Zaloguj się, aby obserwować  
Darnok1

Piłka Nożna

67877 postów w tym temacie

Dnia 08.06.2010 o 15:41, Kapizak1 napisał:

więc chyba jednak
City rośnie w siłę.

Niech se rośnie, patent na nich mamy, i zawsze będą ''szczeniakami'', póki nie zaczną wygrywać. A na to się nie zanosi:)

Dnia 08.06.2010 o 15:41, Kapizak1 napisał:

Trochę obawiam się o przyszły sezon (i przyszłość w ogóle) United. Mamy do wydania tylko
25 milionów funtów.

W przeliczeniu na Euro to nie tak mało

Dnia 08.06.2010 o 15:41, Kapizak1 napisał:

Idę o zakład, że chciałby kupić chociażby Rodwella, tylko
(których zadłużenie wynosi ok. 1,1 miliarda funtów, z
czego 800 milionów w Manchesterze).

To zadłużenie to nieciekawa sprawa, bo ten dług miał być spłacany, zeszłego lata było to 700mln, a teraz się okazuje że 1,1 mld... :S

Dnia 08.06.2010 o 15:41, Kapizak1 napisał:

Niby Gill mówił, że jest w tym sezonie do wydania
95 mln funtów, ale później się okazuje, że jest 180 mln rozłożone na kilka lat, co daje
właśnie 25 mln rocznie. Ferguson nigdy jakiś bajecznych kwot za piłkarzy nie dawał

I dawać nie będzie. Nie potrzeba nam znaczących wzmocnień, jakiś napastnik który będzie strzelał pod nieobecność rooneya i wracamy na szczyt. 25 mln FUNTÓW , starczy spokojnie.

A Nani wypada z MŚ. Chyba zrezygnuję z oglądania :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj mecz Polska-Hiszpania. Ciekawe ile przegrają, ja typuje 0-2. Dawno nie oglądałem meczu naszej reprezentacji (od 2008r) ale myśle, że ich gra dużo się nie zmieniła.
Mam nadzieję, że znajde transmisję na Sopcast, bo nie mam telewizora. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2010 o 17:06, Pernia napisał:

A Nani wypada z MŚ. Chyba zrezygnuję z oglądania :/


Ech :/ Szkoda. Lubię nawet Portugalię i liczyłem, że zajdą na MŚ gdzieś wyżej. Naniego będzie musiał zastąpić pewnie Simao. Ronaldo powinien być w wysokiej formie, więc może nie będzie aż tak źle ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ehh, mecz Polska - Hiszpania o 22.00. Nie wiem czy dotrwam. Trzeba wypić dużą filiżankę mocnej kawy. Jakby nie mogli dać standardowo - o 20.45 :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak o 22.00 to nie obejrzę. Mówili coś, że Polska zagra bardziej nastawieni na atak, ale w obronie też będą ostrożni. Moim zdaniem powinni zagrać z luzem i zagrać pewnie, przecież nic nie mają do stracenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.06.2010 o 19:23, SongoX napisał:

Ronaldo powinien być w wysokiej formie, więc może
nie będzie aż tak źle ;P

problem w tym, że ronaldo w kadrze ma wielkie problemy. Nie widzę sensu w wystawianiu crisa w napadzie, dużo lepiej radzi sobie na skrzydle, jak oglądałem mecz z kamerunem to aż smutno było patrzeć na nieporadność Ronaldo, próbował się ustawić, cuda na kiju, próbował być ''lisem'' pola karnego, nie wyszło mu. Jeżeli dalej będzie grał jako napastnik, to Portugalia nie wyjdzie nawet z grupy. Queiroz, przejrzyj na oczy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2010 o 17:06, Pernia napisał:

I dawać nie będzie. Nie potrzeba nam znaczących wzmocnień, jakiś napastnik który będzie
strzelał pod nieobecność rooneya i wracamy na szczyt. 25 mln FUNTÓW , starczy
spokojnie.

No w przeliczeniu na euro to będzie 30 milionów, więc nie tak dużo. Nie mówię o graczach światowej sławy, nie potrzeba nam Aguero, Villi, Silvy, Benzemy i nie wiadomo kogo jeszcze. Ale nawet ci młodzi, na których tak stawia Ferguson, kosztują niemało. C. Ronaldo - 12 mln funtów, Wayne Rooney - 25,6 mln funtów, Valencia - 16 mln funtów, Smalling - 10 do 12 mln funtów. Nawet jeżeli kupujemy młodych, te 25 mln funtów nie wystarczy na zakup piłkarzy, których Ferguson chciałby pozyskać. Nie zrozum mnie źle, nie krytykuję polityki transferowej Sir Alexa, tylko właścicieli.
Chociaż z drugiej strony jestem zdania, że powinniśmy powalczyć o kilku lepszych zawodników. Przydałby się ktoś na bramkę (wątpię, żeby Kuszczak poradził sobie po odejściu VDS), ale to raczej po zbliżającym się sezonie. Nie miałbym też nic przeciwko jakiemuś klasowemu napastnikowi. Sprzedać Berbatova, którym się ponoć parę klubów interesuje i kupić przykładowo Suareza (chociaż mógłby być troszkę drogi i nie jestem do końca przekonany, czy dałby sobie radę w Anglii). Na pewno jestem za Joe Colem, ale jeśli potwierdzi się że przeszedł do Arsenalu, to w jego miejsce poszukałbym kogoś o podobnych umiejętnościach. Nie potrzebujemy przebudowy drużyny, tylko jednego czy dwóch porządnych zawodników na teraz, którzy mogliby załatać skład w meczach z mocnymi przeciwnikami, nie tylko na mecze pucharowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.06.2010 o 19:39, Kapizak1 napisał:

No w przeliczeniu na euro to będzie 30 milionów, więc nie tak dużo.

Wystarczająco ;)

Dnia 08.06.2010 o 19:39, Kapizak1 napisał:

Ale nawet ci młodzi, na których tak stawia Ferguson, kosztują niemało. C. Ronaldo - 12
mln funtów, Wayne Rooney - 25,6 mln funtów, Valencia - 16 mln funtów, Smalling - 10 do
12 mln funtów. Nawet jeżeli kupujemy młodych, te 25 mln funtów nie wystarczy na zakup
piłkarzy, których Ferguson chciałby pozyskać. Nie zrozum mnie źle, nie krytykuję polityki
transferowej Sir Alexa, tylko właścicieli.

Ale o co chodzi? Alex jak chce kase to ją dostaje, ma 30 mln na jedno okienko, wystarczy. Wiem, że United jest zaj...ste, ale co pół roku nie kupujemy Cristiano Ronaldo czy Rooneya, a na jakiegoś Smallinga czy Valencię to starczy. :)

Dnia 08.06.2010 o 19:39, Kapizak1 napisał:

Chociaż z drugiej strony jestem zdania, że powinniśmy powalczyć o kilku lepszych zawodników.
Przydałby się ktoś na bramkę (wątpię, żeby Kuszczak poradził sobie po odejściu VDS),

poradzi sobie. Pozatym, bramkarze raczej drodzy nie są ;).

Dnia 08.06.2010 o 19:39, Kapizak1 napisał:

ale to raczej po zbliżającym się sezonie. Nie miałbym też nic przeciwko jakiemuś klasowemu
napastnikowi.

Jedyne wzmocnienie którego nam potrzeba. Środek pola? A po cholerę, skoro wraca Anderson i Hargreaves? >Sprzedać Berbatova, którym się ponoć parę klubów interesuje i kupić przykładowo

Dnia 08.06.2010 o 19:39, Kapizak1 napisał:

Suareza (chociaż mógłby być troszkę drogi i nie jestem do końca przekonany, czy dałby
sobie radę w Anglii).

W Holandii to byle debil szaleje, a jak przyjdzie mu grać w Hiszpanii czy Anglii to niesamowitym osiągnięciem jest 10 goli na sezon. Suarez? Nie. Dzeko? Owszem. Chociażby w ubiegłej edycji LM pokazał że z angielskim zespołem ( :D ) potrafi sobie poradzić, strzelił nam zresztą bramkę. Ma dobrą budowę, brać i nie czekać.

Dnia 08.06.2010 o 19:39, Kapizak1 napisał:

Na pewno jestem za Joe Colem, ale jeśli potwierdzi się że przeszedł
do Arsenalu, to w jego miejsce poszukałbym kogoś o podobnych umiejętnościach.

A po co? Valencie zachciało ci się zmieniać, który asystował w cholerę w zeszłym sezonie? Fajnie, to może odrazu kupmy 50 skrzydłowych, 30 obrońców i 40 napastników, bylebyśmy mieli wielkie nazwiska!
>Nie potrzebujemy

Dnia 08.06.2010 o 19:39, Kapizak1 napisał:

przebudowy drużyny, tylko jednego czy dwóch porządnych zawodników na teraz, którzy mogliby
załatać skład w meczach z mocnymi przeciwnikami, nie tylko na mecze pucharowe.

JEDNEGO. Napastnika, bo Berba sobie kompletnie nie radzi grając samemu. Z drugiej jednak strony, jeżeli grałby za napastnikami i byłby łącznikiem między pomocą i atakiem... jezu, jak byłoby pieknie
VDS
Rafael Ferdinand Vidic Evra
Valencia Fletcher/Hargreaves/Anderson Nani
Berbatov
Rooney Dzeko
Byłoby pięknie:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2010 o 19:47, Pernia napisał:

Ale o co chodzi? Alex jak chce kase to ją dostaje, ma 30 mln na jedno okienko, wystarczy.
Wiem, że United jest zaj...ste, ale co pół roku nie kupujemy Cristiano Ronaldo czy Rooneya,
a na jakiegoś Smallinga czy Valencię to starczy. :)

Czyli moglibyśmy kupić Dzeko, ale 30 milionów na okienko nam wystarczy? Wystarczyłoby na tego jednego zawodnika, biorąc pod uwagę dzisiejsze ceny.

Dnia 08.06.2010 o 19:47, Pernia napisał:

Środek pola? A po cholerę, skoro wraca Anderson i Hargreaves?

Nie pisałem o środku pola.

Dnia 08.06.2010 o 19:47, Pernia napisał:

W Holandii to byle debil szaleje, a jak przyjdzie mu grać w Hiszpanii czy Anglii to niesamowitym
osiągnięciem jest 10 goli na sezon. Suarez? Nie.

Dlatego napisałem, że nie wiem czy by sobie poradził, nie interesuję się zbytnio holenderską piłką. Widziałem go parę razy w akcji, dorobek goli w tym sezonie niezły.

Dnia 08.06.2010 o 19:47, Pernia napisał:

A po co? Valencie zachciało ci się zmieniać, który asystował w cholerę w zeszłym sezonie?
Fajnie, to może odrazu kupmy 50 skrzydłowych, 30 obrońców i 40 napastników, bylebyśmy
mieli wielkie nazwiska!

Valencia grał bardzo dobrze, w żadnym wypadku nie zamieniłbym go za Cole''a. Myślałem bardziej o funkcji zmiennika, nie wiadomo jak długo Park czy Giggs pograją na tym poziomie, a dobry zawodnik jest do wzięcia za darmo. Nie bawię się w Real ;]
EDIT: Dzeko jest podobno wyceniany na ok. 35 mln funtów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Standardowo o 22:00 mecz w Hiszpanii... La Liga tak gra i reprezentacja. Trochę niekomfortowa pora, ale oczywiście oglądnę. Liczę na walkę i grę bez kompleksów z naszej strony :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.06.2010 o 19:47, Pernia napisał:

> załatać skład w meczach z mocnymi przeciwnikami, nie tylko na mecze pucharowe.
JEDNEGO. Napastnika, bo Berba sobie kompletnie nie radzi grając samemu. Z drugiej jednak
strony, jeżeli grałby za napastnikami i byłby łącznikiem między pomocą i atakiem... jezu,
jak byłoby pieknie


Widzę że coraz więcej fanów utwierdza się co do tego ustawienia. Mnie również marzy się Berba jako ten za plecami Roo. W przodzie radzi sobie średnio, dobrze to wiemy, ale za plecami napastników(a) radzi sobie dobrze, pamiętam jakie piłki grał w poprzednim sezonie, bądź w tym w kilku meczach(pamięta ktoś zagranie do Valencii z Porstmouth na OT?) np. Blackburn, gdzie grał trochę z tyłu, zaś z przodu grał Kiko.

Co do transferów - nie napalam się, bo wiemy jak ostatnimi czasy kupuje SAF. Jeżeli nie sproawdzimy jakiegoś playmakera, to na tej pozycji może się sprawdzić Bułgar. Dlatego jestem przeciw jakiekiemukolwiek transferowi Berby.

Dnia 08.06.2010 o 19:47, Pernia napisał:

W Holandii to byle debil szaleje, a jak przyjdzie mu grać w Hiszpanii czy Anglii to niesamowitym osiągnięciem >jest 10 goli na sezon.


Ruud, Makaay, Kuyt(chociaż gra inaczej niż w Feyenordzie), Ronaldo(ten prawdziwy ;P) - coś by tam się jeszcze znalazło. Nie jest tak źle, chociaż ostatnimi czasy tendencja jest spadkowa jeżlei chodzi o graczy z Eredivisie. Suarez? Chciałbym, ale boję się że nie dałby rady, jest malutki, słabo zbudowany jak na EPL. Co innego Dzeko, choć cena jaką woła Wolfsburg jest śmieszna. Poza tym - mamy chyba 6-ciu napastników(chociaż kilku ze szkła patrz: Owen, Macheda). Jak wspomniałem dla mnie celem byłby rozgrywający, bo Scholes już prawie emerytura, Gibson nie ten poziom, Hargo - może już nigdy nie prezentować poziomu z Bayernu, z wiadomych względów. Anderson - wierzę w niego, ale rozum mówi co innego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już niedługo zaczyna się mecz. Ciekawe jak Naszym pójdzie, czy się przestraszą tak utytułowanego rywala, czy może działało to będzie na nich motywująco. Ciekawe również, jak do tego spotkania podejdą Hiszpanie, czy zagrają bardziej na luzie, bez presji, czy wręcz przeciwnie.
BTW. Orientujecie jaki skład wystawili do tego meczu nasi rywale? Bardziej rezerwy, czy podstawowi zawodnicy, bo jakoś nie mam obeznania w składach reprezentacji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.06.2010 o 20:19, Kapizak1 napisał:

EDIT: Dzeko jest podobno wyceniany na ok. 35 mln funtów...

35mln funtów to ponad 40mln euro, a taką ma klauzule odstepnego w kontrakcie. Za 30 mln euro da się go wytargować spokojnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2010 o 20:54, Sob-styl napisał:

Hargo - może już nigdy nie prezentować
poziomu z Bayernu,

Może... jest szerokie i głębokie jak to się mawia, mi się zdaje że wróci do dyspozycji. jeżeli nie, wtedy będziemy się martwić.

Dnia 08.06.2010 o 20:54, Sob-styl napisał:

z wiadomych względów. Anderson - wierzę w niego, ale rozum mówi co
innego...

Anderson razem z Hargo tworzyli kapitalny duet jak jeszcze byli ''sprawni'', mam nadzieję że Andi odblokuje się, tak samo jak Nani, bo ma ten sam problem. I miejmy nadzieję, że tak samo sobie z nim poradzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kocham gre Hiszpanii, będe im kibicował na mistrzostwach, podejrzewam z\e nawet gdyby Polska sie dostala to kibicowalbym Hiszpanii:P
A Polacy beda mieli jakies doswiadczenie, mimo ze Hiszpania gra nędznym skladem to jednak wciaz sa to czolowi gracze europejscy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spodziewałem się masakry, więc muszę przyznać, że zostałem mile zaskoczony. Co do Polaków to nie było źle. wstydu nie przynoszą. Nie licząc Grzesia Wojtkowiaka i Dudki, którzy mogliby zejść z boiska i nikt by nie zauważył różnicy.

@Starscream - Z tego co widzę, Hiszpania gra najmocniejszym składem, nie wiem gdzie tam nędznych piłkarzy widzisz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować