Zaloguj się, aby obserwować  
Darnok1

Piłka Nożna

67877 postów w tym temacie

Torres i Luiz w Chelsea Londyn:) Świetnie, mam nadzieję, że te transfery okażą się najlepszymi decyzjami w tym sezonie:) Nie mogę się doczekać, kiedy zobaczę ich na boisku:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ah, polityka transferowa Chelsea - najpierw mówią, że będą naśladować Man United, poprzez sprowadzanie i szlifowanie młodych talentów, przychodzi mały kryzys, gorszy moment i po pół roku już wyrzucają jakieś 70 mln funtów na dwóch zawodników. Ale nie, Chelsea wcale nie zawdzięcza swojej pozycji mamonie Romka ;]
W tym całym okienku szkoda mi tylko Carolla, który mógł wybrać o wiele lepiej i nawet jeszcze w tym sezonie walczyć o wyższe cele niż Liga Europejska.
Glory Man United!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2011 o 00:54, Kapizak1 napisał:

Ah, polityka transferowa Chelsea - najpierw mówią, że będą naśladować Man United, poprzez
sprowadzanie i szlifowanie młodych talentów, przychodzi mały kryzys, gorszy moment i
po pół roku już wyrzucają jakieś 70 mln funtów na dwóch zawodników. Ale nie, Chelsea
wcale nie zawdzięcza swojej pozycji mamonie Romka ;]
W tym całym okienku szkoda mi tylko Carolla, który mógł wybrać o wiele lepiej i nawet
jeszcze w tym sezonie walczyć o wyższe cele niż Liga Europejska.
Glory Man United!

Jasne, transfery Owena H. (Owena Michaela też się nie włącza w tę superdefinicję klubu z Old Trafford, ale tu był transfer bezgotówkowy) czy Berbatova to również szlifowanie diamentów.

Pozdrawiam!

Nie, żebym pochwalał taką politykę transferową, ale odcinanie się od tego fanów MU to czarowanie rzeczywistości. Rozumiem, gdyby taki argument przytoczyli fani Arsenalu (ich polityki również nie pochwalam, jest chora, wyrywanie dzieci z rodzinnych miast i tak dalej...) czy St. Pauli (tutaj przychylam się w pełnej rozciągłości), ale nie Machesteru, który robi to samo, a jeśli akurat w tym sezonie nie - to tylko dlatego że postglazerowski Manchester zwyczajnie nie ma pieniędzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2011 o 09:09, demerenfarsz napisał:

Nie, żebym pochwalał taką politykę transferową, ale odcinanie się od tego fanów MU to
czarowanie rzeczywistości. Rozumiem, gdyby taki argument przytoczyli fani Arsenalu (ich
polityki również nie pochwalam, jest chora, wyrywanie dzieci z rodzinnych miast i tak
dalej...) czy St. Pauli (tutaj przychylam się w pełnej rozciągłości), ale nie Machesteru,
który robi to samo, a jeśli akurat w tym sezonie nie - to tylko dlatego że postglazerowski
Manchester zwyczajnie nie ma pieniędzy.


Dobra, tylko powiedz kogo "starego" sprowadzili oprócz Owena w ciągu dwóch lat? W ostatnim czasie Manchester odmładza skład i to bardzo dobrze. Do pierwszego składu zostaje coraz częściej wprowadzany Hernandez, który zdobywa gole. Wypożyczyli świetnie zapowiadającego się Machedę i Welbecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dawno nic w tym temacie nie pisałem, ale postanowiłem podzielić się moimi przemyśleniami na temat zakończonego w nocy okna transferowego. Czy wyjdzie krótko czy długo, zobaczymy. Po pierwsze włodarze Newcastle pobili absolutny rekord świata w windowaniu ceny za zawodnika. Tak oto Andy Carroll, dobry napastnik, z pewnością jeden z bardziej utalentowanych obecnie piłkarzy na angielskich boiskach, ale w światowej piłce wciąż Mr Nobody trafia do dziesiątki najdroższych piłkarzy świata pomiędzy Hernana Crespo i Davida Villę. Fakt, że znalazł się ktoś gotowy za niego taką gotówkę wyłożyć oznacza zielone światło dla prezesów innych klubów w żądaniu horrendalnych sum za swoje gwiazdy i w praktyce oznacza też, że niebawem kupienie jakiegokolwiek wybijającego się zawodnika za mniej niż 30 milionów funtów będzie niemożliwe. Tak sobie też myślę skoro Newcastle może to czemu nie Tottenham? Jeśli w lecie powiedzmy Real będzie chciał kupić Bale''a to zacznijmy negocjacje tak od 80-90 milionów, a co tam? Właśnie Tottenham... Już od połowy listopada trąbiono o tym jak bardzo potrzebujemy napastnika w sytuacji, gdy nasz atak zdobył w tym sezonie porażającą liczbę 6 (słownie: sześciu) bramek, kogo tymczasem sprowadzamy? Obrońcę z RPA Khumalo, który pewnie większość czasu spędzał będzie na trybunach oraz Stevena Pienaara z Evertonu, dobrego zawodnika, jednak zupełnie nam w tym momencie zbędnego, bo pomoc mamy według mnie (do spółki z Arsenalem) najsilniej obsadzoną w lidze. Tymczasem nasi najpoważniejsi konkurenci do Top 4 w tym sezonie wzmacniają się odpowiednio Torresem i Dzeko w obwodzie wciąż mając Drogbę czy Teveza. Pewnie mógłbym zacząć narzekać, że nie mamy jak konkurować pod względem pieniędzy na transfery czy też oferowanych zarobków z Chelsea i City (a także jak się okazuje nawet z LFC), ale nie o to chodzi, bo zwyczajnie przespaliśmy cały styczeń i obudziliśmy się w ostatnie godziny okienka rzucając jakieś śmieszne oferty typu Aguero. Nie ma co ukrywać, że to będzie ciężki sezon zarówno w lidze jak i w Lidze Mistrzów, gdzie czeka nas przecież dwumecz z Milanem, który też wzmocnił się chyba na każdej pozycji poza bramkarzem. No ale cóż ja jako kibic mogę zrobić? Wierzyć, trzymać kciuki i psioczyć, gdy coś nie wychodzi (vide ten post) :D Żeby nie było tak zupełnie pesymistycznie to te całe szaleństwo transferowe i gigantyczne pieniądze wydawane przez angielskich prezesów na piłkarzy to całkiem dobra sytuacja dla bezstronnego kibica. Podczas, gdy w La Liga rośnie dominacja Realu i Barcy (czy może już właściwie samej Barcy?) to Premier League staje się coraz bardziej konkurencyjna. Z dotychczasowej Wielkiej Czwórki zrobiła się piątka i to wcale nie ma w niej Liverpoolu, który jednak od przyszłego sezonu z pewnością znów włączy się do walki o najwyższe laury i powiększy czołówkę do szóstki, bo mam nadzieję, że Tottenham też w niej pozostanie. Z pewnością więc jest i będzie co oglądać i tym optymistycznym akcentem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2011 o 11:04, SongoX napisał:

Dobra, tylko powiedz kogo "starego" sprowadzili oprócz Owena w ciągu dwóch lat? W ostatnim
czasie Manchester odmładza skład i to bardzo dobrze. Do pierwszego składu zostaje coraz
częściej wprowadzany Hernandez, który zdobywa gole. Wypożyczyli świetnie zapowiadającego
się Machedę i Welbecka.


A kogo starego Chelsea sprowadziła? No przepraszam bardzo, ale też raczej te nabytki wiekiem nie grzeszą (może poza Benayounem). Chelsea także wypożyczyła świetnie zapowiadających się Sturridge''a i Kakutę. Do gry także zostaje coraz częściej wprowadzany Josh McEachran. Coś te argumenty pokazujące "wyższość" Manchesteru nie są za dobre, bo to samo można powiedzieć o Londyńczykach. Trochę poczytaj o poczynaniach innych klubów zanim zaczniesz mówić jaki to Manchester jest świetny, boski i w ogóle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2011 o 11:24, paweldomar1 napisał:

A kogo starego Chelsea sprowadziła? No przepraszam bardzo, ale też raczej te nabytki
wiekiem nie grzeszą (może poza Benayounem). Chelsea także wypożyczyła świetnie zapowiadających
się Sturridge''a i Kakutę. Do gry także zostaje coraz częściej wprowadzany Josh McEachran.
Coś te argumenty pokazujące "wyższość" Manchesteru nie są za dobre, bo to samo można
powiedzieć o Londyńczykach. Trochę poczytaj o poczynaniach innych klubów zanim zaczniesz
mówić jaki to Manchester jest świetny, boski i w ogóle.


Zauważ synku, ze w moim poście mnie wspomniałem nawet o Chelsea i wyższości Manchesteru, więc się ogarnij. Manchester ma na tyle dobry obecny skład, że nie musi nic zmieniać (patrz 0 przegranych w lidze) dlatego też inwestują w młodość. Chelsea dopiero w ostatnim czasie zaczęła tak postępować. Popatrz na takie transferowe poczynania jak kupno Shevcheenki, który się nie sprawdził, sprowadzenie Ballacka, Bellettiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jako kibic LFC jestem bardzo zadowolony z tego okienka:) Przez ostatnie kilka dni Torres pokazał jakim jest człowiekiem i cieszę się że go już na Anfield nie ma, Chelsea przepłaciła i to sporo bo Ferrando od 1,5 roku więcej pauzuje niż gra. Suarez z Carrollem mogą stworzyć najsilniejszy atak w PL i dać trochę nadziei w walce o puchary. Carroll jest przepłacony to fakt ale np kompromitacji Barcy w postaci zakupu Czygryńskiego nikt już nie pamięta.
YNWA!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam nadzieję, że Carra przeleci się po goleniach Torresowi. Zastanawiam się jak będzie wyglądać powitanie przedmeczowe jeśli Fernando wystąpi od 1 minuty. Ja bym mu dłoni nie podał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2011 o 12:36, Diverso napisał:

Ja mam nadzieję, że Carra przeleci się po goleniach Torresowi. Zastanawiam się jak będzie
wyglądać powitanie przedmeczowe jeśli Fernando wystąpi od 1 minuty. Ja bym mu dłoni nie
podał.


Dlaczego? Ponieważ chciał występować w klubie, w którym może zdziałać więcej? Kibice Liverpoolu też nieźle iś wkurzyli. Poszli pod ośrodek treningowy i spalali koszulki Torresa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2011 o 12:45, Ecko09 napisał:

Dysponuje ktoś info w jakim dniu i o której jest mecz Chelsea- Liverpool?


6 Lutego w niedzielę o godzinie 16.00

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Torres to typowy sprzedawczyk, najpierw zapewnia o wielkiej miłości do klubu a potem.... już go nie ma. Podobnie wystawił Atletico. Nie dziwię się tym kibicom bo zostali oszukani, Hiszpan przy Stevenie czy Dirku jest niczym. Mam nadzieję, że w Chelsea nic nie osiągnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2011 o 12:47, BoloMaster napisał:

Torres to typowy sprzedawczyk, najpierw zapewnia o wielkiej miłości do klubu a potem....
już go nie ma. Podobnie wystawił Atletico. Nie dziwię się tym kibicom bo zostali oszukani,
Hiszpan przy Stevenie czy Dirku jest niczym. Mam nadzieję, że w Chelsea nic nie osiągnie


Chyba, że tak. Nie interesowałem się zbytnio jego sytuacją w klubie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za to co mówił wcześniej i za to co mówi teraz. Czysta hipokryzja. A czy zdziała więcej? Zobaczymy. W każdym razie Suarez + Caroll > Torres moim zdaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2011 o 12:36, Diverso napisał:

Ja mam nadzieję, że Carra przeleci się po goleniach Torresowi.

Iście sportowe podejście. Gadasz głupoty, odszedł to odszedł - kibic Liverpool może nie być zadowolony, ale żeby życzyć mu kontuzji czy coś podobnego to głupota. W FCL mógł grać jedynie o pietruszkę, nie dziwi mnie że Fernando mierzy w wyższe cele niż notoryczne odbijanie się od dna ligi.
Poza tym mają dobrego zastępcę, Andy Carroll jak już wczuje się w drużynę to może okazać się bardzo pożyteczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2011 o 09:09, demerenfarsz napisał:

Jasne, transfery Owena H. (Owena Michaela też się nie włącza w tę superdefinicję klubu
z Old Trafford, ale tu był transfer bezgotówkowy) czy Berbatova to również szlifowanie
diamentów.


United nigdy nie mówiło, że od teraz koniec z wydawaniem dużej kasy i wzorujemy się na kimś tam, bo oni mają utalentowaną młodzież i nie szastają mamoną. Tak mówiła Chelsea, jeszcze w tym sezonie, a widzimy co z tego wyszło - kiedy ostatni raz Man Utd wydał ponad 100 mln euro na transfery w ciągu jednego sezonu po takich zapowiedziach? ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2011 o 14:14, Kapizak1 napisał:

United nigdy nie mówiło, że od teraz koniec z wydawaniem dużej kasy i wzorujemy się na
kimś tam, bo oni mają utalentowaną młodzież i nie szastają mamoną.

Może i tak, ale "Czerwone Diabły" paradoksalnie są jednym z najbogatszych klubów piłkarskich i jednocześnie bardzo zadłużonym (jak wiele klubów z Anglii). Talenty talentami, ale na duże wydatki sobie pozwolić nie mogą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Okno zamknęło się naprawdę z wielką pompą. Bardzo ciekawe transfery w PL, zwłaszcza w Liverpoolu. Jest to klub, który lubuje tuż obok Portsmouth, a Torres, który stał się bohaterem transferu do Chelsea był (dobra, jest)jednym z moich ulubionych piłkarzy. Było za każdym dniem coraz bardziej wiadomo, że przeniesie się na Stamford Bridge, ale mimo to, zaskoczył mnie ten transfer. Torres, który strzelił tyle goli dla The Reds, który tak identyfikował się z tym klubem, odszedł do jednego z największych rywali. I jeszcze jest z tego niezwykle zadowolony. Trochę taktu, El Nino. Smutno będzie go zobaczyć w barwach Chelsea, której osobiście nigdy nie lubiłem.

W tym momencie nie sposób nie wspomnieć o Gerrardzie, mógłby grać w Chelsea, Realu i gdzie tam jeszcze by chciał, a został na Anfield. To dopiero legenda!

Co do transferów na Anfield, to nie ma co dużo pisać. Przyjście Suareza to bardzo dobry transfer, ale najważniejsze, by nie okazał się on drugim Huntelaarem, który w Eredivisie strzelał, a później nie było aż tak różowo.

Co do Carrolla... zdziwiony jestem tym transferem. Jest młody, nieźle (tylko nieźle) radził sobie w PL, ale żeby dawać za niego taką kasę?! Newcastle zrobiło znakomity interes, LFC mogło kupić za takie pieniądze jakiegoś innego, dobrego, uznanego snajpera.

Ale oceniać będziemy, jak się zakończy sezon. Wtedy zobaczymy, czy te transfery były trafne, czy Suarez sprosta oczekiwaniom i czy Carroll nie zawiedzie, bo za taką kasę, to musi strzelać :)

PS. Czekam na mecz LFC - Chelsea, mam nadzieję, że Torres tam wystąpi, a The Reds wypunktują Niebieskich. To będzie miłe ;)

*
A największym przegranym okna transferowego Tottenham. Składali oferty za Aguero, Forlana, Llorente, Giuseppe Rossiego, Charliego Adama i Phille'a Nevilla i nic nie wyszło ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować