Zaloguj się, aby obserwować  
Darnok1

Piłka Nożna

67877 postów w tym temacie

Dnia 23.08.2011 o 23:00, Wszystkozajete napisał:

do poziomu choćby takich ekip z Cypru, którzy już 2 raz w przeciągu kilku lat mają fazę
grupową LM.


3 raz. Teraz APOEL, wcześniej też, a jeszcze bodajże 3 lata temu grał Anarthosis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie zasłużyliśmy na awans. Drużyna APOEL''u była poprostu lepsza. Drużyny nie da się zbudować w dwa okienka transferowe. Trzeba inwestować w zespół, a w końcu się uda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś spotkałem gościa na jednym z portali, który sądził, że nasza Ekstraklasa dorównuje francuskiej Ligue 1... Ludzka głupota nie zna granic. Niektórzy pewnie powiedzą, że polska piłka podnosi się z małymi krokami (raczej tip topami) z dołka, bo przecież nigdy wcześniej nasze polskie kluby nie zaszły tak daleko do eliminacji jak teraz, a jest ich trzy. PZPN pewnie powie, że to duże osiągnięcie i nie ma potrzeby więcej inwestować w młodzież.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2011 o 22:55, conradzik napisał:

Jeżeli mistrz Polski nie potrafi w dwumeczu pokonać
drużyny z... Cypru, to z kim chcą wygrywać?


Popełniasz błąd oceniając ligę poprzez pryzmat reprezentacji. Reprezentacja Cypru jest słaba, prawda. Liga co prawda też potęgą nie jest, ALE czołowe kluby w niej mają duże budżety i mogą sobie pozwolić na sprowadzenie jakiejś gwiazdy powoli odchodzącej na emeryturę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2011 o 23:26, Jcl napisał:

zbudować w dwa okienka transferowe. Trzeba inwestować w zespół, a w końcu się uda.


Przykład Mourinho i Realu pokazuje, że niezupełnie masz rację. Owszem, przez lata inwestowano tam niebotyczne pieniądze, jednak, w stosunku do nakładów w kolejne gwiazdeczki, efekt był raczej przeciętny. Pomijam tutaj błędy w stylu sprzedanie Claude''a Makalele i związane z tym kilkuletnie bezskuteczne próby załatania środka. Przyszedł Jose i... całkiem inny zespół, mogący stawić czoła grającej nieziemską piłkę Barcelonie...

Zresztą, przykładu nie trzeba szukać za granicą. Wystarczy spojrzeć na to, co w zeszłym sezonie Orest zrobił ze Śląskiem i kontynuuje w obecnym. Słowem: trener to podstawa. Tłumaczenia w stylu: trzeba czasu na zgranie, przetestowanie różnych formacji, itp., itd., są tylko wymówkami (w których królują kolejni selekcjonerzy... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2011 o 23:48, Bambusek napisał:

Popełniasz błąd oceniając ligę poprzez pryzmat reprezentacji.


A gdzie napisałem o reprezentacji Cypru? Nigdy nie stawiałem znaku równości pomiędzy jakością ligi a reprezentacji, mimo dobrych (Hiszpania) i niekoniecznie (Polska ;) przykładów na prawdziwość takiej tezy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2011 o 00:00, conradzik napisał:

A gdzie napisałem o reprezentacji Cypru? Nigdy nie stawiałem znaku równości pomiędzy
jakością ligi a reprezentacji, mimo dobrych (Hiszpania) i niekoniecznie (Polska ;) przykładów
na prawdziwość takiej tezy.


Nie stawiałeś, ale się dziwiłeś, że skoro już i klub z Cypru z naszymi wygrywa to z kim my mamy wygrywać. A klub z Cypru z nami wygrywa, bo zwyczajnie ma kasę i o ile nie dadzą rady sprowadzić żadnej wciąż jasnej gwiazdy (poziom sportowy nie ten), to kilku emerytów spokojnie mogą mieć. Zresztą już niejeden polski grajek był transferowany do tamtejszej ligi i wracał z podkulonym ogonem. Nie ma co się dziwić, że Cypr z nami wygrywa, bo w piłce klubowej są zwyczajnie lepsi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Można powiedzieć, że mieliśmy pecha, znów tracąc gola w końcówce, ale słusznie piszecie, że Wisła kompletnie na ten awans nie zasłużyła. Jestem tylko ciekaw, jak to możliwe że drużyna grająca z APOELem przyzwoicie w pierwszym meczu, w drugim już nie może wyjść ze swojego pola karnego, jakby grała przeciwko Barcelonie. Nikt mi nie powie, że to jest jedynie wina temperatury. Gdyby Cypryjczycy nie strzelili tego gola na 3:1 to byłby najbardziej niesprawiedliwy wynik, z jakim miałem styczność. Zaczynam powoli wątpić w to, że kiedykolwiek ujrzę Wisłę w LM. Cóż, teraz trzeba nie skompromitować się w LE i zacząć nadrabiać punkty w ekstraklasie.

@PJ_MW - Jeżeli jedna osoba typuje na raty, a później dorzuca cały schemat to nie jest to dla mnie problemem przy liczeniu punktów. Tylko, że jeżeli wszyscy zaczęli by to praktykować to w z tamtego tematu by się jeden wielki syf zrobił, więc ja bym raczej wolał, aby wszystko wrzucać na raz. Tym bardziej, że tak jak napisał SongoX przy takim układzie masz troszkę większe szanse od pozostałych typerów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2011 o 16:51, Jcl napisał:

P.S Czy była kiedyś taka sytuacja, że zawodnik biegł z piłką, a reszta jego drużyny ustawiła
się wokół niego w kółko a ten biegł aż do bramki? ;)

Heh, teoretycznie to jest wykonalne, ale w wypadku straty, to już do obrony chyba
nie zdążyliby wrócić:) Chciałbym to zobaczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.08.2011 o 08:11, Dark_elves napisał:

Heh, teoretycznie to jest wykonalne, ale w wypadku straty, to już do obrony chyba
nie zdążyliby wrócić:) Chciałbym to zobaczyć.

Wtedy przeciwnicy ustawiliby mur z 10 zawodników, poruszający się w poprzek boiska i mielibyśmy ponga na żywo. xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2011 o 22:58, BoloMaster napisał:

w aktualnym rankingu UEFA, Ekstraklasa zajmuje 23 miejsce:P


Biorąc pod uwagę kto jest wyżej od nas, to na rozsądek to jest adekwatne miejsce do naszej jakości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2011 o 10:42, Pietro87 napisał:

ciekawe co arbiter by na taki trik powiedział =P

Myślę, że nie miałby nic do powiedzenia, chyba, że straciłby piłkę z widoku,
wtedy mógłby zagwizdać. Tylko co potem rzut sędziowski? Heh, piłka jest
jednak nie przemyślana:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rzekomo miejsce to ma dostać zespół z najwyższym współczynnikiem spośród niezakwalifikowanych, co zdejmuje presję z piłkarzy Arsenalu, bo nawet jeżeli odpadną to i tak zagrają w LM. Dla mnie to trochę chora sytuacja, poczekajmy na oficjalne oświadczenie UEFY.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować