Zaloguj się, aby obserwować  
Darnok1

Piłka Nożna

67877 postów w tym temacie

moim zdaniem wybór na trenera Bakero złym pomysłem, wczorajsze eksperymentować tak ważnym meczu nie powinny sie zdążyć. Eksperymenty sprawdza sie na treningach lub mało ważnych meczach.
Jak tak bedą grac to w lidze 10 miejsce bedzie ciezko zajac, a rewanż w pucharze z Polonia przegrają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szkoda słów na wczorajsze poczynania Lechitów... Kompletnie idiotyczne i niezrozumiałe ustawienie drużyny, brak jakiegokolwiek pomysłu na grę, słaba forma czołowych zawodników przyczyniły się ostatecznie do porażki(aż dziw bierze, że tylko dwoma bramkami). Za wczorajsze wydarzenia polecieć powinien IMO już teraz Bakero, bo kto normalny wystawia tak eksperymentalny skład w tak ważnym meczu?(Rozumiem; sparing, ew. mecz ligowy z wyraźnie słabszą drużyną, ale spotkanie Ligi Europejskiej decydujące o dalszych losach drużyny w pucharze? WTF?) Jeżeli chodzi o grę poszczególnych zawodników, to prezentowali oni niemal wszyscy równy, acz bardzo niski poziom(ale szczerze mówiąc nie dziwię się im, Bakero stosując tak dziwną taktykę mógł przecież przewidzieć, że zawodnicy nie grając na swoich nominalnych pozycjach mogą mieć kłopoty ze składną grą).
Narzekanie narzekaniem, ale trzeba jednak przyznać, że z Lechem w te czwartkowe wieczory spędziłem piękne chwile(kapitalny mecz z Machesterem City w Poznaniu, dramatyczna walka i remis 3:3 z Juventusem), których z pewnością nie zapomnę do końca życia i z przyjemnością będę wspominał. Dziękuję za to wszystko.

Żeby móc ponownie przeżywać takie emocje musimy jednak zapomnieć o przeszłości i skupić się na obecnych meczach(niedzielny u siebie z Widzewem i przede wszystkim środowy rewanż w Pucharze Polski, który w razie niepowodzenia w ligowej tabeli może okazać się jedyną przepustką do rozgrywek w LE w kolejnym sezonie), teraz Lechici nie mogą już szukać wymówek, tłumacząc, że równolegle grają mecze w LE i koncentrować się na krajowym podwórku, bo jeżeli chcemy cokolwiek zdziałać za rok, musimy zacząć wypracowywać sobie to tego możliwość już teraz.

@Quire - proroctwo? http://www.tvn24.pl/0,1693990,0,1,zielinski-zaplaci-30-tysiecy,wiadomosc.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ufffff, już dzisiaj po długiej przerwie powraca polska Ekstraklasa, w dwóch pierwszych meczach wiosennej rundy(lecz tylko z nazwy, odczuwalna temperatura będzie wynosiła -20°C) rozgrywek zmierzą się ze sobą Arka z Wisłą i Cracovia z Legią(oba mecze zaczynają się o 20.00). Moim zdaniem najciekawiej zapowiadającym się meczem będzie pojedynek Lecha Poznań z Widzewem Łódź(o tym, że widowisko będzie ciekawe świadczy już sam fakt, że oba zespoły dzieli jedynie punkt różnicy), dla przypomnienia, w pierwszej kolejce tegorocznej odsłony rozgrywek drużyna z Poznania zremisowała z benjaminkiem na wyjeździe 1:1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2011 o 18:00, PJ_MW napisał:

Moim zdaniem najciekawiej zapowiadającym się meczem będzie pojedynek Lecha
Poznań z Widzewem Łódź(o tym, że widowisko będzie ciekawe świadczy już sam fakt, że oba
zespoły dzieli jedynie punkt różnicy), dla przypomnienia, w pierwszej kolejce tegorocznej
odsłony rozgrywek drużyna z Poznania wygrała z benjaminkiem na wyjeździe 1:0.

A mi się coś pamięta, że w pierwszym meczu Widzewa z Lechem było 1:1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tymczasem znalazłem ciekawe info o zmianie układu sił w europejskim futbolu. Po ostatnich meczach LM i LE Niemcy plasują się na 3 miejscu i wyprzedzają zepchniętych z podium Włochów w klasyfikacji UEFA o 8,122 pkt, co oznacza, że jeśli nawet kluby z Serie A wygrywałyby wszystko w tym sezonie to pozostaną na 4 miejscu.
Dzięki takiemu obrotowi spraw od sezonu 2012-2013 Bundesliga będzie mogła wystawić 4 kluby w LM a Włosi tylko 3. Mnie ta informacja cieszy, bo za włoskim futbolem nie przepadam, a i w Niemczech gra sporo naszych rodaków, którzy będą mieli szanse się pokazać w Europie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2011 o 18:23, Wszystkozajete napisał:

Ja tymczasem znalazłem ciekawe info o zmianie układu sił w europejskim futbolu. Po ostatnich
meczach LM i LE Niemcy plasują się na 3 miejscu i wyprzedzają zepchniętych z podium Włochów
w klasyfikacji UEFA o 8,122 pkt, co oznacza, że jeśli nawet kluby z Serie A wygrywałyby
wszystko w tym sezonie to pozostaną na 4 miejscu.
Dzięki takiemu obrotowi spraw od sezonu 2012-2013 Bundesliga będzie mogła wystawić 4
kluby w LM a Włosi tylko 3. Mnie ta informacja cieszy, bo za włoskim futbolem nie przepadam,
a i w Niemczech gra sporo naszych rodaków, którzy będą mieli szanse się pokazać w Europie.


No coś ostatnio włochom się nie wiedzie. Fajnie, że bundesliga dostanie jeszcze jedno miejsce. Może nie jest najsilniejszą ligą, ale na pewno jedną z naj. Na pewno bardzo atrakcyjna i ciężko trafić wyniki. Mistrzowie też często się wymieniają, praktycznie w ostatnich latach tylko bayern był w stanie obronić tytuł. Miejmy nadzieję, że borussia zdobędzie w tym sezonie Majstra. 10pkt i 11 kolejek do końca. Oprócz tego oby polakom udawało się wywalczać miejsca w pierszych 11 swoich zespołów i kto wie może jeszcze do 2012/13 ktoś powędruje "na zachód"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No wreszcie tylko do niedzieli czekać 7 siódma rano pobudka i jedziemy rano do Łodzi na protesty a potem pociąg i Czerwona Inwazja na Poznań:D Powoli już zaczynam odczuwać korbe w bani:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zakończyły się już dwa pierwsze spotkania pierwszej kolejki rundy wiosennej Ekstraklasy,
Wisła Kraków - Lechia Gdańsk 1:0
Legia Warszawa - Cracovia Kraków 3:3
Oglądałem urywki drugiej konfrontacji i muszę powiedzieć, że się nie zawiodłem, bardzo dużo składnych akcji, ładne zagrania, sporo bramek i waleczność z obu stron. Ciekawe, czy Pasy utrzymają tak wysoką formę przez całą rundę i utrzymają się w Ekstraklasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cracovia i Ekstraklasa? Nie ma szans. Już dawno powinni być w pierwszej lidze, tylko przez degradację się utrzymali. Ta drużyna jest skazana na pierwszą ligę i osobiście nie wierzę, żeby się utrzymali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2011 o 22:09, PJ_MW napisał:

Zakończyły się już dwa pierwsze spotkania pierwszej kolejki rundy wiosennej Ekstraklasy,
Wisła Kraków - Lechia Gdańsk 1:0
Legia Warszawa - Cracovia Kraków 3:3
Oglądałem urywki drugiej konfrontacji i muszę powiedzieć, że się nie zawiodłem, bardzo
dużo składnych akcji, ładne zagrania, sporo bramek i waleczność z obu stron. Ciekawe,
czy Pasy utrzymają tak wysoką formę przez całą rundę i utrzymają się w Ekstraklasie.


Wisła grała z Arka a nie z Lechią, i do tego na wyjeździe podobnie Legia. Ja wybrałem do oglądania to mniej emocjonujące spotkanie ;/ Ale i tak nie był to jakiś zły mecz [Arka - Wisła]. Było parę dobrych okazji, Wisła stwarzała groźniejsze sytuacje i raczej zasłużenie wygrała. A w 2 meczu sądząc po wyniku ładnie się działo, choć czytałem nawet opinie że Cracovia zdobyła wszystkie bramki nieprawidłowo ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2011 o 22:46, Wszystkozajete napisał:

A w 2 meczu sądząc po wyniku ładnie się działo, choć czytałem nawet opinie że
Cracovia zdobyła wszystkie bramki nieprawidłowo ;d


O ile karny po którym padła bramka na 2:1 był prawidłowy, o tyle akcja przy której został podyktowany powinna być przerwana około pół minuty wcześniej kiedy Ntibazonkiza przyjął piłkę ręką (oczywiście tego sędzia nie raczył zauważyć). Przy trzeciej był minimalny spalony, a jeszcze przy 0:0 po strzale Wawrzyniaka bramkarz Cracovii złapał piłkę już za linią. Ogólnie gwizdek chyba zapomniał okularów z szatni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2011 o 23:18, Bambusek napisał:

O ile karny po którym padła bramka na 2:1 był prawidłowy, o tyle akcja przy której został
podyktowany powinna być przerwana około pół minuty wcześniej kiedy Ntibazonkiza przyjął
piłkę ręką (oczywiście tego sędzia nie raczył zauważyć). Przy trzeciej był minimalny
spalony, a jeszcze przy 0:0 po strzale Wawrzyniaka bramkarz Cracovii złapał piłkę już
za linią. Ogólnie gwizdek chyba zapomniał okularów z szatni...

Czerwo dla Borysiuka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja także wybrałem do oglądania spotkanie Arki z Wisłą i mimo wszystko muszę przyznać że jak na polskie warunki to wcale taki zły on nie był. W szczególności, że warunki były podobne, do tych, w których Lech grał pierwszy mecz z Bragą (może trochę lepsze), a z pewnością to spotkanie było od tamtego o wiele ciekawsze i stało na wyższym poziomie. W Wiśle, głównie w pierwszej połowie świetnie prezentował się Melikson, widać że swoją techniką przewyższa większość grajków naszej ligi, wygląda na to że wreszcie nasz zarząd zrobił porządne transfery. Bramka Małeckiego też niczego sobie, chociaż jak on wykonuje dośrodkowania to człowieka krew zalewa (kto mu w ogóle pozwala do rzutów rożnych podchodzić?).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2011 o 00:18, demerenfarsz napisał:

Czerwo dla Borysiuka...


Chcesz się licytować? Sorry, nawet jeśli było (meczu nie oglądałem, tylko bramki na ekstraklasa.tv) to nadal czerwona nie wyrównuje tego, że Cracovii podarowano dwie bramki, a Legii jedną odebrano. W przeciwieństwie do kartki, te błędy miały bezpośredni wpływ na wynik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Remis Legii z Cracovia i wynik az 3:3 mnie troche zaskoczył. Wisła wygrała i to na wyjezdzie to plus.
Czekam jak Lech się zaprezentuje w tej kolejce, jak zagra tak jak z Braga to dostanie i nie mam watpliwosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2011 o 00:41, Bambusek napisał:

Chcesz się licytować? Sorry, nawet jeśli było (meczu nie oglądałem, tylko bramki na ekstraklasa.tv)
to nadal czerwona nie wyrównuje tego, że Cracovii podarowano dwie bramki, a Legii jedną
odebrano. W przeciwieństwie do kartki, te błędy miały bezpośredni wpływ na wynik.

Nie, piszę o tym, że sędzia faktycznie był do dupy. Jak uważasz, że Cracovia kupiła mecz, czy cokolwiek - idź do Wrocławia i składaj oskarżenie...

Zresztą - Legii gola nie odebrano, z jednym wątpliwym golem dla Craxy się zgodzę - być może ręka była. Ja oglądałem cały mecz i wszystko to analizowali eksperci i doszli do podobnych wniosków co ja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2011 o 00:18, demerenfarsz napisał:

Czerwo dla Borysiuka...


Akurat tego nie widziałem także nie wypowiem się na ten temat, ale bramki Cracovii.
1:0 - Faul na Skabie i to w dodatku dwa razy. Raz atak w "piątce" a dwa obie ręce na piłce i nie istotne że piłka nie była w powietrzu. Jak bramkarz ma dwie ręce na piłce to nikt nie prawa jej kopnąć dotknąć itp.
2:1 - Ręka Ntibazonkizy ewidentna i to nie podlega dyskusji.
3:2 - Spalony minimalny, ale to zawsze spalony i niech mi nikt tu nie gada o duchu gry bo spalony jest spalonym i nie ważne że był 2 metrowy czy 2 centymetrowy.

O nieuznanej bramce dla Legii nie wspominam, bo to komedia jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2011 o 14:22, Quire napisał:

Akurat tego nie widziałem także nie wypowiem się na ten temat, ale bramki Cracovii.
1:0 - Faul na Skabie i to w dodatku dwa razy. Raz atak w "piątce" a dwa obie ręce na
piłce i nie istotne że piłka nie była w powietrzu. Jak bramkarz ma dwie ręce na piłce
to nikt nie prawa jej kopnąć dotknąć itp.
2:1 - Ręka Ntibazonkizy ewidentna i to nie podlega dyskusji.
3:2 - Spalony minimalny, ale to zawsze spalony i niech mi nikt tu nie gada o duchu gry
bo spalony jest spalonym i nie ważne że był 2 metrowy czy 2 centymetrowy.

O nieuznanej bramce dla Legii nie wspominam, bo to komedia jest.

1:0 nie ma faulu na Skabie, Skaba był poza piątką, gdy piłka nie jest w powietrzu jest to istotne, nie obchodzą mnie Twoje zasady podwórkowe, można mu ją wykopać. 3:2 żadnego spalonego nie było, 2:1 nie jestem pewien.

Nieuznany gol: http://ekstraklasa.tv/ekstraklasa/10,91843,9169721,Legii_nalezal_sie_jeszcze_jeden_gol__Bramkarz_Cracovii.html

IMO nie ma bramki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować