Zaloguj się, aby obserwować  
Darnok1

Piłka Nożna

67877 postów w tym temacie

A u nas Wawrzyniak kontuzjowany, cóż szkoda go trochę, bo mógł się czuć pewniakiem u Smudy, a kontuzja przed samym Euro to dramat, z drugiej strony uważam, że legionista niestety nie prezentuje odpowiedniego poziomu, zwłaszcza pod koniec rundy grał beznadziejnie, może też przez tą kontuzję. Fakty są takie, że trzeba będzie go ewentualnie kimś zastąpić. Ja stawiam na młodego Kamińskiego, chłopak gra co prawda jako stoper, ale oprócz dobrego, a co ciekawe czystego odbioru (zero żółtych kartek), świetnie wyprowadza piłkę. Potrafił nieraz włączyć się w akcję ofensywne jako stoper, tak jak swego czasu Maniek Arboleda i pociągnąć za akcją nawet do pola karnego rywali. Dobrze gra obiema nogami, a to u nas w kadrze, nie mówiąc o Ekstraklasie rzadkość. Także wiele za nim przemawia, ale by było jakby wskoczył do pierwszej 11 na mecz z Grecją! Oczywiście trzeba byłoby go sprawdzić w tych dwóch meczach kontrolnych. A moim zdaniem opcja lepsza niż taki Benisz, który nie zachwycił z Łotwą, a do tego jest po kontuzji. Nie ma formy, a młody lechita wręcz przeciwnie grał najwięcej meczy z obrońców Kolejorza w tym sezonie. Ja bym mu dał szanse i większość czasu przeznaczyłbym na doszkolenie go do gry na lewej flance. Pewnie jak by dobrze zagrał na Euro to od razy transfer do Włoch :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to raczej Richards jest idiotą, nie chcieć zagrać w barwach swojego kraju w turnieju Mistrzowstw Europy ze względu na wydumaną ambicję (a w rzeczywistości tej ambicji brak, zamiast niej - ego).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2012 o 19:46, demnerfaris napisał:

to raczej Richards jest idiotą, nie chcieć zagrać w barwach swojego kraju w turnieju
Mistrzowstw Europy ze względu na wydumaną ambicję (a w rzeczywistości tej ambicji brak,
zamiast niej - ego).


Obaj się nie popisali, ale to Hodgson pierwszy przy powołaniach, czego teraz wychodzą skutki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza połowa ładna z naszej strony, tylko raził brak skuteczności, jeszcze 1-2 bramki mogliśmy strzelić, a raczej Rybus mógł, tylko raz trafił w słupek. Szykuje się ostra walka o miejsce w składzie na lewej pomocy między nim, a Grosickim. Druga połowa beznadziejna, para Dudka-Matuszczyk dużo słabsza od Polanskiego i Murawskiego. Zresztą Matuszczyk to chyba najsłabszy z tych co wybiegli dziś na boisko, Smuda go pewnie zostawi, ale to razem z Kucharczykiem powinni być pierwsi do odstrzału. Brawa dla Perkisa za bramkę, mając na środku dwóch takich twardzieli będzie dobrze na Euro. Co prawda popełnili ze dwa błędy, ale Szczęsny czyścił dzisiaj wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bramkarze:
Grzegorz Sandomierski (Jagiellonia Białystok), Wojciech Szczęsny (Arsenal), Przemysław Tytoń (PSV)

Obrońcy:
Sebastian Boenisch (Werder), Marcin Kamiński (Lech), Damien Perquis (Sochaux), Łukasz Piszczek (Borussia), Marcin Wasilewski (Anderlecht), Jakub Wawrzyniak (Legia), Grzegorz Wojtkowiak (Lech).

Pomocnicy:
Jakub Błaszczykowski (Borussia), Dariusz Dudka (Auxerre), Kamil Grosicki (Sivasspor), Adam Matuszczyk (Duesseldorf), Adrian Mierzejewski (Trabzonspor), Rafał Murawski (Lech), Ludovic Obraniak (Bordeaux), Eugen Polanski (Mainz), Maciej Rybus (Terek), Rafał Wolski (Legia).

Napastnicy:
Paweł Brożek (Celtic), Robert Lewandowski (Borussia), Artur Sobiech (Hannover)

Odpadli Jodłowiec, Glik i Kucharczyk. No i Sandomierski zastąpił kontuzjowanego Fabiańskiego.
Mamy bardzo młodą drużynę, tylko dwóch piłkarzy przekroczyło 30 lat - Murawski i Wasilewski. Pierwszy skład wygląda dobrze, jest też kilku zmienników, którzy mogą wnieść coś do gry (szczególnie Grosicki, jeszcze Mierzejewski, Dudka) i reszta, która jeśli będzie trzymała poziom, to nie będą balastem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W cieniu przygotowań do Euro rozegrana została ostatnia kolejka I ligi. Do samego końca o awans grały nawet 4 drużyny, ale tak naprawdę liczyły się dwa mecze - Arka-Pogoń, oraz Piast-Zawisza. Pogoń wygrała 2:0 i wyprzedziła na finiszu Zawisze, która przegrała zasłużenie 3:0. Osobiście liczyłem jednak, że to Zawisza i Pogoń awansują, po rundzie jesiennej tak to wyglądało, co prawda sztamę mają a to z Legią, a to z Wisłą, ale oba kluby mają potencjał. Co do Piasta to ligę wygrała drużyna w której nie gra zbyt wielu piłkarzy mających za sobą grę w Ekstraklasie, także będzie okazja oglądać na boisku nowe twarze - nie wiem czy to dobrze się skończy dla klubu z Gliwic, bo poziom w Ekstraklasie jest dużo wyższy.

Największym przegranym, ale to chyba na życzenie była ta Termalica, drużyna jak się nie mylę z wioski, ale w trakcje rundy wiosennej wysunęła się na prowadzenie i miała ogromne szanse na wejście do najwyższej klasy rozgrywkowej z pierwszego miejsca. Już wtedy zaczęły się spekulacje jak to będzie, czy Cracovia kupi licencje od Niecieczy i tym samym się utrzyma itp. Tak też może faktycznie, odpuszczenie awansu uratowało ten klub, pewnie i tak nie dostaliby licencji, albo grali by na innym stadionie, pewnie pustym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Osobiście liczyłem jednak, że to Zawisza i Pogoń awansują, po rundzie jesiennej

Dnia 27.05.2012 o 19:07, Paoro napisał:

tak to wyglądało, co prawda sztamę mają a to z Legią, a to z Wisłą, ale oba kluby mają
potencjał.


Po rundzie jesiennej faworytami do awansu były Pogoń i Piast (głównie przez to, że prawie wszystkie mecze na wiosnę grał u siebie), a więc można powiedzieć, że obyło się bez niespodzianek, choć na przestrzeni całej rundy wiosennej różnie to wyglądało ;]

Dnia 27.05.2012 o 19:07, Paoro napisał:

Co do Piasta to ligę wygrała drużyna w której nie gra zbyt wielu piłkarzy
mających za sobą grę w Ekstraklasie, także będzie okazja oglądać na boisku nowe twarze
- nie wiem czy to dobrze się skończy dla klubu z Gliwic, bo poziom w Ekstraklasie jest
dużo wyższy.


W sumie dobrze, że awansowali, przynajmniej mają nowoczesny stadion i będą podnosić poziom ligi przynajmniej pod względem infrastrukturalnym i wizualnym. Szkoda, że nie awansowała Zawisza, bo również może pochwalić się niezłym stadionem, ale jednak zabrakło trochę doświadczenia w tej ekipie (choć 3 miejsce dla beniaminka to i tak duży sukces). Pogoń jednak wymęczyła ten awans w ostatnich kolejkach, bo początek rudny wiosennej miała fatalny. Cóż, też dobrze, że taka drużyna wraca do ekstraklasy po kilku latach absencji. Choć stadion to oni tam mają rodem z PRLu, to jednak liczę, że ze względu na wielkość miasta na mecze będzie chodzić sporo kibiców i podniosą też w jakimś stopniu poziom ligi.

Dnia 27.05.2012 o 19:07, Paoro napisał:

Największym przegranym, ale to chyba na życzenie była ta Termalica, drużyna jak się nie
mylę z wioski, ale w trakcje rundy wiosennej wysunęła się na prowadzenie i miała ogromne
szanse na wejście do najwyższej klasy rozgrywkowej z pierwszego miejsca.


Jak dla mnie to ewidentnie odpuścili w końcówce sezonu, wcześniej wyglądali na najbardziej stabilną i regularnie punktującą drużynę, a potem przegrali kilka meczy pod rząd. Wiadomo, zawsze można twierdzić, że nie wytrzymali presji, że akurat stracili formę itp., ale ja myślę, że zrobili to co chcieli, czyli ograli kilka znanych marek piłkarskich, narobili szumu, cała Polska usłyszała o tej wiosce, jaką jest Nieciecza i o sponsorze, który teraz zaciera ręce ;] A na grę w Ekstraklasie i tak by nie dostali licencji, przez co musieliby szukać rożnych alternatyw dla klubu. To samo Kolejarz Stróże - gdy tylko "zagroził" im awans w ostatniej kolejce, woleli nie ryzykować i nie wygrywać ostatniego meczu ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś może, czy wyjdzie jakoś na dniach coś typu Skarb kibica z Przeglądu Sportowego? Zależy mi na czasie, bo w tym tygodniu muszę to wysłać za granicę, a Skarb kibica wychodzi dopiero 6. czerwca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2012 o 17:39, Kapizak1 napisał:

Orientuje się ktoś może, czy wyjdzie jakoś na dniach coś typu Skarb kibica z Przeglądu
Sportowego? Zależy mi na czasie, bo w tym tygodniu muszę to wysłać za granicę, a Skarb
kibica
wychodzi dopiero 6. czerwca.

Pytasz o Skarb Kibica związany z Euro 2012? To ja też się podpisuję pod tym pytaniem, tyle że mnie obojętne czy to będzie z Przeglądu, czy Piłki Nożnej. Byleby był, miał składy wszystkicch państw i dobry grafik meczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2012 o 17:39, Kapizak1 napisał:

Orientuje się ktoś może, czy wyjdzie jakoś na dniach coś typu Skarb kibica z Przeglądu
Sportowego? Zależy mi na czasie, bo w tym tygodniu muszę to wysłać za granicę, a Skarb
kibica
wychodzi dopiero 6. czerwca.

Na bank będzie. Pamiętam zawsze w tele tygodniu zawsze takie coś jest, czyli składy wszystkich druzyn, terminarz i na jakim kanale graja. Wiec koko koko euro spoko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, chodzi o Euro, nie sprecyzowałem pytania. Mnie też wszystko jedno do czego to będzie dodatek, może nawet z Faktu być, ale zależy mi na tym, żeby to w tym tygodniu jeszcze wyszło. Gdyby ktoś się natknął na coś takiego, byłbym wdzięczny za info.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2012 o 11:45, Kapizak1 napisał:

Tak, chodzi o Euro, nie sprecyzowałem pytania. Mnie też wszystko jedno do czego to będzie
dodatek, może nawet z Faktu być, ale zależy mi na tym, żeby to w tym tygodniu jeszcze
wyszło. Gdyby ktoś się natknął na coś takiego, byłbym wdzięczny za info.


Na okładce najnowszej Piłki Nożnej jest informacja, że w piątek będzie "skarb piłkarski Euro 2012".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2012 o 13:55, ManweKallahan napisał:

Na okładce najnowszej Piłki Nożnej jest informacja, że w piątek będzie "skarb piłkarski Euro 2012".

Dzięki za info. O to mi właśnie chodziło :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eden Hazard - wydawało się, że wybierze ofertę MU, a wybrał jednak Chelsea, nie tylko pieniądze Abramowicza, ale także ostatnie wyniki, tzn. wygrana w finale LM budują markę tego klubu. Ciekawe wzmocnienie The Blues, będą mieli z niego pożytek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2012 o 18:35, Paoro napisał:

Eden Hazard - wydawało się, że wybierze ofertę MU, a wybrał jednak Chelsea, nie tylko
pieniądze Abramowicza, ale także ostatnie wyniki, tzn. wygrana w finale LM budują markę
tego klubu. Ciekawe wzmocnienie The Blues, będą mieli z niego pożytek :)

Skąd masz to info? Podobno miał ogłosić swój przyszły klub 2 Czerwca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2012 o 19:11, filip29 napisał:

Skąd masz to info? Podobno miał ogłosić swój przyszły klub 2 Czerwca.

Pisał o tym na swoim twitterze.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napisał i narosło oczywiście wiele spekulacji :)
Z tego co widzę nawet na stronie Chelsea sprawa nie jest jasna.
Napisał że dołączy do zwycięzcy Ligi Mistrzów, sprawa się wydaje jednoznaczna, ale dużo ludzi doszukuje się małej gierki słów. Raczej wszystko jest rozstrzygnięte, ale kto wie? :)

A 2 jest chyba towarzysko Anglia - Belgia, więc pewnie po meczu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szkoda mi, że Hazard wybrał Chelsea (to już jest chyba przesądzone), bo myślę, że pasowałby świetnie do United. Rooney nie musiałby martwić się o środek pola, a za nim ustawiony byłby właśnie Hazard. Szkoda mi go tak samo jak Nasriego jakiś czas temu. teraz pewnie United będzie zdeterminowane, żeby pozyskać Kagawę, który imo jest gorszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować