Zaloguj się, aby obserwować  
Darnok1

Piłka Nożna

67877 postów w tym temacie

O cholera, Petrescu wprowadza niezłe innowacje w przygotowaniu psychologicznym :D

Zgodnie z zapowiedzią tuż po godzinie 6.15 piłkarze Wisły Kraków wraz z całym sztabem szkoleniowym udali się do Fabryki Kabli będącej jedną z firm Bogusława Cupiała.
Po niezbyt udanej, pod względem zaangażowania przez piłkarzy, pierwszej konfrontacji Wisły w nowym sezonie Orange Ekstraklasy trener krakowian Dan Petrescu postanowił pokazać swoim podopiecznym jak wygląda słynna "hard work" tak usilnie wpajana piłkarzom przez Rumuna.
Już sam początek tej wycieczki zapowiadał nie lada emocje, do fabryki ekipa Białej Gwiazdy udała się tak jak wielu jej pracowników; tramwajem linii 13 gdzie już po pokonaniu kilku przystanków w okolicach Teatru Bagatela we znaki dał się piłkarzom ogólny zaduch panujący jak zwykle w środkach komunikacji zbiorowej w czasie szczytów przewozowych.
Dodatkową atrakcją tej eskapady było swoiste potraktowanie graczy przez większość współpodróżujących, mogli się poczuć jak małpy w ZOO będąc wytykanymi palcami przez zaskoczonych Krakusów.
Dopiero jednak sama wizyta w Fabryce Kabli okazała się dla nich przeżyciem traumatycznym, po dwóch godzinach zwiedzania hal produkcyjnych i kontakcie z pracownikami ( i tak ograniczonym ze względu na rygor pracy panujący w zakładzie ), ekipa Wiślaków kończyła wizytę w bufecie pracowniczym gdzie przy kawie zbożowej i drożdżówce trener Petrescu jeszcze raz wyłożył futbolistom zasady hołdowanej przez niego ciężkiej pracy.
Niestety na obliczach wielu z graczy szumnie noszących Białą Gwiazdę na piersi pokazał się strach i przerażenie, młody Chiacu wręcz dostał spazmów i musiano poprosić o pomoc ekipę Pogotowia Ratunkowego, inni również nie kryli swojego zszokowania, iż tak może wyglądać praca; naprawdę ciężka praca za wcale niezbyt wygórowane pieniądze.


Przebił Engela z tą jego hotelową piramidą pod każdym względem ;-) Niektórym gwiazdorom taka wycieczka może faktycznie trochę pomoże...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

:D a na koniec wycieczki mógł wyjść do zawodników Cupiał i zapowiedzieć, że jak przegrają następny mecz to kilku z nich zamelduje się w poniedziałek na pierwszą zmianę do roboty... ;) A ten co spazmów dostał to chyba sam wygra następny mecz ;).

Pieniązków na transfery nie ma, to trzeba motywować tych, których się ma...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2006 o 14:03, Chaszu napisał:

:D a na koniec wycieczki mógł wyjść do zawodników Cupiał i zapowiedzieć, że jak przegrają następny
mecz to kilku z nich zamelduje się w poniedziałek na pierwszą zmianę do roboty... ;)


Ja się zastanawiam co by się stało jakby odpadli (tfu!) z pucharów już teraz. Chyba do kamieniołomów ich poślą :D

Dnia 01.08.2006 o 14:03, Chaszu napisał:

A ten
co spazmów dostał to chyba sam wygra następny mecz ;).


Ja to tam liczę, że nie zagra, bo zaprezentował się tragicznie. Chociaż może zareaguje pozytywnie...

Dnia 01.08.2006 o 14:03, Chaszu napisał:

Pieniązków na transfery nie ma, to trzeba motywować tych, których się ma...


Wersja ze stopniowym spłacaniem zadłużenia wobec TF jest chyba prawdziwa :/
Cupiał podobno obiecał transfer jedynie w przypadku sprzedaży jakiegoś zawodnika, a na to raczej sie nie zanosi... no chyba, że Osasuna da 3 mln Euro za Brożka, w co szczerze wątpię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Metoda nei nowa - kiedyś tak zmotywowany piłkarzy Górniak Zabrze - zabrano ich na wycieczkę do kopalni żeby zobaczyli, jak górnicy pracują na klubową kasę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2006 o 14:38, .Darnok napisał:

Wersja ze stopniowym spłacaniem zadłużenia wobec TF jest chyba prawdziwa :/

Zadłużeniem? Czyli to co Cupiał "zainwestował" klub musi oddać, jak np. pożyczkę z banku? Sprostuj jeśli się mylę.

Co do transferów to przed chwilką na Onecie czytałem o ewentualnym powrocie Frankowskiego w ramach wypożyczenia, choc sam zainteresowany zaprzecza. Świetna polityka nie ma dwóch zdań.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oby Frankowskie wypożyczli do Wisły. Chłopak się marnuje w tym swoim klubie. Po kiego grzyba on tam siedzi, jak nawet w sparingach nie dają mu grać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2006 o 14:44, Chaszu napisał:

(...)
Zadłużeniem? Czyli to co Cupiał "zainwestował" klub musi oddać, jak np. pożyczkę z banku? Sprostuj
jeśli się mylę.


Zadłużenie jest de facto wirtualne, gdyż Wisła S.S.A pobierała pieniądze na swoją działalność od TF, czyli tak naprawdę jedno i drugie znajdowało się w rękach Cupiała. Problem pojawia się w momencie kiedy Cupiał chce pozbyć się władzy nad klubem - wtedy ktoś, kto wykupi od niego udziały Wisła S.S.A przejmuje automatycznie zadłużenie tejże spółki wobec TeleFoniki. Podaje się różne kwoty, kiedyś było 100 mln złotych, ale teraz chyba spadło to do 60 mln. Nie wiem ile w tym prawdy, nie wiem czy podana teoria jest do końca realna w praktyce, ale patrząc na ostatnie oszczędności w klubie (brak transferów, próby rozwiązania kontraktów z dobrze opłacalnymi wiecznie kontuzjowanymi Dawidowskim i Kuźbą), to może jest w tym nieco prawdy. Z drugiej jednak strony, czemu zatrudnialiby Petrescu biorącego aż taką kasę jako trener?

Jeśli dobrze pamiętam, to chyba przyczyną "upadku" Widzewa były właśnie takie długi.

Dnia 01.08.2006 o 14:44, Chaszu napisał:

Co do transferów to przed chwilką na Onecie czytałem o ewentualnym powrocie Frankowskiego w
ramach wypożyczenia, choc sam zainteresowany zaprzecza. Świetna polityka nie ma dwóch zdań.


Z obecną formą to nie wiem czy byłby takim wielkim zbawcą. To ja już wolę postawić w Gdyni do ataku 18-letniego Małeckiego, a nuż się wstrzeli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wyglada na to, ze exodus z Juventusu jeszcze sie nie skonczyl, a ja za szybko pochwalilem lokalny patriotyzm Buffona. Razem z Ibrahimoviciem chca dolaczyc do Milanu - i ponoc sprawa jest juz prawie domknieta. Dziwie sie Milanowi, ze bierze tak chimerycznego napastnika jak Ibrahimovic (moglby sciagnac np. Crespo), ktory w dodatku od dluzszego czasu jest bez formy. Jeszcze bardziej dziwie sie Milanowi, ze kupuje Buffona, skoro juz teraz gra u niego jeden z najlepszych bramkarzy na swiecie. Teraz jeden z nich bedzie sie marnowal - pewnie Dida.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2006 o 17:17, Hegemon napisał:

Wyglada na to, ze exodus z Juventusu jeszcze sie nie skonczyl, a ja za szybko pochwalilem lokalny
patriotyzm Buffona. Razem z Ibrahimoviciem chca dolaczyc do Milanu - i ponoc sprawa jest juz
prawie domknieta. Dziwie sie Milanowi, ze bierze tak chimerycznego napastnika jak Ibrahimovic
(moglby sciagnac np. Crespo), ktory w dodatku od dluzszego czasu jest bez formy. Jeszcze bardziej
dziwie sie Milanowi, ze kupuje Buffona, skoro juz teraz gra u niego jeden z najlepszych bramkarzy
na swiecie. Teraz jeden z nich bedzie sie marnowal - pewnie Dida.

Ja z kolei się dziwię, że Barcelona nie korzysta ze znakomitej okazji i nie chce kupić lepszego bramkarza, toż to od lat pięta achMillesowa tej drużyny. Powinni kupić Buffona, a jesli ten przejdzie do Milanu to odejść zapewne będzie chciał Dida (a będzie chciał przejśc tylko do klubu lepszego bądź też dorównującego Milanow), kto wie może właśnie do Barcy? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2006 o 17:17, Hegemon napisał:

Wyglada na to, ze exodus z Juventusu jeszcze sie nie skonczyl, a ja za szybko pochwalilem lokalny
patriotyzm Buffona. Razem z Ibrahimoviciem chca dolaczyc do Milanu - i ponoc sprawa jest juz
prawie domknieta. Dziwie sie Milanowi, ze bierze tak chimerycznego napastnika jak Ibrahimovic
(moglby sciagnac np. Crespo), ktory w dodatku od dluzszego czasu jest bez formy. Jeszcze bardziej
dziwie sie Milanowi, ze kupuje Buffona, skoro juz teraz gra u niego jeden z najlepszych bramkarzy
na swiecie. Teraz jeden z nich bedzie sie marnowal - pewnie Dida.


Gdzie to pisze? Patrzyłem na główne portale i ani jednej wzmianki na ten temat nie widziałem... na fanowskich stronkach też jakoś nic takiego nie dopatrzyłem... chyba, że ślepy jestem ;)
Crespo Milan chyba raczej nie ściągnie, chociaż zarówno klub jak i zawodnik bardzo tego by chcieli, bo Mourihno mocno trzyma go u siebie. Chociaż po ściągnięciu Szewczenki, kto wie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.08.2006 o 22:07, .Darnok napisał:

Gdzie to pisze? Patrzyłem na główne portale i ani jednej wzmianki na ten temat nie widziałem...
na fanowskich stronkach też jakoś nic takiego nie dopatrzyłem... chyba, że ślepy jestem ;)
Crespo Milan chyba raczej nie ściągnie, chociaż zarówno klub jak i zawodnik bardzo tego by
chcieli, bo Mourihno mocno trzyma go u siebie. Chociaż po ściągnięciu Szewczenki, kto wie?

Pewnie chodziło o tego newsa http://sport.onet.pl/74318,1248685,1364594,wiadomosc.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sam się dziwie Barcelonie ZAWSZE narzekała na bramkarzy a jak nadarza się okazja do wykupienia jednego z najlepszych bramkarzy świata jeśli nie najlpeszego to zupełnie całą sprawę olewają.Pomyślcie kiedy następny raz może się nadarzyć taka okazja?? Chyba jak zdegradują ze 4 drużyny Premiership i to musiałby być Liverpool,Chelsea,Tottenham i coś jeszcze bo tylko te drużyny mają w miare młodych ( jak na bramkarza) zawodników odpowiednio Reine , Cecha i Robinsona bo w Arsenalu jest Lehmann w MU van der Sar a więc nie wiem na co czekają.BTW słyszeliście o tym że niby Milan chce kupić Ronaldinho za 100M ??:D LOL większej kaczki dziennikarskiej w futbolu to chbya nie było.Porównywalna z tą że niby Barca chce Dudka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

MU van der Sar a więc nie wiem na co czekają

Co do innych drużyn to nie wiem, ale MU chciał wykupić z WBA Kuszczaka ale nie dogadali się co do ceny i zawodników jakich MU maiłby dać na wymianę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2006 o 11:46, Chaszu napisał:

MU van der Sar a więc nie wiem na co czekają

Co do innych drużyn to nie wiem, ale MU chciał wykupić z WBA Kuszczaka ale nie dogadali się
co do ceny i zawodników jakich MU maiłby dać na wymianę.


Chodziło mi o to jaka musiałabybyć afera i z udziałem jakich drużyn żeby Barca się obudziła i kupiła bramkarza. Coś jest chyba nie tak jeśli bramkarz zdobywców Champions League nie jest nawet 3 (!!) bramkarzem swojej reprezentacji.A z Kuszczakiem to bardzo wątpliwe aby się udało Robson zrobi Kuszczaka tak jak zrobił Dudka Benitez...."Chcę mieć 2 równorzędnych wysokiej klasy bramkarzy" tyle tylko ze WBA nie po to kupowała Zuberbuhlera zeby siedział na ławie bo od tego mieli Houta czy jak ten kolo się zwał a nawet jeśli go nie ma to wypożyczyliby sobie jakiegoś młodego perspektywicznego bramkarza jak Luke Steele czy Scott Carson

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Franek i Dudek wracają do kadry !!!

Bramkarze: Jerzy Dudek, Wojciech Kowalewski
Obrońcy: Michał Żewłakow, Mariusz Jop, Jacek Bąk, Seweryn Gancarczyk
Pomocnicy: Radosław Sobolewski, Mariusz Lewandowski, Mirosław Szymkowiak, Arkadiusz Radomski, Sebastian Mila, Damian Gorawski, Euzebiusz Smolarek, Jacek Krzynówek
Napastnicy: Tomasz Frankowski, Maciej Żurawski, Marek Saganowski, Ireneusz Jeleń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2006 o 12:50, spider88 napisał:

Franek i Dudek wracają do kadry !!!


Jakoś mnie to nie cieszy widząc odsunięcie Franka od stałego składu drużyny i błędy Dudka w sparingach.
No, ale zobaczymy. Co trener to inna taktyka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2006 o 12:52, HumanGhost napisał:

No, ale zobaczymy. Co trener to inna taktyka.

No i nie ma Rasiaka ;D
Tylko tej młodzierzy coś nie widać jedna jaskółka wiosny nie czyni .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2006 o 12:55, spider88 napisał:

Tylko tej młodzierzy coś nie widać jedna jaskółka wiosny nie czyni .

To dopiero pierwszy sparing nowego trenera. być może chce się przyjrzeć dokładniej "starym wyjadaczom", żeby z nikogo nie rezygnować bez dania mu szansy. Podejrzewam, że jeśli Franek albo taki Mila zawalą, to miejsce w kadrze mogą stracić na stałe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować