Zaloguj się, aby obserwować  
Darnok1

Piłka Nożna

67877 postów w tym temacie

No to Bayern nieźle się dziś ośmieszył, niewiele zabrakło, a przebili by nawet finał LM z poprzedniego sezonu. Mam dziwne wrażenie, że ta drużyna nie jest obecnie zdolna do wygrywania ważnych pucharów, bo mimo, że na ogół grają świetnie, to raz na jakiś czas trafia im się bardzo słaby mecz, a najczęściej jest to jakieś ważne spotkanie. Podobnie jest zresztą z reprezentacją Niemiec. Chociaż może to dobrze dla Bawarczyków, iż taki słabszy występ trafił im się właśnie dzisiaj, gdy mieli komfortową zaliczkę z pierwszego meczu. A może zlekceważyli rywala po pierwszym spotkaniu? Jeśli tak, to nie zasłużyli by grać dalej.

Za to Malaga wywalcza awans i tak oto 3 z 4 Hiszpańskich klubów awansowały do ćwierćfinału, podczas gdy wszystkie 4 były w gorszej sytuacji przed rewanżami. Szejkon się pewnie teraz śmieje z "zaświatów" ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2013 o 22:45, Ziggy napisał:

Cóż radze nie śmiać sie z angielskich klubów bo dopiero po 17 latach zabraknie Anglii
w ćwiercfinałach. Więc nie hejtujcie fani hiszpańskiej piłki. Słaby mecz dzisiaj był
na Allianz Arena i byłyby niezłe jaja jakby słaby Arsenal ograł 3:0 grający b.dobry sezon
Bayern. Ogólnie nie bede sie rozpisywal o meczu bo nie warto. Czy ktos tez idac tokiem
rozumowania Cakira nie pokazalby czerwonej Martinezowi pod koniec spotkania ktory wszedl
wyprostowana noga w Rosickiego?


Ja nie hejtuję. Ja tylko wykpiłem tę przezabawną paplaninę o wielkosci angielskiej piłki, co to się przewija każdego roku. Gdyby tak było, to doświadczalibyśmy co roku w LM wysypu angielskich klubów w fazie pucharowej. A praktyka swoje, zwykle posucha, jak się jeden do 1/2 dostanie to już nieźle. A już pominę milczeniem ten sezon co to obydwa Manchestery do Ligi Europejskiej spadły. I co do City, ile to się od fanboyów nasłuchałem, o tym rzekomo najlepszym klubie świata, co rozjedzie wszystkich w LM. Drugi sezon z kolei, a nawet nie wyszli z grupy ponownie. Tyle.

Dla mnie nie ma jedynej słusznej, najmocniejszej ligi. Poziom dryfuje każdego roku, dziś to hiszpańska na topie, wczoraj angielska, jutro może mongolska. Każdy normalny obserwator winnien zauważyć te fluktuacje, a nie powtarzać w ślepo - premier league najlepsza liga wszechczasów, bla bla...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż, Arsenalowi niewiele brakło, ale sam mecz poza początkiem i końcówką dość senny. Dziwne, po raz pierwszy od bardzo dawna skończyły się moje emocje z LM już na tym etapie i nie będzie komu kibicować.

@Wszystkozajete
Nekromancja jest fe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no no Arsenal bardzo ładny mecz co prawda niezbyt ciekawy, ale już myślałem, że przycisną pod koniec i trafią trzecią bramkę. Ważne jednak, ze moje przewidywania sie sprawdziły i mogę uznać kolejny "dzień zakładów" za udany :-D Brawo Malaga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2013 o 22:43, Bralo napisał:

Właśnie rzekomo :). Ostatnio w rankingu Premier League była na 5-tym miejscu.

Kto ten ranking robil? Szpakowski? Moge zrozumiec opinie, ze laliga jest lepsza, ale 5. Miejsce to zart.
>To nie

Dnia 13.03.2013 o 22:43, Bralo napisał:

jest ta liga sprzed kilku lat , gdzie w półfinałach były 3 angielskie kluby :). Teraz
nie ma żadnej w ćwierćfinale :). Czas na zmiany :P.

Przypomnij sobie kto wygral lm w zeszlym sezonie... Nie bedzie zadnych zmian. Chelsea i City maja przejsciowe trudnosci i niedlugo tez powalcza. Tottenham i Live tez rosna w sile wiec nic zlego sie nie dzieje.

I proszę nie mowcie ze Arsenal gral dobrze, bo gral beznadziejnie. Bez Wilsherea nie istnieją. To, że fcb tez gral slabo to inna historia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zawsze jak angielskie kluby przegrywają (lub hiszpańskie) zaczyna się dyskusja o najlepszej lidzie świata. Ludzie, przecież to się zmienia. Kiedyś najmocniejsza była angielska, wcześniej włoska czy niemiecka. Akurat teraz jest hiszpańska. Ale ile lat to będzie trwać? Na pewno nie wiecznie. Wyśmiewanie innych lig jest nie na miejscu. Dzisiaj hiszpańska, jutro angielska, a pojutrze holenderska. Nie da się dominować przez cały czas. Każdy cykl się kończy. Barca i Real osłabną i ta liga nie będzie wyglądać już tak dobrze. Wzmocni się włoska i to Milan, Juventus, Napoli czy Inter będą królować. Co to za różnica która liga jest najlepsza, jak mamy tak świetne zespoły jak United, Bayern, Barca, Real, Milan, Juve i wiele innych z ogromną tradycją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz zalezy jak kto do tego podchodzi. Dla mnie liga angielska jest najlepsza na swiecie pod wzgledem poziomu, mozliwosci finansowych, organizacji, i ze jest bardziej wyrownany poziom.. Ale ja potem nie przekladam az tak tego na LM. Inne rozgrywki i tyle. Od parunastu lat czesto Angielskie druzyny maja tam zawsze 3 czy 4 w 1/8 ale fakt jest taki ze tylko Chelsea i United jest wstanie zawojowac ta LM w pozniejszych fazach. Arsenal nie jest w stanie ograc zadnej lepszej druzyny. city to tragedia. Wiec smiesza mnie troche teraz te wpisy. Haha gdzie ta najlepsza liga swiata? Ja do tego inaczej podchodze troche.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2013 o 23:00, filip29 napisał:

I proszę nie mowcie ze Arsenal gral dobrze, bo gral beznadziejnie. Bez Wilsherea nie
istnieją. To, że fcb tez gral slabo to inna historia.

Beznadziejnie? Chyba inny mecz oglądaliśmy. Może nie porywał, ale grał nieźle, konsekwentnie w obronie, skutecznie w ataku. Miał problemy z utrzymaniem sie przy piłce i konstruowaniem ataków, ale bez przesady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2013 o 23:00, filip29 napisał:

Przypomnij sobie kto wygral lm w zeszlym sezonie... Nie bedzie zadnych zmian. Chelsea
i City maja przejsciowe trudnosci i niedlugo tez powalcza. Tottenham i Live tez rosna
w sile wiec nic zlego sie nie dzieje.


Akurat pewne zmiany by się przydały i to ze strony FA :D Puchar Ligi jest zupełnie niepotrzebny i powinien zostać zlikwidowany. Sam Puchar Anglii by w zupełności wystarczył. Dzięki temu posunięciu drużyny angielskie miałyby mniej meczów do zagrania w sezonie i w związku z tym więcej czasu do odpoczynku. Wtedy część meczów ligowych dałoby się rozegrać wcześniej i na wiosnę drużyny moglyby bardziej skupić się na pucharach europejskich.
Jeśli chodzi o Chelsea i City, to zarządzający oboma klubami muszą wreszcie wprowadzić do klubów stabilizację, bo inaczej nigdy nie ustabilizują one formy.
Arsenal powinien odejść od polityki wychowywania dzieciaków i wydać trochę kasy. Tottenham potrzebuje dobrego napastnika i musi zatrzymać Bale''a. A z Liverpoolem może się dziać co chce :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2013 o 23:11, Ziggy napisał:

Wiesz zalezy jak kto do tego podchodzi. Dla mnie liga angielska jest najlepsza na swiecie
pod wzgledem poziomu, mozliwosci finansowych, organizacji, i ze jest bardziej wyrownany
poziom.. Ale ja potem nie przekladam az tak tego na LM. Inne rozgrywki i tyle.


Jeśli chodzi o finanse i organizację, to bez wątpienia najlepsza liga na świecie. Wystarczy popatrzeć na stadiony oraz na liczbę kibiców :D Obecnie trochę jest gorzej z poziomem sportowym, ale pewnie to się odmieni. Mam wrażenie, że niedługo będą w Europie królować przede wszystkim ligi angielska i niemiecka, a to ze względu na stabilność finansową i bardzo wysoki poziom organizacyjny.

Tak swoją drogą, jestem ciekaw jak na rozgrywki europejskie wpłynie na planowana przez szejków dodatkowa liga wakacyjna, która ma być dla klubów niezwykle dochodowa. Mam podejrzenie, że może to zwiększyć tylko znacznie różnice między najbogatszymi, a tymi biedniejszymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2013 o 23:00, filip29 napisał:

Kto ten ranking robil? Szpakowski? Moge zrozumiec opinie, ze laliga jest lepsza, ale
5. Miejsce to zart.

Nie wiem kto robił , był on na sport.pl swojego czasu i tyle napisałem , że takowy był i Premier League było na 5-tym miejscu. Nie ma co się przejmować rankingiem, a widzę , że Ty już lekką spinkę łapiesz :).

Dnia 13.03.2013 o 23:00, filip29 napisał:

> jest ta liga sprzed kilku lat , gdzie w półfinałach były 3 angielskie kluby :).
Teraz
> nie ma żadnej w ćwierćfinale :). Czas na zmiany :P.
Przypomnij sobie kto wygral lm w zeszlym sezonie... Nie bedzie zadnych zmian. Chelsea
i City maja przejsciowe trudnosci i niedlugo tez powalcza. Tottenham i Live tez rosna
w sile wiec nic zlego sie nie dzieje.

Bardzo dobrze pamiętam , kto wygrał , bo sam byłem za Chelsea , bo FCB nie lubię.
City to nie jest klub dla mnie, sama kompromitacja. Chelsea zawsze grała dobrze , zachodziła daleko , ale 1-wszy raz w poprzednim sezonie dopiero wygrali LM. Liverpool od kilku ładnych lat na rynku europejskim nie istnieje ,w sumie w lidze podobnie. Mam nadzieje , że rosną w siłę , tak jak mówisz , bo ich szanuje i oglądałem ich mecze za czasów J.Dudka i pamiętny finał. Totennham za kilka lat też może być potęga w LM , ale zobaczymy , jaka będzie polityka klubu , czy będą wychowywać i sprzedawać , tak jak robi to Arsenal , czy będą chcieli coś ugrać.

Dnia 13.03.2013 o 23:00, filip29 napisał:

I proszę nie mowcie ze Arsenal gral dobrze, bo gral beznadziejnie. Bez Wilsherea nie
istnieją. To, że fcb tez gral slabo to inna historia.


FCB grało słabo , dlatego Arsenal na ich tle zagrał dobrze. Mógł awansować , gdyby wykorzystali swoje sytuacje bramkowe ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>/.../

Tutaj jest oficjalny ranking krajowy UEFA, który wg. mnie dobrze odzwierciedla aktualną siłę poszczególnych lig. Widać wyraźnie, że ligi Hiszpańska, Angielska i Niemiecka odskoczyły reszcie i w najbliższym czasie raczej niewiele się zmieni na szczycie.

http://www.90minut.pl/ranking_uefa.php?id_sezon=81

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2013 o 23:38, Wszystkozajete napisał:

>/.../

Tutaj jest oficjalny ranking krajowy UEFA, który wg. mnie dobrze odzwierciedla aktualną
siłę poszczególnych lig. Widać wyraźnie, że ligi Hiszpańska, Angielska i Niemiecka odskoczyły
reszcie i w najbliższym czasie raczej niewiele się zmieni na szczycie.

http://www.90minut.pl/ranking_uefa.php?id_sezon=81


Na pewno najlepiej odzwierciedla , ja tylko napisałem , jak to było w jakimś rankingu i nie miałem zamiaru obrazić żadnego fana Premier League :).
Bo co roku w LM się zmieniają zespoły i " każdy" może wygrać.
Już tak patrząc na ten ranking , to Polska " ekstraklasa " daleko , daleko z tyłu , w sumie nie ma się co dziwić :).
Wyprzedzają nas takie kraje jak Białoruś , Izrael , Rumunia , Czechy , gdzie grając w tych Państwach zarabiają grosze i dają z siebie wszystko na treningach , meczach , np: taka Vistoria Plzen ( nie wiem , czy dobrze napisałem), zarabiają tam 4tyś euro , a premie dostają dopiero za wygranie meczu i grali w LM , gdzie u nas zawodnicy dostają po 40tyś euro i tyłka im się nie chce ruszyć :). Trochę z tematu zszedłem , bo o LM mowa :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma się czemu dziwić, że przed nami Rumunia, Białoruś, Izrael, Czechy czy Cypr. W ostatnich latach w LM regularnie grają kluby z tych krajów: BATE drugi sezon z rzędu i wcześniej w 08/09, Viktoria Pilzno w zeszłym sezonie, z Cypru APOEL w zeszłym sezonie i 3 sezony temu też, a Anorthosis 4 sezony temu, z Izraela Hapoel 2 sezony temu i Maccabi 3 sezony temu. A Rumunia poczynając od sezonu 06/07 co roku ma drużynę w fazie grupowej! W porównaniu do Polski to potęga futbolowa. Nawet Węgrzy i Słowacy mieli ostatnio drużyny w fazie grupowej, nie mówiąc o Duńczykach i Szwajcarach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2013 o 00:17, ManweKallahan napisał:

Nie ma się czemu dziwić, że przed nami Rumunia, Białoruś, Izrael, Czechy czy Cypr. W
ostatnich latach w LM regularnie grają kluby z tych krajów: BATE drugi sezon z rzędu
i wcześniej w 08/09, Viktoria Pilzno w zeszłym sezonie, z Cypru APOEL w zeszłym sezonie
i 3 sezony temu też, a Anorthosis 4 sezony temu, z Izraela Hapoel 2 sezony temu i Maccabi
3 sezony temu. A Rumunia poczynając od sezonu 06/07 co roku ma drużynę w fazie grupowej!
W porównaniu do Polski to potęga futbolowa. Nawet Węgrzy i Słowacy mieli ostatnio drużyny
w fazie grupowej, nie mówiąc o Duńczykach i Szwajcarach...


Co z tego, że mają drużyny w fazie grupowej LM, jak tam przegrywają wszystko, czyli zdobywają 0 punktów do rankingu. Mam tu na myśli takie państwa jak Węgry, Słowacja, Izrael czy Chorwacja, bo tacy Rumuni czy Cypryjczycy to nawet coś tam potrafią ugrać. Pod względem prestiżu, kasy i perspektyw rozwoju danego klubu to jasne, że dobrze jest grać w LM, ale jeśli chodzi o punkty do rankingu to w przypadku tych słabszych piłkarsko lig lepiej mieć 2-3 drużyny w fazie grupowej LE, tak jak w przypadku Polski mieliśmy rok temu Legię i Wisłę, przez co sporo nam do rankingu punktów wpadło i awansowaliśmy o kilka pozycji. Niestety tym sezonem zaprzepaściliśmy szanse na dalszy znaczny awans i dobicie do tego upragnionego 13 miejsca w rankingu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2013 o 23:03, vonArnold napisał:

> Milan zagrał jak [m] i przegrali jak [m].
> Prześwietna postawa... ręce [m] aż się same składają do klaskania...
>
> [m] farsę i messiego... niech w dupę wsadzi te swoją złotą nogę !

Degrad -1 za nieocenzurowanie wulgarnego słownictwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2013 o 10:31, Isildur napisał:

> > Milan zagrał jak [m] i przegrali jak [m].
> > Prześwietna postawa... ręce [m] aż się same składają do klaskania...
> >
> > [m] farsę i messiego... niech w dupę wsadzi te swoją złotą nogę !
>
Degrad -1 za nieocenzurowanie wulgarnego słownictwa.


Kpina jakaś, moderator a sam nie cenzuruje wulgarnego słownictwa.

Słowo "du**" to wulgaryzm.

http://sjp.pwn.pl/slownik/2454594/dupa

Zgłoszone. A jak nie zostaniesz ukarany, to gram.pl się popisze przepiekną polityką podwójnych standardów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Te słowo akurat nie wymaga cenzury, za to te których ty nie ocenzurowałeś wręcz przeciwnie. A teraz ostrzeżenie za spam. Od sprzeciwów jest droga mailowa nie forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powinni w końcu zmienić ten przepis, że liczy się liczba strzelonych bramek na wyjeżdzie. Niby było 3-3 w dwumeczu, a i tak przeszedł Bayern, bo strzelił 3 bramki na wyjeżdzie. Powinna być dogrywka, a nie jakieś idiotyczne liczenie goli na wyjeżdzie. Na takim poziomie gry dla mnie ten przepis jest beznadziejny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować