Zaloguj się, aby obserwować  
Darnok1

Piłka Nożna

67877 postów w tym temacie

Lech zasłużenie wygrywa 5:1, mecz emocjonujący, zaczęło się od naporu Lecha, potem głupia strata Keity i zrobiło się ciekawie, ale to nie zraziło walecznego Lecha, piłkarze Kolejorza zagrali z charakterem i doprowadzili do remisu w dwumeczu. W dogrywce tylko potwierdzili swoją ogromną dominację i wygrali. Ładne bramki Kownasia, choć gdyby trochę więcej widział to by się to wszystko skończyło na 4:1 przed końcem 90 minut, niemniej brawa dla Wielkiego Kolejorza! Czekam z niecierpliwością na finał. Na ostatnim z 7egią w Bydgoszczy byłem na stadionie i było ciekawie także po meczu.. czas na REWANŻ, możliwe że pojadę na mój drugi finał PP ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Obiektywizm aż wieje z Twojego postu :P Agitować i sprzeczać się nie zamierzam, ale szkoda mi Błękitnych. Dla nich to wspaniała przygoda, która wymsknęła się z rąk. I nie przesadzałbym z tą świetną grą Lecha. W konfrontacji z tego typu zespołem, powinni zapewnić sobie awans już w pierwszym meczu, ale to tylko i wyłącznie świadczy o poziomie, jaki prezentuje nasza rodzima liga.

Nie wiem też, czy ładnie pisać "7egia". Skoro wzbronione jest na tym forum pisanie o Amerykanach w obraźliwy sposób (wiemy jak), to tutaj też raczej nie wypada, nie sądzisz? Tak samo mógłbym napisać o Lechu - Amica Wronki* ;)

*Nie jestem fanem Lecha ani Legii. Nie kibicuję żadnej drużynie z Ekstraklasy oraz niższych poziomów rozgrywek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje pogratulować stargardczanom za wolę walki i determinację. Szkoda czerwonej kartki z pierwszej połowy. Mam wrażenie, że gdyby nie ona, to właśnie Stargard byłby w finale. Piłkarze z Lecha cieszyli się z każdej bramki, jakby grali z kimś równym albo lepszym od siebie. Śmiesznie to wyglądało.
Finał powinien być ciekawy. Z naciskiem na powinien, bo patrząc na to, co oba zespoły pokazały w meczach półfinałowych mam co do tego duże wątpliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2015 o 23:38, Rokuto napisał:

Pozostaje pogratulować stargardczanom za wolę walki i determinację. Szkoda czerwonej
kartki z pierwszej połowy. Mam wrażenie, że gdyby nie ona, to właśnie Stargard byłby
w finale. Piłkarze z Lecha cieszyli się z każdej bramki, jakby grali z kimś równym albo
lepszym od siebie. Śmiesznie to wyglądało.
Finał powinien być ciekawy. Z naciskiem na powinien, bo patrząc na to, co oba zespoły
pokazały w meczach półfinałowych mam co do tego duże wątpliwości.

W poprzedniej rundzie spokojnie pokonaliśmy Znicz Pruszków 5:1 i 2:0 więc o co kaman? Ciekawe jak ekipa ze stolycy by zagrała z nimi, nie grała więc niech się cieszy, kto wygrał w Poznaniu 2 tygodnie temu każdy wie :) W tej chwili moim obiektywnym zdaniem bliżej podwójnej korony jest Kolejorz. Mamy przewagę psychologiczną nad rywalem, po pokonaliśmy ostatnio, a także za nami ciężki mecz z nieznanym nikomu nieobliczalnym zespole ze Stargardu Sz., który pokazał charakter Lecha Poznań, gdy nawet nie idzie WYGRYWAMY! :) Brawo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dodam tylko, że czerwona się należała, to element gry, koleś nie dostał od razu czerwieni, wcześniej dostał żółtą kartę to mógł nie kosić a grać ostarożniej. Czerwień zasłużona niemniej uważam, że i tak byśmy ich pokonali. Skorża jest świetnym trenerem, widać, że jak Keita dał ciała to od razu trener zadziałał, a nie jak Smuda w reprezentacji na euro z Grecją, czy ostatnio Nawałka z Irlandią czekali ze zmianami. Swietna reakcja i wprowadzenie konkretnego zawodnika który daje nam dobry wynik przed przerwą. Z takim trenerem możemy jeśli tylko zdobędziemy majstra w co mocno wierzę, to uważam, że i o LM powalczymy skutecznie. To najlepszy i najbardziej utytułowany polski trener, który z wieloma drużynami osiągał sukcesy na miarę tych drużyn także w pucharach (wyjście z grupy LE), jako, że jesteśmy najlepsi to z nami uda mu się dojść do fazy grupowej LM, a potem jak najdalej ;) Takie jest moje obiektywne zdanie, LE już mamy i by utrzymał posadę to min. awans z fazy grupowej.

Przepraszam za double ale nie mógłem już edytować ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2015 o 23:44, Paoro napisał:

a także za nami ciężki mecz z nieznanym nikomu nieobliczalnym zespole ze Stargardu Sz.

Ten zespół nie był nieobliczalny. Nieobliczalni byli jego rywale w PP. Błękitni pokazali jedynie, że ambicja to jedyna rzecz, która jest potrzebna, by grać jak równy z równym z "wielkimi gwiazdami" naszej ekstraklasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2015 o 00:00, Hoplita napisał:

> a także za nami ciężki mecz z nieznanym nikomu nieobliczalnym zespole ze Stargardu
Sz.
Ten zespół nie był nieobliczalny. Nieobliczalni byli jego rywale w PP. Błękitni pokazali
jedynie, że ambicja to jedyna rzecz, która jest potrzebna, by grać jak równy z równym
z "wielkimi gwiazdami" naszej ekstraklasy.

Wam tej ambicji chyba zabrakło, że znami przegraliście ;) a tak serio to kto by chciał finału z Błękintymi? przecież oni mogli z samego awansu do finału zagrać w LE i zabrać np. Twojemu klubowi miejsce w pucharach. Moim zdaniem fajne są takie piękne przygody ale max do półfinału, potem trzeba kibicować wielkim klubom, które mają szanse coś zdziałać w pucharach, a Lech ma. Chciałbym by w pucharach grały kluby jeszcze z Krakowa, Wrocławia, a nie z jakiegoś Stargardu Sz., wiesz chociaż gdzie to jest? ja wiem niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Getafe i Espanyol''u mam pierwszą większą wygraną na zakładach :3 Wyszedłem na zero, wypłaciłem tyle co wpłaciłem i gram już tylko zdobytym hajsem :v

Jak u was, gracie coś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2015 o 00:06, Paoro napisał:

Wam tej ambicji chyba zabrakło, że znami przegraliście ;)


A gdzie napisał, że Błękitni to jego drużyna?

Dnia 10.04.2015 o 00:06, Paoro napisał:

a tak serio to kto by chciał
finału z Błękintymi? przecież oni mogli z samego awansu do finału zagrać w LE i zabrać
np. Twojemu klubowi miejsce w pucharach. Moim zdaniem fajne są takie piękne przygody
ale max do półfinału, potem trzeba kibicować wielkim klubom, które mają szanse coś zdziałać
w pucharach, a Lech ma. Chciałbym by w pucharach grały kluby jeszcze z Krakowa, Wrocławia,
a nie z jakiegoś Stargardu Sz., wiesz chociaż gdzie to jest? ja wiem niestety.


Ja bym chciał. Uważam, że niejedna drużyna z niższej klasy rozgrywek jest na tym samym lub wyższym poziomie, bo ci ludzie grają w niektórych przypadkach dla czegoś dużego, a prawie w ogóle nie mają niczego do stracenia. Sto razy wolę sprawiających niespodziankę Błękitnych, niż po raz kolejny oglądać odpadający w fazie grupowej Lecha, który zagra piach. Poza tym, stwierdzenie, że słabsze drużyny mogą grać, ale tylko do pewnego etapu rozgrywek, jest absurdalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2015 o 23:44, Paoro napisał:

o co kaman?

O to, że Lech grając u siebie ma problemy (przypominam, że grał w przewadze od bodajże 29 minuty (zgadzam się z tym, że czerwień była słuszna)) z wygraniem w regulaminowym czasie meczu. Jakby tego było mało, to jako pierwszy traci bramkę. Przykro się na to patrzyło. Mieli przewagę, z której mało co wynikało.

Dnia 09.04.2015 o 23:44, Paoro napisał:

Ciekawe jak ekipa ze stolicy by zagrała z nimi, nie grała więc niech się cieszy

Nie martw się, zagrali z Podbeskidziem niewiele lepiej.

Dnia 09.04.2015 o 23:44, Paoro napisał:

W tej chwili moim obiektywnym zdaniem bliżej podwójnej korony jest Kolejorz. Mamy przewagę
psychologiczną nad rywalem, po pokonaliśmy ostatnio

Czy bliżej? Nie byłbym tego taki pewien. Wszystko teraz w rękach Legii, która mam nadzieję, że się obudzi. To, że ostatnio wygraliście, też nie daje wam wielkiej przewagi, bo mecz meczowi nierówny. Chyba, że wielki talent Żyro wystąpi na prawej pomocy, to wtedy zwycięstwo niemal w kieszeni. :)
Skorża pokazał co potrafi w Lechu. Jestem ciekaw, jak daleko zaszedłby w pucharach, gdyby trenował od początku sezonu Lecha. Na 100% dalej od Rumaka. Może obyłoby się bez kompromitacji. Pozostaje mieć nadzieję, że Skorża zostanie jak najdłużej w Lechu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2015 o 23:32, Paoro napisał:

Lech zasłużenie wygrywa 5:1, mecz emocjonujący, zaczęło się od naporu Lecha


Jakbym słyszał komentatorów z Polsat Sport News :D Bardziej lizać rzyci Lechowi już chyba nie mogli. "Lech powinien teraz ośmieszyć przeciwników" (nie zapominajmy, kto ośmieszył się w zeszłą środę), "Ten i ten bawi się teraz z graczem drużyny Błękitnych" (nie widziałem ani jednego dryblingu ze strony Lecha, za to podobało mi się jak w dogrywce gracze Błękitnych potrafili utrzymać się przy piłce będąc okrążonym przez Lechitów z każdej strony - coby nie być gołosłownym, mam na myśli blond obrońcę/pomocnika ze Starogardu, który w pierwszej połowie dogrywki za pomocą podeszwy wyprowadził w pole trzech-czterech zawodników Kolejorza).

Co do samego Lecha - jeżeli dostaniecie się do europejskich pucharów, oddajcie mecze walkowerem, bo nie mam ochoty oglądać kolejnej kompromitacji polskiej drużyny w tych rozgrywkach. Jeżeli z ledwością przechodzicie zespół, który gra o dwie klasy rozgrywkowe niżej, którego piłkarze po meczach jadą harować do pracy i którego piłkarze nie posiadają prawdopodobnie żadnego gabinetu odnowy biologicznej, to nie ma dla Was miejsca nawet w Lidze Europy. A, byłbym zapomniał - przez godzinę graliście z przewagą jednego zawodnika.

Najbardziej powaliła mnie Wasza "zabójcza" skuteczność. Na ponad 60 dośrodkowań strzeliliście całe pięć bramek. To daje nam skuteczność na poziomie 8 (słownie: ośmiu) procent. A mówimy tylko o dośrodkowaniach, bo w akcjach przeprowadzonych środkiem pola macie całe 0 (słownie: zero) procent skuteczności.

No ale przynajmniej studenci z Islandii się ucieszą, jeżeli znowu trafią na Lecha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2015 o 00:13, Tuchaczevsky napisał:

> Wam tej ambicji chyba zabrakło, że znami przegraliście ;)

A gdzie napisał, że Błękitni to jego drużyna?


Tak to jest jak rozmawiają dwie osoby, a trzecia chce coś koniecznie napisać. Otóż Hoplita to znany i lubiany kibic Wisły Kraków :) którą to Lech wyeliminował w 2 rundzie tegoroczngo Pucharu Polski do czego nawiązałem.. jeśli się udzielasz, to proszę najpierw zastanów się czy wiesz o czym piszesz, ja jako wieloletni kibic polskiej piłki nożnej, udzielający się na tym forum od lat, orientuje się jaki forumowicz jakiemu klubowi kibicuje i w przeciwieństwie do Ciebie jak widać, doskonale wiem o czym piszę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2015 o 00:39, Gumisiek2 napisał:

Jeżeli z ledwością przechodzicie zespół, który gra o dwie klasy rozgrywkowe
niżej, którego piłkarze po meczach jadą harować do pracy i którego piłkarze nie posiadają
prawdopodobnie żadnego gabinetu odnowy biologicznej

Tak, żeby być precyzyjnym, to 4 lub 5 (dokładnie nie pamiętam) zawodników Stargardu oprócz grania w piłkę (strażnik więzienny, strażak, chyba kasjer w supermarkecie i przedstawiciel państwowych zakładów energii cieplnej (albo czegoś innego)). Trener jest nauczycielem WF, a dodatkowo starsi stażem piłkarze trenują młodzików (brakuje im trenerów). Mają tylko jednego masażystę, a gabinetu faktycznie im brakuje.

Tak się użalamy nad poziomem naszej ligi, a tymczasem w Niemczech Borussia M'gladbach (zajmuje 3 miejsce w Bundeslidze) odpadła z DSC Arminia Bielefeld (3 liga) w ćwierćfinale Pucharu Niemiec. Może nie ma aż tak źle u nas? xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dodam, że na ostatnie 7 meczy Lecha z Legią, tylko 1 z nich zakończył się wygraną Lecha, więc nie ma co fascynować się ostatnim meczem. Może niech Legia zagra od razu w dziesiątkę by wyrównać szanse?
Lech stracił sporo w tym meczu, przede wszystkim wizerunek. A na trybunach pokazali wielki poziom buractwa, który przekroczył ludzkie pojęcie. Komentatorzy tak samo, grali równy z równym, a oni o Błękitnych jak o frajerach.
A ten twój pierwszy post jak się zachwycasz piękną grą... bezcenne :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2015 o 08:44, Paoro napisał:

Tak to jest jak rozmawiają dwie osoby, a trzecia chce coś koniecznie napisać. Otóż Hoplita
to znany i lubiany kibic Wisły Kraków :) którą to Lech wyeliminował w 2 rundzie tegoroczngo
Pucharu Polski do czego nawiązałem.. jeśli się udzielasz, to proszę najpierw zastanów
się czy wiesz o czym piszesz, ja jako wieloletni kibic polskiej piłki nożnej, udzielający
się na tym forum od lat, orientuje się jaki forumowicz jakiemu klubowi kibicuje i w przeciwieństwie
do Ciebie jak widać, doskonale wiem o czym piszę ;)


Akurat sytuację wybadałem dopiero po fakcie zamieszczenia postu. Nieporozumienie. Zresztą, co za różnica czy jesteś tu miesiąc, czy kilka lat, skoro w niektórych przypadkach piszesz niewyobrażalne bzdury? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2015 o 15:03, Tuchaczevsky napisał:

Akurat sytuację wybadałem dopiero po fakcie zamieszczenia postu. Nieporozumienie. Zresztą,
co za różnica czy jesteś tu miesiąc, czy kilka lat, skoro w niektórych przypadkach piszesz
niewyobrażalne bzdury? ;)

Tu nie chodzi o to, że ty tu może jesteś od paru dni, bo mnie to totalnie nie interesuje, ale po prostu, odpisujesz na wszystko co napiszę, a o nie których rzeczach nie masz pojęcia, więc jak chcesz dalej się ośmieszać to proszę bardzo :) nie zakarzę ci pisać bzdur, bo to wolny kraj, ale jak chcesz tak dalej to proszę bardzo, ale beze mnie. Pozdrawiam. Zresztą na narodowym pokażdemy komu należy się podwójna korona! Hej Kolejorz!

Hehe już raz świętowaliśmy w stolycy na oczach legionistów triumf czas to powtórzyć!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Problem polega na tym, że nadal nie jesteś w stanie przedstawić jakiejkolwiek argumentacji zwrotnej na moje odpowiedzi. Nietykalne jajo, które rozmawia tylko z wybrańcami? Również nie zamierzam więcej marnować czasu. Widać po treści postów, że z kamienia i tak wody nie wycisnę...

Zmieniając temat

W niedziele mecz, który mocno namiesza w tabeli Premier League - Derby Manchesteru. Powoli zacieram rączki. Obecnie obie drużyny dzieli zaledwie jeden punkt (United - 62, City - 61). Czerwone Diabły wskoczyły po ostatniej kolejce na 3. miejsce w tabeli, a dzięki porażce the Citizens z Crystal Palace, mogą się tam rozsiąść przynajmniej do niedzieli. Zapowiada się ciekawe widowisko, zważywszy na to, że początek sezonu w wykonaniu podopiecznych Van Gaala nie był zbytnio obiecujący. Dawno nie było takiego ścisku w czołówce tabeli. Do końca sezonu zaledwie 7 meczów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2015 o 16:18, Tuchaczevsky napisał:

/.../

Problem polega na tym, że nadal nie jesteś w stanie przedstawić jakiejkolwiek argumentacji
zwrotnej na moje odpowiedzi. Nietykalne jajo, które rozmawia tylko z wybrańcami? Również
nie zamierzam więcej marnować czasu. Widać po treści postów, że z kamienia i tak wody
nie wycisnę...

Ale o co ci chodzi? Jakiej ty żądasz odpowiedzi? Rozumiem, że jak ktoś się w tym biednym kraju cieszy to od razu wszyscy na niego siadają. Ano niektórzy kibicują wirtualnie przed tv i może nie czują tych emocji, kiedy to ukochana drużyna wygrywa?! Może nie wiem tego bo ja mam swój klub w mieście, a nie kilkaset kilometrów stąd w Barcelonie czy w Madrycie? Komuś poziom polskiej kopanej nie odpowiada? to proszę niech leci na Old Trafford albo gdzie indziej, a nie zazdrości, że ktoś kibicuje z całego serca swojemu ukochanemu klubowi, chodzi na mecze i jeździ na wyjazdy jak ten niezapomniany w Bydgoszczy, oj było grubo ;D to świetna przygoda o której wszędzie potem można opowiedzieć, a nie tylko byłem na wczasach w Hiszpanii i zrobiłem sobie zdjęcie na stadionie Barcy - jestem kibicem z DNA Barcy. Jak ktoś ma radochę z tego, że awansował nie ważne z kim, ale w takich a nie innych okolicznościach, mimo beznadziejnej sytuacji jaką było odrobienie najpierw dwóch, a potem 4 bramek to niech się cieszy, bo to służy zdrówku. A jak ktoś nie ma się z czego cieszyć to albo proszę się wybrać do kogoś kto pomoże, albo samemu znaleźć sobie jakieś hobby. Ja jestem znawcą krajowego podwórka, kiedyś miałem szersze horyzonty, ale już tak nie jest, ale polską ligę oglądam i nie dla "umiejętności" naszych kopaczy z Ekstraklapy, tylko dla adrenaliny z kibicowania swojemu lokalnemu klubowi. Urodziłem się w Poznaniu i moim klubem jest Lech! Pozdrawiam kumatych. Niektórzy może nie wiedzą co to za duma jak Twój klub wygrywa z City czy gra jak równy z równym z Juve, a ty kibicujesz w kurtce, opatulony w biało-niebieskim szaliku Kolejorza, w podwójnych skarpetach w śnieżycy na stadionie, a mimo to jest ci gorąco! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2015 o 16:18, Tuchaczevsky napisał:

/.../

Dnia 10.04.2015 o 16:18, Tuchaczevsky napisał:

W niedziele mecz, który mocno namiesza w tabeli Premier League - Derby Manchesteru. Powoli
zacieram rączki. Obecnie obie drużyny dzieli zaledwie jeden punkt (United - 62, City
- 61). Czerwone Diabły wskoczyły po ostatniej kolejce na 3. miejsce w tabeli, a dzięki
porażce the Citizens z Crystal Palace, mogą się tam rozsiąść przynajmniej do niedzieli.
Zapowiada się ciekawe widowisko, zważywszy na to, że początek sezonu w wykonaniu podopiecznych
Van Gaala nie był zbytnio obiecujący. Dawno nie było takiego ścisku w czołówce tabeli.
Do końca sezonu zaledwie 7 meczów.


Raczej chodzi już tylko o ustawienie drużyn na miejscach 2-4. City gra ostatnimi czasy tak fatalnie, że nie zdziwi mnie, jak znajdą się na czwartym miejscu, ale z Big Four nie powinni wypaść, natomiast Arsenal i MU raczej bez szans na dogonienie Chelsea. Byłoby to możliwe, bo Chelsea nie zachwyca obecnie, gdyby nie potracone punkty w rundzie jesiennej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2015 o 17:11, DumDam napisał:

Raczej chodzi już tylko o ustawienie drużyn na miejscach 2-4. City gra ostatnimi czasy
tak fatalnie, że nie zdziwi mnie, jak znajdą się na czwartym miejscu, ale z Big Four
nie powinni wypaść, natomiast Arsenal i MU raczej bez szans na dogonienie Chelsea. Byłoby
to możliwe, bo Chelsea nie zachwyca obecnie, gdyby nie potracone punkty w rundzie jesiennej.


Też wątpię, że ktoś doścignie Chelsea. Mourinho nie wypuści już tego z rąk. Ale doświadczenie uczy, że nie należy się cieszyć zbyt wcześnie. Kilka sezonów temu United prowadzili 8. punktami nad drugą drużyną City w końcówce sezonu. Jak się skończyło, chyba pamiętają wszyscy. Chelsea też może się powinąć noga i mogą stracić pozycję, nawet mimo jednego meczu więcej do rozegrania. Arsenal obecnie jest w gazie, od czego odzwyczaili biorąc pod uwagę ostatnie 8 końcówek sezonu. Sprawa jest nadal otwarta ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować