Zaloguj się, aby obserwować  
Darnok1

Piłka Nożna

67877 postów w tym temacie

Dnia 10.05.2015 o 11:06, vonArnold napisał:

ciach

Szkolić powinien PZPN, bo jeśli kluby szkolą to zawsze od takiego młodego zawodnika będą na pierwszym wyniki, a potem dopiero polepszanie umiejętności. Gdyby PZPN łożył na bezinteresowne szkolenie młodych adeptów to progres byłby większy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2015 o 01:04, sajmon00 napisał:

Mi nie musisz tego tłumaczyć :P Paoro jest zapatrzonym hurraoptymistą.


Wiem, pisałem to odnośnie jego postów, ale chciałem to podkreślić niejako zgadzając się z Twoim zdaniem :)

Muszę jeszcze sprostować swój poprzedni post. Kojarzyło mi się, że Skorża rywalizował z Apoelem, będąc trenerem Wisły, ale wtedy Krakowian prowadził Maaskant. Skorża wcześniej ośmieszył się w rywalizacji z Levadią, a więc jednak nie jest tak kolorowo w jego przypadku.

Dnia 10.05.2015 o 01:04, sajmon00 napisał:

Zróbmy najpierw z naszej ligi produkt, który będzie się kojarzył z solidnością i młodymi
talentami, które radzą sobie zagranicą. Coś żeby szkółka Lecha była kojarzona z taką
szkółką Dinama Zagrzeb, czy kiedyś z Porto czy Ajaxem. Ogólnie co do szkolenia powinniśmy
wdrożyć system taki jak w Belgii jest. Tam to wyszło świetnie.


To najlepsze i chyba jedyne wyjście w naszym przypadku. Na razie to mamy porządne stadiony, więc niby fajnie to wygląda z zewnątrz, ale z resztą jest już problem. To rozwiązanie długofalowe, więc na efekty trzeba będzie poczekać, ale przyniesie pożytek całej polskiej piłce. Jest jeszcze model ukraiński, jak Szachtar czy Dynamo, ale nas raczej na to nie stać ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2015 o 11:36, Paoro napisał:

> ciach
Szkolić powinien PZPN, bo jeśli kluby szkolą to zawsze od takiego młodego zawodnika będą
na pierwszym wyniki, a potem dopiero polepszanie umiejętności. Gdyby PZPN łożył na bezinteresowne
szkolenie młodych adeptów to progres byłby większy.


PZPN ma to gdzieś bo by się hajs nie zgadzał. Zresztą, oni już nawet publicznie mówili, że nie ich rolą jest szkolenie młodzieży. Błędne koło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2015 o 11:56, vonArnold napisał:

PZPN ma to gdzieś bo by się hajs nie zgadzał. Zresztą, oni już nawet publicznie mówili,
że nie ich rolą jest szkolenie młodzieży. Błędne koło.

No właśnie, bo w Polsce centrali chodzi by się hajs zgadzał, a w Belgii o to by wyszkolić młodzież, i zbierać od FIFA/UEFA hajs za udział w Mundialach/Euro, Tak jak mówisz koło się zamyka :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ale jak dla mnie w PZPN jest i tak dużo lepiej niż kiedyś i więcej hajsu idzie na szkolenie młodzieży czy trenerów niż kiedyś. Oni też muszą za coś się utrzymywać. Ale chyba nie jest możliwe żeby na każdym orliku opłacali trenerów itd. Chyba chcieli na spółkę z ministerstwem sportu coś takiego zrobić, ale to dla mnie bez sensu.

Poza tym dobrze mówili. Oni mogą stworzyć ogólne programy szkolenie i kazać je wdrożyć w akademiach piłkarskich, ale to te akademie są od szkolenia. Właśnie to jest błędne myślenie w klubach, że wyników oczekuję się od młodzików w wieku 12 lat, gdzie nie raz gorsi fizycznie a bardzo dobrzy technicznie juniorzy są skreślani, albo zabija się w nich ich atuty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładne gole. Graty dla Lewego dla bramkę na 2:2.
Przed dwumeczem miałem nadzieję obejrzeć Lewego w finale, wyszło inaczej. Cóż, szkoda.
Teraz trzymam kciuki za Cristiano i spółkę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Brawo Real, brawo. Tak marnować takie sytuacje.
Żenada. Żeby u siebie strzelić tylko jednego gola i to z karnego, nie mam słów.

Koniec sezonu dla Realu- ani ligi ani ligi mistrzów.
Pff....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I wykrakałem finał. Przynajmniej będzie coś ciekawego.

Barca oczywiście faworytem (i jak sadzę, sięgnie po tytuł), ale Juventus nie jest bez szans. Wprost przeciwnie, o nimi przy swoim stylu gry są w stanie Barcę zablokować i odpowiednio skontrować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak klątwa ciążąca na zwycięzcy LM wciąż nie do zdjęcia ;) Real dzisiaj grał całkiem nieźle, ale bardzo słaba skuteczność i brak zdecydowania pod bramką Juventusu zdecydowały o braku wygranej i awansu. Ciekawy finał się szykuje, bo Barca z Juve bardzo dawno ze sobą nie grały, niemniej Katalończycy będą tutaj zdecydowanym faworytem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W finale LM nie ma faworytów :)
Po drugie to nie jest klątwa, to zasada. Nikt nie może wygrać tego i tyle, nie ma co obstawiać poprzedniego zwycięzcę na następne LM bo on po prostu nie wygra i tyle :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chiellini powinien jakieś ochraniacze na cały tułów założyć, Suarez pewnie już ostrzy zęby. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2015 o 22:49, Citkowsky napisał:

Żenada. Żeby u siebie strzelić tylko jednego gola i to z karnego, nie mam słów.


I to jeszcze z mocno naciągane karnego :)
Dobrze się stało, będzie ciekawszy Finał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>>>.........

Liczyłem na zaciętą walkę Barcy z Realem i odegranie się Realu za przegraną ligę no ale cóż. Widocznie są za słabi w tym sezoni. Szkoda...

Jak Juve wygra to dopiero będą jaka:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To, że nie będzie finału z udziałem drużyn z jednej ligi to wielki plus. Nie przepadam za takimi finałami.
Każdy robi wielką sensację z wyeliminowania Realu przez Juve. Stara Dama, to nie jest ekipa palcem robiona.
Od czasu degradacji do Serie B systematycznie odbudowywali swą dominację w Italii i poziom europejski.
Juventus to jedna z czołowych ekip na Starym Kontynencie i mamy tego dowód.
Jeżeli Juventus wygra z FB Barcelona, to też nie będzie żadna niespodzianka - a wielka radość dla mnie :)

-> Kadaj Dobre :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Saido Mane z Southampton ustrzelił właśnie najszybszego hattricka w historii Premierleague, zajęło mu to dokładnie 2 minuty i 56 sekund. Niesamowity wyczyn, choć warto dodać że obrońcy Aston Villi trochę tutaj pomogli ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować