Zaloguj się, aby obserwować  
Darnok1

Piłka Nożna

67877 postów w tym temacie

Dnia 20.11.2012 o 23:03, filip29 napisał:

Młodzież i rezerwy United akurat grali dzisiaj prawie jak równy z równym z Galatasaray
:D

Bardzo się cieszę, że się ogrywają :) szczególnie jestem zadowolony z powrotu Jones''a. Ale jednak w lidze SAF stawia na Giggsa - albo popełnia duży błąd, albo reszta środkowych jest jeszcze słabsza. Przyznam się, że ostatnimi czasy nie mogę oglądać United - grają tak słaby i nudny futbol, że aż żal dupę ściska. Dobry mecz zagrali z Arsenalem, wtedy rzeczywiście wszystko ładnie funkcjonowało. Ale ostatnio z Norwich...3 czy 4 sezony temu byłoby nie do pomyślenia, żeby taki klub zdominował United, nawet na własnym terenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2012 o 23:21, pawbuk napisał:

No właśnie żaden i to jest problem :D

Bo nie muszą? Przy takich nakładach finansowych, dobry system scoutingu i ogarnięty trener powinni sobie bez problemu poradzić z niezwykle trudnym zadaniem, jakim wyjście z grupy. PSG niczym City kupuje hurtowo piłkarzy i się w Europie nie kompromituje.

Dnia 20.11.2012 o 23:21, pawbuk napisał:

pamiętam Manchester United zdobywający The Treble, w którym wychowankowie
grali olbrzymią rolę :D

Wtedy były inne czasy - nawet najsilniejszą linię pomocy na świecie, jak wtedy mówiło się o tej formacji w United, stanowili sami Wyspiarze. A ilu wychowanków błyszczało w MU w 2008? Na boisku w finale pojawiło się tylko 3, z czego Giggs i Scholes z leciwej już wówczas złotej generacji. I można.

Dnia 20.11.2012 o 23:21, pawbuk napisał:

a teraz? Zresztą, obok systemu szkolenia młodzieży szwankuje
też system szkolenia trenerów- mam wrażenie, że angielscy szkoleniowcy nie nadążają często
za zmianami w futbolu. Nawet SAF ma problemy, bo od dwóch sezonów United grają tragicznie

SAF i Wenger to oddzielna bajka, ale kto broni reszcie zatrudnić znających współczesne trendy szkoleniowców?

Dnia 20.11.2012 o 23:21, pawbuk napisał:

Brak jest błyskotliwych rozgrywających
w Anglii. Kogoś, kto potrafiłby zastąpić Scholesa. Arsenal ma Wilshere''a, ale on jest
po długiej kontuzji i jest tylko jeden. Albo angielska piłka się cofa, albo to reszta
świata tak szybko poszła naprzód :D

To już problemy reprezentacji, która zawsze była słabsza od samej ligi - ta miała swego czasu choćby Fabregasa czy Modrica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2012 o 23:52, Kadaj napisał:

Bo nie muszą? Przy takich nakładach finansowych, dobry system scoutingu i ogarnięty trener
powinni sobie bez problemu poradzić z niezwykle trudnym zadaniem, jakim wyjście z grupy.
PSG niczym City kupuje hurtowo piłkarzy i się w Europie nie kompromituje.


Jak widać City i Chelsea sobie słabo radzą w Lidze Mistrzów. Może rozkapryszone gwiazdki się dostatecznie nie mobilizują na mecze z potencjalnie słabszymi drużynami? Zazwyczaj angielscy piłkarze zostawiają na boisku serca, co widać szczególnie w zespołach zajmujących niższe miejsca w tabeli. Niestety, są słabiej wyszkoleni technicznie niż ich zagraniczni koledzy. Anglicy w tej chwili mają tylko znakomitych obrońców - szczególnie młode pokolenie jest warte uwagi, choć nadal Terry czy Ferdinand grają dobrze.

Dnia 20.11.2012 o 23:52, Kadaj napisał:


Wtedy były inne czasy - nawet najsilniejszą linię pomocy na świecie, jak wtedy mówiło
się o tej formacji w United, stanowili sami Wyspiarze. A ilu wychowanków błyszczało w
MU w 2008? Na boisku w finale pojawiło się tylko 3, z czego Giggs i Scholes z leciwej
już wówczas złotej generacji. I można.


ALe to był czas, kiedy w ataku United biegali Ronaldo, Tevez i Rooney, Carrick był jeszcze w formie, a obrona Ferdinand z Vidicem była prawie nie do przejścia :) No i przede wszystkim Scholes nie był jeszcze taki stary, a i Giggs dawał radę.
A teraz? Scholesa trzeba oszczędzać na najważniejsze mecze, bo bez niego środek pola wygląda koszmarnie. Carrick cofnął się w rozwoju o całe lata - może jeszcze w obronie sobie jakoś radzi, ale w ofensywie nie daje drużynie dosłownie nic. Niestety, nie ma napływu świeżej krwi - Cleverley pewnie nigdy na poziomie Scholesa grać nie będzie, Powell to jedna wielka niewiadoma. W całej Anglii

Dnia 20.11.2012 o 23:52, Kadaj napisał:

To już problemy reprezentacji, która zawsze była słabsza od samej ligi - ta miała swego
czasu choćby Fabregasa czy Modrica.

Fabregas jest rzeczywiście znakomitym rozgrywającym, ale Modric jest moim skromnym zdaniem przereklamowany :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do Terry''ego to w ciągu ostatnich miesięcy co najmniej 2 razy musiałem zrewidować swój pogląd na niego. Po finale LM uznałem, że zaskakująco, ale jednak to on z kręgosłupa drużyny okazał się najmniej kluczowy, bo Cahill z Luizem okazali się bardzo solidną parą stoperów. Do tego pamięć, że zdarzają mu się niewytłumaczalne wybryki na boisko (zarówno z gatunku nie-fair jak i czysto piłkarskie wpadki) i uznałem, że oto można spokojnie pozwolić mu zejść na dalszy plan oddając pole młodszym. A tu w tym sezonie okazuje się, że kiedy Terry jest kontuzjowany nasza defensywa gra strasznie, Cahill daje się przepychać, Luiz częściej niż można byłoby to zaakceptować popełnia spore błędy, a cały zespół traci gole na potęgę. Więc okazało się, że duet Cahill - Luiz sprawdził się na chwilę, a na dłuższą metę jest bardzo niestabilnym zestawieniem. No cóż, muszę liczyć, że John szybko wróci do pierwszego składu, a razem z nim Lampard, bo jego doświadczenie przyda się w takim momencie w jakim klub teraz jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Człowiek wstaje rano i nie wie czy śmiać się czy plakać. Roberto Di Matteo wypierd..... z Chelsea!!!. Teraz to już nikt chyba nie będzie chciał przyjść do nas jak po 20 meczach się go wywala. No może poza Benitezem( daj boże żeby nie). Dlatego mam propozycję dla Romka niech nasze gwiazdorki się same trenują. Terry może trenować, ustalac skład a Lamps jako asystent. Oszczędzi troszkę kasy bynajmniej na zakupienie napastnika i stoperów bo Luiza (jakby to Tomaszewski powiedział trzeba dyscyplinarnie wypierdol..). Szkoda słów po prostu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2012 o 10:49, Ziggy napisał:

Człowiek wstaje rano i nie wie czy śmiać się czy plakać. Roberto Di Matteo wypierd.....
z Chelsea!!!. Teraz to już nikt chyba nie będzie chciał przyjść do nas jak po 20 meczach
się go wywala. No może poza Benitezem( daj boże żeby nie). Dlatego mam propozycję dla
Romka niech nasze gwiazdorki się same trenują. Terry może trenować, ustalac skład a Lamps
jako asystent. Oszczędzi troszkę kasy bynajmniej na zakupienie napastnika i stoperów
bo Luiza (jakby to Tomaszewski powiedział trzeba dyscyplinarnie wypierdol..). Szkoda
słów po prostu.


Szczerze to moim zdaniem jest to dobre posunięcie. Lepszych trenerów już Romek zwalniał, a z Di Matteo sprawdziło się to co mówiłem. On nie miał żadnego sensownego pomysłu na grę, tak jak i Boas. Błędem było zwolnienie Mourinho, błędem zwolnienie Ancelottiego, ale ostatnich dwóch panów to nawet nie powinno zostać zatrudnionych. Smutne, ale prawdziwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.11.2012 o 11:07, Becamer napisał:

Szczerze to moim zdaniem jest to dobre posunięcie. Lepszych trenerów już Romek zwalniał,
a z Di Matteo sprawdziło się to co mówiłem. On nie miał żadnego sensownego pomysłu na
grę, tak jak i Boas. Błędem było zwolnienie Mourinho, błędem zwolnienie Ancelottiego,
ale ostatnich dwóch panów to nawet nie powinno zostać zatrudnionych. Smutne, ale prawdziwe.

Boas miał być nowym Mou. Pomysły miał dobre, ale nie da się wszystkiego od ręki zmienić. Di Matteo nie powinien zostać zwolniony teraz. Nie za to co zrobił dla tego klubu. Di matteo będzie legendą w naszym klubie bo osiągnął to którym nie było dane. Podobał mi się styl prowadzenia drużyny. Miałem pretensje za wczorajszą taktykę ale myślę że powinien on zostać co najmnniej jeszcze te 2 tygodnie. Wolę Di Matteo nawet do końca sezonu niż Beniteza czy Granta który za chwilę ma przyjśc. Z nimi to już wogóle nie widzę końca sezonu bo możemy obudzić się z ręka w dupie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2012 o 02:15, cubbek napisał:

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=b0-xGP4IHhA

Takiemu to bym dał chyba w ryło i by mnie nie obchodziło, że dostanę czerwoną kartkę...
>.<

A ja bym mu pogratulował. Może się panienki przestaną łapać za twarz przy każdym zderzeniu. Gdyby sędzia był mniej ogarnięty to Adriano mógłby dostać czerwoną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2012 o 11:20, Ziggy napisał:

Boas miał być nowym Mou. Pomysły miał dobre, ale nie da się wszystkiego od ręki zmienić.


Ale to jest takie "wiesz"... Miał być. Udało mu się z Porto - ok, angielska jednak to zupełnie co innego i moim zdaniem on sobie tu nie radzi, co widać również i z Tottenhamem.

Dnia 21.11.2012 o 11:20, Ziggy napisał:

Di Matteo nie powinien zostać zwolniony teraz. Nie za to co zrobił dla tego klubu. Di
matteo będzie legendą w naszym klubie bo osiągnął to którym nie było dane. Podobał mi
się styl prowadzenia drużyny. Miałem pretensje za wczorajszą taktykę ale myślę że powinien
on zostać co najmnniej jeszcze te 2 tygodnie.


Po LM powinien wrócić na stanowisko asystenta (o ile byłoby to możliwe, bo chyba trener go wybiera?) albo pełnić jakąś inną funkcję. Mieliśmy po prostu bardzo dużo szczęścia... Ale należało się nam :)

Dnia 21.11.2012 o 11:20, Ziggy napisał:

Wolę Di Matteo nawet do końca sezonu niż
Beniteza czy Granta który za chwilę ma przyjśc. Z nimi to już wogóle nie widzę końca
sezonu bo możemy obudzić się z ręka w dupie.


Też nie widzę Beniteza, Granta, ani Guardioli czy Redknappa... Cóż jednak poradzić. Hiddink zajęty, a to moim zdaniem jeden z najlepszych trenerów i bardzo dobrze radził sobie z Chelsea.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2012 o 02:15, cubbek napisał:

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=b0-xGP4IHhA

Takiemu to bym dał chyba w ryło i by mnie nie obchodziło, że dostanę czerwoną kartkę...
>.<

Należało im się, za tego klauna co dotknięty lekko łokciem w brzuch łapie się za twarz jakby dostał z metalowego pręta, normalnie Suarez wymięka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2012 o 17:28, MisticGohan_MODED napisał:

No i co ? Miał czekać aż płaczki zaczną grać ? :P
Piłka oddana ,a że kołki stały w miejscu to ich problem :P

No to rzeczywiście idea fair play w pełni :D nie tak to ma wyglądać - piłka jest nieoddana, dopóki jakiś zawodnik drużyny przeciwnej jej nie dotknie. Moim zdaniem szczyt chamstwa i na miejscu piłkarzy FC Nordsjaelland bym dał Adriano w pysk. No ale jak widzę tutaj komentarze, to idea fair play ma przed sobą jeszcze jedynie kilka lat przyszłości...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2012 o 17:55, pawbuk napisał:

No to rzeczywiście idea fair play w pełni :D nie tak to ma wyglądać - piłka jest nieoddana,
dopóki jakiś zawodnik drużyny przeciwnej jej nie dotknie. Moim zdaniem szczyt chamstwa
i na miejscu piłkarzy FC Nordsjaelland bym dał Adriano w pysk. No ale jak widzę tutaj
komentarze, to idea fair play ma przed sobą jeszcze jedynie kilka lat przyszłości...


Dokładnie...
Nie wiem kto uczył grać tego piłkarza, ale jego zachowanie było czystym chamstwem.
Postąpił jakby nie miał mózgu moim zdaniem, bo racjonalnie tego wytłumaczyć się nie da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2012 o 18:40, Becamer napisał:

Dokładnie...
Nie wiem kto uczył grać tego piłkarza, ale jego zachowanie było czystym chamstwem.
Postąpił jakby nie miał mózgu moim zdaniem, bo racjonalnie tego wytłumaczyć się nie da.


Tłumaczy się, że nie widział kto wybił piłkę i myślał, że to podanie do niego :D ale ciężko mi w to uwierzyć... No ale może taka nagonka ostrzeże innych, że warto jednak w pełni grać fair, a nie tylko połowicznie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czytałem, że rozważali możliwosć pozwolenia na strzelenie gola, ale rywal i tak szybko odpowiedział, więc zrezygnowali. Ale nie ogarniam, jak coś powinni od razu dać sobie go wbić, a nie czekać.

Ogólnie o fair play ciężko tu mówić, bo w praktyce obie strony zagrały nie fair - gracz FCN symulował, Adriano odebrał piłkę, która miała być oddana. W sumie niezła nauczka dla symulantów, ale i tak nic to nie zmieni, więc jednak pozostaję za opcją, że nie powinien strzelać. Niezależnie czy zadziałał instynkt, czy cwaniactwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować