powiedziwaszy, to nie widzę Smudy na stanowisku selekcjonera. Z całym szacunkiem dla niego, ale myślę, że swoje pięć minut miał z Widzewem. Wtedy rzeczywiście był numerem jeden w Polsce. Potrafił wpoić zawodnikom grę do końca i to było coś.
A Kasperczka chętnie bym na tym stanowisku widział. Oczywiście nie uważam go za cudotwórcę i nie uważam, że odmieni reprezentację w ciągu roku, ale uważam, że to najlepszy polki trener, w dodatku z sukcesami. A jak usłyszę, że jest za drogi to się wścieknę. Jakoś maleńki Trynidad stać na Beenhakkera, który tani nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem tylko czy Kasperczak zrezygnuje z 20 tys. euro miesięcznie, bo pamiętajmy, że już wiele ofert dostał (przynajmniej tak podawały gazety- PSG, Senegal, kilka innych klubów z francuskiej ligi) i jeszcze z żadnej nie skorzystał. Miejmy nadzieję, iż tym razem będzie inaczej, o ile oczywiście dostanie ofertę objęcia stanowiska selekcjonera naszej reprezentacji.

Nie rozumiem dlaczego Janas zwala winę porażki na krótki okres przygotoiwań do mundialu (taki sam jakim dysponuje 31 pozostałych drużyn) oraz według niego małą ilość dobrych zawodników. Ciekawe co ma powiedzieć Trynidat i Tobago, który nie ma jakiś znanych nazwisk, a radzi sobie całkiem nie żle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2006 o 14:50, walgierz napisał:

A jak usłyszę, że jest za drogi to się wścieknę. Jakoś maleńki Trynidad
stać na Beenhakkera, który tani nie jest.


Ale u nas PZPN musi mieć kasę na wycieczki działaczy, sztab działaczy na meczach wyjazdowych w liczbie 30 minimum, ksiązeczki z medalikami itp. gadżety. Acha sztab rozśmieszaczy na mudialu, w postaci Gąsowskieg, Pazury i Lubaszenki. O premiach itp. nie wspominam. No jeszcze jedno. Muszą w końcu zabulić karę za przetrg w sprawie praw do transmisji z Ekstraklasy.

Niesty to jest mentalność wszystkich polaków jek się dorwią do żłoba. Patrz co wyczyniają politycy. Przykład idzie z góry.

PZPN to państwo w państwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2006 o 15:13, Danio X napisał:

Nie wiem tylko czy Kasperczak zrezygnuje z 20 tys. euro miesięcznie, bo pamiętajmy, że już
wiele ofert dostał (przynajmniej tak podawały gazety- PSG, Senegal, kilka innych klubów z francuskiej
ligi) i jeszcze z żadnej nie skorzystał. Miejmy nadzieję, iż tym razem będzie inaczej, o ile
oczywiście dostanie ofertę objęcia stanowiska selekcjonera naszej reprezentacji.


Jakby naprawdę dostał ofertę z PSG, to uwierz mi, napewny by sobie darował te 20 tys. euro. Tam by mu dali najmarniej pół bańki, co daje 40 tys. miesięcznie a i prestiż większy niż siedzenie w domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co za gol dla Argentyńczyków! Niesamowita, koronkowa akcja mogąca spokojnie stanowić esencję futbolu. Cudowna bramka, następcy Maradony pokazują co znaczy latynoski polot, technika i fantazja.

Serbowie przegrywają już 0-2 i staną się chyba pierwszą ofiarą grupy śmierci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2006 o 15:35, .Darnok napisał:

Serbowie przegrywają już 0-2 i staną się chyba pierwszą ofiarą grupy śmierci.

Update: 0-3 :)
A Argentyńczycy, w obliczu tego co prezentują w drugim już meczu, urastają w moim prywatnym typie do rangi głównego faworyta...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie widziałem kawałki konferencji Listka. Prawie prost powiedział, że Janas zostanie O_o
Przypomniał doskonały bilans Janasa (30-6-14), zbliżające się el. ME i powiedział, że będzie patrzył na ogół. Mógł jeszcze Pawełka po główce pogłaskać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie Janas powinien odejść, nie dość że zlekceważł Ekwador (wystarczy obejrzeć konferencję prasową dzień przed meczem jak i sam mecz) to jeszcze nie wziął Frankowskiego. Pewnie wiele osób będzie go tu bronić, ale Żurawski i Krzynówek są bez formy. Krzynówek nie może dobrze dośrodkować, a Żuraw oddać dobrego strzału na bramkę, Krzynówka mogę jeszcze zrozumieć bo grzeje ławkę w klubie, ale Żurawski miał dobry sezon, dużo grał, po prostu zawiódł.
Według mnie powinniśmy zmienić trenera, Kasperczak jest odpowiednim kandydatem (jego sukcesy z Wisłą), wreszcie Polacy zaczęli by grać bardziej ofensywnie.
A i tak najgorsze jest to że przegraliśmy dwa mecze, choć w tym drugim zabrakło odrobiny umiejętności, szczęście nam sprzyjało od początku. Może za cztery lata albo chociaż za dwa na Euro...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Załamać się można. Czemu jak nasi zaczynają dobrze grać to już jest po zwodach.
Gdybyśmy tak jak z Niemcami zagrali z Ekwadorem to byśmy ich rozgromnili.
Trzeba pamiętać że to nie Ekwador wygrał z Polską i Kostaryką,
a Polska i Kostaryka i znim przegrały. Moim zdaniem Ekwador to teoretycznie najsłabsza ekipa w grupie, która zbiegiem okoliczności awanoswała(gdyby terminarz ułorzył się inaczej to z ekwadorem grałaby już odmieniona reprezenatcja polski, najlepiej gdybyśmy na początku zagrali z Niemcami, bo znimi i tak niezależnie od formy byśmy przegrali)
Ale i tak już za późno. Co się stałó to się nieodstanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio pisałem w tym temacie że nie cierpie piłki nożnej no ale mimo tego nie opuściłem meczu Polska:Niemcy.
I musze powiedzieć że mimo tego żę przegraliśmy to Poska pokazała co umiała i naprawdę dobrze grali,i myślę że gdyby nie ten padalec Janas (przepraszam musiałem) to może byśmy dotrwali do remisu ale nie ten Janas przecież zbyt długo czekał na zmianę a nasi przecież byli już zmęczeni żeby jeszcze nadążyć za tymi co wchodzi nowi u Niemców.No i świetnie tez bronił Boruc ale szkoda mi go było na koniec tyle się starał a minute do końca już pewnie nie miał sił i mniejszą koncentracje no i póścil.Aha i chciałem dodać że Niemcy nie mieli i nie mają co się tak cieszyć bo są przecież uważani za mistrzów a z nas takich Polaków się nabijali więc powinni nam nabić co najmnije 6:0 a nie w ostatniej minucie udało im się dopiero i to tylko 1:0.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ależ ciężki nokaut Serbii. Argentyna nie starająć się nawet zbytnio rozbiła w pył Serbów. Pytanie tylko, czy Argentyna jest taka silna, czy ich rywale tak słabi...
Ja myślę, że jedno i drugie. Dopiero mecz z Holendrami pokaże prawdziwą wartość zespołu Messiego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzieliście, co zrobiła Argentyna z Serbią i Czarnowgórą ? Przed meczem spodziewałem się zwycięstwa turkusowo-białych, ale nie pogromu. Po pierwszej połowie jednak jasne dla mnie było, że w II połowie, to już będzie kwestia czasu, kiedy Argentyńczycy strzelą następne bramki. Przy wyniku 3:0 Serbowie z pewnościa zdawali sobie sprawę, że dla nich to już koniec.
Dobrze, że Crespo strzelił swoją druga bramkę, bo wytypowałem go na króla strzelców :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2006 o 16:51, walgierz napisał:

Dopiero mecz z Holendrami pokaże prawdziwą wartość zespołu Messiego
:)


Ja jak zwykle liczę na taki finał : Argentyna: Holandia
Argentyna wspaniała !!!
Serbia przykładem (tak jak Polska) co można spieprzyć w przygotowaniach do mundialu;/
Słowianie przegrywają ...

--
Cerm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2006 o 16:07, Andrij napisał:

Dla mnie Janas powinien odejść, nie dość że zlekceważł Ekwador (wystarczy obejrzeć konferencję
prasową dzień przed meczem jak i sam mecz) to jeszcze nie wziął Frankowskiego. Pewnie wiele
osób będzie go tu bronić, ale Żurawski i Krzynówek są bez formy.


Krzynówek owszem nie popisał się, ale sam Żurawski nie grał źle! Brak mu było dobrych sytuacji, to nie tak że przez jednego piłkarza cała reprezentacja gra słabo, on sam nic nie wygra! A że nie miałdogodnych sytuacji to też winna z lekka pomocników!

A do Frankowskiego.. A gdzie on ma formę? Na co chciałeś liczyć że nagle cudem się przebudzi na mistrzostwach i zacznie strzelać bramki? Janas akurat dobrze tu postąpił! Nie brał frankowskiego który przez pół roku gra słabo i w dodatku jako napastnik nie umie strzelić bramki! W meczach towarzyskich smolarek grał lepiej, a on tylko sie snuł po boisku szukając wiatru w polu! Frankowski to teraz taka wymówka niektórych kibiców! A jak by był i nic nie pokazał? To byś pisał że po co brał Franka bo przecież bez formy jest! .. Śmieszne. Tak jak wielu pisało że brak dudka to wielka strata, Boruc pokazał swoją klasę na mundialu i teraz przeciwnycy siedzą cicho!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować