Zaloguj się, aby obserwować  
Darnok1

Piłka Nożna

67877 postów w tym temacie

No Smuda w końcu coś mądrego powiedział ;D
- Próbowałem wcześniej Kubę na innej pozycji, ale teraz wiem, że trójki z Borussii nie można ruszać. Oni mają grać w kadrze, tak jak w klubie, tak jak dziś - dodał. W sumie to jedyne cieszy z tego meczu, że natchnął Franza na takie twórcze przemyślenia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I jak wrażenia po pierwszej połowie? Przegrywamy co prawda ale mecz jest ciekawy. Dużo akcji, szybka gra. Przyjemnie zaskakują mnie Polacy z szybką grą.
Tyle że ... nie mamy armat. Gramy dla samej gry. Już nie mówię o golach (bramki Jodłowca nie liczę :-) ale nie ma nawet strzałów na bramkę Francuzów. Chyba ani razu nie oddaliśmy strzału w światło bramki tak aby zmusić ich bramkarza do interwencji. Nad tym Smuda jeszcze musi popracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Reprezentacja bardzo rzadko uruchamia środek formacji. Kiedy tylko obrona przejmie piłkę, to najczęściej zgrywa na bok do skrzydła. Kadrze brakuje także inteligentnego środkowego obrońcę, który uruchomiłby świetnym podaniem napastnika, zagrał jakąś piłkę w lukę, która otwierałaby drogę do bramki napastnikowi. Mierzejewski niby talent, ale brakuje mu trochę do takiego piłkarza, który kreował by grę w pomocy. O Murawskim już nawet nie wspominam, bo ostatnio słaba forma. Co do słabszej dyspozycji, to chyba taką właśnie posiada Lewandowski. Jaki mecz bym z nim nie oglądał to marnuje okazję i zawsze brakuje mu tego ostatniego podania/strzału. Bardzo zawodzi. Czekam teraz kiedy tylko Smuda zadecyduje się wpuścić Brożka, który obecnie jest w lepszej formie niż Lewy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie przerażała we wczorajszym meczu ilość nie celnych podań. Nie widziałem statystyk, ale
podejrzewam, że były fatalne w tej kwestii. Poza tym gra wyglądała przyzwoicie, ale podobnie
jak komentatorzy byłbym zwolennikiem tego aby Lewandowskiego cofnąć do tyłu, a z przodu
postawić na Brożka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2011 o 22:22, SongoX napisał:

Reprezentacja bardzo rzadko uruchamia środek formacji. Kiedy tylko obrona przejmie piłkę,
to najczęściej zgrywa na bok do skrzydła. Kadrze brakuje także inteligentnego środkowego
obrońcę, który uruchomiłby świetnym podaniem napastnika, zagrał jakąś piłkę w lukę, która
otwierałaby drogę do bramki napastnikowi. Mierzejewski niby talent, ale brakuje mu trochę
do takiego piłkarza, który kreował by grę w pomocy. O Murawskim już nawet nie wspominam,
bo ostatnio słaba forma. Co do słabszej dyspozycji, to chyba taką właśnie posiada Lewandowski.
Jaki mecz bym z nim nie oglądał to marnuje okazję i zawsze brakuje mu tego ostatniego
podania/strzału. Bardzo zawodzi. Czekam teraz kiedy tylko Smuda zadecyduje się wpuścić
Brożka, który obecnie jest w lepszej formie niż Lewy.

Mi tam wiele brakuje, ale jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma. Co do inteligentnego obrońcy, to może Arboleda, może podanie to nie jego mocna strona, ale jego wejścia nawet w pole karne przeciwnika i to z gry a nie rzutu rożnego, jeszcze gdy Lecha trenował Smuda były często zabójcze. Także mimo wszystko Maniek by się przydał, jeśli trenerem jest Franz bo on go potrafi wykorzystać. Lewy.. rozumiem że po tych meczach ktoś może mieć wątpliwości kto czy on czy Brożek ma grać w ataku.. ale szczerze to nie widziałem innego polskiego zawodnika który byłby tak dobry w ataku jak Lewy. Owszem jest Brożek, Jeleń, ale to są piłkarze do wykończenia akcji, a Lewy oprócz tego że potrafi strzelić, to jeszcze się zasłonić, odegrać. Dla mnie Smuda powinien postawić na 2 napastników. Grać przez środek pola? Sam napisałeś Muraś bez formy, a raczej przygotowania fizycznego, doszedł do Lecha po okresie przygotowawczym. Mierzejewski owszem gra ostatnio nie źle ale to nie Stilić chociażby, techniki jak każdemu Polakowi brakuje, za to nadrabia zaangażowaniem. Nom ale może coś z tego będzie. Jak są losowane grupy na Euro, wg rankingu, czy gospodarz zawsze losowany jest z 1 koszyka (ci najmocniejsi)??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Jak są losowane grupy na Euro, wg rankingu, czy gospodarz

Dnia 10.06.2011 o 13:02, Paoro napisał:

zawsze losowany jest z 1 koszyka (ci najmocniejsi)??


Z tego co mi wiadomo to gospodarz takiej imprezy jest losowany z I koszyka razem z najmocniejszymi drużynami, przynajmniej tak było na ostatnich MŚ. Tak, więc przynajmniej teoretycznie będziemy mieli słabszych rywali w grupie, co nie zmienia faktu, że z taką grą i tak będzie bardzo trudno awansować ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2011 o 13:51, Wszystkozajete napisał:

Z tego co mi wiadomo to gospodarz takiej imprezy jest losowany z I koszyka razem z najmocniejszymi
drużynami, przynajmniej tak było na ostatnich MŚ. Tak, więc przynajmniej teoretycznie
będziemy mieli słabszych rywali w grupie, co nie zmienia faktu, że z taką grą i tak będzie
bardzo trudno awansować ;]


W każdym koszyku po 4 drużyny, prawda?
Czyli oprócz gospodarzy do 1. wejdą tylko dwa zespoły, pewnie Hiszpania i Holandia, a z drugiego trafimy na Anglików, Niemców, Francuzów albo Włochów. Potem będzie jeszcze kilka silnych zespołów, więc tak różowo to nie będzie - jest jeszcze Portugalia, Chorwacja, Turcja, Rosja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2011 o 14:32, MithrandirII napisał:

W każdym koszyku po 4 drużyny, prawda?
Czyli oprócz gospodarzy do 1. wejdą tylko dwa zespoły, pewnie Hiszpania i Holandia, a
z drugiego trafimy na Anglików, Niemców, Francuzów albo Włochów. Potem będzie jeszcze
kilka silnych zespołów, więc tak różowo to nie będzie - jest jeszcze Portugalia, Chorwacja,
Turcja, Rosja...

Jeden mecz z mocną ekipą będziemy musieli wygrać, plus jeszcze z tą najsłabszą ekipą w grupie. Jak byśmy trafili na Angoli, czy Niemców to na bank porażka bo to teamy dla Polaków legendarne, tylko Orły Górskiego potrafiły się z nimi mierzyć ;P ale dobrze że nie trafimy na Hiszpanów czy Holendrów bo z nimi to po 6:0 byśmy dostali, oni zawsze świetnie grają na dużych imprach. Z Francuzami, Portugalią, Włochami i resztą myślę że będziemy wstanie powalczyć.. jak jeszcze nie dziś to za rok, wiadomo ściany gospodarzom pomagają ;) i tu nie chodzi mi tylko o kibiców, ale przede wszystkim o sędziów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2011 o 15:59, MithrandirII napisał:

Przy losowaniu grup na EURO o obecności drużyny w którymś koszyku decyduje ranking FIFA,

Nie do końca, to ranking tworzony na podstawie występów w ostatnich eliminacjach/finałach MŚ/ME, czyli bez uwzględniania meczy towarzyskich.
http://www.football-rankings.info/2011/04/euro-2012-final-draw-coefficients-1.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2011 o 16:14, Kadaj napisał:

Jak widać moglibyśmy np. wylosować grupę marzeń: Grecja, Słowacja, Chorwacja o ile te drużyny
by się zakwalifikowały. Choć to takie gadanie, bo choć Chorwacja na papierze jest najsłabsza ze swojego koszyka to wcale nie znaczy, że byłoby ich tak łatwo pokonać. Francji czy Włochom może zdarzyć się, że zlekceważą rywala, poza tym słabo się rozkręcają, chociażby ostatni mundial, to w ogóle się nie rozkręcili ;D No, dla mnie ważne byśmy nie wpadli na Niemców, Angoli i Szwedów (z nimi remisu się Polakom nie udało ugrać w przeciągu ostatnich lat - zresztą możemy powalczyć, bo w przeszłości potrafiliśmy z nimi wygrać (z ich pierwszym składem ;), chociażby towarzysko, ale zawsze coś :) podsumowując grunt to szczęście w losowaniu, pamiętam jak ciency wtedy Niemcy zaszli do finału mundialu w 2002, dzięki słabym rywalom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.06.2011 o 13:51, Wszystkozajete napisał:

Z tego co mi wiadomo to gospodarz takiej imprezy jest losowany z I koszyka razem z najmocniejszymi
drużynami, przynajmniej tak było na ostatnich MŚ. Tak, więc przynajmniej teoretycznie
będziemy mieli słabszych rywali w grupie, co nie zmienia faktu, że z taką grą i tak będzie
bardzo trudno awansować ;]

Wątpię czy Austria była losowana z pierwszego koszyka, bo w takim razie Niemcy byliby
losowania z drugiego, patrząc na grupy Euro 2008:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2011 o 18:05, Dark_elves napisał:

Wątpię czy Austria była losowana z pierwszego koszyka, bo w takim razie Niemcy byliby
losowania z drugiego, patrząc na grupy Euro 2008:)

Tam też 2 miejsca z pierwszego koszyka zajęli gospodarze, wystarczyło, że Niemcy byli na 3 miejscu w rankingu i już drugi koszyk witał :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2011 o 19:09, Paoro napisał:

Tam też 2 miejsca z pierwszego koszyka zajęli gospodarze, wystarczyło, że Niemcy byli
na 3 miejscu w rankingu i już drugi koszyk witał :P

Tym bardziej, że na ówczesną rankingową pozycję Niemców rzutowało też kompletnie dla nich nieudane Euro 2004.


Edit:
Gdyby ktoś chciał poznać dokładne zasady naliczania punktów rankingowych:
http://en.uefa.com/MultimediaFiles/Download/competitions/Regulations/01/64/08/14/1640814_DOWNLOAD.pdf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2011 o 10:22, Ecko09 napisał:


Na bogów, on nawet w meczu towarzyskim musi się pyrgać...? Odnoszę wrażenie, że pomiędzy meczami muszą go hibernować i tylko, wstrzyknąwszy wcześniej trochę walerianki, odmrażają i wypuszczają na boisko.

No, ale z drugiej strony... prawdziwy Kalabryjczyk, nie ma co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować