Zaloguj się, aby obserwować  
Darnok1

Piłka Nożna

67877 postów w tym temacie

Dnia 20.06.2011 o 12:45, laki13 napisał:

Wisła Kraków zagra ze Skonto Ryga. Pierwszy mecz na wyjeździe. Jak dla mnie, najgorszy
rywal z małej grupy.


No nie trafili najlepiej, Skonto było chyba najwyżej sklasyfikowane wśród drużyn nierozstawionych przydzielonych dla koszyka Wisły. Mogli trafić na Estończyków, Islandczyków, czy drużynę z Wysp Owczych...
Ale nie ma co narzekać, przynajmniej nie ma dalekiego wyjazdu i rewanż w Krakowie, a choć Łotysze to nie taka słaba drużyna (patrząc na inne możliwe do wylosowania), to jeśli Wisła chcę się liczyć w Europie to musi takich rywali "zjadać" ;]

Śląsk trafił w 2 rundzie eliminacji LE na szkockie Dundee United. Ciekawy rywal trzeba przyznać, mogli trafić gorzej więc nie ma co narzekać, a przynajmniej będzie to jakiś ciekawy mecz dla widza, a nie kopanina z jakimiś Azjatami.

Co do Azjatów, to właśnie Jadze przyjdzie się z nimi zmierzyć w I rundzie. Czeka ją bardzooo daleki wyjazd na stepy Kazachstanu, podobnie jak Ruch przed rokiem ;d Jeśli awansują (co musi się stać), to zagrają z Armeńczykami lub Gruzinami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem czy tak łatwo byłoby z Estończykami, bo już jedną wtopę z nimi mieliśmy ;) Najlepiej by było, jakby trafili na HB Torshavn z Wysp Owczych czy ten klub z Islandii. No, ale cóż, jak chcą grać na najwyższym poziomie to takich "kelnerów" muszą ogrywać.
Jaga trafiła fatalnie. Trudny rywal, jeszcze na dodatek taki kawał drogi... Trzeba wysoko wygrać u siebie, a powinno być dobrze ;) Znowu w drugiej rundzie znowu Kaukaz... Oj, pecha ma ta Jagiellonia.
Śląsk trafił na trudnego rywala, ale przynajmniej z klasą. Może być ciekawy mecz i jakoś mam przeczucie, że awansują dalej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedy ostatnio była sytuacja, że Polska miała 2 kluby w jednym sezonie w fazie grupowej jakichś rozgrywek europejskich? Nie mogę sobie przypomnieć. Byłoby to bardzo miłe i w zasadzie nowe doświadczenie dla polskich kibiców. Może w tym roku się uda.
Trochę się rozmarzyłem, a tu trzeba się martwić żeby chociaż 1 był :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na tej Łotwie to w ogóle zdarza się, żeby kto inny był mistrzem? ; )
Mi tam rywal pasuje, niedaleki wyjazd, a jak tu już zostało wspomniane w tej fazie trzeba wygrać, kogokolwiek by się nie wylosowało, inaczej nie ma co marzyć o sukcesach w pucharach. O zlekceważeniu przeciwnika raczej nie ma mowy po wpadce z Levadią, tym bardziej, że teraz Wisłą kierują poważniejsi ludzie.

Jeśli chodzi o pozostałe nasze zespoły to przeciwnicy są jak najbardziej do ogrania. Mam nadzieję, że Śląsk będzie się prezentował podobnie, jak w rundzie wiosennej, a Jagiellonia właśnie wprost przeciwnie do tego, co pokazała na wiosnę. W każdym razie czekamy na pierwszy mecz Białostoczan w LE - a ten już 30 czerwca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2011 o 15:44, MithrandirII napisał:

Kiedy ostatnio była sytuacja, że Polska miała 2 kluby w jednym sezonie w fazie grupowej
jakichś rozgrywek europejskich?

Nigdy? W LM nie mogło być z oczywistych względów, a faza grupowa PU/LE to dość młody wynalazek. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skonto Ryga - rywal poziomu Levadii ;) sam jestem ciekaw jak się pokażą wiślaki

Dundee United - ciężko będzie.. Śląsk czeka krótka przygoda w europejskich pucharach, choć z rywali jakich mogli wylosować nie najgorszy. Jeśli jakimś cudem przejdą to każda kolejna runda to jak gra w rosyjską ruletkę, klub do odstrzału prędzej (II runda) czy później (III runda), ale to u nas norma ;)

umówmy się że to po prostu Kazachowie ;) - rywal którego Jaga musi przejść, liczę na dwa zwycięstwa, w ostatnich latach I rundę polskie kluby przechodziły bez problemu, nawet taki Ruch co rundę osłabiany. Poza tym Jagiellonia ma o tyle dobrze w porównaniu do Śląska, że dzięki tym dwóm meczom zarobi parę pkt. do rankingu, a do tego może się rozkręcić przed mocniejszymi rywalami. Tu też raczej III runda max. :/

w poczekali Legia, o ile przyjdzie jakiś dobry bramkarz to mogą powalczyć w III i IV rundzie. Także szanse na dwie drużyny w LE są, ale jak zawsze niewielkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2011 o 17:04, Paoro napisał:

Śląsk czeka krótka przygoda w europejskich pucharach,

Niby dlaczego? Dundee żadną potęgą nie jest, a Śląsk pod koniec ligi prezentował się bardzo dobrze, optymizmem napawa też po, że przedłużono kontrakt z Lenczykiem. Jedynym mocnym mankamentem może być brak pucharowego doświadczenia większości graczy Wrocławian, jednak porównując to, co pokazywały Śląsk i Jaga pod koniec sezony obecnie widzę większe szanse na przejście Szkotów, niż Kazachów.

Dnia 20.06.2011 o 17:04, Paoro napisał:

w poczekali Legia, o ile przyjdzie jakiś dobry bramkarz to mogą powalczyć w III i IV
rundzie.

Niedawno jeszcze sądziłeś, że Legia nie ma w pucharach żadnych szans i szybko polegnie z kretesem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Śląsk Wrocław - Dundee United
Myślę, że Śląsk może sprawić niespodziankę. Jeżeli nie odejdzie Mila (a wszystko na to wskazuje), ani żaden inny zawodnik podstawowego składu, a dodatkowo drużyna zostanie wzmocniona, może być dobrze. Wierzę w magię trenera Lenczyka, bo chyba tylko tak można nazwać niewiarygodną przemianę Wrocławian. Dundee w poprzednim sezonie zajęło czwarte miejsce w dość przeciętnej mimo wszystko lidze szkockiej, ze stratą, bagatela, 32 punktów do mistrza. Ciężko dopatrzyć się w składzie wielkich nazwisk, dużą część kadry stanowią młodzi piłkarze. Co więcej, graczy Śląska na pewno nie wystraszy tamtejszy obiekt (ok. 14 000 miejsc), natomiast wypełniony nowy stadion we Wrocławiu (oby ukończony do tego czasu) może ponieść naszych graczy do gry ponad normę. Jeżeli Śląsk będzie dobrze przygotowany do meczu, na pewno nie stoi na straconej pozycji. Szanse wg. mnie: Śląsk 45-55 Dundee

Jagiellonia - Irtysz Pawłodar
Bez względu na daleką podróż, jaka czeka Białostoczan (ok. 6000 km), nie wyobrażam sobie innego scenariusza, jak tylko dwa przekonywujące zwycięstwa. Z całym szacunkiem, ale drużyna z Kazachstanu nie powinna zagrozić naszej drużynie. Na wiosnę Jaga grała fatalnie, mam nadzieję, że już 30 czerwca udowodnią, że miejsce w pucharach naprawdę im się należy. Priorytetem powinno być sprowadzenie minimum jednego solidnego napastnika, bo Frankowski nie będzie do końca swojego życia ratował Jagiellonii.
Ogólnie rzecz biorąc, każdy inny rezultat jak dwa zwycięstwa byłby kompromitacją.
Szanse wg. mnie: Jagiellonia 85-15 Irtysz

Wisła Kraków - Skonto Ryga
Rywal najtrudniejszy z możliwych do wylosowania, ale i tak łatwy. Kompromitacja z dwumeczu z Levadią nie ma prawa się powtórzyć, był to indywidualny błąd trenera Skorży. Robert Maaskant sprawia wrażenie człowieka, który wie, co ma robić, zaś Stan Valckx jak dotąd w zasadzie nie pomylił się z transferami. Oby dwójka nowych piłkarzy sprawdziła się, podobnie jak kolejni, których mamy poznać jeszcze w tym tygodniu. Na korzyść drużyny z Rygi przemawia jedynie fakt, że są w trakcie sezonu, choć ostatnimi czasy nie idzie im zbyt dobrze (dopiero czwarte miejsce w bardzo przecież słabej lidze łotewskiej). Trzeba uważać na młodego (22 l.) Brazylijczyka, Nathana Juniora, który strzelił w tym sezonie już 8 bramek. Jednak wszystkie piłkarskie elementy przemawiają na korzyść Wiślaków. Jeśli tylko drużyna będzie odpowiednio przygotowana i zmotywowana, a nie wątpię, że tak będzie, to Wisła powinna gładko zwyciężyć w obu meczach i oczekiwać na rywala w III rundzie.
Szanse wg. mnie: Wisła 95-5 Skonto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2011 o 17:29, Hoplita napisał:

Niby dlaczego? Dundee żadną potęgą nie jest, a Śląsk pod koniec ligi prezentował się
bardzo dobrze, optymizmem napawa też po, że przedłużono kontrakt z Lenczykiem. Jedynym
mocnym mankamentem może być brak pucharowego doświadczenia większości graczy Wrocławian,
jednak porównując to, co pokazywały Śląsk i Jaga pod koniec sezony obecnie widzę większe
szanse na przejście Szkotów, niż Kazachów.

Lenczyk nie może skorzystać z najlepszego w Śląsku Kaźmierczaka i paru innych niezłych grajków z powodu kontuzji. Sam Mila za dużo nie zrobi, a reszta grajków to szrot, nadawaliby się na Kazachów i Gruzinów, a nie na Dundee. Do tego zero transferów, a nawet jak się ktoś pojawi to od razu nie zbawi Wrocławia. Podobno za pierwszej kadencji Lenczyka też z nimi grali najpierw remis u siebie potem 2:7 czy coś. Nie zdziwie sie jak będzie podobnie.. o rewanżu z takim materiałem ludzkim Lenczyk może pomarzyć.

Dnia 20.06.2011 o 17:29, Hoplita napisał:

Niedawno jeszcze sądziłeś, że Legia nie ma w pucharach żadnych szans i szybko polegnie
z kretesem ;)

To było jeszcze przed okienkiem, gdy pojawili się Zewłakow i Ljuboja, a do tego pozbyto się tego całego balastu z zeszłego lata i zimy, a to wiele zmienia, bo wtedy mieli katastrofalny skład o piachu jaki grali nie wspominając, dodam, że ten PP fuksem wygrali jakby ktoś zapomniał.
Prawda jest taka, że zrobili lepsze transfery niż Twoja wisełka walcząca o LM, a mają jeszcze więcej czasu od was na kolejne :P Wisła nawet Cikosa nie potrafiła upilnować.. może idealny nie był, ale perspektywiczny, a nie jak ten nowy Holender.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2011 o 18:16, Paoro napisał:

Lenczyk nie może skorzystać z najlepszego w Śląsku Kaźmierczaka i paru innych niezłych
grajków z powodu kontuzji. Sam Mila za dużo nie zrobi, a reszta grajków to szrot, nadawaliby
się na Kazachów i Gruzinów, a nie na Dundee.

A co w tym Dundee takiego wspaniałego jest? Pewnie gdyby z tą drużyną miała grać Wisła, Legia lub Lech (gdyby załapał się na puchary) to pisalibyśmy, że ich pokonanie jest obowiązkiem. Zwykła drużyna z ligi, której dominują dwa zespoły, a reszta im do pięt nie dorasta. Moim zdaniem ten "szrot" ze Śląska, jeśli zagra tak ambitnie, jak w niektórych meczach ekstraklasy na wiosnę może spokojnie z nimi powalczyć, jak równy z równym i wygrać.

Dnia 20.06.2011 o 18:16, Paoro napisał:

dodam, że ten PP fuksem wygrali jakby ktoś zapomniał.

Fuksem, czy nie fuksem, wygrali więc to im się puchar należał.

Dnia 20.06.2011 o 18:16, Paoro napisał:

Prawda jest taka, że zrobili lepsze transfery niż Twoja wisełka walcząca o LM,

I bardzo dobrze, niech robią transfery, może coś to naszej lidze pomoże. Ale co ty się tak tą Wisłą przejmujesz?

Dnia 20.06.2011 o 18:16, Paoro napisał:

a mają jeszcze więcej czasu od was na kolejne :P

Z tego co mi wiadomo okienko jest otwarte tyle samo czasu, dla wszystkich zespołów... ale widocznie się nie znam...
Oczywiście lepiej byłoby skompletować skład już przed eliminacjami, ale znowu jakiejś tragedii nie będzie, jeśli jeden, czy dwóch zawodników dojdzie trochę później. Zresztą ja się nie będę mieszał w robotę Valckxa, bo on na razie wykonuje ją bardzo dobrze.

Dnia 20.06.2011 o 18:16, Paoro napisał:

Wisła nawet Cikosa nie potrafiła upilnować..

Żurawskiego, Boukhariego i Branco też nie udało się upilnować... Złe rzeczy się w tej Wiśle dzieją, oj złe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Andre Villas-Boas już praktycznie jest nowym trenerem Chelsea.
The Blues potwierdzili wpłacenie kwoty odstępnego i teraz rozmawiają z trenerem na temat kontraktu: http://www.chelseafc.com/page/LatestNews/0,,10268~2379963,00.html ; http://www.chelsealive.pl/n-21248-chelsea-potwierdza-rozmowy-z-boasem.php

No i wygląda na to, że Porto ma już nowego trenera: http://www.chelsealive.pl/n-21274-fc-porto-ma-juz-nowego-trenera.php

Na dniach powinna być oficjalna wiadomość.

Jestem kibicem Chelsea, więc cieszy mnie informacja, że w końcu jest nowy trener. Bardzo dobrze, że będzie miał całe lato na przygotowanie zespołu swoimi metodami i pod swój styl gry. No i będzie mógł przeprowadzić transfery jakie będzie chciał.

EDIT:
Już jest oficjalna wiadomość:
http://www.chelseafc.com/page/LatestNews/0,,10268~2380210,00.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako kibic Chelsea jestem zadowolony ostatnio z zarządu. Bo trzy-cztery dni temu bardziej prawdo podobne było to, że trenerem zostanie Hiddink. A tu szybka akcja i Andre jest u nas. I dobrze się stalo. Mam nadzieje że przebuduje drużynę i nada nowej jakości. No i miejmy nadzieje że w końcu uda się mu kontrakt wypełnić do końca. Oby Romek nie popełniał głupstw i przetrzymał go te 3 miejmy nadzieję bogate w trofea lata.
Teraz tylko w miarę szybko zrobić transfery żeby przez ten okres przygotowawczy się w miarę zgrać i wojujemy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, Andre Villas-Boas został nowym menedżerem Chelsea Londyn. Wcześniej już miał okazję być na Stamford Bridge, gdy był wtedy pod okiem Jose Mourinho, więc niejako zna realia londyńskie.

Na dodatek jest podobno świetnym taktykiem-analitykiem, co może wykorzysta w pełni potencjał zawodników, których mamy (+ jeszcze na przykład Modricia, jeśli transfer dojdzie do skutku, bo przydałby się jeszcze jakiś kreatywny rozgrywający ;) ). Miejmy nadzieję, że nowy trener powtórzy wyczyn z Porto na europejskich arenach, tyle że o klasę wyżej :). Życzę powodzenia i liczę na sezon pełen sukcesów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo się cieszę z przyjścia AVB na Stamford. Mam nadzieję na sukcesy drużyny pod okiem tego trenera. Ciekawe czy zmieni taktykę, tak aby Drogba i Torres mogli grać razem i żeby mozna było wprowadzać do składu Sturridge''a. Zobaczymy:) Pierwszy mecz 9 lipca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2011 o 15:44, MithrandirII napisał:

Kiedy ostatnio była sytuacja, że Polska miała 2 kluby w jednym sezonie w fazie grupowej
jakichś rozgrywek europejskich? Nie mogę sobie przypomnieć. Byłoby to bardzo miłe i w

Można powiedzieć, że ostatni raz było w miarę dobrze w sezonie 1996/97, gdy Widzew
grał w fazie grupowej Ligi Mistrzów, a Legia doszła do 1/16 finału Pucharu Uefa gdzie
odpadła z Besiktasem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2011 o 17:18, Dark_elves napisał:

a Legia doszła do 1/16 finału Pucharu Uefa gdzie
odpadła z Besiktasem.


Po sędziowaniu, za które teraz byłaby olbrzymia afera. No ale to były czasy, kiedy wystarczyło wyznaczyć Rumuna za sędziego i miałeś 100% pewności, że polski zespół przegra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze na stanowisku trenera Chelsea wolałbym Hiddinkaa. Wydaję mi się, że ten młodziutki nowy trener może się nie sprawdzić i to bardzo, ale obym się mylił. W sumie to trochę dziwne, gdy do klubu przychodzi trener, który jest w wieku Drogby czy Lamparda, ale może dzięki temu będzie też lepiej potrafił komunikować się z zawodnikami za czym idzie możliwość lepszego ich zmotywowania. Po za tym jednak rzeczywiście trochę szkoda Porto, bo mogliby nieźle zawojować w przyszłym sezonie w LM i tak naprawdę wtedy Villa Boas mógłby dopiero odejść. Jeszcze teraz pewnie się skład Porto nieco posypie i już nie będą tak śmigali w portugalskiej. Liczę jeszcze na transfer Lukaku i jakiegoś dobrego pomocnika do Chelsea, a na sprzedaż Kalou, Zhirkova i może Anelki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować