Zaloguj się, aby obserwować  
Darnok1

Piłka Nożna

67877 postów w tym temacie

Dnia 27.06.2011 o 09:20, laki13 napisał:



Argentyna ma słabą obronę i pomoc, jedynie atak mocny, Brazylia może pomoc nie rewelacyjna, ale już atak i obrona świetne. Brazylia must win!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2011 o 11:55, Ecko09 napisał:

Argentyna ma słabą obronę i pomoc, jedynie atak mocny, Brazylia może pomoc nie rewelacyjna,
ale już atak i obrona świetne. Brazylia must win!


Dokładnie. W obecnej kadrze jest wielu młodych, utalentowanych i perspektywicznych zawodników. Dawno nie było tylu świetnych i młodych piłkarzy. Ja im kibicuję i mają wielkie szanse, aby osiągnąć sukces.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2011 o 12:00, SongoX napisał:

>


Dodam o tej pomocy, że może obecnie szału nie ma, ale w przyszłości to mogą być wielcy zawodnicy (Ramires, Ganso, Lucas itd.).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2011 o 14:39, Ecko09 napisał:

To prawda, że Piszczek dostał rok więzienia w zawieszeniu na 3 lata? Coś mi znajomy gada,
ale nigdzie nie widze tego.


Słyszałem, że był zamieszany w jakąś aferę korupcyjną i podobno (nie jestem pewien na 100%) przyznał się do winy. Było to za czasów jeszcze gry w Zagłębiu Lubin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2011 o 14:39, Ecko09 napisał:

To prawda, że Piszczek dostał rok więzienia w zawieszeniu na 3 lata? Coś mi znajomy gada,
ale nigdzie nie widze tego.

http://sport.onet.pl/pilka-nozna/liga-niemiecka/lukasz-piszczek-i-jego-koledzy-z-zaglebia-lubin-sk,1,4765953,wiadomosc.html

MisticGohan_MODED
Z jakiej paki 9 drużyna ligi argentyńskiej spada?
http://pl.league-statistics.com/tabela,primera-division-liga-argentynska,7,1.php

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu Copa America, to faworytem bukmacherów do zwycięstwa jest Argentyna, ale ja chyba postawie na wygraną Brazylii. Argentyńczycy mnie jakoś nie przekonują, ze słabszymi drużynami wygrywają gładko, ale z mocniejszymi teamami już słabo im idzie (np. mecz na MŚ z Niemcami). Choć z grą Canarinhos też ostatnio bywało różnie to IMO mają oni większe szanse na wygranie tego turnieju niż Albicelestes. A może znajdzie się jakiś czarny koń, kto wie? Myślę, że Urugwaj może pozytywnie zaskoczyć, przecież na ostatnim Mundialu zajęli najwyższe miejsce z drużyn południowoamerykańskich, więc i tutaj mogą pomieszać szyki dwóm głównym faworytom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do Copa America to jestem ciekaw występu reprezentacji Meksyku. Ostatnio wygrali Złoty Puchar CONCACAF i zespół jest dosyć młody. Jest tylko pytanie, czy ten turniej, który ostatnio się zakończył nie zmęczył zbytnio zawodników. Świetnie grali Chicharito, Pablo Barrera, Guardado, do tego ten piękny gol Dos Santosa. Wszystko się okaże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2011 o 13:19, SongoX napisał:

Co do Copa America to jestem ciekaw występu reprezentacji Meksyku. Ostatnio wygrali Złoty
Puchar CONCACAF i zespół jest dosyć młody. Jest tylko pytanie, czy ten turniej, który
ostatnio się zakończył nie zmęczył zbytnio zawodników. Świetnie grali Chicharito, Pablo
Barrera, Guardado, do tego ten piękny gol Dos Santosa. Wszystko się okaże.


Ktoś tu wcześniej pisał, że Meksyk zagra rezerwowym składem, głównie młodzikami i zawodnikami z ligi meksykańskiej, co jest bardzo prawdopodobne, bo przecież każdy musi trochę odpocząć po ciężkim sezonie, a Meksyk ma już za sobą jeden posezonowy turniej. Potwierdzają to wysokie kursy na Meksyk w bukach, więc ciężko będzie Meksykanom osiągnąć znaczący sukces, ale tak jak napisałeś wszystko się okaże ;]

PJ_MW


Z tego co wiem Stilić miał odejść do Borussii Moenchengladbach, widocznie strony nie doszły do porozumienia. Oby tylko Bośniak nie obraził się na działaczy Lecha i nie "strzelał fochów" w trakcie sezonu, bo wtedy to nie będzie z niego pożytku w Kolejorzu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2011 o 13:19, SongoX napisał:

Jest tylko pytanie, czy ten turniej, który
ostatnio się zakończył nie zmęczył zbytnio zawodników.

Akurat z wymienionych pojedzie tylko Dos Santos, reszta ma wakacje.
http://en.wikipedia.org/wiki/2011_Copa_América_squads#Mexico

Bardziej zastanawia czy tak młoda i niedoświadczona kadra, oparta głównie na zawodnikach z meksykańskich klubów, da radę. Może pokażą się jakieś nowe talenty, o których wcześniej nie słyszeliśmy. ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2011 o 13:32, Wszystkozajete napisał:

Ktoś tu wcześniej pisał, że Meksyk zagra rezerwowym składem...

Może i w tym roku na Copa America im nie pójść, ale trzeba przyznać, że mają młodych zawodników, którzy w przyszłości mogą namieszać w jakimś większym turnieju. Co ciekawe świetnie grający Barrera gra obecnie w West Ham United, który spadł, tak samo jak Guardado, którego Deportivo La Coruna jest w drugiej lidze. Jestem ciekaw ich przyszłości, bo z tymi umiejętnościami, powinni grać w lepszych klubach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2011 o 12:59, PJ_MW napisał:

No i proszę, wszyscy zaczęli się już żegnać ze Stiliciem, a najpewniej pozostanie on
w Poznaniu na dłużej.

Jest jakieś info czy przedłużają z nim kontrakt? Bo jeśli ma zostać tylko po to by po dajmy na to udanym sezonie odejść za darmo to lepiej by go jednak sprzedali.. poza tym jestem ciekaw jego motywacji - z jednej strony może być rozżalony, że już jedną nogą był w Borussii Moenchengladbach, a do transferu nie doszło z powodu braku środków na jego kupno jakie miał ten klub uzyskać ze sprzedaży jakiegoś grajka do Anglii, z drugiej może w końcu Semir zrozumie, że jeśli chce zmienić drużynę na lepszą od Lecha to musi więcej się starać, choćby tak jak pierwsze pół roku w Kolejorzu, gdy grał fenomenalnie a Lech szedł jak burza w lidze :) Talent i umiejętności chłopak ma - nikt chyba takich piłeczek w naszej lidze nie zagrywa:
http://www.youtube.com/watch?v=Thq8t4fwRW8&feature=related

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eh źle się dzieje ,brazylia już 5 w rankingu FIFA. No ale co się dziwić..odkąd objął ją Menezes to wygrywa tylko ze średniakami/słabiakami. Przegrała zarówno z Argentyną jak i Francją i kimś tam jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2011 o 11:08, Ecko09 napisał:

Eh źle się dzieje ,brazylia już 5 w rankingu FIFA.

Te rankingi są tylko dla jakiś laików, jeżeli ktoś na tej podstawie chce oceniać poziom gry i możliwości poszczególnej reprezentacji. W pięćdziesiątce bywają takie drużyny jak Burkina Faso czy Honduras, a wystarczyłoby na nich wysłać Macedonię czy Bośnię i Hercegowinę i europejskie średniaki okazałyby się lepsze. Takie USA np. jest wiecznie wysoko w rankingu (to całkiem dobra ekipa), bo na co dzień w swojej federacji ogrywają takie tuzy piłkarskie jak: Kuba, Aruba czy Trynidad i Tobago.
Ranking tak naprawdę robi jedynie różnicę w Europie przed losowaniem grup eliminacyjnych przed Euro czy Mundialem, w innych przypadkach jest to dla mnie tylko mało istotną tabelką.
Brazylia dopiero 5 rankingu... Ta, powinni od razu rozwiązać brazylijską federację piłkarską za tak gówniany poziom Canarinhos. Brazylia z resztą weryfikuje swoją pozycję na wielkich imprezach. Zremisować czy przegrać nawet podczas budowania drużyny jest niczym nadzwyczajnym. Nawet takie ekipy jak:Włochy, Anglia, Niemcy czy Argentyna przegrywają i jest to jak najbardziej naturalne. Zawsze się liczy efekt końcowy, a nie jakieś bzdurne krytykowanie po nieudanym sparingu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2011 o 11:23, Transylvanian_Hunger napisał:

Brazylia z resztą weryfikuje swoją pozycję na wielkich
imprezach.

No właśnie, zespół na ćwierćfinał MŚ, więc piąte miejsce w światowym rankingu wygląda jak najbardziej sensownie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to De Gea oficjalnie w MU. Widziałem kilka jego meczy iw każdym z nich bronił co najwyżej średnio...ciekaw jestem co pokaże w MU.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2011 o 11:31, Kadaj napisał:

No właśnie, zespół na ćwierćfinał MŚ, więc piąte miejsce w światowym rankingu wygląda
jak najbardziej sensownie.

Idąc tym tropem drużyną na ćwierćfinał jest także Chorwacja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować