Zaloguj się, aby obserwować  
Darnok1

Piłka Nożna

67877 postów w tym temacie

Gratuluję Chelsea!
Co prawda w ogóle im nie kibicuję, a jeśli już gdzieś padały moje sympatie to po stronie Bayernu, to mimo wszystko wreszcie zagrali coś na poziomie. Nie żebym był wielce zachwycony (bo i tak długo się bunkrowali, mało gry ofensywnej), to mimo wszytko jak najbardziej zasłużone zwycięstwo w finale. Końcówka bardzo przyzwoita, a karne wspaniale wykonane! Jeszcze raz gratulacje!

Co do meczu, nie wiem czemu, ale jakoś jak przychodziło co karniaków to moje typy się sprawdzały, Robben raczej nie wytrzymał presji, a Schweinsteiger już z całą pewnością, widząc go, jako ezgekutora Chelsea ogarnęły mnie wątpliwości, no cóż miałem rację. No w Drogbę wykonującego najważniejszego karniaka nie śmiałem zwątpić, zbyt wiele razy ratował swojemu zespołowi tyłek w tych mistrzostwach. Szacunek dla niego opanowanie, precyzję i skuteczność. Przyznam, że nawet chciałem, żeby dostał medal, nalezy mu się za całokształt, pomimo, iż raczej pałam niechęcę wobec Niebieskich. Podziwiam także go za to, że nie wstydzi się być i okazywać, iż jest Katolikiem, co niestety wobec faszyzującej tolerancji i poprawności politycznej jest coraz trudniejsze. Na marginesie, czy wołującym ateistom (bo pewnie tacy są wśród fanow the Blues), nie jest wstyd, iż nie raz nawoływali i nawołują do mordowania takich ludzi jak on, który dał im zwycięstwo? Taka dygresja na boku, wynikająca z lektury polskich for.

Skąinąd, czy Drogba po finale nie stał się przypadkiem faworytem do Złotej Piłki? Nie śledzę wielce ligi anglieskiej, więc obraz mam niepełny, ale w LM naprawdę pokazał się od najlepszej strony (porównywalnie jak Messi, ktory jest jedynym realnym kandydatem do tego trofeum, pomimo, badź co bądź, słabej końcówki sezonu). Jak to często bywa - przeważają te najbardziej zapadające w pamięć momenty, a tu właśnie Drogba w mojej opinii się wyróżnia.

Z innych różnych, nawet bzdurnych spostrzeżeń.
- Petr Cech - chyba najlepszy bramkarz tegorocznej LM; wybitna postawa w czasie meczu, a przy karnych, cóz, nawet jak nie obronił, to zwykle był blisko; coś cienko widze nasze szanse w meczach grupowych na strzelnie gola :)
- Manuel Neuer - nie wiem czemu, ale pierwsze skojarzenie jakie wywołuje u mnie to SS-man :D ; typowa uroda aryjska, przystojny, umięśniony, uporządkowany, bez emocji, twardy, tylko czarnego munduru brak :D
- Roberto Di Matteo - mam wielkie wątpliwości - człowiek sukcesu czy przypadek? w każdym razie, będę trochę zdziwony jeśli dostanie kopa; IMO Guardiola do Chealsea nie pasuje, kurczę, nie lubię jak w klubie decyduje kasa właściciela zamiast pewnej spójności, jaką niewątpliwe Niebiescy pokazali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2012 o 23:43, raven91 napisał:

> To ich pierwszy puchar w historii?
Tak.
Szkoda trochę Bayernu który w tym sezonie przegrał wszystko co było do przegrania.

Jak komuś może być szkoda Bayernu to klub z największym ego jakie znam, tzn. ludzie z nim związani myślą, że nie wiadomo kim są, a to ich powiedzenie, o którym Borek ciągle wspominał... No jednym słowem jakoś nie da się ich lubić, nawet w Niemczech z Bayernem jest tak jak w Polsce z Legią. Nikt ich nie lubi :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Można by napisać, że w LM niebiosa sprzyjały Chelsea odkąd trenerem został Roberto Di Matteo, najpierw odrobienie strat i awans po dogrywce z Napoli, potem ciężki mecze z Benficą, gdzie szczęście również sprzyjało The Blues, następnie wyeliminowanie Barcy po cudzie na Camp Nou, a na koniec wygranie w dramatycznych okolicznościach z Bayernem w finale, choć to przez niemal cały mecz i i karne to Bayern był bliższy tryumfu.

Co do samego meczu to do momentu zdobycia bramki na 1:0 dominacja Bayernu, ale raziła spora nieskuteczność w sytuacjach podbramkowych. Po zdobyciu gola przez Bawarczyków, Chelsea w końcu zaryzykowała i rzuciła się do ataku, co przyniosło im 1 rzut rożny (Bayern to tej pory miał gdzieś z 16-17) w meczu, który po profesorsku wykończył Drogba. Dogrywka to znów dominacja Bayernu, głupi faul Drogby na karnego, ale fatalne wykonanie Robbena, który dziś kolejny raz mocno zawiódł (słabe wykonania rogów, wolnych i karnego, strzały z akcji też mu nie wychodziły). Potem było już czekanie na konkurs rzutów karnych, który w dramatycznych okolicznościach wygrała Chelsea, po decydującym strzale oczywiście Drogby - dla mnie i chyba dla większości men of the match ;)

Gratulacje dla Chelsea za walkę do końca i wygranie najważniejszych klubowych rozgrywek w Europie. Teraz pozostaje tylko czekać na rozpoczęcie Euro ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czekałem na to tyle lat!. Pamiętam przegrane mecze za Mou z Barcą, pamiętam sprzedany mecz za Ovrebo gdzie naprawde nie kłamię płakałem z wkurzenia. W końcu nadszedł dzień gdzie zwyciezylismy. Nie bede opowiadal o meczu na goraco kazdy widział. Wygralismy i to sie liczy.. Nie myslalem ze nie mozemy nie zagrac w LM w nastepnym sezonie. Liczylo sie zwyciestwo i tyle. Dzieki wszyskimi za doping piekne chwile. Jeden z najciekawszych finalow lm od paru lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chelsea znowu ledwo ledwo wygrała, ale graty dla nich.Postawili, jak to powiedział Hajto, autobus 3 piętrowy. Ładnie wyprowadzali kontry, a w ataku pozycyjnym jak chcieli to robili bawarczyków jak dzieci. Obrona Bayernu nie jest ich najmocniejszą stroną ;p
Drogba zagrał dobry mecz, ale powinien już powoli kończyć karierę. Ciekawi mnie czemu on, Cahil i Ribery padali ze zmęczenia po 90 minutach, a taki Robben, który biegał chyba najwięcej z wszystkich, nawet nie
przystanął. Niezły mutant :D
Fajnie, że Angielski klub wygrał LM, ale szkoda Tottenhamu. Pewnie się teraz wszyscy porozchądzą. Bale do Barcy, Modric do MU.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2012 o 00:33, filip29 napisał:

a taki Robben, który biegał chyba najwięcej z wszystkich


Robben na pewno nie biegał najwięcej. Poza tym on tylko z przodu, 0 obowiązków w defensywie, więc mógł poszaleć.

Gratuluje Chelsea! Świetny zespół.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Piłka jest nieprzewidywalna, Bayern który miał mnustwo sytuacji, przewage piłke przegrywa. Wszystko było dobrze tylko brakowało wykonczenia. Jak sie nie wykorzystuje karnego w dogrywce to wiadomo karne to los, szczescie a widać ze Chelsea miała wczoraj ogromne szczescie, nawet stwierdze ze nie tylko w finale te szczescie miała tylko chyba przez cała LM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2012 o 00:33, filip29 napisał:

a taki Robben, który biegał chyba
najwięcej z wszystkich

O ile pamiętam, to Schweinsteiger przebiegł najwięcej w Bayernie :).

Dnia 20.05.2012 o 00:33, filip29 napisał:

Bale do Barcy

Jego widziałbym bardziej w Realu, bardziej pasuje do ich stylu gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje dla Chelsea! Autobus w bramce raz jeszcze okazał się skuteczny, może się taka taktyka nie podobać - to zrozumiałe- ale przynosi rezultaty, a o stylu niedługo nikt nie będzie pamiętać. Mam nadzieję, że Di Matteo zostanie na stanowisku na przyszły sezon. Jeśli chodzi o Bayern to dawno nie widziałem by jakiś zespół na tak wysokim poziomie tak słabo bił stałe fragmenty. Blisko 20 rzutów różnych i zero pożytku? Katastrofa. Szkoda mi tylko Robbena. Facet zawalił Bayernowi mistrzostwo, teraz zawalił im LM, nie wyobrażam sobie jak podle musi się czuć. Szkoda mi oczywiście też Tottenhamu, który został pozbawiony LM i mógł na to tylko bezsilnie patrzeć. Z drugiej strony czy zespół, który w pewnym momencie miał 13 punktów przewagi nad czwartym zespołem może mieć pretensje do kogoś innego niż samych siebie? Mam tylko nadzieję, że włodarzom uda się zatrzymać w drużynie największe gwiazdy, bo szykuje się tam fajna ekipa i szkoda by się rozpadła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chelsea wygrała i niby powinienem się cieszyc, ale dla mnie ten puchar ma jakis niezręczny posmak. Oczywiście chodzi mi o styl gry. Można było przewidziec że tak bedzie, ale pierwszy strzał na bramke oddali chyba dopiero w 83 minucie, kiedy zdobyli gola. Przynajmniej skuteczni są. Abramowicz, kiedy przychodził do Chelsea chciał pucharu, i wreszcie go dostał. Miało byc atrakcyjnie dla oka, i ja się pytam...
...gdzie jest Sexy Futbol?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2012 o 10:09, BoloMaster napisał:

na jakim kanale można zobaczyć dzisiejszy finał Pucharu Włoch?


W Orange Sport od 21.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie cztery kluby (City, United, Arsenal i Chelsea) mają już zapewnioną rundę grupową - trzy pierwsze za pozycję w lidze, Chelsea za wygranie Ligi Mistrzów. Żaden angielski klub nie gra w eliminacjach. Po wygranej Chelsea w eliminacjach zagra Anderlecht Bruksela, ponoć szło według współczynnika UEFY, nie wiem tylko czy ligowego czy drużynowego.

W Lidze Europejskiej gra czwarty Tottenham, piąte Newcastle i ósmy Liverpool (zwycięzca Pucharu Ligi Angielskiej). Tottenham otrzymuje miejsce Chelsea za wygraną Pucharu Anglii, więc zacznie LE od rundy grupowej. Newcastle i Liverpool grają w eliminacjach (Newcastle zacznie od rundy play-off, a Liverpool od wcześniejszej, trzeciej rundy eliminacyjnej).

1. Manchester City - runda grupowa LM
2. Manchester United - runda grupowa LM
3. Arsenal - runda grupowa LM
4. Tottenham - runda grupowa LE
5. Newcastle - play-off LE
6. Chelsea - runda grupowa LM
7. Everton
8. Liverpool - trzecia runda eliminacji LE


Znalazłem na pewnej stronie, a skoro ostatnio były tu jakieś spiny kto, jak i gdzie zagra, więc wrzuciłem. Teraz chyba wszystko jasne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chelsea pokazało, że umie grać i że ma też wielkiego farta. Po niesamowitym uderzeniu głową Mullera, Drogba szybko odpowiedział również uderzeniem głową. Mój kolega wierny fan Bayernu jest tak wkurzony zwłaszcza na Robbena, który nie wykorzystał jedenastki, znowu nie wykorzystał. Bayern największym przegranym sezonu. Przegrany Puchar Niemiec, Mistrzostwo Niemiec i wczorajsza Liga Mistrzów. Najbardziej szkoda mi się zrobiło Schweinsteigera. Emocje były wielkie. Świetny finał no i zaskoczenie bo nie było ani Realu ani Barcy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ej panowie ale nie powinno być dogrywki bo Chelsea grała na wyjeździe:)
Dalej nie wierzę że nam się udało, piękne chwile!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2012 o 00:18, vonArnold napisał:

- Manuel Neuer - nie wiem czemu, ale pierwsze skojarzenie jakie wywołuje u mnie to SS-man
:D ; typowa uroda aryjska, przystojny, umięśniony, uporządkowany, bez emocji, twardy,
tylko czarnego munduru brak :D

Mi bardziej SS-Manna przypomina Schweinsteiger, zwłaszcza nazwisko i blond włosy :P.
A Ribery to już w ogóle - moja matka mówi, że jakby go zobaczyła w nocy w ciemnej uliczce to zwiewałaby gdzie pieprz rośnie :D.
Tak czy owak - gratki dla The Blues za wymarzony tytuł. Mam tylko nadzieję, że Romek nie wywali Di Matteo, bo IMO w porównaniu do AVB sprawdził się świetnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oni wszyscy wyglądają jak żołnierze Wehrmachtu i są równie pewni siebie. Na szczęście przegrali.

@vonArnold

Drogba i Złota Piłka. Proszę Cię, ale on w dwóch meczach z rzędu w kryzysowych momentach sfaulował w polu karnym (no w sumie Cesc sam się wyłożył). Mógł być antybohaterem zarówno w 1/2 jak i w finale.

Cech prędzej IMO :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.05.2012 o 15:42, Smooqu napisał:

Cech prędzej IMO :D

Ja jestem jak najbardziej za żeby Petrowi "Czołgiście" Cechowi da Złotą piłkę. Zasłużył niesamowitą grą przez cały sezon. Ale oczywiście ta nagroda już jest z góry przypisana Mesiemu. Z tego co pamiętam chyba ostatni bramkarzem jaki dostał tą nagrodę był Gigi Buffon ale nie jestem tego pewny. Może czas najwyższy na kolejnego bramkarza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2012 o 16:21, Ziggy napisał:

Ja jestem jak najbardziej za żeby Petrowi "Czołgiście" Cechowi da Złotą piłkę. Zasłużył
niesamowitą grą przez cały sezon. Ale oczywiście ta nagroda już jest z góry przypisana
Mesiemu. Z tego co pamiętam chyba ostatni bramkarzem jaki dostał tą nagrodę był Gigi
Buffon ale nie jestem tego pewny. Może czas najwyższy na kolejnego bramkarza?


Też jestem zdania, że Złotą Piłkę zbyt rzadko dostają zawodnicy inni niż napastnicy/ofensywni pomocnicy. Poza tym ta nagroda miała w zamyśle przypadać piłkarzowi, który zdobył coś współnie z drużyną, a nie indywidualnie. W sumie słusznie, bo to sport zespołowy i powinno się premiować właśnie drużynowe sukcesy, a nie indywidualne. ALe w tym sezonie akurat bardzo ciężko wskazać wyróżniającego się piłkarza. W sumie Chelsea w tym sezonie się specjalnie nie wyróżniała, dopiero pod koniec nabrali wiatru w żagle. Drogba dopiero ostatnio błysnął, cały sezon jakoś specjalnie udany dla niego nie był. Cech też grał przez większość czasu średnio, ostatnio wrócił do formy. I tak pewnie będą wybierać pomiędzy Messim, a Ronaldo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

. I tak pewnie będą wybierać pomiędzy

Dnia 20.05.2012 o 16:28, pawbuk napisał:

Messim, a Ronaldo.

Zobaczymy. Zapewne o losie kto dostanie tą nagrodę zdecydują Mistrzostwa Europy. Chodź pamiętam że Snejder wygrał LM i byl w finale MŚ. Zagrał kapitalny sezon a nie był nawet w trójce najlepszych piłkarzy. Mam nadzieję że nie będzie to Messi ani Ronaldo. Faktem jest że w tym roku nie ma zdecydowanego faworyta więc ciężko kogos wskazać jednogłośnie.

Edit: zZnalazłem 11-stkę sezonu Ligi Mistrzów według goal.com
Bramkarz:Petr Cech
Obrońcy: Philip Lahm, Allesandro Nesta, Paulo Jorge, Ashley Cole
Pomocnicy: Cristiano Ronaldo, Ramires, Franck Ribery
Napastnicy: Lionel Messi, Mario Gomez, Didier Drogba.
Myślę że dokonali prawidłowego wyboru, myślę że góra 2 nazwiska do przedyskutowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować