Zaloguj się, aby obserwować  
Darnok1

Piłka Nożna

67877 postów w tym temacie

Dnia 09.05.2012 o 23:52, Wszystkozajete napisał:

Nie oglądałem pierwszej połowy, więc nie wypowiem się czy Atletico prowadziło zasłużenie,
ale w drugiej to Bilbao było stroną przeważającą i częściej atakowało, a piłkarze z Madrytu
skupili się na obronie licząc na kontrataki, co jednak było logiczne ze względu na wynik.

Pierwsza połowa w sumie też tak wyglądała :)
Większość graczy Atletico grała w obronie ,a potem zagrywała długie piłki do Falcao ,który znakomicie przetrzymywał piłkę :] Oczywiście atakowali też sporadycznie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Całkiem przyjemny wczorajszy finał LE. Kibicowałem Atletico Madryt ze względu na bramkarza z Chelsea:) Podobała mi się taktyka ekipie z Madrytu. Spokojnie czekali na Bilbao na 30 metrze od własnej bramki, mocny pressing i kasowali praktycznie wszystkie akcje. Bilbao zbytnio sobie nie pograł zwłaszcza w 1 połowie. Falcao to geniusz, to co zrobił przy tych dwóch bramkach to istna poezja. Oby Falcao spróbował sił w jeszcze lepszym klubie i pokazał klasę w LM żeby potwierdzić swoją wartość. Atletico M. zamęczyło Bilbao a powinno być odwrotnie. Szkoda jednak że Bilbao przy odrobinie szcześcia w 2 połowie nie zdobyło gola na 2:1 wtedy porobiła by się istna wojna. Meczyk godny pochwały, szkoda tylko że kibole na ulicach Madrytu nie umieli uszanować zwycięstwa swojej drużyny:(

To co panowie ostatnia kolejka w Anglii, Hiszpani (chyba też?) i zacieramy ręce, mrożimy piwko na 19 maja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2012 o 12:26, Ecko09 napisał:

http://sport.onet.pl/pilka-nozna/liga-angielska/wenger-latem-nie-bedziemy-szalec-na-rynku-transfer,1,5128062,wiadomosc.html

Aha...Arsenal potrzebuje głośnych nazwisk, zęby coś osiągnąć, a tu takie coś, powodzenia
w następnym sezonie.

A ja ci powiem że jeżeli Arsenal nikogo nie sprzeda zwłaszcza Van Persiego, to myślę że będą mieli silną kadrę. Myślę że tak jak mówi Wenger ze dwa transfery zapewne jakiegoś obrońcy i kogoś do pomocy. Bez kontuzji Arsenal będzie miał silną kadrę żeby znowu walczyć o mistrza tak do kwietnia gdzieś znowu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2012 o 12:26, Ecko09 napisał:

http://sport.onet.pl/pilka-nozna/liga-angielska/wenger-latem-nie-bedziemy-szalec-na-rynku-transfer,1,5128062,wiadomosc.html

Aha...Arsenal potrzebuje głośnych nazwisk, zęby coś osiągnąć, a tu takie coś, powodzenia
w następnym sezonie.


Już jest jedno głośne naziwsko - Podolski. Na bank jeszcze pewnie kogoś sprowadzą o przyzwoitych umiejętnościach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rudniew oficjalnie w HSV. Kwota transferu nie została podana (co tylko pokazuje, że dużo nie dostali i nie chcą się tym chwalić), mówi się o 3,5 mln euro... Najlepszy strzelec ligi, prawdopodobnie też obecnie najlepszy jej zawodnik przechodzi do średniaka Bundesligi za bardzo niską kwotę. Jak przypomina mi się transfer Mierzejewskiego i ponad 5 mln euro, które dostał JW od Turków, czy 2 mln euro, które otrzymała Legia za słabego Borysiuka to nie mogę uwierzyć, że Rutek sprzedał Niemcom kolejnego zawodnika za tak niską sumę. Za Lewego dostaliśmy 4,75 mln euro, a teraz jest on wart 20-30 mln, bo kwota 15 mln na transfermarkt też jest zaniżona. Artjom to nie Robert, wiadomo dużo mu brakuje jeśli chodzi o umiejętności i to nawet w momencie kiedy Lewy grał jeszcze w Lechu, ale nasi włodarze mogli się chociaż nauczyć na błędach. Kolejny raz Niemcy robią świetny interes, kupując za pół darmo naszego gracza, Peszko za którego dostaliśmy 500 tys. euro to kolejny przykład. Mam nadzieje, że chociaż w umowie zawarli, że przy kolejnym transferze będą mieli spory procent.

Przy tej okazji zauważyłem, bardzo złe praktyki jakie stosują niektóre kluby, także wielkie jak np. MU czy Barca. By nie płacić wielkich pieniędzy, nakłaniają zawodników by ci naciskali na transfer to właśnie tego konkretnego klubu i potem klub, który jest właścicielem zawodnika ma ograniczone możliwości negocjacyjne. Tak to było z Owenem Hargreavesem swego czasu, teraz z Kagawą w przypadku MU, czy z Fabregasem w przypadku Barcy. Podobnie było z Lewym, za którego Turcy i Ukraińcy dawali po 7-8 mln i teraz z Rudniewem, za którego Ruskie daliby pewnie też z 7 mln. No te 4,5-5 mln euro Niemcy powinni dać, bo tyle jest wart. A tak Lech zarobi niecałe 3 mln, bo jeszcze poprzedni klub Artjoma ma zagwarantowany procent :(

Zostajemy bez napastnika, za to z dwoma drewnami - Rumak chce przedłużyć kontrakt ze Ślusarskim, ja się pytam po co? To nie koncert życzeń, jak ktoś nie prezentuje odpowiednich umiejętności, nie strzela bramek przez cały sezon to nie ma sensu go trzymać. Jesteśmy rozstawieni do 3 rundy eliminacji, a i pewnie w 4 będziemy także trzeba szybko kupić kogoś skutecznego snajpera, bo będzie kompromitacja. Do tego kogoś na skrzydła, bo nie mamy żadnego prawego obrońcy, skrzydłowego też brakuje, wróci co prawda Kiełb, ale wątpię by to był poziom na LE. Na razie kompletnie nie widzę Lecha w pucharach, w Niemczech już kupują, a nasi tydzień przed meczem, albo już w trakcje eliminacji zaczną się rozglądać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2012 o 15:01, Paoro napisał:

Rudniew oficjalnie w HSV. Kwota transferu nie została podana (co tylko pokazuje, że dużo
nie dostali i nie chcą się tym chwalić), mówi się o 3,5 mln euro...

Podobno Lech oprócz oferty z HSV nie miał żadnej lepszej. Było małe zainteresowanie i Lech jak widać chciał się pozbyć zawodnika mimo wszystko. Szkoda tylko, że nie wynegocjowali lepszej ceny.

Ślusarski to jest dla mnie kompletne nieporozumienie. Jak widziałem jego grę w sezonie 2010/11 w Lidze Europy to nie widziałem czy śmiać się czy płakać. Ubiparip ostatnio coś strzelił, ale też nie prezentował jakiejś wysokiej formy. Poszukiwania trzeba zacząć jak najszybciej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2012 o 15:13, sirufok napisał:

Lewandowski i 30 mln? Nie przesadzajmy...

Skoro za średniaka czy młodzika po jednym dobrym sezonie potrafi się wołać 20 mln, zwłaszcza w negacjach z bogatymi klubami, to kwota nie wydaje się aż tak absurdalna. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2012 o 15:09, SongoX napisał:

Podobno Lech oprócz oferty z HSV nie miał żadnej lepszej. Było małe zainteresowanie i
Lech jak widać chciał się pozbyć zawodnika mimo wszystko. Szkoda tylko, że nie wynegocjowali
lepszej ceny.


Ja za to słyszałem, że podobno były oferty z Rosji :P (Rudniew jest łotewskim Rosjaninem), ale zawodnik nawet nie brał pod uwagę tego kierunku - tylko liga zachodnia i to mocna. Zresztą podobnie było ze Stliciem, też były oferty z Ukrainy rok temu, ale tam nie chciał pojechać. Został i teraz odchodzi za darmo. Faktycznie jak ma się tak ograniczone możliwości to lepiej sprzedać zawodnika gdziekolwiek, za bezcen.

Dnia 11.05.2012 o 15:09, SongoX napisał:

2010/11 w Lidze Europy to nie widziałem czy śmiać się czy płakać. Ubiparip ostatnio coś
strzelił, ale też nie prezentował jakiejś wysokiej formy. Poszukiwania trzeba zacząć
jak najszybciej.

Ubiparip to takie samo drewno, wali z całej siły, celność bliska zeru, w przeciwieństwie do Rudniewa piłka go nie szuka, zawsze ciut spóźniony, że nie sięga piłki, no po prostu katastrofa, widać już na pierwszy rzut oka, że to nawet nie jest materiał na skutecznego snajpera, a daliśmy za niego więcej niż za Rudniewa..

Okienko w tym sezonie będzie ciekawe, bo Lech, Wisła muszą kupować i to nie jednego a paru zawodników, samymi juniorami drużyny się nie zbuduje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2012 o 15:13, sirufok napisał:

@Up
Lewandowski i 30 mln? Nie przesadzajmy...

Z tego co wiem, w kontrakcie Lewego jest zapisana kwota odstępnego, mówi się, że wynosi 22 mln euro. Borussii bardzo zależy by podpisać nowy kontrakt i usunąć ten zapis, czyli liczy na więcej niż te 22 mln euro. Jeden klub da tyle ile faktycznie jest wart zawodnik tak na zdrowy rozsądek, a drugi dużo więcej, bo go koniecznie chce i ma na to kasę. Myślę jednak, że jakby ktoś dał na koniec negocjacji za Roberta 30 mln to nie byłoby wielkiego szumu, nie tacy zawodnicy tyle kosztowali. Przesada to była jak za Carrola Liverpool zapłacił 41 mln euro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2012 o 15:23, Paoro napisał:

Okienko w tym sezonie będzie ciekawe, bo Lech, Wisła muszą kupować i to nie jednego a
paru zawodników, samymi juniorami drużyny się nie zbuduje.


O ile Lech planuje jakieś zakupy to w Wiśle szykuje się trudne okienko transferowe. Przed tym sezonem wydano kupę kasy na nowych zawodników. Wtedy Cupiał postawił na jedną kartę, żeby awansować do Ligi Mistrzów. Gdyby to się udało to przychody z praw telewizyjnych dałyby duży przypływ gotówki. To się n8ie udało i Wisła jest zadłużona. Wielu zawodników odejdzie. Takiego Bitona nie mogą wykupić, bo nie mają za co. Meliksona też będą chcieli sprzedać za jakąś konkretną cenę, żeby zdobyć trochę kasy. Władze powiadomiły, że w letnim okienku złożą ofertę za Pawła Brożka. Pewnie do pierwszej drużyny włączy się kilku młodych i zrobi się jakieś małe transfery. Zapowiadają się trudne czasy dla Wisły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wybrano najlepszego zawodnika sezonu oraz najlepszego trenera w lidza angielskiej. Zawodnikiem sezonu został Vincent Kompany a menedżerem sezonu został trener Newcastle Arden Pardew.
Co do trenera "Srok" nie jestem zaskoczony to już do obrońcy City wybór dość zaskakujący. Fajnie że w końcu został doceniony zawodnik który nie jest napastnikiem czy nie strzelił najwięcej bramek. Ja osobiście stawiałem na Robina Van Persiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2012 o 11:55, Ziggy napisał:

Co do trenera "Srok" nie jestem zaskoczony to już do obrońcy City wybór dość zaskakujący.
Fajnie że w końcu został doceniony zawodnik który nie jest napastnikiem czy nie strzelił
najwięcej bramek. Ja osobiście stawiałem na Robina Van Persiego.


Pewnie oprócz tego, że jest solidnym obrońcą, na jego wybór duży wpływ miała bramka strzelona United, która najprawdopodobniej zapewniła mistrzostwo City ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To zależy od plebiscytu, Van Persie został wybrany najlepszym zawodnikiem sezonu w dwóch plebiscytach w ostatnich tygodniach, także w tym, gdzie wybierają zawodnicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2012 o 13:03, Paoro napisał:


Oby tak sie stalo. Mimo swojego wieku wciaz potrafi blysnac na boisku. Trzymam kciuki za odpowednia decyzje zarzadu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2012 o 18:47, ManweKallahan napisał:

Ciekawe co z tego wyjdzie i ile się to utrzyma.

Grupa mistrzowska i spadkowa były kilka lat temu (choć z mniejszą liczbą spotkań) i jakoś się to nie przyjęło. ;p

Poza tym nie wiem, czy przy tak słabej i wyrównanej lidze możliwość zapewnienia sobie utrzymanie już po 2/3 sezonu jest dobrym pomysłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować