Zaloguj się, aby obserwować  
Darnok1

Piłka Nożna

67877 postów w tym temacie

Dnia 17.03.2012 o 18:00, Bambusek napisał:

Wisła kolejne stracone punkty. Ten zespół to już chyba spokojnie może o obronie mistrzostwa
zapomnieć, nawet puchary z miejsca w lidze mogą być problemem. Zostaje niby puchar, gdzie
mają dobrą sytuację na przejście Lecha, ale kto wie co będzie dalej.

Ja tam o obronie mistrzostwa już dawno zapomniałem. I nie chodzi tu o samą stratę punktową do Legii, tylko po prostu o poziom, jaki prezentuje Wisła. Przy takiej nieudolności nie ma co myśleć o seryjnym zdobywaniu punktów, a nawet jak widać zwycięstwo w jakimkolwiek meczu to już jest sukces. O puchary też będzie ciężko, zarówno Ruch, jak i Polonia według mnie są od nas sporo lepsi, jedyna szansa w PP, ale tutaj nawet jak odprawimy, chyba jeszcze słabszego, Lecha to i tak będzie bardzo ciężko. Z drugiej strony nie wiem, czy jest sens w ogóle kwalifikowania się do tych pucharów, bo w lecie odchodzi chyba z pół drużyny, czyli na początku następnego sezonu znów zespół będzie niezgrany, co może się skończyć odpadnięciem w LE z jakimiś ogórkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2012 o 23:22, Hoplita napisał:

Ja tam o obronie mistrzostwa już dawno zapomniałem. I nie chodzi tu o samą stratę punktową
do Legii, tylko po prostu o poziom, jaki prezentuje Wisła. Przy takiej nieudolności nie
ma co myśleć o seryjnym zdobywaniu punktów, a nawet jak widać zwycięstwo w jakimkolwiek
meczu to już jest sukces. O puchary też będzie ciężko, zarówno Ruch, jak i Polonia według
mnie są od nas sporo lepsi, jedyna szansa w PP, ale tutaj nawet jak odprawimy, chyba
jeszcze słabszego, Lecha to i tak będzie bardzo ciężko. Z drugiej strony nie wiem, czy
jest sens w ogóle kwalifikowania się do tych pucharów, bo w lecie odchodzi chyba z pół
drużyny, czyli na początku następnego sezonu znów zespół będzie niezgrany, co może się
skończyć odpadnięciem w LE z jakimiś ogórkami.

Porażka z beznadziejną Jagą Hajty, która prócz wczorajszego meczu z Lechem wszystko przegrała, bardzo boli. Mecze z Wisłą słabo się oglądało, ale jednak może być gorzej i to dużo - wytrzymałem może z 10 minut. W Lechu nikt nie biegał, wszyscy jakby stali zarówno w obronie jak i w ataku. Słaba Jaga wygląda na tle takiego Lecha jakby drużyna z kosmosu, choć tak naprawdę też nic wielkiego nie pokazali. Ja nie wiem jak można tyle zarabiać za kopanie piłki i jeszcze oszukiwać, że się gra, trochę przyzwoitości by się przydało. A ten trener to w ogóle nie ma posłuchu u piłkarzy.. W tamtym sezonie wszyscy odpuścili mistrzostwo Wiśle, teraz wszyscy odpuszczają Legii, co za czasy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nieciekawe wydarzenie miało miejsce w pucharze ligi angielskiej. Muamba miał atak serca. Teraz walczy o życie. Mam nadzieje, że uda mu się przeżyć i wróci do zdrowia. Nie wiem czemu, ale pojawiają mi się łzy w oczach kiedy czytam o takiej tragedii piłkarza. Wracaj do zdrowia Fabrice!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2012 o 13:35, The_Special_One napisał:

Świetna teoria.


Dobra teoria, akurat poprzedni sezon, nawet dwa to był raczej wyścig o to kto bardziej mistrza nie chce niż o to, kto go chce. Teraz Wisła z Lechem najwyraźniej już odpuścili. Legia może i gra w kratkę, ale punktuje i widać, ze z wielkiej trójki to im najbardziej zależy. Spójrz na Lecha - mamy 5 kolejek w tym roku (no dla nich cztery, bo przez żałobę przełożono im mecz z Górnikiem) a oni nie strzelili bramki. Wisła - jeden mecz wygrany z cieniutką Lechią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2012 o 15:06, Bambusek napisał:

Dobra teoria, akurat poprzedni sezon, nawet dwa to był raczej wyścig o to kto bardziej
mistrza nie chce niż o to, kto go chce.

Przecież na pierwszy rzut oka, widać, że to głupota. Mówienie, że nikt nie chce mistrza jest już głupotą w samym założeniu. Po prostu liga jest wyrównana i nieznośnie słaba, stąd sytuacje w których co chwila każdy traci punkty i są "niespodzianki".

Dnia 18.03.2012 o 15:06, Bambusek napisał:

Teraz Wisła z Lechem najwyraźniej już odpuścili.

Za słabi są, tyle.

Dnia 18.03.2012 o 15:06, Bambusek napisał:

Legia może i gra w kratkę, ale punktuje i widać, ze z wielkiej trójki to im najbardziej
zależy. Spójrz na Lecha - mamy 5 kolejek w tym roku (no dla nich cztery, bo przez żałobę
przełożono im mecz z Górnikiem) a oni nie strzelili bramki. Wisła - jeden mecz wygrany
z cieniutką Lechią.

Jak wyżej pisałem, Legia jest lepsza, dlatego punktuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2012 o 18:31, The_Special_One napisał:

Przecież na pierwszy rzut oka, widać, że to głupota. Mówienie, że nikt nie chce mistrza
jest już głupotą w samym założeniu. Po prostu liga jest wyrównana i nieznośnie słaba,
stąd sytuacje w których co chwila każdy traci punkty i są "niespodzianki".

Tak nie grają drużyny walczące o mistrzostwo i to nie moja teoria tylko ogólnie w poprzednim sezonie wszędzie (w mediach, na trybunach, na forach) się mówiło, że Wisła wcale nie była najlepsza (zdobyła wyjątkowo mało pkt. jak na mistrza na przełomie ostatnich lat), a po prostu rywale gubili pkt. ze słabeuszami. Jak jakiś klub walczy o mistrza to przede wszystkich nie pozwala sobie na wpadki z cieniasami, a tego po piłkarzach Lecha (gra w europejskich pucharach a gra w lidze - dwie różne rzeczy, a ten sam skład) czy Legii w poprzednim sezonie nie było widać. W tym jest tak z Wisłą i Lechem - do tego działacze zero transferów, już nie mówię gotówkowych, bo tych nawet Legia nie miała, choć na Borysiuku, Rybusie i Komorowskim zarobiła łącznie tyle ile Lech za Lewego. Jak działacze nie próbują nawet ściągnąć piłkarzy za darmo tak jak Legia tego Novo, to widać, że ich priorytetem na pewno nie jest mistrzostwo, tym bardziej jak zespół słabo gra w tym składzie rundę jesienną. Od przyszłego sezonu szykuje się rewolucja w Wiśle, zapewne też w Lechu i budowa drużyn walczących o mistrzostwo w ciągu roku lub dwóch. Wtedy zobaczysz zupełnie inne drużyny - już trochę czasu oglądam polską ligę i widzę kto odpuszcza a kto nie. Te drużyny mają potencjał, a nie grają o mistrza - przecież skład Lecha nie różni się od tego, który wygrywał z City czy Juve. Ale tak to jest jak ściąga się najemników, którzy chcą się tylko wypromować. Z Lecha odejdzie Stilić, Injać, Wojtkowiak, Kikut, Ślusarski - bo kończą się im kontrakty oraz Rudnev, choć jemu jedynemu chce się grać, bo liczy na transfer do dobrego klubu. To co jak połowa graczy nie wie gdzie będzie grała, albo wie, że na pewno odejdzie to będzie wypruwać sobie żyły by awansować do pucharów w których i tak nie zagrają, no raczej nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2012 o 20:44, Paoro napisał:

Tak nie grają drużyny walczące o mistrzostwo i to nie moja teoria tylko ogólnie w poprzednim
sezonie wszędzie (w mediach, na trybunach, na forach) się mówiło, że Wisła wcale nie
była najlepsza (zdobyła wyjątkowo mało pkt. jak na mistrza na przełomie ostatnich lat),
a po prostu rywale gubili pkt. ze słabeuszami.

Bo jest niewiele lepsza od tych właśnie słabeuszy. To poziom ligi Polskiej.

Dnia 18.03.2012 o 20:44, Paoro napisał:

Jak jakiś klub walczy o mistrza to przede
wszystkich nie pozwala sobie na wpadki z cieniasami,

W takim razie żaden mistrz nigdy nie walczył o mistrza, bo wpadki zdarzają się wszędzie - taki to sport.

Dnia 18.03.2012 o 20:44, Paoro napisał:

a tego po piłkarzach Lecha (gra
w europejskich pucharach a gra w lidze - dwie różne rzeczy, a ten sam skład) czy Legii
w poprzednim sezonie nie było widać.

Bo są słabi.

Dnia 18.03.2012 o 20:44, Paoro napisał:

W tym jest tak z Wisłą i Lechem - do tego działacze
zero transferów, już nie mówię gotówkowych, bo tych nawet Legia nie miała, choć na Borysiuku,
Rybusie i Komorowskim zarobiła łącznie tyle ile Lech za Lewego.

Bo bida w kraju.

Dnia 18.03.2012 o 20:44, Paoro napisał:

Jak działacze nie próbują
nawet ściągnąć piłkarzy za darmo tak jak Legia tego Novo

Ale jaki kontrakt Legia płaci.
>, to widać, że ich priorytetem

Dnia 18.03.2012 o 20:44, Paoro napisał:

na pewno nie jest mistrzostwo, tym bardziej jak zespół słabo gra w tym składzie rundę
jesienną.

Widzisz różnicę między stwierdzeniem "ich priorytetem nie jest mistrzostwo", a "oni nie chcą mistrzostwa"? Wiadomo, że nie każdy może walczyć o mistrza, bo umiejętności nie zawsze pozwalają, ale gadanie, że reszta drużyn "oddaje" mistrza, czy nie chce go to głupota, bo wychodzi, że mistrz mistrzostwa nie wywalczył, tylko reszta stawki po prostu go nie chciała.

Dnia 18.03.2012 o 20:44, Paoro napisał:

Od przyszłego sezonu szykuje się rewolucja w Wiśle, zapewne też w Lechu i budowa
drużyn walczących o mistrzostwo w ciągu roku lub dwóch. Wtedy zobaczysz zupełnie inne
drużyny - już trochę czasu oglądam polską ligę i widzę kto odpuszcza a kto nie. Te drużyny
mają potencjał, a nie grają o mistrza - przecież skład Lecha nie różni się od tego, który
wygrywał z City czy Juve. Ale tak to jest jak ściąga się najemników, którzy chcą się
tylko wypromować.

Tak to jest jak trener nie spełnia swojej roli, albo spełnia ją słabo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Pytanie do sympatyków piłkarskiej literatury - kolejni piłkarze czy też trenerzy wydają swoje biografie lecz mnie osobiście zainteresowały dwa tytuły - '''' Mourinho. Anatomia Sukcesu '''' autor Patrick Barclay a także '''' Messi - Historia chłopca, który stał się legendą '''' autor Luca Caioli. Wielki trener, wielki piłkarz a książki równie dobre ? Nie miałem wcześniej styczności z tego rodzaju literaturą, stąd moja prośba o wydanie opinii na temat tychże książek, najlepiej kogoś, kto już zapoznał się z tego typu literaturą lub najlepiej z tymi konkretnymi tytułami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2012 o 22:39, MSPRISON napisał:

Witam. Pytanie do sympatyków piłkarskiej literatury - kolejni piłkarze czy też trenerzy
wydają swoje biografie lecz mnie osobiście zainteresowały dwa tytuły - '''' Mourinho.
Anatomia Sukcesu '''' autor Patrick Barclay a także '''' Messi - Historia chłopca, który
stał się legendą '''' autor Luca Caioli. Wielki trener, wielki piłkarz a książki równie
dobre ? Nie miałem wcześniej styczności z tego rodzaju literaturą, stąd moja prośba o
wydanie opinii na temat tychże książek, najlepiej kogoś, kto już zapoznał się z tego
typu literaturą lub najlepiej z tymi konkretnymi tytułami.

O książce Mou nie słyszałem opinii ani nie czytałem, ale słyszałem sporo krytyki o książce Messiego, że popłuczyny i czytać się nie da. Słyszałem za to dobre rzeczy o książce Zlatana. :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2012 o 22:39, MSPRISON napisał:

'''' Messi - Historia chłopca, który stał się legendą '''' autor Luca Caioli.


Fanem Messiego nie jestem, dlatego mimo, że mam w domu tą książkę to ominąłem szerokim łukiem.

Ten facet napisał również biografie CR7 i tą przeczytałem i byłem mocno zawiedziony. 0 ciekawostek, więcej masz na wikipedii i pudelek.pl, styl żenujący, naprawdę, jeżeli nie żyłeś w jaskini przez ostatnie 8 lat lub masz więcej niż 5 lat to nie polecam tego autora.

Zabolało mnie to (czytałem to tuż po biografii Steve''a Jobsa) brak wywiadów z CR, rodziną, znajomymi. Jedyne co to fragmenty wywiadów dla gazet. Czy to nie obowiązek autora, aby trochę ją ubarwić bo z tej książki nie dowiedziałem się NIC o CR, a wiedzę o nim czerpię jedynie z meczów i RM.pl. Trochę żałosne.


Zwykły chłam dla półgłówków od półgłówka. Dobrze, że to nie moje pieniądze na to poszły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja z książek tego typu przeczytałem tylko "Giggs moje życie,moja historia",ale byłem z niej całkiem zadowolony,duża ilość ciekawostek na temat samego Ryana,ale także wielu ludzi których spotkał podczas swojej kariery.
Większość wydarzeń w niej przedstawionych znałem jako wieloletni fan Manchesteru United,ale miło było poczytać jak to wyglądało z punktu widzenia Giggsa ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba Stec kiedyś pisał o książkach o Messim i Xavim, że nudne strasznie są i opisy niezwykłych zagrań, które w telewizji wyglądają fantastycznie czyta się fatalnie. Za to o książce o Giggsie wypowiadał się bardzo dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2012 o 18:04, Luk04229 napisał:

A będąc w temacie co możecie mi powiedzieć o książce ibrahimovicia?


Słyszałem co nieco, że jest dosyć ciekawa. Opisuje w niej życie emigranckiej rodziny, gdyż jego rodzice byli bośniackimi emigrantami. Opowiada o swoim dzieciństwie, latach młodości, które toczyły się w przeróżny sposób. Podobno książka jest też trochę kontrowersyjna. Przykładem może być, to, że w pierwszych słowach swojej lektury pisze o Guardioli. Podobno warto przeczytać.

Ja natomiast pytanie o książki naszych rodaków, którychś z polskich piłkarzy lub znawców piłki. Jest coś wartego przeczytania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2012 o 18:33, SongoX napisał:

Ja natomiast pytanie o książki naszych rodaków, którychś z polskich piłkarzy lub znawców
piłki. Jest coś wartego przeczytania?

Wojtek Kowalczyk. xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2012 o 18:33, SongoX napisał:

> A będąc w temacie co możecie mi powiedzieć o książce ibrahimovicia?

Słyszałem co nieco, że jest dosyć ciekawa. Opisuje w niej życie emigranckiej rodziny,
gdyż jego rodzice byli bośniackimi emigrantami. Opowiada o swoim dzieciństwie, latach
młodości, które toczyły się w przeróżny sposób. Podobno książka jest też trochę kontrowersyjna.
Przykładem może być, to, że w pierwszych słowach swojej lektury pisze o Guardioli. Podobno
warto przeczytać.

A swoją żonę, matke trójki dzieci nazywa "super bitch deluxe". :D

Ogólnie ciekawa książka musi być, na pewno ją kupie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

3 poprzeczki i słupek, jak pech to pech, choć z drugiej strony Wisła była po prostu lepsza i Lech z tym co ostatnio prezentuje nie mógł liczyć na awans. Definitywnie brak pucharów oznacza koniec drużyny która odnosiła przez ostatnie lata sukcesy czy to u nas czy w Europie. Spora czystka się zapowiada latem i zaczynamy wszystko od podstaw, jestem tylko ciekaw czy z Rutkowskim w ogóle jest to możliwe jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować