Zaloguj się, aby obserwować  
Darnok1

Piłka Nożna

67877 postów w tym temacie

Akurat miałem okazję zobaczyć jak sędzia podarował United karnego z niczego :P

Udinese vs. AC Milan 2:1
Kolejny mecz i kolejna żenująca porażka Milanu... do tego 2 czerwone kartki xp
Coś czuję ,że będzie jeszcze gorzej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zapomina i wchodzi przeciwnikowi w kostkę, to potem nie powinien się dziwić, że dostaje czerwoną kartkę. Zresztą, sędzie chyba też nie był specjalnie szczęśliwy, że musi tą czerwoną pokazać...ale po tych wszystkich złamaniach sędziowie mają trochę inne wytyczne.

Jesli chodzi o rzut karny, to ciężko stwierdzić, czy powinien być, czy nie. Zupełnie za to nie wiem, skąd zółta kartka dla Reiny przy tym karnym.

Cóż, Liverpool chce chyba zająć miejsce Arsenalu jako najbardziej frajerska drużyna w Anglii. Bo United zagrało dzisiaj koszmarnie i tylko dobra gra Rio ich uratowała :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

https://pbs.twimg.com/media/A3evtewCQAALm_Y.jpg

Kostka może i była, ale po uderzeniu w pilke, ale jak widzisz Evans nie był dłużny i taki sam wjazd zrobił(tylko, że dwoma wyprostowanymi nogami) Shelveyowi. A co do karnego to już było zabawne, Glen sam się smiał z tego, bo Valencia wyraźnie go szukał(karnego) i jak tylko poczuł lekkie pchniecie Johnsona to już się kładł. Glen miał pecha, że chciał zablokować strzał(którego nie było, bo Valencia postanowił, że się wywróci) i zrobił wślizg i mogło to wyglądać dla głównego, że Valencia upadł przez ten wślizg, ale od czego był liniowy. Kartka dla Reiny była chyba za dyskusje. Niestety mecz do zapomnienia. Szkoda,że jak Liverpool gra dobrze to nie wygrywa przez pecha/błędy indywidualne, ale fajnie przynajmniej, że Rodgers rozgrywa Suso i Sterlinga a Clowninga nie widzimy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zagrał 2-3 mecze i nie zachwyca. Nie jest to ten piłkarz, który błyszczał w BVB, ale dajmy mu trochę czasu. Przez te kontuzje stracił masę czasu, i musi wrócić do optymalnej formy:)
Saref- kibic LFC? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że to Evans pierwszy postawił nogi na ziemii i żadnego wślizgu w kostkę Shelveya nie zrobił - to mogło się skończyć podobnie jak faul na Eduardo, co zresztą widać doskonale na zdjęciu.
Valencia rzeczywiście nie strzelał, ale wcale to nie musiało oznaczać, że od razu szukał karnego. Nie dowiemy się pewnie czy Johnson go podciął od tyłu czy nie, na polu karnym wszyscy mają bardziej miękkie nogi :D faktem jest, że w tej akcji błąd został popełniony wcześniej przez Glena i (chyba) Aggera, bo nie przechwycili piłki. Nie wiem czy to się nie zaczęło też od złego podania gracza Liverpoolu.

Później takie zdjęcia jakim zarzuciłeś krążą po sieci, ale ich wartość jest zerowa - trzeba oglądać całą akcję, a nie tylko pojedynczą klatkę. Podobnie było w przypadku Evry i Suareza - kibice Liverpoolu próbowali wszystkich przekonać, że to Evra specjalnie zrobił unik ręką i dlatego Suarez mu ręki nie podał. Oczywiście zdjęcia były z poziomu trybun, ale na żywo sytuacja była pokazywana z boku i można było łatwo zobaczyć, że Evra nic z ręką nie robił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2012 o 20:04, Saref napisał:

https://pbs.twimg.com/media/A3evtewCQAALm_Y.jpg

Kostka może i była, ale po uderzeniu w pilke, ale jak widzisz Evans nie był dłużny i
taki sam wjazd zrobił(tylko, że dwoma wyprostowanymi nogami) Shelveyowi

Tylko, że Evans pierwszy kopnął piłkę. Jonjo najpierw sfaulował Giggsa, a później wjechał w Evansa. Mogła być żółta kartka, ale wcześniej miał kilka ostrych wejść więc dostał czerwoną. Schodząc jeszcze zbluzgał Ferdinanda i Fergusona, więc mi go nie szkoda.

Dnia 23.09.2012 o 20:04, Saref napisał:

A co do karnego
to już było zabawne, Glen sam się smiał z tego, bo Valencia wyraźnie go szukał(karnego)
i jak tylko poczuł lekkie pchniecie Johnsona to już się kładł. Glen miał pecha, że chciał
zablokować strzał(którego nie było, bo Valencia postanowił, że się wywróci) i zrobił
wślizg i mogło to wyglądać dla głównego, że Valencia upadł przez ten wślizg, ale od czego
był liniowy.

Na początku myślałem, że Valencia od samego początku szukał karnego, ale zobacz to od 40 sekundy:
http://www.dailymotion.com/video/xttbyl_l1-2m-www-fasthighlights-com_sport?start=75
Widać, że dostał lekko w stopę kiedy brał zamach. Dorzucił trochę od siebie i tyle. Niestety we współczesnym futbolu wystarczy, żeby był kontakt,a piłkarze się kładą. Suarez to niezły przykład. W tym meczu leżał więcej niż grał :D
Bawi mnie jak kibice L''poolu szukają spisku przeciw nim, a siedzą w strefie spadkowej po 5. meczach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2012 o 20:33, filip29 napisał:

Bawi mnie jak kibice L''poolu szukają spisku przeciw nim, a siedzą w strefie spadkowej
po 5. meczach.

gdyby nie zostali dzisiaj wydymani przez sędziego, to by nie przegrali. Każdy obiektywny kibic potrafi przyznać, że arbiter popełnił błędy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po każdym meczu z United kibice Liverpoolu wszędzie szukają przyczyn porażki, tylko nie w tym, że ich drużyna od kilku lat gra albo słabo albo strasznie frajerzy. :D dzisiaj było to drugie - karnego by w ogóle nie było gdyby nie błędy piłkarzy The Reds. Jeśli nie potrafi się strzelić drugiego gola mimo przewagi, to tylko do siebie można mieć pretensje. Czerwona dla Shelveya jak najbardziej słuszna - trochę mniej szczęścia i by się po meczu mówiło o złamanej nodze Evansa.

Cieszy mnie wspólne upamiętnienie tragedii na Hillsborough przez działaczy Liverpoolu i United - szacunek dla rywali to podstawa, a piłka nożna i "nienawiść" pomiędzy klubami powinny schodzić na dalszy plan w obliczu takich tragedii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2012 o 20:33, filip29 napisał:

Tylko, że Evans pierwszy kopnął piłkę. Jonjo najpierw sfaulował Giggsa, a później wjechał
w Evansa. Mogła być żółta kartka, ale wcześniej miał kilka ostrych wejść więc dostał
czerwoną. Schodząc jeszcze zbluzgał Ferdinanda i Fergusona, więc mi go nie szkoda.


Oj po oglądaniu powtórek raczej pierwszy tak wyraźnie nie dopadł, raczej było tak, że wpadli razem na siebie i Evans chciał wybić piłkę albo biec dalej, a Shelvey wpadł na niego z boku kopnął piłkę(która chyba faktycznie Evans pierwszy dotknął) i wpadł nogą w piszczel. Faul był, ale nie tak brutalny jak to sędzia ocenił, dla mnie nawet to mogłoby być faul obustronny podczas walki o piłkę.

Dnia 23.09.2012 o 20:33, filip29 napisał:

Na początku myślałem, że Valencia od samego początku szukał karnego, ale zobacz to od
40 sekundy:
http://www.dailymotion.com/video/xttbyl_l1-2m-www-fasthighlights-com_sport?start=75
Widać, że dostał lekko w stopę kiedy brał zamach. Dorzucił trochę od siebie i tyle. Niestety
we współczesnym futbolu wystarczy, żeby był kontakt,a piłkarze się kładą. Suarez to niezły
przykład. W tym meczu leżał więcej niż grał :D


Lekkie kopnięcie, które nie spowodowałoby upadku, ale niestety skutecznie wykorzystane. Ciężko mi to obiektywnie ocenić, ale czuje, że jakby Suarez albo Young się tak wyłożył to by karnego pewnie nie było. Niestety Suarez swoim nurkowaniem sobie wyrobił łatkę taką, że sędziowie nie gwiżdżą mu tych fauli za dużo. Luis niestety ma to do siebie, że zamiast strzelać/podać woli się wyłożyć i niestety mnie to już bardzo drażni.

Dnia 23.09.2012 o 20:33, filip29 napisał:

Bawi mnie jak kibice L''poolu szukają spisku przeciw nim, a siedzą w strefie spadkowej
po 5. meczach.


Nie szukam spisku tylko niestety niesmak pozostaje, że mecz jest przegrany po dobrej grze, bo Man U grało dzisiaj gorzej (niż drużyna ze strefy spadkowej ) i gdyby nie wątpliwe decyzje sędziego mecz mógłby się zupełnie inaczej skończyć. No, ale cóż taki jest futbol i trzeba się z tym pogodzić. Ciekaw jestem tylko czy FA anuluje kartke Jonjo, bo raczej Live sie odwoła.


@pawbuk


Jonjo nie wjeżdżał w nogi Evansa tylko atakował piłke co mu się udało, Evans w tym samym czasie wykonywał wślizg prostopadle do pozycji Shelveya i nieszczęśliwie dostał od Jonjo w piszczel po tym jak ten wybił piłkę, takie wypadki się zdarzają, ale na pewno nie powinno być za takie coś czerwonej kartki moim zdaniem, bo to była po prostu przebitka gdzie żaden z graczy nie miał pełnej kontroli nad piłką i takei sytuacje się zdarzają. Pech chciał, że Evans tak oberwał, ale na szczęście nic mu się nie stało, ale wciąż nie powinno być za takie losowe sytuacje czerwonej kartki. A co do zdjęcia (btw. najpierw mówisz, że sytuacje doskonale widać na zdjęciu a potem stwierdzasz,ze zdjęcia takei mają wartość zerową, taka drobna nielogiczność, ale nie będę się wyzłośliwiał, bo rozumiem o co Ci chodzi ;] ) to imo wszystko zależy od perspektywy, ale moim zdaniem nadal czerwień w sytuacji gdzie obaj zawodnicy walczyli o bezpańską piłkę to przesada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2012 o 22:46, Ecko09 napisał:


Tego to chyba jeszcze nie widziałem :D
Dziwią mnie dwie rzeczy - Real chce grać o 17, a Rayo i liga skłaniają się ku 20, zaznaczając, że nie wiadomo, czy zdążą do tej godziny. Skoro nie są pewni czy zdążą do 20 to co dopiero do 17...
Drugą rzeczą są komentarze niektórych kibiców, którzy domagają się walkowera - to nieco żenujące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2012 o 23:47, filip29 napisał:

http://www.chelseafc.com/news-article/article/2927802/title/terry-ends-england-career

Łooo Co się dzieje na tym świecie? Dzisiaj repra za 2 lata klub. Aż się smutno robi jak
pomyślę, że za 15 lat nikt z obecnych wielkich piłkarzy nie będzie już grał :<


To szokująca decyzja, ale w końcu wiadomo jak FA go potraktowała. Kariery za 2 lata raczej nie zakończy, raczej najwcześniej za 3, może nawet za 5.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Będą kolejne wielkie gwiazdy. Ktoś na pewno zastąpi Messiego i C. Ronaldo, tak jak oni zastąpili Ronaldo czy Zidane. Taki jest cykl. Trzeba patrzeć na dzisiejszą młodzież i szukać tych nowych gwiazd, jak przykładowo Neymar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2012 o 23:42, ManweKallahan napisał:

Dziwią mnie dwie rzeczy - Real chce grać o 17, a Rayo i liga skłaniają się ku 20, zaznaczając,
że nie wiadomo, czy zdążą do tej godziny. Skoro nie są pewni czy zdążą do 20 to co dopiero
do 17...


Pewnie Królewscy chcą mieć pewność, że mecz się odbędzie, a o 17 w razie czego nie trzeba koniecznie włącząć reflektorów. O 20 już się bez nich nie obejdzie. Więc pewnie o to biega.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2012 o 00:42, Kraju napisał:

szukać tych nowych gwiazd, jak przykładowo Neymar.

Albo spojrzeć na nowych młodziaków w Chelsea.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2012 o 00:42, Kraju napisał:

szukać tych nowych gwiazd, jak przykładowo Neymar.


Neymar? Nie wierzę w to. Warto pamietać, że Ronaldo i Ronaldinho swoje kariery w Europie zaczynali w mniejszych klubach (PSV/PSG), dopiero potem trafili do mocniejszych klubów. Neymar kisi się w tej Brazylii niepotrzebnie, powinien iść do Getafe, albo Levante i stamtąd dopiero do Barcy itd.

Prędzej tych nowych gwiazd upatrywałbym w klubach portugalskich, które ściągają zdolnych z Ameryki Południowej, za grosze i szlifują ich pięknie.

Di Maria, Pepe, Falcao (!!!), Hulk itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pisząc Neymar, miałem na myśli raczej podanie przykładu młodego piłkarza który jest obecnie najbardziej znany. To czy Neymar faktycznie jest taką gwiazdą, na jaką media go kreują, a nie tylko talentem z ligi Ameryki Łacińskiej, to temat na zupełnie inną rozmowę. Wystarczy spojrzeć na Oscara, Götze czy młode talenty z Hiszpanii. Ich jest mnóstwo, ale mają niesamowicie trudne zadanie przed sobą, aby przebic się do najlepszych klubów świata. Wystarczy spojrzeć kto obecnie gra w Barcelonie, Realu, City czy w Bayernie. Ciężko równać się teraz z takimi zawodnikami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam testy w srode i zastanawiam sie nad kupnem korkow ponieważ moje juz nie nadaja sie do uzytku dlatego liczyłbym na szybka odpowiedz które wybrac,w których bede czuł najwiekszy komfort gry.
1 . http://allegro.pl/nike-mercurial-miracle-ii-fg-r-43-800-ssp-2287-i2667757970.html
2. http://allegro.pl/nike-mercurial-glide-ii-fg-r-42-5-505-wzor-i2596439050.html
3. http://allegro.pl/adidas-f30-adizero-trx-fg-42-2-3-4football-wys-24h-i2666412418.html
Z góry dzieki za odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować