Zaloguj się, aby obserwować  
Darnok1

Piłka Nożna

67877 postów w tym temacie

>W LM ostatnimi laty to rzadkość, a tu co chwile.
Bo w LM są dwa mecze i zasada bramek na wyjeździe, więc szansa, że po 180 minutach pojedynek wciąż będzie nie rozstrzygnięty jest znacznie mniejsza.

Dnia 01.07.2014 o 20:18, vonArnold napisał:

Lubię karne bo są emocje, ale dziś
mi już naprawdę trudno wysiedziec.

A tu ci jeszcze taki Di Maria strzela i okazuje się, że człowiek męczył się 120 minut na darmo :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2014 o 20:34, mati285 napisał:

Bo w LM są dwa mecze i zasada bramek na wyjeździe, więc szansa, że po 180 minutach pojedynek
wciąż będzie nie rozstrzygnięty jest znacznie mniejsza.


I dlatego faza pucharowa LM nie jest tak nużąca momentami. Oczywiście przeniesienie tych rozwiązań na grunt Mundialu jest nierealne.

Stąd ja jestem zwolennikiem albo złotego gola albo karnych po 90 minucie.

Ew. drużyny grają do upadłego, jak gracza łapie kontuzja/brak sił schodzi z boiska i tak do "last man standing". Przegranych rozstrzelać. Przynajmniej chciałoby się gwiazdom chcieć grać, bo taka Argentyna niewiarygodnie niemrawa. W Korei byłby to pewnie sport narodowy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2014 o 20:49, vonArnold napisał:

I dlatego faza pucharowa LM nie jest tak nużąca momentami. Oczywiście przeniesienie tych
rozwiązań na grunt Mundialu jest nierealne.

Stąd ja jestem zwolennikiem albo złotego gola albo karnych po 90 minucie.

A dla mnie jest dobrze tak jak jest teraz ;) Dzisiejsza dogrywka pomiędzy Argentyną a Szwajcarią mimo że momentami trochę niemrawa to pod koniec dostarczyła tyle emocji że można by było rozdzielić to na 2 mecze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2014 o 20:49, vonArnold napisał:

Stąd ja jestem zwolennikiem albo złotego gola albo karnych po 90 minucie.

Złoty gol to jak dla mnie nieporozumienie, jedynie zwiększa szanse tego, że drużynie słabszej uda się fartem pokonać lepszą (kiedyś funkcjonowało też coś takiego jak bodajże "srebrny gol", to już w ogóle był czysty idiotyzm). Zresztą nie wiem czy cokolwiek by on zmienił, możliwe, że drużyny w dogrywce jeszcze bardziej skupiły by się na defensywie, wiedząc że jeden błąd może zakończyć spotkanie. Za to za pomysł całkowitego zlikwidowania dogrywki i wprowadzenia od razu karnych mi się jak najbardziej podoba ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2014 o 22:15, SplitGrave napisał:

Praktycznie wszystkie mecze w 1/8 finału strasznie nudne i długie... Zasnąć można oglądając
takie widowisko.


Zgadzam się. Dzisiejszy mecz Argentyny strasznie słaby, w dogrywce całym sercem byłem już za Szwajcarami... zabrakło im ~5min i kto wie, kto by był w ćwiartkach.
Belgia - USA to samo. Strasznie nudne 90 min, choć tu już trzeba było przyznać, że Belgowie mieli strasznego pecha, tyle strzałów na bramkę i zero wykończenia. Choć aktualnie przy stanie 2:0 w pierwszej części dogrywki już raczej mają pewny awans.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2014 o 00:19, Ha_Xior napisał:

Choć aktualnie przy
stanie 2:0 w pierwszej części dogrywki już raczej mają pewny awans.

No teraz już nie taki pewny ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2014 o 00:21, Wipu napisał:

No teraz już nie taki pewny ;)


Wydaje mi się, że na kontaktowej USA poprzestanie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2014 o 00:22, Ha_Xior napisał:

Wydaje mi się, że na kontaktowej USA poprzestanie ;)

No i poprzestali, ale walka w dogrywce dobra, trochę emocji nigdy za wiele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując ćwierćfinalistów mogę napisać, że nie doceniłem Kolumbii i Kostaryki oraz przeceniłem USA.
Pozostała piątka w ćwiećfinałach jest zgodna z moimi typami.
I mamy teraz mecz: Europa kontra Ameryka Płd. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poza mundialowo.
Dziś Diego Costa został nowym zawodnikiem Chelsea.
Jak dla mnie to bardzo dziwne, że Athletico po świetnym sezonie wyzbywa się swoich gwiazd. Cóż im teraz pozostanie, po raz enty celowanie w 3-5 miejsce w tabeli? Odszedł Villa, Chelsea nie przedłuży wypożyczenia Curtios, teraz jeszcze wykupili Coste... niedługo pewnie zobaczymy, że Arda Turan, Diego, Juanfran zmienią klub i będzie komplet :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tyle że dogrywki są takie dobre tylko dlatego, że drużynom w regulaminowym czasie nie chce się grać. Starają się grać zachowawczo, może coś wpadnie, jak nie - trudno. Dopiero w końcówkach rzucają się do ataku, bo niekoniecznie chcą karnych. A gdyby karne były już po 90 minutach, nikt by tak nie kalkulował i wydaje mi się, że mecze mogłyby być ciekawsze. A tak nie chcą się męczyć w tych upałach, więc cisną dopiero kiedy muszą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2014 o 00:56, Ha_Xior napisał:

Poza mundialowo.
Dziś Diego Costa został nowym zawodnikiem Chelsea.
Jak dla mnie to bardzo dziwne, że Athletico po świetnym sezonie wyzbywa się swoich gwiazd.
Cóż im teraz pozostanie, po raz enty celowanie w 3-5 miejsce w tabeli? Odszedł Villa,
Chelsea nie przedłuży wypożyczenia Curtios, teraz jeszcze wykupili Coste... niedługo
pewnie zobaczymy, że Arda Turan, Diego, Juanfran zmienią klub i będzie komplet :O

Niekoniecznie musi tak być. Villa był na pewno zatrudniany jako opcja krótkoterminowa, z odejściem Courtoisa także na pewno musieli się liczyć, a w kwestii napastnika zapewne po raz n-ty zastąpią poprzednią gwiazdę kolejną, tak jak Forlan był następcą Torresa, Aguero zastąpił Forlana, Falcao Aguero, a Costa Falcao. Reszta składu nie musi ich wcale opuszczać, może ewentualnie Filipe Luis. Mistrza raczej nie obronią (chociaż kto wie), ale powinni ponownie nawiązać walkę z Realem i Barceloną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Barcelona zaoferowała ponoć aż 90mln euro za Suareza. Doceniam tego zawodnika, bo jest genialny ale po pierwsze ma niepoukładane w głowie, a po drugie ta cena to przesada. 60MLN max. Co prawda okienko transferowe dopiero się rozkręca, ale jak nie ma żadnych doniesień o ŚO, (który jest najbardziej potrzebny) tak nie ma do teraz. Jedynie 30 letni Mathieu z Valencii, no ale to "zapchajdziura", a nie obrońca. Już nawet tego Marquinhosa bym widział, ale PSG go nie chcę puścić. Jeżeli jeszcze chodzi o Juana Cuadrado, to dla mnie jest on typowym skrzydłowym, a nie prawym obrońcą. Może dojść do jego transferu w przypadku opuszczenia Barcy przez Daniego Alvesa. W sumie Alves mógłby sobie już pójść. 1/20 piłek z dośrodkowań mu wejdzie, żadko się cofa do swojej strefy obronnej, a jeśli już to kiedy drużyna przeciwna wolno konstruuję atak pozycyjny. Cuadrado to najwyżej zmiennik za Alexisa, którego nie wiem czemu Blaugrana chcę się pozbyć. W przypadku przyjścia Suareza Messi wróci na swoją starą pozycję, albo będzie grał za Suarezem, cofnięty. Ciekawie to wszystko wygląda, więc jak będzie zobaczymy.

Jeżeli chodzi o mundial to typuję, że Francja pokona Niemców, Brazylia będzie na równi z Kolumbią, Argentyna przejdzie jeszcze większe męczarnie z Belgią, Holandia musi uważać na niedocenianą Kostarykę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro mówimy o okienku transferowym. To Real kupił prawdopodobnie Krossa z Bayernu za 25 mln. Nie śledzę teraz Realu ale czy ten człowiek będzie się w ogóle łapał do pierwszego składu. Ale cena ponoć atrakcyjna więc lepiej go mieć niż nie mieć:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2014 o 14:13, LastOrder napisał:

Skoro mówimy o okienku transferowym. To Real kupił prawdopodobnie Krossa z Bayernu za
25 mln. Nie śledzę teraz Realu ale czy ten człowiek będzie się w ogóle łapał do pierwszego
składu. Ale cena ponoć atrakcyjna więc lepiej go mieć niż nie mieć:)


Śmiem wątpić czy Kroos będzie w pierwszej 11. W linii ataku króluje trio Bale-Ronaldo-Benzema, gdzieś w środku zawsze biega Modrić, który dla Kroosa chyba jest przeszkodą nie do przeskoczenia. Za Modriciem są Alonso i Khedira, więc Toni po prostu będzie grzał ławę. Chyba, że ktoś odejdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2014 o 14:13, LastOrder napisał:

Skoro mówimy o okienku transferowym. To Real kupił prawdopodobnie Krossa z Bayernu za
25 mln. Nie śledzę teraz Realu ale czy ten człowiek będzie się w ogóle łapał do pierwszego
składu. Ale cena ponoć atrakcyjna więc lepiej go mieć niż nie mieć:)

Ciekawe że Kroos chciał odejść z Bayernu między innymi przez to że nie łapie się do pierwszego składu (pokłócił się o to z Gardiolą). Fuck logic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2014 o 00:56, Ha_Xior napisał:

Poza mundialowo.
Dziś Diego Costa został nowym zawodnikiem Chelsea.
Jak dla mnie to bardzo dziwne, że Athletico po świetnym sezonie wyzbywa się swoich gwiazd.
Cóż im teraz pozostanie, po raz enty celowanie w 3-5 miejsce w tabeli? Odszedł Villa,
Chelsea nie przedłuży wypożyczenia Curtios, teraz jeszcze wykupili Coste... niedługo
pewnie zobaczymy, że Arda Turan, Diego, Juanfran zmienią klub i będzie komplet :O

E tam przesadzasz, Atletico tak jak Porto umie zastąpić swoich asów następnymi. Kolega pisał ilu świetny napadziorów miało Atletico ostanio, nimal wszyscy poszli za kwotę 40+ mln euro to następnych klubów. W Porto też promują, sprzedają i jakoś dalej grają w LM, owszem to nie finał, ale do fazy pucharowej dochodzą często. Poza tym lepiej sprzedac takiego za te 40+ i zarobić, niztrzymać na siłę i nie mieć nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2014 o 16:10, JR_N7 napisał:

>


Gdzieś w środku biega Di Maria, a za nim Modrić i Alonso ;p Kroos pewnie będzie grywał na pozycji każdego z tej trójki (czasem od początku). Poza tym wczoraj i dziś się nasiliły plotki, ze Di Maria chce odejść, a w jego miejsce ma przyjść James. Możliwe, że Khedira i Illaramendi odejdą to wtedy jeszcze ktoś do środka przyjdzie. Morata i Casemiro na bank odejdą, więc wtedy Real pewnie poszuka jeszcze drugiego napastnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2014 o 16:50, Ecko09 napisał:

> >

Gdzieś w środku biega Di Maria, a za nim Modrić i Alonso ;p Kroos pewnie będzie grywał
na pozycji każdego z tej trójki (czasem od początku). Poza tym wczoraj i dziś się nasiliły
plotki, ze Di Maria chce odejść, a w jego miejsce ma przyjść James. Możliwe, że Khedira
i Illaramendi odejdą to wtedy jeszcze ktoś do środka przyjdzie. Morata i Casemiro na
bank odejdą, więc wtedy Real pewnie poszuka jeszcze drugiego napastnika.


A tak, zapomniałem na śmierć o Di Marii ;) Ale powiem szczerze, że Angel jakoś nie imponuje mi na mundialu. Ze Szwajcarią walnął bramę, ale tylko i wyłącznie dzięki Messiemu. Bezbarwny był.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować