Zaloguj się, aby obserwować  
Darnok1

Piłka Nożna

67877 postów w tym temacie

>Nie rozumiem takiego rozumowania, żyjesz w

Dnia 26.07.2010 o 00:32, Budep napisał:

kraju w jakim żyjesz, to byś się zainteresował i z łaskim swej powspierał własną piłkę.

A ja nie rozumiem takiego rozumowania. Jakim prawem ktoś ma mnie zmuszać do oglądania naszej ligi (abstrahując już od tego jaki jest jej poziom), co to za chory przejaw patriotyzmu? Jako Polak kibicuje reprezentacji Polski, naszej lidze nie kibicuje i nie mam takiego zamiaru. I owszem kibicuje Premier Leauge i klubowi, który znam tylko z telewizji (czy ściślej z internetu) i tam też śledzę wszystkie jego mecze (w tym sezonie wystąpi w CL, więc nią też będę się emocjonował), bo być może nigdy nie będę w stanie zobaczyć go na żywo. Czy to czyni mnie anty-Polakiem albo gorszym kibicem? Jeżeli uważasz się za patriotę, bo oglądasz Ekstraklasę to polecam sprawdzić w słowniku znaczenie tego słowa.

Aha i popierać polską piłkę popieram, bo i czemu nie? Niech się rozwija. Co i tak nie zmusi mnie do tego bym się nią zainteresował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2010 o 09:18, mati285 napisał:

>Nie rozumiem takiego rozumowania, żyjesz w
> kraju w jakim żyjesz, to byś się zainteresował i z łaskim swej powspierał własną
piłkę.
A ja nie rozumiem takiego rozumowania. Jakim prawem ktoś ma mnie zmuszać do oglądania
naszej ligi (abstrahując już od tego jaki jest jej poziom), co to za chory przejaw patriotyzmu?
Jako Polak kibicuje reprezentacji Polski, naszej lidze nie kibicuje i nie mam takiego
zamiaru. I owszem kibicuje Premier Leauge i klubowi, który znam tylko z telewizji (czy
ściślej z internetu) i tam też śledzę wszystkie jego mecze (w tym sezonie wystąpi w CL,
więc nią też będę się emocjonował), bo być może nigdy nie będę w stanie zobaczyć go na
żywo. Czy to czyni mnie anty-Polakiem albo gorszym kibicem? Jeżeli uważasz się za patriotę,
bo oglądasz Ekstraklasę to polecam sprawdzić w słowniku znaczenie tego słowa.

Aha i popierać polską piłkę popieram, bo i czemu nie? Niech się rozwija. Co i tak nie
zmusi mnie do tego bym się nią zainteresował.


Dlaczego imputujesz mi to, czego nie napisałem?! Nigdzie NIE pisałem o żadnym patriotyzmie i też NIKOGO nie zmuszam do oglądania, o czym świadczy ten fragment "Oczywiście nie mogę Ci nakazać, żebyś zaczął ekscytować się meczami Ekstraklasy, bo większości przypadków nie ma czym, ale wyraziłem tu swoje cholernie subiektywne zdanie." Jak widać w dzisiejszych czasach coraz bardziej obce staje się czytanie ze zrozumieniem. A teraz lecę po słownik i patrzę co to patriotyzm, bo mi poleciłeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2010 o 09:45, Budep napisał:

Nigdzie NIE pisałem o żadnym patriotyzmie

Fragment: "Nie rozumiem takiego rozumowania, żyjesz w kraju w jakim żyjesz, to byś się zainteresował i z łaskim swej powspierał własną piłkę." jest dość jednoznaczny. Ale przyznaję, że może trochę mnie zaćmiło, ale nie znoszę jak ktoś mi mówi, że jako Polak muszę robić to czy tamto.

Dnia 26.07.2010 o 09:45, Budep napisał:

A teraz lecę po słownik
i patrzę co to patriotyzm, bo mi poleciłeś.

Czyli jednak jakiś pożytek z mojego posta był :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2010 o 00:32, Budep napisał:

Gadanie "polska liga mnie nie interesuje" działa mi na nerwy, jak nasi czołowi politycy.
Tak, najlepiej interesuj się Premier League, kibicuj klubowi na odległość, ekscytuj się
Ligą Mistrzów, gdzie na ma polskich ekip. Nie rozumiem takiego rozumowania, żyjesz w
kraju w jakim żyjesz, to byś się zainteresował i z łaskim swej powspierał własną piłkę.


A mnie takie gadanie też irytuje. Nie wybieramy gdzie się urodzimy, za to nasze sympatie to co lubimy zależy tylko i wyłącznie od nas. Dlaczego niby miałbym się na siłę interesować polska ligą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polska piłka jest w świetnym stanie wg PZPN i w beznadziejnym dla wszystkich innych.

Ja osobiscie kibicuje teraz PRZECWIKO polskim klubom, jakby tak 3 lata z rzędu Azerowie/Gruzini/Maltańczycy skopali nam tyłki to by Engel zamknął mordę, a Lato może by pomyślał czy naprawdę jest tak wspaniale.

A polska reprezentacja to wiadomo, z gówna bata nie ukręcisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2010 o 08:34, Dark_elves napisał:

/.../


Podobno Polsat nie mógł się porozumieć ze stroną czeską, cena za prawa telewizyjne była ponoć zbyt wysoka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2010 o 08:34, Dark_elves napisał:

Dlaczego dzisiaj nie ma meczu Lecha w Tv?


Będzie tylko w Polsacie Sport.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2010 o 18:20, Smooqu napisał:

Polska piłka jest w świetnym stanie wg PZPN i w beznadziejnym dla wszystkich innych.


Ja osobiscie kibicuje teraz PRZECWIKO polskim klubom, jakby tak 3 lata z rzędu Azerowie/Gruzini/Maltańczycy
skopali nam tyłki to by Engel zamknął mordę, a Lato może by pomyślał czy naprawdę jest
tak wspaniale.

A polska reprezentacja to wiadomo, z gówna bata nie ukręcisz.

Ja kiedyś zawsze kibicowałem polskim drużynom. Teraz tylko wg swoich sympatii Lecha nie lubię i chciałem żeby odpadli. Ale wątpię żeby coś się miało poprawić dzięki kompromitacjom z Azerami, Estończykami czy Maltańczykami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To się niedługo okaze czy Lech zagra dalej czy w tej rundzie polegnie , watpie że wygra , patrzac na ostatni mecz jak się meczyli półamatorami to nic dobrego.
Bardo ciekawe który klub awansuje dalej w LE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Macie może jakiś link do SopCasta, albo streama do dzisiejszego pojedynku?

Dobra, przypomniałem sobie odpowiednią stronkę, nie trzeba ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po pierwszej połowie w meczu Sparta - Lech jest 0-0. Lech wyciągnął widocznie konsekwencje z poprzedniego spotkania Ligi Mistrzów i gra lepiej. W obronie najlepiej chyba Arboleda, dużo wygranych pojedynków główkowych i raz miał sytuację na strzelenie gola, lecz skierował piłkę głową w bramkarza. No po takiej grze możemy być optymistycznie nastawieni na drugą połowę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać że Zieliński wie co robi wystawił za słabego jurjevica dobrze grającego dryglasa i naprawde polepszyła sie defensywa i pomoc.Brakuje nam tylko lepszego wykończenia w ofensywie, czesi są całkiem dobrzy ale widać że wielu ich obrońców jest mało doświadczonych i bramkarz musiał nawet jednego instruować ponadto nie mają siły na kreowanie akcji co nam pomaga teraz w drugiej będą wykończeni to trzeba ich dobić i problem z głowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2010 o 22:15, dominik713 napisał:

Dzisiejszy mecz można podsumować znanymi słowami: "Grali jak nigdy, przegrali jak zawsze".

Aaa chyba sie ugryze w nogę jak to sie mogło stać chwila nie uwagi tak samo jak w poprzednim meczu musimy popracować nad końcówką kiedyś to żeśmy do 93 minuty grali a teraz to byle gwizdał bo nie ma siły.W Poznaniu pełna mobilizacja pełny stadion i zagonimy ich do roboty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lech zagrał ze Spartą dużo lepiej niż z Interem Baku,dominował na boisku przez całą pierwszą połowę oraz długimi fragmentami drugiej. Później krótki okres lepszej gry Czechów, stały fragment gry i stracona bramka po której Lech nie podniósł się aż do końca spotkania. Poznaniakom zabrakło przede wszystkim skuteczności oraz cierpliwości w konstruowaniu akcji ofensywnych (zwłaszcza dla Peszki,który strzelał w tym meczu z zupełnie nieprzygotowanych pozycji).Do tego zupełnie niewidoczny Stilic o raz Tshibamba , który miał dać zespołowi sygnał do ataku po stracie bramki , a nie pokazał żadnej ciekawej akcji. Podsumowując,sytuacja Lecha przed rewanżem nie wygląda najlepiej.Do awansu potrzebne jest zwycięstwo różnicą co najmniej dwóch goli, których strzelenie może być dla Lecha sporym problemem , zwłaszcza jeżeli weźmie się pod uwagę , ze Kolejorz strzelił w ostatnich trzech meczach zaledwie jedną bramkę. Sparta za to skupi się na obronie oraz spróbuję wyprowadzić jakiś kontratak lub wykorzystać stały fragment gry jak dzisiaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No cóż, mecz dobry, szkoda tylko straconej bramki, która komplikuje awans do kolejnej fazy. Wystarczy jednak zwycięstwo 1:0 i zawsze doprowadzenie do karnych, w których możemy wygrać ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować