Zaloguj się, aby obserwować  
Darnok1

Piłka Nożna

67877 postów w tym temacie

Dnia 16.06.2014 o 19:47, Sericulum napisał:

Ale mi Pepe działa na nerwy... Niech wsadzą tego dzikusa do klatki. Zepsuł mecz, bo Portugalia
miałaby jeszcze o co walczyć.


mi o wiele bardziej muller działa na nerwy. chyba nawet na żelo patrze przychylniej. muller zawsze sie pluje do sedziego, ale to w taki sposob, ze ja nawet przez chwile bym nie zawahał sie pokazac zoltej kartki, a jakos nie dostaje. dzisija zreszta widac, jak bardzo pepe go uszkodził. to kolejny cud w medycynie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2014 o 20:02, SplitGrave napisał:

Teraz nie jestem pewny, czy Portugalia w ogóle da radę wyjść z grupy... Z Ghaną może
wygrają, ale z USA wystarczy remis i koniec Portugalii na mundialu.

Zanim zagrają z Ghaną czeka ich mecz z USA jeśli go przegrają to z Ghaną już nawet nie będą mieli o co grać ... Sam im kibicowałem ale dzisiaj zaprezentowali się nawet gorzej niż Hiszpanie w meczu z Holendrami ..
HumanGhost
Karny zdecydowanie był za faul na Goetze w polu karnym , tak samo jak i czerwona kartka za niesportowe zachowanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2014 o 21:14, Diverso napisał:

Łeee, Darek z każdym nazwiskiem da sobie radę! De Jonhhhh, Puziol, Koncentrao i cała
naprzód!


Zapomniałeś o Masssssczerano ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2014 o 21:23, sirufok napisał:

> Łeee, Darek z każdym nazwiskiem da sobie radę! De Jonhhhh, Puziol, Koncentrao i
cała
> naprzód!

Zapomniałeś o Masssssczerano ;>


A nie Mak-(pauza)-czerano? Bo takie coś slyszalem wczoraj ze trzy razy. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2014 o 21:43, vonArnold napisał:

A nie Mak-(pauza)-czerano? Bo takie coś slyszalem wczoraj ze trzy razy. ;)


Moje TV odbierało to jako długie ssssss i dopiero reszta nazwiska ;]
Ale cicho już, po tylu latach komentowania w tv i fifie język ma prawo płatać figle ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2014 o 21:14, Diverso napisał:

Łeee, Darek z każdym nazwiskiem da sobie radę! De Jonhhhh, Puziol, Koncentrao i cała
naprzód!


z tym puziolem to bliski prawdy jest. oglądałem ostatnio mecz barcy z hiszpańskim komentarzem i bardzo podobnie wymawiał. oczywiście akcent robi sporą różnicę, ale jest blisko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i tu jest taka zagwozdka - jak czytać te nazwiska? Tak jak zrobiliby to Hiszpanie, Anglicy, Włosi itp. ?

Moim zdaniem skoro od wieku wieków nazwiska były czytane w określony sposób to nie widzę powodu dla którego super Darek co pół roku wyjeżdża z nową wersją nazwiska.

Być może De Jonh jest poprawną formą wymowy w Holandii, ale skoro w Polsce od samego początku mówi się De Jong, no to wtf?

Swoją drogą, ciekawa jest sprawa z wymową nazwisk brazylijskich :D Powiedzmy, że trochę liznąłem temat i sam początkowo byłem zaskoczony tym, że przykładowo nazwisko Alves czytamy "Alvis", Hernanes - "Ernanis" itd. (E bez akcentu to "i")

Podsumowując: bądź tu mądry! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

De Gea, De Hea czy De Dżea?
Ja w sumie byłbym za wymawianiem nazwisk tak, jak się to robi w ich ojczystym języku, ale nie zawsze jest możliwość dowiedzenia się w prosty sposób jak to powinno w takim wypadku poprawnie brzmieć. Ale komentator mógłby się przygotować, chociaż miałby do ogarnięcia wiele krajów i języków. Dlatego nie mam nic przeciwko wymawianiu nazwisk "po polsku", ale niech komentator będzie konsekwentny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Drużyny z Afryki póki co zawodzą na całej linii (oprócz WKS, który wymęczył zwycięstwo), co mnie jakoś specjalnie nie dziwi, bo nie liczyłem na ich dobre występy w tym turnieju. Chociaż Ghana pokazała się z dobrej strony, jednak nieskuteczność pod bramką przeciwnika zrobiła swoje. Za to świetnie radzą sobie drużyny z obu Ameryk, ale w końcu grają u siebie albo prawie u siebie ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozwalił mnie tekst Jońcy "Czerwone Diabły czarnym koniem" :) Na razie srogo zawodza te diabełkli. Siedza na tym koniu chyba tyłem ze cos do pola karnego nie umia trafic. Algeria madrze sie przesuwa. Cekawe czy wytrzymaja kondycyjnie? Ale licze ze Lukaku i reszta w koncu zaatakuja wieksza liczba graczy w polu karnym i strzela im. Licze na powoli standardowy wynik na tych mistrzostwach czyli 2:1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to mamy 1:0 po pierwszej połowie dla Algierii ;D Nie ma się co dziwić Belgowie prezentują się naprawdę słabo i nie robią nic żeby wygrać ten mecz , za to Algieria prezentuje się świetnie w obronie a i dopisało im szczęścię gdy jeden z Belgów głupio sfaulował jednego z nich w polu karnym ;) Mimo to mecz średni mam nadzieję że w 2 połowie Belgowie jeszcze pokażą na co ich stać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować