Zaloguj się, aby obserwować  
Darnok1

Piłka Nożna

67877 postów w tym temacie

Dnia 11.12.2013 o 17:10, mati285 napisał:

Zdobycie europejskiego pucharu w domu to
jednak całkiem spory prestiż, dołożyć do tego scudetto i puchar Włoch i myślę, że fani
byliby wniebowzięci i wybaczyli niepowodzenie w LM.



Tak na marginesie, parę tygodni temu słuchałem wypowiedzi jakiegoś gościa, chyba z zarządu Juve, na temat tego finału w Turynie. Sprawiał wrażenie takiego, jakby celowo Juve miało spaść do LE by wygrać te rozgrywki u siebie, ale po prostu podejrzewam, że ten widząc jak wtedy drużynie słabo szło, wymyślił tego typu argumentację. ;)

Co nie zmienia faktu, iż Juve w LE ciśnąć będzie, zbyt duży prestiż by nie świętować sukcesu u siebie, a potem nawet starać się powtórzyć wyczyn Chealsea (to też padło w owej wypowiedzi). Acz zapewne odcięcia kluby od kasy z LM i osłabienie wizerunku drużyny - raczej nie służy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A kibice Celticu mogą sie pocieszać, ze przynajmniej Artmedia przestanie figurować w klubowej historii jako zespół, który ich najmocniej zlał w europejskich pucharach (licząc mecze wyjazdowe)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż wiemy już czyje mecze będziemy oglądać w TVP na wiosnę ;-) Ile może zmienić jeden gol, z poza LM na pierwsze miejsce w grupie. Najbardziej odetchnął pewnie Lewy, bo raczej nikt mu nie będzie tego pudła wypominał. Swoją drogą dysproporcje między poziomem grup są ogromne. Zenit awansował z 6 (sic!) punktami, a Napoli odpadło z 12.

PS. Zabrakło jednej bramki Napoli, a Arsenal by wyleciał. To by dopiero była niespodzianka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

MU i Chelsea będą mieli piękne losowanie. Trafić mogą na Bayer/Schalke, Zenit, Milan, Galatasaray, i Olympiakos.

Ciekawe czy jeśli BvB trafi na taki Zenit to też będą pokazywać (muszą być jakieś granice).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Straszną padakę gra Dortmund ostatnio. Dziś też niby podchodzili pod bramkę Marsylii, ale nieporadność Dortmundczyków w obrębie pola karnego Francuzów była niesamowita. W końcu jakoś wturlali, bo Grosskreutz się poślizgnął i mu piłka w bok poszła zamiast w środek ;] Gdyby nie ta czerwona kartka, kto wie jakby się ten mecz potoczył, chociaż może wtedy Marsylia by się otworzyła i było by więcej miejsca dla Niemców. Niesamowite emocje były w tej grupie do ostatnich minut, Arsenal, gdyby trzeba było grać jeszcze kilka minut też miał by gorąco pod bramką. Szkoda Napoli, że uzbierali tyle punktów i nie awansowali, ale w tej grupie decydowały detale.
Arsenal drugie miejsce w grupie, więc pewnie trafią na Barcę albo Bayern ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2013 o 22:43, mati285 napisał:

Cóż wiemy już czyje mecze będziemy oglądać w TVP na wiosnę ;-) Ile może zmienić jeden
gol, z poza LM na pierwsze miejsce w grupie. Najbardziej odetchnął pewnie Lewy, bo raczej
nikt mu nie będzie tego pudła wypominał. Swoją drogą dysproporcje między poziomem grup
są ogromne. Zenit awansował z 6 (sic!) punktami, a Napoli odpadło z 12.

I pomyśleć, że tak niewiele brakowało aby nazwać ten dzień idealnym :(

Co prawda antyfutbolu w wykonaniu Milanu widzieć nie chciałem, ale co poradzić kiedy prowadzi go taki "mister" :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mecz Borussi był chory. Acz powiedzmy sobie szczerze, teraz mało kogo interesują te ich babole. Gdyby zremisowali, cóż byłby shitstorm.

1/8 zapowiada się raczej niezbyt interesująca, za wyjątkiem tej pary, do której trafi Arsenal. Reszta zespołów zbyt odstaje o tych z I miejsca. Chociaż takie ManU też odstaje od rywali, kto wie, może już odpadną w kolejnej fazie (acz i tak nie byłoby to łatwe, chociaż, skoro przegrali z Newcastle u siebie).

Natomiast cały czas nie mogę pojąć, jak to się stało, że Barca aż 6:1 z Celticiem wygrała. Wyszedł drugi skład i zmasakrowano przeciwnika. Paranoja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2013 o 23:37, vonArnold napisał:

1/8 zapowiada się raczej niezbyt interesująca, za wyjątkiem tej pary, do której trafi
Arsenal. Reszta zespołów zbyt odstaje o tych z I miejsca.

Chyba zapomniałeś o City. Można ich nie lubić, ale pod wodzą Pellegriniego są mocni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2013 o 07:48, mati285 napisał:

> 1/8 zapowiada się raczej niezbyt interesująca, za wyjątkiem tej pary, do której
trafi
> Arsenal. Reszta zespołów zbyt odstaje o tych z I miejsca.
Chyba zapomniałeś o City. Można ich nie lubić, ale pod wodzą Pellegriniego są mocni.


Zgadzam się. Nie przepadam za nimi, ale muszę przyznać że pokazali jak pokonać Bayern i walczyli do końca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2013 o 07:48, mati285 napisał:

Chyba zapomniałeś o City. Można ich nie lubić, ale pod wodzą Pellegriniego są mocni.


Racja, zapomniałem.
Acz z drugiej strony, jeden dobry mecz z FCB wiosny nie czyni. W poprzednich sezonach LM City grało bardzo słabo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2013 o 10:00, KibicRealu napisał:

Już jutro Złota Piłka.. Jak myślicie kto wygra, albo kto powinien?

Kto wygra? Messi. Kto powinien? Ciężko powiedzieć. Moim zdaniem w poprzednim sezonie nikt się na tyle nie wyróżniał. Można nazwać Ribery''ego architektem sukcesów Bayernu, ale z drugiej strony przypisywanie zasług tylko jemu jest nie na miejscu, bo cała drużyna grała fantastycznie. Moim zdaniem poprzedni sezon to triumf gry zespołowej, a nie indywidualności. Co do trenerów to jeśli nie wygra Heynckes to będzie to parodia, ale mam wrażenie, że FIFA ma ochotę uhonorować Sir Alexa "za całokształt".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2013 o 10:00, KibicRealu napisał:

Już jutro Złota Piłka.. Jak myślicie kto wygra, albo kto powinien?



Messi wygra zapewne aczkolwiek chciałbym żeby to był ktoś inny:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem wygra pewnie jak zwykle Messi.. ale ZP nalezy się w tym roku nikomu innemu jak CR7. Gościu jest niesamowity, najlepszy moim zdaniem. Ale jak Cristiano ma już nie wygrać to chcę aby tą nagrode otrzymał Ribery.. chociaż tak samo można powiedzieć że Robben prowadził Bayern do triumfów. Szkoda że Zlatana nie ma nawet w trójce bo zasłużył na to miano.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2013 o 10:00, KibicRealu napisał:

Już jutro Złota Piłka.. Jak myślicie kto wygra, albo kto powinien?

A ja głupi myślałem, że to w styczniu ;p

Moim zdaniem najbardziej na piłkę zasługuje "beksa", aczkolwiek nie zdziwiłbym się gdyby znowu wygrał Messi - mimo, że niewiele pokazał w tym roku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2013 o 11:22, KibicRealu napisał:

Moim zdaniem wygra pewnie jak zwykle Messi.. ale ZP nalezy się w tym roku nikomu innemu
jak CR7. Gościu jest niesamowity, najlepszy moim zdaniem. Ale jak Cristiano ma już nie
wygrać to chcę aby tą nagrode otrzymał Ribery.. chociaż tak samo można powiedzieć że
Robben prowadził Bayern do triumfów. Szkoda że Zlatana nie ma nawet w trójce bo zasłużył
na to miano.

To, że Messi nie wygra po raz piąty złotej piłki jest raczej pewne. Dlaczego uważasz, że miałby wygrać? W poprzednich sezonach bił rekordy lub wygrywał dużo z drużyną to i złota piłka się należała. Osobiście stawiam, że w tym roku wygra Ronaldo, bo mu się w końcu należy po tylu latach utrzymywania się na drugim miejscu, a i sezon miał dobry. Tym razem głównym zagrożeniem dla niego jest raczej Ribery, który wygrał ligę i LM, jednak dostał już nagrodę piłkarza roku UEFA, więc myślę, że złotą piłkę zgarnie Ronaldo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować