Zaloguj się, aby obserwować  
Darnok1

Piłka Nożna

67877 postów w tym temacie

Dnia 07.01.2013 o 20:52, SongoX napisał:

> Do tego jeszcze takie Euro traktuje się o wile poważniej niż
Copa America i słaby Pucharu Narodów Afryki ;>


Nie bez powodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2013 o 20:52, SongoX napisał:

Na to się nic nie poradzi. Do tego jeszcze takie Euro traktuje się o wile poważniej niż
Copa America i słaby Pucharu Narodów Afryki ;>


Wynika to choćby z tego, jak dane rozgrywki są traktowane przez samych zawodników. Copa America jest olewane przez Argentyńczyków czy Brazylijczyków. W PNA za to drużyny są po prostu zbyt słabe, choć poszczególni zawodnicy często się przykładają i na pewno da się wyłówić jakieś talenty. Do ME wszyscy podchodzą poważnie i nikt nawet nie śmie ich olewać, szczególnie zawodnicy ze słabszych klubów, którzy mają okazję pokazania się skautom :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2013 o 21:05, pawbuk napisał:

Oczywiście, że tak! Niedawno pisałem tutaj posta o tym :) ALe napastnicy są dużo bardziej
medialni niż obrońcy czy bramkarze.

No i jak napastnik nie wykorzysta dogodnej okazji to się tylko mówi, że zespół grał ofensywnie, ale brakło "szczęścia" (?!). A jak obrońca lub, o zgrozo bramkarz się pomylą to najczęściej jest to podawane jako news dnia ;/
Dlatego ja tego typu rankingów nie traktuję poważnie. Wiadomo, że jak Hiszpania wygrała EURO to pewno sporo będzie Hiszpanów. Bardziej wygląda to na wybór drużyny roku... Zgodzę się z opinią tu przeczytaną, że nominacje mogliby sobie darować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2013 o 18:10, ManweKallahan napisał:

Jonathan Walters chyba nie będzie dobrze wspominał swojego setnego występu w Premier
League :)

Kto by pomyślał, że ani Ba, ani Torres, a pomocnik Stoke będzie dziś najskuteczniejszym graczem Chelsea ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wyjątkowo spokojnie było w meczu Manchester United - Liverpool :D żadnej czerwonej kartki, żadnych większych kontrowersji, żadnej przepychanki lub bójki :D
W pierwszej połowie Liverpool tylko się przyglądał jak grają liderzy Premier League, jednak w drugiej połowie, po wejściu na boisko Sturridge''a, gra się wyrównała :) Fantastyczny mecz van Persiego i Evry, dobrze zagrał też Carrick :) Po stronie Liverpoolu ciężko kogoś szczególnie wyróżnic. The Reds pokazali, że są w tej chwili jedynie ligowym przeciętniakiem i ciężko im będzie nawet zakwalifikować się do Ligi Europejskiej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Transferowa karuzela na dobre się rozkręciła, najpierw Milik do Bayernu, ostatnio Wszołek prawdopodobnie do Hannoveru, a Teodorczyk do Lecha, co prawda dopiero od 1 lipca, ale może się dogadają ;) Jeszcze Pawłowski i będzie można powalczyć z Legią o mistrzostwo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2013 o 07:38, Arthas97 napisał:

Milik do Bayeru, nie Bayernu, a to jest dość zasadnicza różnica.


Bayer tez wysoko w tabeli :D
No i przynajmniej będzie miał znacznie większą szansę na grę niż w Bayernie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2013 o 07:38, Arthas97 napisał:

Milik do Bayeru, nie Bayernu, a to jest dość zasadnicza różnica.

Fakt pomyliłem się, tak z rozpędu pisałem, ale faktycznie chodziło mi o Aptekarzy ;) A propos podobno Benisz ma szanse grać w pierwszym składzie Beyeru, jeszcze niech jednego polaka wezmą i polskie media zaczną mówić polska Borussia, polski Bayer i Hannover xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2013 o 17:34, ManweKallahan napisał:

Oficjalna strona Bayernu Monachium podała, że Guardiola od nowego sezonu będzie ich trenerem.


Guardiola w Bayernie - tego się nie spodziewałem.
Wielkiego wzywania mieć nie będzie, bo w Monachium mają już drużynę gotową na wielkie triumfy, ale zobaczymy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Również się tego nie spodziewałem, ale moim zdaniem dobra decyzja. Na pewno lepsza niż Chelsea czy City, gdzie byłby zdany na kaprysy właścicieli tych klubów.

Poza tym Bayern to też FCB. Może zadecydował sentyment do tych liter? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2013 o 17:34, ManweKallahan napisał:

Oficjalna strona Bayernu Monachium podała, że Guardiola od nowego sezonu będzie ich trenerem.

Ciekawie, zdziwiłem się bardzo, z drugiej strony, Bayern w końcu zdobywa Bundeslige a oni zmieniają trenera :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2013 o 22:44, Paoro napisał:

Ciekawie, zdziwiłem się bardzo, z drugiej strony, Bayern w końcu zdobywa Bundeslige a oni zmieniają trenera :P


Heynckes chciał zakończyć już swoją karierę, ewentualnie przedłużając kontrakt o rok w razie potrzeby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W dobrej formie są na początku roku reprezentanci polski. Lewy i Kuba po bramce, Piszczek 2 asysty, do tego Benisz gol. Mam nadzieje, że Fornalik powoła go na kolejne mecze, bo Warzywniak za słaby na kadre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Valdes postanowił odejść od Barcy. W sumie to i dobrze, wreszcie szanse na lepszego bramkarza. Ale wątpię, by z transferu, pewnie pójdą na wychowanka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chelsea 2 - 1 Arsenal
Derby Londynu wygrane! W końcówce było nerwowo, bo pierwsza połowa zdecydowanie dla The Blues, w drugiej już bardziej przeważali Kanonierzy, ale nie starczyło im sił na zdominowanie. Ba mógł zakończyć mecz tuż po wejściu, w okolicach 82 minuty, ale strzał do pustej bramki zablokował Vermaelen. Bardzo cieszą te 3 punkty. No i kolejny gol Lampsa, jeszcze tylko kilka i będzie najlepszym strzelcem klubu w historii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować