Zaloguj się, aby obserwować  
Darnok1

Piłka Nożna

67877 postów w tym temacie

Dnia 08.02.2012 o 21:08, Ziggy napisał:

Fabio Capello nie jest już trenerem Anglików!!!! Zrezygnował z funkcji bo pewnie
czuł że jego autorytet upadł po tym jak bez konsultacji odebrali opaskę Johnowi Terremu.
Capello masz u mnie dużyyyy respekt.


Szkoda, bo Anglicy ostatnio nie grali ładnie, ale grali skutecznie, z czego zresztą drużyny Capello zawsze słynęły. W sumie to mu się nie dziwię, bo tak naprawdę było wiadomo, że po EURO i tak odejdzie, lepiej to zrobić na własnych warunkach. Zachował się honorowo i stwierdził, że nie ma sensu dłużej tego ciągnąć, skoro nie może nawet o niczym decydować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2012 o 21:28, ManweKallahan napisał:

Sesnacyjna wiadomość! Szanse Anglików na triumf na Euro zmalały już co prawda prawie
do 0 (co mnie smuci), ale taka postawa się chwali. Z tego co wiem, istnieje coś takiego
jak domniemanie niewinności.


Myślę, że Anglicy mogą zagrać lepiej kiedy nikt na nich nie liczy i nawet kibice nie wierzą w medale :D miałem zawsze wrażenie, że ich słaba postawa na turniejach wynikała ze zbytniej presji ze strony kibiców, z którą nie mogli sobie poradzić. Coś podobnego jak z reprezentacją Polski w siatkówce - też grają najlepiej kiedy nikt na nich nie liczy, a podstawowi gracze nie mogą grać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Milan-Juventus 1:2
Pierwszy półfinał Pucharu Włoch dla Juve i to na terenie przeciwnika. Caceres zaliczył świetny "debiut" strzelając oba gole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2012 o 23:12, sirufok napisał:

Milan-Juventus 1:2
Pierwszy półfinał Pucharu Włoch dla Juve i to na terenie przeciwnika. Caceres zaliczył
świetny "debiut" strzelając oba gole.

Meczu nie oglądałem ,ale wynik bardzo smuci ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2012 o 23:54, MisticGohan_MODED napisał:

Meczu nie oglądałem ,ale wynik bardzo smuci ;/


A mnie jakoś nie ;]
Pierwsza połowa była nudna krótko mówiąc. Dopiero w drugiej obie ekipy się rozkręciły i prowadziły dość wyrównany pojedynek. Sporo akcji po obu stronach, ale jednak skuteczniejszy był Juventus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mają jeszcze kilka miesięcy, muszą zdążyć. Lepszym pytanie jest, co będzie dalej z stadionem po Euro? Za drogi w użyciu, niepewny. Ale tak to u nas jest. W Anglii czy Hiszpanii byłoby to do nie myślenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2012 o 11:35, Kraju napisał:

Mają jeszcze kilka miesięcy, muszą zdążyć. Lepszym pytanie jest, co będzie dalej z stadionem
po Euro? Za drogi w użyciu, niepewny. Ale tak to u nas jest. W Anglii czy Hiszpanii byłoby
to do nie myślenia.


Zeby sie utrzymał muszą tam grać często oraz jakieś nawet imprezy robić. Nie wyobrażam sobie reprezentacji grającej w Poznaniu lub Wrocławiu albo gdzie indziej jak nie na Stadionie Narodowym.
O inne stadiony się nie martwię bo kluby bdea rozgrywać ale co po Euro ze Stadionem Narodowym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2012 o 21:47, pawbuk napisał:

> Fabio Capello nie jest już trenerem Anglików!!!! Zrezygnował z funkcji bo
pewnie
> czuł że jego autorytet upadł po tym jak bez konsultacji odebrali opaskę Johnowi
Terremu.
> Capello masz u mnie dużyyyy respekt.

Szkoda, bo Anglicy ostatnio nie grali ładnie, ale grali skutecznie, z czego zresztą drużyny
Capello zawsze słynęły. W sumie to mu się nie dziwię, bo tak naprawdę było wiadomo, że
po EURO i tak odejdzie, lepiej to zrobić na własnych warunkach. Zachował się honorowo
i stwierdził, że nie ma sensu dłużej tego ciągnąć, skoro nie może nawet o niczym decydować.

Ciekawe co teraz będzie z Anglikami... w sumie ich lubię i bardzo im kibicuję. Ale nie dziwię się trenerowi. Sytuacja z Terrym naprawdę niefajna :|

a tak z innej beczki - messi vs. ronaldo: http://demotywatory.pl/3688562/Messi-ma-wino

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U nas projekutując stadiony na EURO nikt nie pomyślał co z nimi będzie się działo później. Typowe myślenie...jakoś to będzie. I nie chodzi tu tylko o Narodowy, bo jest nowoczesny, pojemny i będzie można robić na nim wszelkie możliwe imprezy. Ale w Polsce takich imprez nie ma specjalnie dużo w ciągu roku i myślę, że inne stadiony będą musiały obejść się smakiem. A jakoś te obiekty trzeba będzie utrzymać. Polskie kluby nie są na tyle bogate, żeby same mogły je utrzymywać.
Niestety, stadiony są po prostu za duże. O ile jednak na EURO będą wypełnione po brzegi, to podczas potyczek ligowych nie ma na to szans. Ale oczywiście nikt nie pomyślał podczas projektowania o tym, żeby można było zmniejszyć liczbę miejsc po EURO. Albo stworzyć większe powierzchnie komercyjne i po Euro część stadionu przeznaczyć na galerię handlową. Zrobić cokolwiek, żeby nie stał pusty. A tak to w Gdańsku stoi gigant, na który przyjdzie maksymalnie 20 tysięcy kibiców. A niedaleko jeszcze jest ERGO Arena, która jest jeszcze lepszym miejscem do organizowania imprez.
Czyli za utrzymanie tych gigantów zapłacimy oczywiście my wszyscy, czyli podatnicy :D
Zastanawiam się też, co można zrobić ze Stadionem Śląskim, który ma chyba z 60 tysięcy miejsc. Koszty utrzymania ogromne, a kto go wypełni ludźmi i zagospodaruje?
Z tego co słyszałem, to już operator PGE Areny zalega 1 mln zł z zapłatą za prąd, a pewnie będzie jeszcze gorzej. W Poznaniu co chwilę trzeba wymieniać murawę, bo stadion projektowały osoby całkowicie się na tym nieznające. We Wrocławiu nie powstanie jednak galeria handlowa, której zyski miały wspomagać utrzymanie stadionu. W Chorzowie w ogóle nie wiadomo co się z tym stadionem stanie, bo nadal jest to raczej duża dziura w ziemii, przykryta dachem, niż nowoczesny obiekt sportowy. No a w Warszawie stoi Narodowy i moim zdaniem tylko on będzie potrafił sam na siebie zarabiać, oczywiście jeśli operatorem zostaną profesjonaliści, a nie ignoranci.
Więc sytuacja na pewno nie jest kolorowa :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2012 o 21:50, pawbuk napisał:

Myślę, że Anglicy mogą zagrać lepiej kiedy nikt na nich nie liczy i nawet kibice nie
wierzą w medale :D miałem zawsze wrażenie, że ich słaba postawa na turniejach wynikała
ze zbytniej presji ze strony kibiców, z którą nie mogli sobie poradzić. Coś podobnego
jak z reprezentacją Polski w siatkówce - też grają najlepiej kiedy nikt na nich nie liczy,
a podstawowi gracze nie mogą grać :D


Byłoby świetnie :D

Gdyby nowy selekcjoner odważył się zagrać mało doświadczonym składem, to byłoby to zaskoczenie dla przeciwników. 11-tka wyglądająca np. tak: Hart - Walker, Cahill, Lescott, Baines - Oxlade-Chamberlain, Rodwell, Parker, Johnson - Rooney (Welbeck na początku), Sturridge; a w kadrze jeszcze Richards, Jones, Barry, Milner, Cleverley i może by namieszali. Ciekawe jak Synowie Albionu by sobie poradzili bez starych lwów takich jak Terry, Ferdinand, Cole, Lampard i Gerrard.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taaa, a tymczasowym selekcjonerem został facet, który mając w składzie tak obiecujących piłkarzy jak Smalling, Cleverley, Welbeck czy Sturridge poprowadził drużynę do fatalnego występu na młodzieżowych mistrzostwach Europy. Ciekawe czy zostanie na Euro. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2012 o 18:21, ManweKallahan napisał:

Gdyby nowy selekcjoner odważył się zagrać mało doświadczonym składem, to byłoby to zaskoczenie
dla przeciwników. 11-tka wyglądająca np. tak: Hart - Walker, Cahill, Lescott, Baines
- Oxlade-Chamberlain, Rodwell, Parker, Johnson - Rooney (Welbeck na początku), Sturridge;
a w kadrze jeszcze Richards, Jones, Barry, Milner, Cleverley i może by namieszali. Ciekawe
jak Synowie Albionu by sobie poradzili bez starych lwów takich jak Terry, Ferdinand,
Cole, Lampard i Gerrard.


No niestety, Stuart Pierce nie jest najwybitniejszym taktykiem i angielska młodzieżówka na ostatnich ME spisywała się fatalnie. O ile jeszcze obrona jakoś trzymała poziom to w ataku był już koszmar, środkowi pomocnicy nie mieli żadnych pomysłów na rozegranie, a honor uratował w sumie Welbeck, który strzelił dla anglików wszystkie bramki.
Jak dla mnie to Anglia powinna postawić na niezwykle szczelną obronę i atakować z kontrataku - wykorzystać szybkość swoich skrzydłowych (moim zdaniem najszybsi na świecie) i Rooneya w środku, który potrafi rozgrywać i przytrzymać piłkę.
Dla mnie 11-tka powinna wyglądać mniej więcej tak (w nawiasach podaję alternatywę): Hart - Richards (Walker), Cahill (Ferdinand) , Lescott (Jagielka), Cole (Baines) - Walcott (Lennon), Gerrard (Parker), Wilshere (Cleverley), Barry (Jones), Young (Oxlade-Chamberlain/Sturridge) - Rooney/Welbeck/Bent
Uwzględniam tu Ferdinanda, który jeśli nie jest kontuzjowany gra pewnie i jest trudny do przejścia, Cole''a, który nadal jest bardzo dobrym lewym obrońcą oraz Gerrarda, który gra w podstawowym składzie Liverpoolu i stanowi bardzo pewny punkt ich środka pola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2012 o 18:21, ManweKallahan napisał:

Gdyby nowy selekcjoner odważył się zagrać mało doświadczonym składem, to byłoby to zaskoczenie
dla przeciwników. 11-tka wyglądająca np. tak: Hart - Walker, Cahill, Lescott, Baines
- Oxlade-Chamberlain, Rodwell, Parker, Johnson - Rooney (Welbeck na początku), Sturridge;
a w kadrze jeszcze Richards, Jones, Barry, Milner, Cleverley i może by namieszali. Ciekawe
jak Synowie Albionu by sobie poradzili bez starych lwów takich jak Terry, Ferdinand,
Cole, Lampard i Gerrard.


No niestety, Stuart Pierce nie jest najwybitniejszym taktykiem i angielska młodzieżówka na ostatnich ME spisywała się fatalnie. O ile jeszcze obrona jakoś trzymała poziom to w ataku był już koszmar, środkowi pomocnicy nie mieli żadnych pomysłów na rozegranie, a honor uratował w sumie Welbeck, który strzelił dla anglików wszystkie bramki.
Jak dla mnie to Anglia powinna postawić na niezwykle szczelną obronę i atakować z kontrataku - wykorzystać szybkość swoich skrzydłowych (moim zdaniem najszybsi na świecie) i Rooneya w środku, który potrafi rozgrywać i przytrzymać piłkę.
Dla mnie 11-tka powinna wyglądać mniej więcej tak (w nawiasach podaję alternatywę): Hart - Richards (Walker), Cahill (Ferdinand) , Lescott (Jagielka), Cole (Baines) - Walcott (Lennon), Gerrard (Parker), Wilshere (Cleverley), Barry (Jones), Young (Oxlade-Chamberlain/Sturridge) - Rooney/Welbeck/Bent
Uwzględniam tu Ferdinanda, który jeśli nie jest kontuzjowany gra pewnie i jest trudny do przejścia, Cole''a, który nadal jest bardzo dobrym lewym obrońcą oraz Gerrarda, który gra w podstawowym składzie Liverpoolu i stanowi bardzo pewny punkt ich środka pola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2012 o 18:21, ManweKallahan napisał:

Gdyby nowy selekcjoner odważył się zagrać mało doświadczonym składem, to byłoby to zaskoczenie
dla przeciwników. 11-tka wyglądająca np. tak: Hart - Walker, Cahill, Lescott, Baines
- Oxlade-Chamberlain, Rodwell, Parker, Johnson - Rooney (Welbeck na początku), Sturridge;
a w kadrze jeszcze Richards, Jones, Barry, Milner, Cleverley i może by namieszali. Ciekawe
jak Synowie Albionu by sobie poradzili bez starych lwów takich jak Terry, Ferdinand,
Cole, Lampard i Gerrard.


No niestety, Stuart Pierce nie jest najwybitniejszym taktykiem i angielska młodzieżówka na ostatnich ME spisywała się fatalnie. O ile jeszcze obrona jakoś trzymała poziom to w ataku był już koszmar, środkowi pomocnicy nie mieli żadnych pomysłów na rozegranie, a honor uratował w sumie Welbeck, który strzelił dla anglików wszystkie bramki.
Jak dla mnie to Anglia powinna postawić na niezwykle szczelną obronę i atakować z kontrataku - wykorzystać szybkość swoich skrzydłowych (moim zdaniem najszybsi na świecie) i Rooneya w środku, który potrafi rozgrywać i przytrzymać piłkę.
Dla mnie 11-tka powinna wyglądać mniej więcej tak (w nawiasach podaję alternatywę): Hart - Richards (Walker), Cahill (Ferdinand) , Lescott (Jagielka), Cole (Baines) - Walcott (Lennon), Gerrard (Parker), Wilshere (Cleverley), Barry (Jones), Young (Oxlade-Chamberlain/Sturridge) - Rooney/Welbeck/Bent
Uwzględniam tu Ferdinanda, który jeśli nie jest kontuzjowany gra pewnie i jest trudny do przejścia, Cole''a, który nadal jest bardzo dobrym lewym obrońcą oraz Gerrarda, który gra w podstawowym składzie Liverpoolu i stanowi bardzo pewny punkt ich środka pola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wystąpił jakiś błąd podczas dodawania posta i dodał się potrójnie, więc te dwa zbędne oczywiście do usunięcia. Bardzo przepraszam za zajmowanie cennego miejsca ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze żeby nasze kluby w europejskich pucharach dobrez wypadaly, było by inaczej. Klby nie są potegą i utrzymanie bedzie cieżkie.
Stadiony musza być, ale trzeba myślec co potem, Euro niebawem a po nim co zostanie? I nie chciałbym aby stadiony podzieliły los taki ajk były stadion w Warszawie, gdzie zamiast grać w piłkę byl stragan i gdyby nie Euro nadal by było tak.
Stuacji o Chorzowie nie wiedziałem ze taka kiepska sytuacja. Najlepsze ze 2 stadiony maja nazwe Narodowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2012 o 09:20, karolekx23x napisał:

Jeszcze żeby nasze kluby w europejskich pucharach dobrez wypadaly, było by inaczej. Klby
nie są potegą i utrzymanie bedzie cieżkie.
Stadiony musza być, ale trzeba myślec co potem, Euro niebawem a po nim co zostanie? I
nie chciałbym aby stadiony podzieliły los taki ajk były stadion w Warszawie, gdzie zamiast
grać w piłkę byl stragan i gdyby nie Euro nadal by było tak.
Stuacji o Chorzowie nie wiedziałem ze taka kiepska sytuacja. Najlepsze ze 2 stadiony
maja nazwe Narodowego.

W tej chwili tak naprawdę to Stadion Śląski jest jeszcze naszym Stadionem Narodowym :D no ale powiedzmy sobie szczerze, że kadrze nie wypada grać w wielkiej dziurze w ziemii ;)
Niestety, myślę, że jeszcze wiele wody w Wiśle upłynie zanim nasze kluby zaczną regularnie grać w europejskich pucharach. I to z sukcesami, bo na razie zazwyczaj kończyły grać z nadejściem zimy, a na wiosnę na stadionach było pusty. A nawet jeśli już zaczną wygrywać w Europie, to będą to maksymalnie 4 drużyny, a budowę nowych stadionów planują chyba wszystkie zespoły Ekstraklasy :D więc naprawdę nie wiem kto to wszystko zamierza utrzymywać.
Rozwiązaniem byłoby wynajęcie profesjonalnych firm odpowiedzialnych za organizowanie życia na stadionie. Przykładowo, na Wembley widziałem kiedyś wyścigi samochodowe :D tylko trzeba umieć przyciągnąć jakieś wydarzenia kulturalne. Przecież każdy stadion to gigantyczne przestrzenie. Możnaby tam organizować wystawy, koncerty, transmisje ważnych wydarzeń na ogromnych telebimach, ale także wszelkie imprezy typu Red Bull X-fighters. Naprawdę, możliwości jest bardzo wiele, boję się jednak, że za mało, żeby utrzymać tyle wielkich stadionów. No ale czas pokaże jak to będzie funkcjonować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No niby sa ajkieś wytyczne aby kluby grajace w Ekstraklasię musi mieć stadion o tej i takiej pojemności.
Nie wiem czy jak by Wisła miała stadion 10 tys. to mogła by grac w europejskich pucharach.
Poczekamy zobaczymy co bedzie po Euro. Wiadomo sadze ze Ci co budowali i ładowali pieniadze zostawia stadion na pstwe losu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować