Zaloguj się, aby obserwować  
Darnok1

Piłka Nożna

67877 postów w tym temacie

Dnia 12.06.2012 o 23:48, lis_23 napisał:

tępa ;)


Tempa? :)

Kuuuurcze, EURO i sesja zdecydowanie nie powinny się krzyżować :( Ale przy niezłym wyniku naszej reprezentacji, mój nie jest już tak ważny xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Wreszcie mecz, gdzie naszym chciało się biegać i cisnęli całą grę! Super, szkoda, że nie wygrana, ale jest nieźle, podobało mi się, dobra gra i zacięta walka. Szkoda, że kibice walczą w mniej sportowy sposób :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2012 o 23:22, vonArnold napisał:

A mnie zastanawia jeszcze jedno, co z bramkarzem?

Tytoń stał całkiem całkiem, zdjecie go to bicie po moralach drużyny ("zdjęty bo dobrze
stał").
Z drugiej strony, zostawienie Szczęsnego na ławce to też pewien policzek dla niego, może
potem nabrać pewnej niechęci do kadry.


Szczęsny zszedł na w własne życzenie, jak zostanie na ławce, to może mieć pretensje tylko do siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2012 o 06:48, rob006 napisał:

Szczęsny zszedł na w własne życzenie, jak zostanie na ławce, to może mieć pretensje tylko
do siebie.


Prawdopodobnie nie zostanie na ławce, gdyż już wczoraj Smuda mówił na konferencji po meczu, że to Szczęsny jest naszym pierwszym bramkarzem i to on zagra z Czechami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po wczorajszym meczu jestem zadowolony z gry Polski, druga połowa była znakomita, nawet była szansa wygrać. Świetna obrona, nie przypominam sobie jakies 100% sytuacji Rosjii, bardzo dobrze odcinali podania.
Piekne akcje, tylko szkoda że jak było 1:1 to gra była bezpieczniejsza, rozumiem bo wiadomo nie wolno się otworzyć za bardzo. Nie rozumiem zachowania Obraniaka, co chciał pokazać.
Ciesze sie ze zmiany Rybusa na Dudke ktory grał o wiele lepiej.

Tak mało zostało, bedzie cieżko wygrac z Czechami bo im wystarczy aby remis a Polacy muszą wygrać. Świetna praca sztabu w przeczytaniu przed meczem gry Rosjan, oby załozenia taktyczne sie sprawdziły w meczu z Czechami.
Widać potenciał druzyny, z meczu na mecz coraz lepiej to tylko udowadnia ze piłkarze sie zgrali ze sobą. Jestem pełen wiary ze wyjdziemy z grupy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2012 o 08:49, karolekx23x napisał:

Nie rozumiem zachowania Obraniaka, co chciał pokazać.

Myślę, że emocje dały o sobie znać. Mam nadzieję, że dzisiaj przeprosił Smudę, bo zachowanie faktycznie karygodne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobry mecz z Rosją, dobry wynik i dobra sytuacja w grupie przed meczem z Czechami.

Teraz już wszystko zależy od nas, bardzo dobrze, że nie musimy się oglądać na innych. Sprawa jest najprostsza z możliwych: wygramy - awansujemy, nie wygramy - nie awansujemy. Czesi mogą spróbować zagrać na remis, ale wtedy będą się też musieli oglądać na Greków, chociaż to mało prawdopodobne, żeby wygrali z Rosją.
Skoro musimy wygrać, to musimy zagrać ofensywnie, tak więc pewnie 3 defensywnych pomocników Smuda znowu nie wystawi. Może w końcu wystąpi na lewym skrzydle Grosicki, bo Rybus się lekko nie popisał z Grecją.
Ciekawe kto wystąpi jako rozgrywający - Obraniak frustracją przy zmianie pewnie pogorszył sobie notowania i możliwe, że wyjdzie Mierzejewski albo nawet Wolski.
No i - kto na bramce? Ja wystawiłbym Tytonia. Uratował nam tyłki z Grecją, z Rosją zagrał pewnie, a Szczęsny zawalił gola w meczu otwarcia. Przemek nie zrobił nic co argumentowałoby posadzenie go na ławce.

No i nie wiadomo, czy będą w stanie zagrać Polański i Perquis. To byłyby duże straty, bo Polański zagrał wczoraj bardzo dobrze, Perquis też sobie poradził. Wojtkowiak byłby wielką niewiadomą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przecież Smuda postawi na Szczęsnego. Już wczoraj na konferencji prasowej po meczu mówił, że bramkarzem numer jeden reprezantacji jest Szczęsny. Dodał, tylko że jest szansa, iż Tytoń zagra z Czechami... Ale wiadomo jak to będzie.

Co do wczorajszego meczu. Polacy zagrali bardzo dobrze, wierzyłem od początku, że coś ugramy z Rosją. Teraz jesteśmy zdani tylko na siebie. Pamięta ktoś kiedy w ostatnim meczu fazy grupowej mogliśmy powiedzieć takie zdanie? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2012 o 13:20, Chaotizz napisał:

Przecież Smuda postawi na Szczęsnego. Już wczoraj na konferencji prasowej po meczu mówił,
że bramkarzem numer jeden reprezantacji jest Szczęsny. Dodał, tylko że jest szansa, iż
Tytoń zagra z Czechami... Ale wiadomo jak to będzie.


Bo nasz wielki trener patrzy tylko na nazwiska przy wyborze skladu. Ciekawi mnie czy kolejny raz bedziemy ogladac kalectwo Benisza w meczu z Czechami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2012 o 13:37, sirufok napisał:

Bo nasz wielki trener patrzy tylko na nazwiska przy wyborze skladu. Ciekawi mnie czy
kolejny raz bedziemy ogladac kalectwo Benisza w meczu z Czechami.

Benisz to największa porażka naszego składu. O ile Polanski gra dobrze, próbuje rozgrywać piłkę, świetnie ją odbiera i walczy; Obraniak umie wykonywać wolne, ma niezłe podania i potrafi zagrać jakąś ciekawą piłkę; Perquis wczoraj zagrał mecz życia - był nie do przejścia, masa czytstych odbiorów i spokój w obronie. O tyle Benisz nie umie kompletnie nic, panikuje, źle wyprowadza piłkę, porywa się na jakieś bezsensowne strzały. Nie ma szybkości, nie ma nic. Daje 0 w ataku i 0 w obronie. Jak dostaję piłkę to autentycznie boję się, co on z nią zrobi.

Reszta "farbowanych lisów" z wyjątkiem Benisza broni się grą i to w świetny sposób. Spróbowałbym Wawrzyniaka ze Benisza chociaż za legionistą też nie przepadam... Mamy po prostu słabo obsadzoną lewą obronę, zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, kogo mamy na prawej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Akurat Boenisch w meczu z Rosją pozytywnie mnie zaskoczył. Częściej włączał się do akcji ofensywnych i w ogóle był jakby pewniejszy. Chyba jego najlepszy mecz w reprezentacji od czasu powrotu po kontuzji. Mnie ciekawi co zrobi Smuda z Obraniakiem. Z Grecją grał słabo, wczoraj też nie bardzo sobie radził z nową rolą na boisku i w dodatku okazał całkowity brak szacunku trenerowi przy zmianie, chyba dobrze by mu zrobiło, gdyby zaczął mecz z Czechami na ławce.

Dzisiaj grupa B. Najlepiej, gdyby wygrali Portugalczycy i Holendrzy, wtedy przed ostatnią kolejką wszystkie drużyny miałaby tyle samo punktów i faktycznie można byłoby mówić o grupie śmierci, bo póki co po pierwszych meczach to bardziej grupa śmierci z nudów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trener Czechów wyciągnął wnioski i nie wystawił Hubnika (który zawalił przy 2 bramkach z Rosją) i obrona czeska była o wiele lepsza. Choć nie można powiedzieć tego o Cechu, straszny kiks a biorąc pod uwagę, że we wcześniejszym meczu było 7 celnych strzałów na bramkę i 4 gole to nasi będą mieli proste zadania strzelać w światło bramki a na pewno coś wpadnie. Dwie szybko strzelone bramki zaskoczyły Greków, choć nie poddali się do końca i walczyli biorąc pod uwagę, że jedna prawidłowo nie zdobyta bramka nie została uznana to powinno być 2:2 w tym meczu, no ale mówi się trudno.

Jestem pozytywnie zaskoczony wynikiem drugiego meczu. Choć optymizm podpowiadał mi, że będzie remis lub wygramy to logika pukała się w czoło. Mecz dość dziwny walka bieganie nawet gol ze spalonego i potem jeden błąd w obronie i pach Rosja prowadzi 1:0. Z naszych zeszło trochę powietrze. Dotrwaliśmy do przerwy i w drugiej połowie było trochę lepiej. Akcja na 1:1 była dość zabawna, odbiór piłka przy trzech stojących piłkarzach i ostatecznie Piszczek decyduje się na rajd i podaje do Błaszczykowskiego, który w końcu skupił się na piłce i pięknie strzelił.

Ocena piłkarzy:
Tytoń - pewny punkt moim zdaniem powinien bronić w meczu z Czechami, bo jest pewniejszy niż Szczęsny.
Obrona
Mamy niezwykłą sytuacje, gdzie już od kilku meczy gramy w tym samym ustawieniu i składzie osobowym. Mimo, że zdarzają się błędy to jednak wygląda to coraz lepiej. Jeśli coś działa to po co zmieniać.
Pomoc
Jestem naprawdę pod wrażeniem tego co robi Polański i mam nadzieje, że uraz którego doznał okaże się nie groźny i będzie mógł zagrać z Czechami. Generuje sporo wartość dodano naszej drużynie
Murawski i Dudka zagrali poprawnie, choć przy okazji tej akcji z której padła później bramka mieli chyba przerwę na papierosa.
Błaszczykowski - ciekawa kwestia tuż przed zdobyciem bramki uważałem, że był do zmiany był totalnie nie widoczny, no ale piękny strzał i Man of the Match, choć wcześniej jakoś chował się i nie brał na siebie ciężaru gry, a jako kapitan powinien pociągnąć.
Obraniak był bardziej aktywny niż Błaszczykowski jego zmiana za Brożka była dość dziwna.
Lewandowski - solidnie zostaw obkopany sędzia praktycznie nie gwizdał faulów na nim. Był trochę bez wsparcia.
Zagraliśmy jak zespół i zamęczyliśmy Rosjan (czego najlepszym przykładem był Arszawin, który tuż przed gwizdkiem końcowym oddychał rękawami podparty o nogi)

Z Czechami musimy wygrać, biorąc pod uwagę dość słabą dyspozycje Cecha to jest całkiem możliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2012 o 16:25, Rzezim napisał:

Piszczek decyduje się na rajd i podaje do Błaszczykowskiego, który w końcu skupił się
na piłce i pięknie strzelił.

Też na początku myślałem ,że to Piszczek podawał, ale okazało się, że to Obraniak :)

Gdzieś czytałem, że występ Cecha też nie jest pewny, bo zrobił sobie coś z barkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niezły mecz we Lwowie. Duńczycy zaczęli fatalnie zupełnie nie przypominając drużyny z pierwszego meczu i Portugalczycy zasłużenie wyszli na dwubramkowe prowadzenie, jednak kontaktowy gol Bendtnera może zmienić obraz meczu.

Z innych wiadomości: Rosjanie zostali ukarani odjęciem sześciu punktów w eliminacjach do Euro 2016 za zachowanie kibiców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoza Euro:

Di Matteo podpisał 2-letni kontrakt i nie jest już tylko tymczasowym trenerem Chelsea. Całe szczęście, bo już się obawiałem, że Abramowicz będzie uparty przy trenerze "z nazwiskiem". Zobaczymy jak Roberto przygotuje zespół latem i jak spiszemy się w lidze w przyszłym sezonie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Portugalia vs Dania 3:2
Bardzo ciekawy mecz. Emocji nie brakowało. Szczególnie w końcówce. Niezły mecz Pepe, Naniego i Bendtnera.
Ronalda mega klapa. Nie przypomina Ronaldo z MU i RM. Szkoda, myślałem, że będzie lepiej. Na początku podobało mi się jak grał. Pomagał kolegom, starał im się dogrywać ale im dalej w las tym było gorzej. Szczególnie niewykorzystana 300%. Może z NED będzie lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować