Zaloguj się, aby obserwować  
Darnok1

Piłka Nożna

67877 postów w tym temacie

@Ecko09 Coś się popsuło z opcją odpowiedź u mnie.

> http://sport.onet.pl/pilka-nozna/liga-angiels...adomosc.html
> :o szczerze to ja nie widzę Lewandowskiego w MU. Raczej nie będzie to jego dobre posunięcie. Zresztą to już > nie >pierwszy polski napastnik, który ma za granicą świetny jeden sezon, a potem klapa.

Ja już rano o tym czytałem, ale myślałem, ze to kolejne plotki, a tymczasem wygląda na to, że jednak jest coś na rzeczy. Nie wiem czy to dobra decyzja Lewandowskiego, aby już na tę chwilę zamieniać Borussię na Manchester Utd. W ataku Czerwonych Diabłów niekwestionowanym liderem jest Rooney, więc Lewy byłby albo drugim napastnikiem, albo będzie grzał ławę, co może odbić się katastrofalnie na jego dalszym rozwoju piłkarskim. Do tego czas obowiązywania umowy, 4 lata to trochę długo, jak na początek. Niemniej życzę mu powodzenia jeśli się trafi do Manchesteru, bo zawsze miło będzie pooglądać Polaka - nie bramkarza, grającego w tak renomowanym klubie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Póki co największe zaskoczenie to wygrana Duńczyków. Dzięki temu zwycięstwu ciekawie wygląda sytuacja w tej grupie. Dania dobrze broniła dostępu, a Holandia nie błyszczała. Który to już raz w tym sezonie widziałem obrazek na którym Robben siedzi po meczu z założonymi rękami i złą miną? :]
Mecz Niemców z Portugalią bez większych emocji na początku. Szkoda poprzeczki Pepego i tych sytuacji z końca meczu. Tej ekipie często kibicuje z jakiejś ogólnej sympatii do tej reprezentacji. Sędzia kilka razy nie ogarniał. Moment, w którym Coentrao był faulowany, a sędzia gwizdnął na korzyść Niemców, potem podobna sytuacja miała miejsce pod polem karnych Portugalii, kiedy Podolski był faulowany. Dzisiejszy dzień mistrzostw bez jakiejś większej dramaturgii i efektownej gry. Liczę na więcej jutro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2012 o 23:43, Wszystkozajete napisał:



MU nie gra czasem 2 napastnikami? Rooney głębiej, cofający się nawet do środka i ktoś tam na szpicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak jak powiedział Ecko, Rooney gra najczęściej cofniętego, a przed nim Welbeck albo Chicharito. Tych dwóch napastników prezentuje się dosyć dobrze i jeśli Lewy przeszedłby do United to mógłby poczuć ich oddech na plecach, a najpewniej jeden z nich zdecydowałby się opuścić klub. Manchesterowi bardziej potrzebny jest środkowy pomocnik, bo Schooles mimo świetnej gry młody już nie jest. Carrick czasami gra świetnie, a czasami słabiej. Fajnie gdyby opcja z Modricem wyszła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2012 o 22:51, Smooqu napisał:

Dzisiaj akurat grali zespołowo i trzeba być ślepym, żeby tego nie dostrzec. Niestety,
Portugalia nie ma napastnika i rozgrywającego. Dlatego pewnie grali tak bojaźliwie, na
remis. Cały mecz powinni grać w tempie ostatnich 15 min i byłoby nieźle.


A gdzie ja niby napisałem, ze nie grali zespołowo? NIe zmienia to faktu, iż Portugalia jaka jest w ostatnich latach, każdy widzi, mają sporo graczy na bardzo wysokim poziomie, a mimo to, jakoś nigdy nie były w stanie przekuć tego w sukces, dziś zresztą też, grając troszkę po nie-portugalsku. Fakt, że to nie patologia rodem z Argentyny 2010. Byłbym skłonny zaryzokwać tezę, iż ich wyjściowa jedenastka jest więcej warta kasy jak niemiecka. Tylko co z tego, skoro gra się średnio kleiła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2012 o 23:54, SongoX napisał:

Tak jak powiedział Ecko, Rooney gra najczęściej cofniętego, a przed nim Welbeck albo
Chicharito. Tych dwóch napastników prezentuje się dosyć dobrze i jeśli Lewy przeszedłby
do United to mógłby poczuć ich oddech na plecach, a najpewniej jeden z nich zdecydowałby
się opuścić klub.

Rooney ma pewne miejsce, ale Hernandez grał w tym sezonie piach. Nie umie przyjmować piłki i jest u nas tylko dla wykańczania akcji, a ostatnio się nie popisywał. Moim zdaniem Lewy ma realne szanse na pierwszą 11, bo skuteczność Welbecka jest strasznie słaba. Trzeba się rozwijać. Jeden sezon dłużej w BVB dałby mu jedynie trochę doświadczenia w europejskich pucharach.
>Manchesterowi bardziej potrzebny jest środkowy pomocnik, bo Schooles

Dnia 09.06.2012 o 23:54, SongoX napisał:

mimo świetnej gry młody już nie jest. Carrick czasami gra świetnie, a czasami słabiej.

Przychodzi Kagawa, więc na środku będziemy mieli go i Carricka, który w tym sezonie grał chyba najdłużej z wszystkich pomocników.

Dnia 09.06.2012 o 23:54, SongoX napisał:

Fajnie gdyby opcja z Modricem wyszła.

Fergie mówił coś o 3 dużych transferach, a zestaw Kagawa-Modric-Lewy brzmi nieźle :D

Jedyne co stoi na przeszkodzie to wypowiedzi dyrektora BVB, który kilkakrotnie stwierdził, że nie puszczą Lewandowskiego i Piszczka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2012 o 00:11, vonArnold napisał:

skłonny zaryzokwać tezę, iż ich wyjściowa jedenastka jest więcej warta kasy jak niemiecka.


Ale to przez to że CR jest warty prawie 100 mln. W drużynie Niemiec nie ma takiej gwiazdy za to akcenty są lepiej rozłożone, a zespół bardziej solidny. Ronaldo i Nani to za mało. Kto to jest Helder Postiga? To napastnik C klasy, a na ławce nikogo lepszego nie ma.


Hihi

http://rafalstec.blox.pl/2012/06/Portugalia-najdrozsza-niespelniona.html

Stec jako źródło ich niepowodzeń podaje tą samą przyczynę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do Lewego i jego ew. transferu do MU, to może być to plotka, tylko tym razem nie polskich mediów, a zagranicznych, które podchwyciły słowa Smudy, który chyba bardziej żartem, albo chcąc zmotywować polskie trio, mówił o transferach do MU czy Realu. Moim zdaniem nie zrozumieli tego zagraniczni dziennikarze i potraktowali słowa Smudy bardzo dosłownie, zresztą nawet Polacy mają problem ze zrozumieniem co on mówi ;P Już pojawiła się odpowiedź dyrektora BVB by Franz zajął się Euro, a nie transferami jego podopiecznych.

Mimo wszystko myślę, że Robert poradziłby sobie w MU. To nie jest taki typ jak Chicharito, że gra tylko na szpicy, bardziej to typ jak Rooneya, że poradzi sobie jako wysunięty, ale i cofnięty napastnik.

Oglądałem wszystkie mecze Euro jak do tej pory i Lewy był jednym z najlepszych środkowych napastników, mimo, że miał najsłabszych kolegów z drużyny. Grecja Samaras czy Gekas bez porównania słabsi; Baros najsłabszy w ekipie Czech, cień króla strzelców Euro 2004; w drużynie Rosji Kerzhakov bardzo nieskuteczny, Pawluczenko już dużo lepiej wyglądał od kolegi z drużyny, ale wszedł na podmęczonych rywali; w ekipie Danii drewno Bendtner, w Holandii zarówno Robin jak i Huntelaar zawiedli, w Portugali jak już ktoś napisał Helder Postiga napastnik klasy C i tylko nominalny napastnik Niemców zrobił co do niego należało - Gomez strzelił bramkę, choć moim zdaniem w tym meczu grał beznadziejnie do tej akcji, ale jednak tą jedną decydującą bramkę strzelił. Klose też wszedł na podmęczonych rywali, ale za dużo nie pograł to nie ma co go oceniać. Co prawda to półmetek, bo jeszcze dwie grupy grają, ale na razie jest z Gomezem i Pawluczenko najskuteczniejszym zawodnikiem na swojej pozycji, mało tego grał z nich wszystkich chyba najlepiej (mnóstwo wygranych pojedynków z obrońcami, a jak nawet we czterech na niego szli to potrafił wywalczyć rzut wolny). No może Pawluczeko jeszcze asyste dołożył, ale z taką pomocą jaką mają Rosjanie to by Robert 3 bramki strzelił ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2012 o 00:30, filip29 napisał:

Przychodzi Kagawa, więc na środku będziemy mieli go i Carricka, który w tym sezonie grał
chyba najdłużej z wszystkich pomocników.


Tylko, że Kagawa w BVB grał tak jak Rooney, czyli cofniętego napastnika, trochę bardziej niż Rooney, był ustawiony zaraz za Lewym. Także widziałbym Rooneya na szpicy a za nim Kagawe. Wtedy Modric mógłby grać środkowego, a obok niego Carrick na zmianę ze Scholesem. Takie ustawienie jest dla mnie byłoby bardziej realne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przez to wielki zainteresowanie EURO, chyba mało kto zauważył, że wczoraj również rozegrany został towarzysko południowoamerykański klasyk. A z tego co widzę było to ładne, ofensywne i emocjonujące widowisko, do tego obejrzeliśmy kilka ładnych goli. Argentyna wygrała z Brazylią 4:3 m. in. po hat-tricku Leo Messiego.
To macie skrót ;]

http://www.youtube.com/watch?v=ww7TENIsWE0&feature=relmfu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2012 o 12:54, Wszystkozajete napisał:

Przez to wielki zainteresowanie EURO, chyba mało kto zauważył, że wczoraj również rozegrany
został towarzysko południowoamerykański klasyk. A z tego co widzę było to ładne, ofensywne
i emocjonujące widowisko, do tego obejrzeliśmy kilka ładnych goli. Argentyna wygrała
z Brazylią 4:3 m. in. po hat-tricku Leo Messiego.
To macie skrót ;]

http://www.youtube.com/watch?v=ww7TENIsWE0&feature=relmfu

Piękny mecz. Szkoda, że kompletnie o nim zapominałem. Zupełnie inna piłka. Żywa i pełna polotu. Kwintesencja footballu. Liczę, że na Euro zobaczymy podobne mecze. Rosja, Hiszpania, Niemcy(na razie pokazali się ze złej strony), może im się uda nacieszyć nasze oczy. Już się nie mogę doczekać mistrzostw w Brazylii. Zawsze to konfrontacja różnych stylów. Na Euro wszystko jest takie zaplanowane, wyrachowane, a tam cieszą się grą. Choć liczę na pozytywne zaskoczenie. Najwięcej nadziei pokładam w krajach które nie są ścisłym gronie faworytów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie zapominajmy o tym, że to był mecz towarzyski czyli obie drużyny chciały po prostu strzelać bramki nie martwiąc się o to czy jakieś stracą. W spotkaniach o stawkę już tak ładnie to wszystko by nie wyglądało. Wystarczy sobie przypomnieć jak grali Canarinhos i Albicelestes na ostatnim mundialu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

IMO chyba najciekawszy mecz dotychczas, parę dłużyzn w pierwszej połowie, ale jak Hiszpania w końcu wprowadziła napastników do gry, to się zrobiło ciekawiej. Niewątpliwiej też 2 bramki korzystniej wpłynęły na przebieg spotkania. Włosi w lepszej formie jak sądziłem, a Hiszpanie, cóż, przy tych brakach kadrowych nie jest źle.

Głowiłem się też, coo del Bosque wymyśli, bądź co bądź, 2 podstawowych napastników z poprzednich mistrzostw (VIlla, Pedro jest w formie niezbyt/średnio predysponujących ich do gry). Układem 4-6-0 zadziwiający, ale raczej mało skuteczny w ataku i na dłuższą metę wiele nie da. Może i większa kontrola pola, ale sytuacji bramkowych tyle co kot napłakał. Iniesta grywał czasem w ostatnich czasach jako quasi napastnik w Barsie, ale to wynikało z potrzeb doraźnych. Fabregas też niezbyt się nadaje na tę pozycję. Wszedł Navas i Torres - gra się nieco rozruszała. Zaskoczyło mnie, ze w zasadzie jednak chociaż 1 napastnika nie przewidziano w wyjściowej jedenastce, choć nie wiem, czy to się nie zmienii w kolejnych spotkaniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2012 o 20:07, vonArnold napisał:

IMO chyba najciekawszy mecz dotychczas, parę dłużyzn w pierwszej połowie, ale jak Hiszpania
w końcu wprowadziła napastników do gry, to się zrobiło ciekawiej. Niewątpliwiej też 2
bramki korzystniej wpłynęły na przebieg spotkania. Włosi w lepszej formie jak sądziłem,
a Hiszpanie, cóż, przy tych brakach kadrowych nie jest źle.



Torresa na lawę i będzie całkiem dobrze... ile on zmarnował 3-4 pewne akcje ?
To były pewne sytuacje, zwłaszcza ta bodajże przedostatnia gdzie przystopował i przekładał piłkę z lewej na prawą [idiotyczne zatrzymanie akcji, szedł na sytuację z jednym bezradnym obrońcą, gdyby nie stopował wyszedł by sam na sam z Buffonem albo i nawet na puste okienko]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2012 o 20:10, Pietro87 napisał:

Torresa na lawę i będzie całkiem dobrze... ile on zmarnował 3-4 pewne akcje ?
To były pewne sytuacje, zwłaszcza ta bodajże przedostatnia gdzie przystopował i przekładał
piłkę z lewej na prawą [idiotyczne zatrzymanie akcji, szedł na sytuację z jednym bezradnym
obrońcą, gdyby nie stopował wyszedł by sam na sam z Buffonem albo i nawet na puste okienko]


Zgodzę się, tylko kto zamiast Torresa? Pedro bez formy? Navas też nie powala. A Llorente? Sam nie wiem. Brak Villi bardzo daje we znaki niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować