Zaloguj się, aby obserwować  
Darnok1

Piłka Nożna

67877 postów w tym temacie

Dnia 03.07.2006 o 09:47, spider88 napisał:

Ja też tylko wiesz nam dorobili taką etykietę nasi rodacy .Myślisz że wszyscy Niemcy brali
czynny udział w np.wojnie ?? Mówi się że to Niemcy napadli na Polskę a nie że tylko część tego
narodu która akurat była w wojsku.


Sam widzisz. Ja nie twierdze że wszyscy Niemcy w tamtych czasach atakowali Polskę i mordowali Żydów.
Ale zadając pytanie. Auta kradliśmy?? Sam zgeneralizowałeś nas jako złodzieji. Nie czuje się złodziejem i nie chcę być szufladkowany razem z bandytami.

Dnia 03.07.2006 o 09:47, spider88 napisał:

Tu akurat wstydu nie ma bo czego się wstydzić wiele narodów ma emigrację zarobkową nie tylko
my .


Jak ktoś ma ochotę pracować za granicą, to niech sobie pracuje nawet jako, z całym szacunkiem dla tej grupy społecznej bo bez nich byśmy utoneli w morzu fekaliów, "szambonurek". Powtarzam nie ma zamiaru wyjeżdżać do pracy za granicę a tym bardziej w takim zawodzie. Nie chcę być odbierany jako robol, sprzątacz czy cokolwiek innego.

Dnia 03.07.2006 o 09:47, spider88 napisał:

Tak jak pisałem to nasi rodacy przypieli nam taką metkę i pretensje powinniśmy mieć do naszych
którzy to zrobili .


Nie nasi rodacy nam przypieli metkę, ale część krótkowzrocznych Niemców, którzy widzą jedynie to co chcą zobaczyć. A że Ci co tam są nie za bardzo się staraja żeby zminić te stereotypy to już inna bajka. Ja jestem tutaj i nie chcę być traktowany z góry jako ten głupi niewykształcony polaczek złodziej.

Dnia 03.07.2006 o 09:47, spider88 napisał:

Nie przesadzaj bo nie chcę wspominać naszych rodaków którzy też święci w historii nie byli
a o nich się nic nie wspomina nawet na lekcjach historii .


Wstydzą się niektórzy za historię Polski ale to ich sprawa. Że przypomne wymordowanie Ukraińskich "wieśniaków" przez Polski oddział. Sprawa świerza nawet niedawno o niej dużo mówiono. Tak samo dołożenie ręki przez niektórych do mordowania Żydów. Ja się tego nie wstydze bo z tym nie mam nic wspólnego a i moja rodzina nie brała w tym udziału (z tego co mi wiadomo, chociaż nigdy nie ma 100% pewności)
O tym powinno się mówić na historii, może kiedyś się to zmieni.

P.S. Kosmicznie zboczyliśmy od tematu wątku, zaraz ktoś się pewnie przyczepi:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.07.2006 o 10:34, A-cis napisał:

Ale skończmy ten temat, bo widzę że reklamy przeszkadzają tylko mnie. Wszystkim pozostałym
jest to co najmniej obojętne :-)


Weź daj spokój, jak już widze tą reklamę z Bońkiem i tą jego paszczę, to wychodzę, bo przełączenie na inny kanał nie pomaga -_-
Te reklamy to lipa i to kilka takich samych pod rząd, po prostu masakra, w łeb można dostać od tego -_-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2006 o 09:01, paweusz napisał:

http://mundial.onet.pl/0,1247843,1349702,wiadomosc.html
Niemcy się znów nas czepiają, ale z tymi samochodami, to już przegięli.


No tak, norma. A jeszcze wczoraj się z matką kłóciłem, Ona zaciekle twierdziła, że ten stereotyp to przeżytek.
Nie rozumiem tylko jednego - dlaczego nasze gazety nie zrobią odwetu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2006 o 11:01, Vaxinar napisał:

No tak, norma. A jeszcze wczoraj się z matką kłóciłem, Ona zaciekle twierdziła, że ten stereotyp
to przeżytek.
Nie rozumiem tylko jednego - dlaczego nasze gazety nie zrobią odwetu ?

Wtedy nie bylibyśmy lepsi od nich. Trzeba to zrobić dyplomatycznie z klasą, by pokazać im naszą wyższość. Mają się za lepszych, ale takie teksty mówią same za siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2006 o 10:40, Budo napisał:

(...)
Weź daj spokój, jak już widze tą reklamę z Bońkiem i tą jego paszczę, to wychodzę, bo przełączenie
na inny kanał nie pomaga -_-
Te reklamy to lipa i to kilka takich samych pod rząd, po prostu masakra, w łeb można dostać
od tego -_-


Największym kretynizmem tej reklamy jest fakt, że na samym jej końcu pojawia się informacja o jakiejś tam promocji, a na zamazym tle tańczą (a dokładniej rzecz ujmując energicznie poruszają pośladkami;P) dwie brazylijskie, jak mniemam, tancerki. To cholera zamiast pokazywać Zibiego nie mogli pokazać czegoś takiego? Tak codziennie inną nacje cholera, a telefony to tak przy okazji :P

Jeszcze co do reklam - najbardziej komiczna sytuacja w tvp to ta, kiedy któryś z ekspertów chce podejść do planszy i coś objaśnić, a prowadzący w studiu musi im przerwać i sztucznie podtrzymać dyskusję o jedno zdanie, gdyż pasek reklam na dole jeszcze się skończył...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2006 o 11:01, Vaxinar napisał:

No tak, norma. A jeszcze wczoraj się z matką kłóciłem, Ona zaciekle twierdziła, że ten stereotyp
to przeżytek.


Będą się z nas śmiać długimi latami tak jak teraz na świecie śmieją się ze skąpych Szkotów, flegmatycznych Anglików, brudnych Włochów itd. My pozostaniemy pewnie złodziejami i robolami.

Dnia 03.07.2006 o 11:01, Vaxinar napisał:

Nie rozumiem tylko jednego - dlaczego nasze gazety nie zrobią odwetu ?


A kto ma zrobić odwet. aFekt któy jest, tak po prawdzie Niemiecką gazetą. Gazety pokroju Wyborzeczej, ŻW czy Rzepy nie będą się babrać w takim syfie. Szkoda miejsca i czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ni jestem pewien czy ten kandydat się nada. Zobaczymy. Ciekawe czy chociaż wie cokolwiek o polskiej piłce, bo eliminacje do Mistrzostw Europy zbliżają się wielkimi krokami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2006 o 11:45, HumanGhost napisał:

Ni jestem pewien czy ten kandydat się nada. Zobaczymy. Ciekawe czy chociaż wie cokolwiek o
polskiej piłce, bo eliminacje do Mistrzostw Europy zbliżają się wielkimi krokami.

Pewnie zna Smolaraka i ewentualnie Niedzielana czy jeszcze kogoś - wątpię , może Bońka ale to się nie liczy ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2006 o 01:28, A-cis napisał:

Oczywiście że pochwała.

Musiałem się upewnić. Dziękuje.

Dnia 03.07.2006 o 01:28, A-cis napisał:

Znając prawidłowość możesz doprowadzić teraz do zwycięstwa Twojego prawdziwego ale cichego
faworyta ;-)

Chciałbym, żeby to było takie proste. Ale teraz gdy do końca mistrzostw zostało nam 4 mecze (60 za nami).
Pozwole sobię na mały laborat, na temat półfinalistów (mam nadzieje, że ktoś przeczyta;-)

Niemcy - Strzelają sporo ilość goli drużynom, które nie mają dobrych bloków obronnych: Kostaryka - 4:2, Ekwador 3:0, i w sumie też mimo wszystko Szwecja 2:0 (bo choć Szwecja do dobra drużyna to nie na tym mundialu, stać ich było tylko na jeden dobry mecz - z słabą grającą Anglią)
Osiągnięcia Niemców w dwóch pozostałych meczach do zwycięstwo 1:0 w grającymi w 10 Polakami w doliczonym czasie, oraz remis z Argentyną dla której sędzia nie podyktował rzutów karnych(o karnych nie pisze bo to inna para kaloszy).
Bilans bramkowy po 5 meczach to.11-3 To najskutecznieja druzyna z czwórki nie mniej jednak z meczu na mecz tracąca impet. Regres strzelecki.
Strzelający - Klose 5, Podolski 3, Frings, Lahm,Neuville (jednak warto zauważyć, że po za duetem napastyników pozostali strzelali w dwóch pierwszych meczach)
Generalnie w mojej ocenie niemiecka drużyna z meczu na mecz gra coraz słabiej.
Bramkarz - w ciagu tych mistrzostw nie napracował się zbyt dużo. Nie mniej jednak puścił trzy bramki ocena 4(w skali 6). Potrafi bronić, źle strzelone karne.
Obrona - gra poprawnie, choć techniczni zawodnicy są w stanie ja przejść. Recepta -pojedynki biegowe ze środkowymi obrońcami +prostopadłe podania. 3+
Pomoc - najbardziej nierówno grająca formacja. Najlepszy mecz jaki rozegrała to z Kostaryką (zmiennicy Odonkor, Borowski wnoszą wiele do tej formacji) w przypadku meczu z dogrywką część zawodników będzie miała problemy. Formacje pomocy byli w stanie wyłączyć Polacy oraz Argentyńczycy. Ocena 3+ (zmiennicy 4) W przypadku kolejnego meczu z dogrywką pomoc szczególnie rozgrywający Ballack może mieć duże kłopoty.
Napastnicy - 9 bramek nie mniej jednak 7 z nich strzelone drużynom ze drużynami mające słabych obrońców. Ocena 4- (niemiecki napad z każdym meczem traci impet)
Łatwo wyłączyć niemiecki napad.
Broń na Niemców - wygrać w ciagu 90 minut lub ewentualnie w dogrywce(niemcy mogą nie wytrzymać kolejnej dogrywki) i nie dyskutować.Choć wiele zależeć będzie czy sędzia będzie drukował mecz czy też nie.

Włochy - Zwycięsca grupy E, która tak naprawdę była "grupą śmierci w" fazie grupowej.
2 zwyciestwa oraz remis. W fazie pucharowej dwa zwyciestwa.
Ogólny bilans bramkowy 9-1, choć w meczach z udziałem Włochów tylko Włosi strzelali bramki!!! Druga drużyna pod względem ilości strzelonych bramek w czwórce. Progresywna forma strzelecka.
Te 9 bramek strzeliło aż ośmiu zawodników (tylko grający z meczu na mecz Toni strzelił dwie)
Po trudnej grupie Włosi mieli za przeciwników mądrze grającą Australie, oraz Ukraine dla której ćwierćfinał był szczytem marzeń. Włosi grają równo i co najważiejsze z meczu na mecz lepiej.
Włosi grają z meczu na mecz lepiej, a co dla nich najważniejsze do formy wraca ich rogrywający Totti. Włosi choć w kraju mają piekło zwiazane aferą. To jednak dramat związany z tą aferą - byłego piłkarza i reprezentanta Pessotto sprawiły, że Włosi zaczeli grać dla niego.
Bramkarz - Buffon od 343 minut (od 27 minuty meczu z USA - drugiego meczu na mundialu) nie puścil bramki. Światowej klasy bramkarz. 5.
Obrona na rezultat bramkarza wpływa jakoś obrony, a z tego Włosi słyną, choć trapiona kartkami i konuzjami włoska obrona radzi sobie nadwyraz dobrze 4+
Pomoc - najbardziej stabilna część włoskiej drużyny z meczu na mecz grająca coraz lepiej. Gra tam świetny defensywny pomocnik Gennaro Gattuso (gracz meczu z Ukrainą) - 4+
Napad - po odblokowaniu się Luci Toniego - 4.
Recepta na pokonanie Włochów - zredukować liczbę graczy - grać na do karnych. (Najmniej zmęczony zespół obok Francji.

Francja - wyszła z grupy w niezbyt dobrym z drugiego miejsca. 3 bramki strzelone 1 stracona. Dwa remisy -jedno zwycięstwo. W fazie pucharowej 4 strzelone bramiki - jedna stracna i o wiele lepsza gra.
Pokonali grającą jak nigdy Hiszpanie lecz przegrywającą jak zawsze. Odprawili Królow Futballu - Brazylie (choć król był gruby i nagi) Tak po prawdzie to nie bardzo moge coś wiecej powiedzieć, o Francuzach, bo mecze tych póżniejszych grup oglądałem zaocznie. A meczu Francja - Hiszpania nie widziałem w całości bo grałem w H V w goręca pośladki. Po meczu z Brazylią Francuzi stali się bardzo groźni i ich szanse nawet na końcowy triumf znasznie wzrosły.
W ciagu 5 meczy Francuzi strzelili 7 bramek stracili dwie. Progresywna forma strzelecka.
Bramkarz - najmniejpewna część francuskiego zespołu jest nieobliczalny bo obok wpaniałych obron mogą mu się zdarzyć fatalne kiksy. 3+
Obrona - Mocne 4. Rutyna i spokoj.
Pomoc - Rutyna i doświadczenie i ZiZo. Potrafili wyłączyć jakże groźną Brazylijską pomoc oraz sprawnie przeprowadzać ofensywną gre. Trzech solidnych wyborników - Patrick Vieira, Claude Makelele, (77. Sidney Florent Maloud, będący w kapitalnej formie skrzydłowy Franck Ribery oraz Magiczna dziesiątka 10 i wszystko jasne
Ocena 5-.
Napastnicy -Henry. Skuteczność Henry zależy od tego jak gra pomoc pomoc gra dobrze więc mocne 4.
Jeszcze jedno wczoraj obejrzalem jeszcze raz mecz i akcje po której padła bramka. Tuż przed dośrodkowaniem bywo widać jak pilnujący Henrego chyba Roberto Carlos lub któryś z innych łysych z Brazylii był zgięty w pół ze zmęczenia. Dlatego też Henry był niepilnowany.
Recepta na pokonanie Francji - wyłączyć ZiZo. Liczyć na karne. Obok Włochow to drużyna z czwórki nie grała dogrywki. Wiec jeśli chodzi o zmęczenie najmniej zmęczona.

Portugalia Moim zdaniem najsłabszy zespół z czwórki. Choć to raczej zbiór 10 indywidualistów nad przed polu i świetnie broniącego karne bramkarza
Wygrali niezbyt wymagającą grupe D, wygrywając 3 spotkania strzelając 5 bramek tracąc jedno. W dwóch kolejnych meczach zdobyli jedno bramkę. Czyli łącznie strzelili 6 bramek tracąc jedno.
Bramkarz - najmocniejszy w drużynie - nie warto bawić sie z nim w karne. 5-.
Obrona - Chaos, błędy i możliwość osłabienia drużyny przez zejście z boiska - nieobliczalna. 4-
Pomoc - Jeśli chodzi o teatralność gestow - 5. Portugalska pomoc strzeliła 4 bramki jedno Manishe, C.Ronaldo oraz Deco. to mimo wszystko brak gry z głową sprawia, że przez 187 minut strzelić kolejnej (w tym przez 60 minut grając w 10)
Napastnicy - słabiutko. Pauleta strzelił jedno bramkę Simao Sabrosa również.I to bardzo bardzo dawno temu w pierwszych dwóch meczach. 3+
Wygrać w 90 minutach lub 120. Karne to bardzo ryzykowna sprawa (Portugalczycy są najbardziej zmęczono drużyno z czwóki - mecz z holandią kończyli w 9 a mecz z Anglią miał dogrywkę)

Zestawienie możliwych wariantów zakonczenia mistrzostw (jako, że pierwszy podałem coś takiego to i tak będze po mojemu, po mojemu będzie;D)


a) e) i) m)
1.Niemcy 1.Francja 1.Włochy 1.Portugalia
2.Francja 2.Niemcy 2.Francja 2.Niemcy
3.Włochy 3.Włochy 3.Niemcy 3.Włochy
4.Portugalia 4.Portugalia 4.Portugalia 4.Francja
b) f) j) n)
1.Niemcy 1.Francja 1.Włochy 1.Portugalia
2.Portugalia 2.Włochy 2.Francja 2.Niemcy
3.Włochy 3.Niemcy 3.Portugalia 3.Francja
4.Francja 4.Portugalia 4.Niemcy 4.Włochy
c) g) k) o)
1.Niemcy 1.Francja 1.Włochy 1.Portugalia
2.Portugalia 2.Włochy 2.Portugalia 2.Włochy
3.Francja 3.Portugalia 3.Francja 3.Francja
4.Włochy 4.Niemcy 4.Niemcy 4.Niemcy
d) h) l) p)
1.Niemcy 1.Francja 1.Włochy 1.Portugalia
2.Francja 2.Niemcy 2.Portugalia 2.Włochy
3.Portugalia 3.Portugalia 3.Niemcy 3.Niemcy
4.Włochy 4.Niemcy 4.Francja 4.Francja

Warianty w których Portugalia jest na 1-2 miejscu osobiście uważam, za nierealne.

Dnia 03.07.2006 o 01:28, A-cis napisał:

Nie jest w normie. Bo o ile nic się nie zmieniło w przepisach, to TVP nie wolno przerywać
audycji reklamami.

Powiem tak, sprawa przegrana. Jeśli chodzi o kary to takowe mogła by na TVP nadać Krajowa Rada Telewizji i Radiofonii a na dobro sprawe są to instytucje powiązane.
Mi w sumie reklamy nie przeszkadzają, bardziej by mi przeszkadzały gdyby była inna forma na TVP i na Polsacie, a ponieważ bloki są podobne to luz. A-cis jeszcze tylko 4 mecze dasz rade:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2006 o 12:41, Rzezim napisał:

Generalnie w mojej ocenie niemiecka drużyna z meczu na mecz gra coraz słabiej.


Ja bym powiedział, że raczej nierówno.
Np, mecz z Polską najlepiej im nie poszedł, ale ze Szwecją się dobrze pokazali, nawet bardzo dobrze.
W pierwszej połowie ciągły atak, w drugiej o wiele miejszy, ale po co ryzykować ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie ma takich kibiców jak my. :D
Spodobała strasznie mi się tak fotka "Policja na Mundialu". :D Był jeszcze jakiś drechol, ale to lepsze. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2006 o 13:02, Vaxinar napisał:

Ja bym powiedział, że raczej nierówno.
Np, mecz z Polską najlepiej im nie poszedł, ale ze Szwecją się dobrze pokazali, nawet bardzo
dobrze.
W pierwszej połowie ciągły atak, w drugiej o wiele miejszy, ale po co ryzykować ?

Ale trzeba im przyznać że grają do samego końca i to przynosi efekty .Świetne zmiany i nie odpuszczanie .To czego zabrakło wielu drużynom .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2006 o 15:43, spider88 napisał:

Ale trzeba im przyznać że grają do samego końca i to przynosi efekty .Świetne zmiany i nie
odpuszczanie .To czego zabrakło wielu drużynom .


Niemcy powoli zaczynają grać tak jak za starych dobrych (jak dla kogo rzecz jasna ;) czasów. Ja nigdy nie przepadałem za ich stylem, ale nie można odmówić im waleczności, skuteczności i przede wszystkim efektywności. A juz z pewnością nie na tych mistrzostwach. Jak tak dalej pójdzie to kto wie kto wie - finał? mistrzostwo? ... ale nie chcę prorokować. Osobiście mam nadzieję że to nie nastąpi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2006 o 15:43, spider88 napisał:

Ale trzeba im przyznać że grają do samego końca i to przynosi efekty .Świetne zmiany i nie
odpuszczanie .To czego zabrakło wielu drużynom .


Przecież to nas charakteryzuje, prawda ? :) Tak było, jest i będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2006 o 12:41, Rzezim napisał:

Niemcy /.../ To najskutecznieja druzyna z czwórki nie mniej jednak z meczu na mecz tracąca impet.

Coś w tym jest. Jeśli chodzi o Argentynę również wiele osób wypowiadło się w ten sposób, że nie ma drużyny grającej świetnie przez cały turniej. Te które zaczynają bardzo dobrze, z meczu na mecz grają słabiej i w końcu odpadają. Prorokowano to Argentynie i faktycznie już z Meksykiem się męczyła a z Niemcami odpadła.
Może to samo czeka Niemców?

Dnia 03.07.2006 o 12:41, Rzezim napisał:

Francja /.../ Bramkarz - najmniejpewna część francuskiego zespołu jest nieobliczalny bo obok
wpaniałych obron mogą mu się zdarzyć fatalne kiksy.

Moim zdaniem Barthez miejsce w podstawowej 11 zawdzięcza tylko i wyłącznie koledze Zidanowi. Jego numer (16) wskazuje wyraźnie, że trener przewidział go na rezerwowego, ale w kadrze Francuzów rządzi przecież Zizu i wspólnie przeforsowali starego kumpla.

Dnia 03.07.2006 o 12:41, Rzezim napisał:

Zestawienie możliwych wariantów zakonczenia mistrzostw (jako, że pierwszy podałem coś takiego
to i tak będze po mojemu, po mojemu będzie;D)

Przynajmniej masz 100% pewność trafienia kolejności, więc już Ci gratuluję trafnego typowania ;-D

Dnia 03.07.2006 o 12:41, Rzezim napisał:

Mi w sumie reklamy nie przeszkadzają, bardziej by mi przeszkadzały gdyby była inna forma na
TVP i na Polsacie, a ponieważ bloki są podobne to luz. A-cis jeszcze tylko 4 mecze dasz rade:D

Nie dam rady, bo ja niestety oglądam również inne dyscypliny sportowe, a to się dzieje przy każdej transmisji. Np. w takich skokach narciarskich oni urządzaja 2 studia. Jedno w Warszawie a drugie u podnóża skoczni. I najpierw (poprzedzony reklamami) pojawia się red. Wkurzajewski który poględzi na tle skoczni, następnie (reklamy) przekaże głos do sprawozdawcy Szaranowicza. Ten pogada i przekaże (reklamy) głos ... itd. itp. itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uwaga! Uwaga! Świetna wiadomosć: http://sport.onet.pl/0,1248675,1350063,wiadomosc.html

Najbardziej podoba mi się ten fragment: "Listkiewicz zapowiedział, że jeżeli walne zgromadzenie sprawozdawcze PZPN przyjmie wniosek o skrócenie kadencji władz związku, to on prawdopodobnie nie będzie ubiegał się o reelekcję."
No normalnie sie doczekac nie mogę kto zostanie następcą "Pana i władcy" ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2006 o 23:48, conradzik napisał:

...tego, że mają się za Bóg wie jakie gwiazdeczki a:
1. Nie mieli trudnej grupy


Pojęcie względne bo nie wiem czy na mistrzostwach są słabe grupy:)

Dnia 02.07.2006 o 23:48, conradzik napisał:

2. Trafili na Australię... z którą i tak się męczyli do ostatniej minuty i niezasłużenie wygrali.


Kogo to obchodzi? jak wygrają mistrzostwa to i tak nikt o tym nie będzie pamiętał, tak jak to że Niemcy nas grających w 10 nie potrafili pokonać do 90 minuty!

Dnia 02.07.2006 o 23:48, conradzik napisał:

3. Trafili na Ukrainę.


Na kogoś musieli:) Brazylia, ukraina i tak trzeba wygrywać z każdym:) A niemcy nie dadzą rady Włochom:)

Dnia 02.07.2006 o 23:48, conradzik napisał:

Tak więc w tym przypadku szczęście nie sprzyja lepszym... tylko włochom. A to już zasadnicza
różnica. Zresztą i od nich szczęście się odwróciło... Trafili na niemców... (he, he :)


Napisałem że zwykle sprzyja lepszym:) Zobaczymy po meczu kto ma rację:) hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować