Zaloguj się, aby obserwować  
Darnok1

Piłka Nożna

67877 postów w tym temacie

Dnia 20.06.2014 o 21:15, mati285 napisał:

> A france lepsi? To Francja czy Ciapata Republika Nadsekwanska?
Poza Evrą cała jedenastka Francuzów to piłkarze urodzeni we Francji.


A co to zmienia? Między narodowoscia, a obywatelstwem jest kolosalna różnica. Sam fakt urodzenia też niewiele zmienia. Takie tłumaczenie przypomina mi jak jakis tluk z wyborczej uczyl wymiawiac poprawnie po niemiecku, niemieckie nazwiska, tj.: Ozil, Khedira, Podolski. Faktycznie, czysto germanskiego pochodzenia :D

Dlatego nie rozumiem tego czepialstwa co do Szwajcarii. Nie mają swoich, to wzieli sobie kolorowych najemników. Korzyści są obustronne. A zawsze znajdzie się coś, co łączy ich z tym krajem.

I proponuje sobie odwrocic sytuacje. Czy jakby w wyjściowej jedenastce np. Ghany, Nigerii, Wybrzeza Kosc Sloniowej notorycznie gralo po 8-10 białych, to czy to byłoby normalne? Bo coś czuję, że wszyscy by krzyczeli o rasizmie, apartheidzie i braku należytej reprezentacji murzynow w druzynie narodowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2014 o 21:58, vonArnold napisał:

A co to zmienia?

Dużo zmienia, bo ktoś kto całe życie spędził we Francji jest Francuzem, kolor skóry nie ma tu znaczenia i nie ma co ich porównywać do ludzi, którzy pograli kilka lat w jakiejś lidze i przyjęli tamtejsze obywatelstwo bo w ich ojczystej reprezentacji ich nie chcieli albo przypomnieli sobie o "korzeniach". To już nasza reprezentacja ma więcej jak to nazwałeś "najemników" niż Francuzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2014 o 22:04, Accid napisał:

Tak Cię to boli, naprawdę?


A to ja zacząłem lament o to, że w Szwajcarii, nie ma Szwajcarow, a sa ludzie z zewnatrz? Nie.

Zatem, skad ten płacz? Typowa hipokryzja?

Ode mnie eot - robi się off topic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2014 o 22:56, mati285 napisał:

Lol, sędzie skończył mecz w momencie, gdy Benzema uderzał? Ktoś chyba bardzo nie chce,
żeby zdobył króla xD

Ale to było słabe, z tego co wiem to sędzia powinien kończyć spotkanie po akcji, a nie gdy jeszcze jest szansa na gola, normalnie jak w FIFie, ja ide z piłką to komp konczy mecz, jak on prowadzi akcje to mecz się kończy jak strzelą mi gola po doliczonym czasie gry - jednym słowem tu i tu oszustwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Całkiem ciekawe są te mistrzostwa, nie wszystkie ale zdarzają się perełki. Najbardziej nie podchodzą mi mecze jak wczorajszy Honduras - Ekwador, Japonia - Grecja. Fajnie patrzeć jak faworyci przegrywają z tymi skazywanymi na pożarcie, dlatego zawsze im kibicuję. Kostaryka pewnie odpadnie w następnej części, ale zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2014 o 10:52, Jcl napisał:

Całkiem ciekawe są te mistrzostwa, nie wszystkie ale zdarzają się perełki. Najbardziej
nie podchodzą mi mecze jak wczorajszy Honduras - Ekwador, Japonia - Grecja. Fajnie patrzeć
jak faworyci przegrywają z tymi skazywanymi na pożarcie, dlatego zawsze im kibicuję.
Kostaryka pewnie odpadnie w następnej części, ale zobaczymy.


Grupa D będzie grać z grupą C w 1/8 finałów? Jeśli tak to Kostaryka ma szanse przejść dalej :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do Benzemy, chłopak ma trochę pecha, bo mu już chyba 2 bramek nie uznali :D W pierwszym meczu zamiast tego samobójczego gola trafienie powinno pójść na jego konto. Mógł mieć już 5 bramek i całkiem sporą przewagę nad drugim strzelcem z 3 golami, a tak to sam też ma 3 gole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2014 o 11:04, Ecko09 napisał:

Grupa D będzie grać z grupą C w 1/8 finałów? Jeśli tak to Kostaryka ma szanse przejść
dalej :D


Tak. A więc zagrają pewnie z kimś z pary WKS/Grecja, co sprawia, że ćwierćfinał staje się dla nich bardzo realny ;)

>Co do Benzemy, chłopak ma trochę pecha, bo mu już chyba 2 bramek nie uznali :D W pierwszym meczu zamiast >tego samobójczego gola trafienie powinno pójść na jego konto.

Niby czemu, skoro piłka po jego strzale nie wpadła by do bramki, gdyby bramkarz jej nie wbił.

Francja ładną demoliadę wczoraj urządziła Szwajcarom. Póki co razem z Holendrami grają najlepsza piłkę na tych mistrzostwach (zobaczymy jak Niemcy w drugim meczu zagrają). Jednak biorąc pod uwagę, iż ci co grają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kostaryka zagrała całkiem przyzwoity mecz przeciwko bardzo słabej i padacznej grze Włochów :P
Zdecydowanie zasłużyli na zwycięstwo.

Wystawienie Cassano było jak strzał w kolano, bo bardziej szkodził niż pomagał drużynie :P
Ale dlaczego został powołany to wie o tym tylko Prandelli, który jak wielu innych trenerów lubi też stawiać "na swoich" bezwzględu na to w jakiej formie by nie byli :P

Szczerze to również spisywałęm Francję na odpadnięcie z fazy grupowej, a tu taki zonk... powoli wyrastają na foworytów turnieju :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2014 o 14:14, MisticGohan_MODED napisał:

ciach

Za to "Super" Mario biegał jak szalony... całe Włochy zagrały słabo, na tle Angoli grali spoko, ale z amerykańskimi drużynami w tym klimacie nie mają szans, dlatego Niemcy nie zdobedą trofeum. Po prostu sam Pirlo z wielkiego Juve nie da rady, piłakrze AC Milan grali piach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2014 o 14:14, MisticGohan_MODED napisał:



Serio stawiałeś na odpadnięcie Francji w grupie z takimi przeciwnikami? :D No bez przesady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2014 o 14:49, Ecko09 napisał:

Serio stawiałeś na odpadnięcie Francji w grupie z takimi przeciwnikami? :D No bez przesady.

W poprzednich 2 turniejach też się nie popisali, więc skąd przewidzieć że w tym się uda ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie został wystawiony Ciro Immobile - to pytanie zadają sobie pewnie całe Włochy. W sumie Włosi to też południowcy i jako-tako powinni być przyzwyczajeni do wysokich temperatur, ale to zbyt duże uproszczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować