Zaloguj się, aby obserwować  
Darnok1

Piłka Nożna

67877 postów w tym temacie

Dnia 08.06.2015 o 17:43, Gumisiek2 napisał:

> Chyba ci się kibic z tępym bydłem pomylił.

Wydaje mi się, że post Wszystkozajete ma charakter ironiczny.

Dałbym głowę że nie było wcześniej tej emotki na końcu.
W takim razie mój błąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2015 o 14:40, pawbuk napisał:

Feta się podobno udała... Rozwalone miasto, podpalone budynki, zniszczony wóz transmisyjny
:D
Rozumiem, że można się cieszyć, ale po co od razu niszczyć miasto, w którym się mieszka?

Po pierwsze to, że miasto ucierpiało to nieprawda, a po drugie to manipulacja mediów z warszafki.

Dziś w wiadomościach usłyszałem, że miasto ponoć zniszczone, a straty sięgają 5 mln złotych?! Po chwili spiker dodał, że całość strat to koszt naprawy wozu TVP... także wychodzi, że nic prócz tego wozu nie ucierpiało. Fakt dziś trochę porozbijanych butelek czy rac na ulicach leżało gdzie nie gdzie, ale tak jest przy każdej większej okazji, czy to po Euro 2012, czy przy świętowaniu dniu św. Marcina (w Poznaniu nie świętuje się dnia niepodległości, a dzień patrona miasta św. Marcina, dlaczego? a to dlatego, że wielkopolska odzyskała niepodległość po jedynym wygranym powstaniu w historii polskiego narodu, czyli po powstaniu wielkopolskim i wtedy mamy w Poznaniu obchody niepodległosciowe) i innych radosnych momentach, służby miejskie muszą trochę posprzątać, ale to normalka. Także narzekania warszawskich mediów, na to jak to źle w Poznaniu się ludzie bawili to marudzenie, sami takie nocne "burdy" chcieliby mieć u siebie, zamiast płakać i smutni wracać do domu po meczu, także niech się nie przejmują, u nas miasto piękne jak zawsze, a do tego wiara szczęśliwsza i uśmiechnięta na ulicach, mimo, że może dziś trochę nie wyspana. Ja musiałem wrócić wcześniej o północy, by wstać do pracy, buczy mi jeszcze w głowie, nogi bolą od chodzenia w pochodzie, ale było pięknie wszyscy śpiewali, niebo było czerwone od rac, niezapomniany widok :) było bardzo bezpiecznie (nawet policja podczas pochodu wyraźnie starała się stać z daleka) :)

Także powtarzam jako mieszkaniec Poznania, który może z pierwszej ręki powiedzieć jak jest. Te zniszczenia o których tak mówią to KŁAMSTWO warszawskich mediów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2015 o 18:06, Paoro napisał:

Także powtarzam jako mieszkaniec Poznania, który może z pierwszej ręki powiedzieć jak
jest. Te zniszczenia o których tak mówią to KŁAMSTWO warszawskich mediów.


A ja jako mieszkaniec Poznania mogę powiedzieć, że twój post jest kłamstwem i to co się działo na rynku pięknie pokazuje jaka to patologia świętowała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2015 o 15:02, Wszystkozajete napisał:

Nie znasz się, to są prawdziwi kibice, a nie jakieś tam pikniki przychodzące na mecz
by popatrzeć i zwyczajnie cieszyć się z wygranej. Prawdziwy polski kibic musi coś zniszczyć
by udokumentować swoją radość, dobrze też jakaś bitkę sobie urządzić i mamy świętowanie
na całego ;)

Niech zgadnę, w warszawce sami święci na meczach, jak byłem na finale w Bydgoszczy parę lat temu to widziałem "grzeczniutkich" warszawskich kibiców jak wpadli na murawę, gdy jeszcze ostatni karny w serii rzutów karnych był wykonywany. Określenie jakie podał Mistic jest w ich przypadku na miejscu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2015 o 18:11, SiDi napisał:

A ja jako mieszkaniec Poznania mogę powiedzieć, że twój post jest kłamstwem i to co się
działo na rynku pięknie pokazuje jaka to patologia świętowała.

Na rynku nie byłem, więc się wypowiadać nie będę. Było jasno powiedziane, że ze stadionu idziemy na plac Mickiewicza i tam świętujemy. Tych 60 co zamknęli to mały odsetek tych wszystkich co świętowali i świetnie się bawiło, także nie generalizuj. Przypomnę, że na samym stadionie było ponad 41 tys. widziów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2015 o 18:18, Paoro napisał:

Niech zgadnę, w warszawce sami święci na meczach, jak byłem na finale w Bydgoszczy parę
lat temu to widziałem "grzeczniutkich" warszawskich kibiców jak wpadli na murawę, gdy
jeszcze ostatni karny w serii rzutów karnych był wykonywany. Określenie jakie podał Mistic
jest w ich przypadku na miejscu.


Ty masz chyba jakąś fobię Warszawy i Legii serio. Wystarczy napisać coś krytycznego i od razu zaczynasz to wiązać z udziałem Warszawy ;) Tak w ogóle w poprzednim poście wyraźnie napisałem o polskich kibicach (zwanych kibolami), bez wyszczególniania fanów konkretnej drużyny. Całkiem możliwe, że jakby Legia zdobyła mistrza to dzisiaj słuchalibyśmy o incydentach w stolicy. Poza tym wiem, że większość kibiców potrafi świętować kulturalnie, ale zawsze znajdzie się jakiś odsetek tych których ponosi (a często wręcz szukają okazji by poszaleć) i potem to głównie o nich trąbią w mediach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od kiedy to Wielkopolska nie jest częścią Polski, żeby ogólnokrajowe media nazywać warszawskimi ?

Patrząc już chłodno i bez emocji jako kibic warszawskiej Legii jestem z tego sezonu zadowolony. Drugie miejsce w lidze to spory sukces, chociaż żal stracić prowadzenie, z drugiej strony Król Remisów długo zwlekał z zajęciem pierwszego miejsca. Z czysto sportowego punktu widzenia bardzo przyzwoicie zaprezentowaliśmy się w Europie. Legia potrzebuje zmian, ale też nie można działać pochopnie, bo według mnie wyrzucenie Janka Urbana było błędem. Walczyliśmy równorzędnie na trzech frontach i to musiało się odbić czkawką i słabe prowadzenie zespołu przez trenera Berga nam w niczym nie pomogło. Hening Berg otrzymał drugą szansę i po tak trudnym sezonie powinien nabrać doświadczenia, bo tylu szans co Mariusz Rumak miał w Lechu, napewno nie otrzyma.

Pozostaje mi tylko życzyć powodzenia Lechowi w rozgrywkach pucharowych (bo w nich ostatnio idzie mu, delikatnie mówiąc, nie najlepiej) i zganić za to, że przy tak słabo grającej Legii potrzebował tylu kolejek na zdobycie mistrza.

W swoim wywodzie w niektórych miejscach różnie się o Lechu wypowiadam i bynajmniej nie po to, żeby kogoś obrazić, a jedynie przestrzec przed wpadaniem w hurraoptymizm, bo Lech akurat wygrał naszą słabą ligę.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2015 o 19:08, Patryk_R1 napisał:

Od kiedy to Wielkopolska nie jest częścią Polski, żeby ogólnokrajowe media nazywać
warszawskimi ?

W Telexpressie bylo dziś czuć żal TVP z porażki. Sami się nazywali z Orłosiem kibicami Legii, także wiesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2015 o 19:23, Paoro napisał:

W Telexpressie bylo dziś czuć żal TVP z porażki. Sami się nazywali z Orłosiem kibicami
Legii, także wiesz.


A ja w jednym z wieczornych dzienników widziałem wywiad, chyba z prezydentem Poznania, który opisał nocne zajścia jako formę promocji miasta.
BRAWO - śmiem twierdzić, że to za jego namową "kibice" wyżywali się na swoim mieście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2015 o 18:06, Paoro napisał:

Po pierwsze to, że miasto ucierpiało to nieprawda, a po drugie to manipulacja
mediów z warszafki.


http://poznan.gazeta.pl/poznan/1,36001,18077958,Nocna_bitwa_w_centrum_Poznania__Kibole_Lecha_atakowali.html#BoxLokPozImg

http://poznan.gazeta.pl/poznan/1,36001,18082521,Po_burdzie_na_Starym_Rynku__Jest_zabawa__musza_byc.html#BoxLokPozImg

Oddziały lokalne, nie warszawskie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2015 o 21:33, pawbuk napisał:

Oddziały lokalne, nie warszawskie :D

Nagrywają wszystko na potrzeby TVP z siedzibą na Woronicza. Kto to potem wykorzystuje, gdzie idzie materiał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czytam i znów te bzdety. Podobno Poznań zniszczono. Tak samo jak podobno po ostatnim marszu niepodległości pół Warszawy zrównano z ziemią? No tak, zawsze ponaciągać trzeba, żeby "tępe kibolstwo" zjechać i przy okazji nastraszyć, że to bojówki wiadomo jakiej partii i blablabla...

Bez przesady.
Grupa praworządnych obywateli w Poznaniu podjęła działania na rzecz wytępiania patogennego środowiska kryminalistów sprzedającego dzieciom butapren do wąchania, które od dłuższego czasu nielegalnie pasożytuje na nieswojej nieruchomości. Oczywiście, ponieważ obecna [jeszcze] władza sprzyja, zgodnie z wyznawanymi przez samą siebie standardami i tak jak przymyka na nagminne łamanie prawa przez swych działaczy oraz wszędobylską korupcję, wspiera takie środowiska, to oczywiście nasłano POlicję celem pacyfikacji przypadkowych przechodniów, byleby tylko uchronić tyłki patolom. Żenada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2015 o 21:36, Paoro napisał:

Nagrywają wszystko na potrzeby TVP z siedzibą na Woronicza. Kto to potem wykorzystuje,
gdzie idzie materiał?


Ale o czym Ty piszesz? Przecież to oddział lokalny Gazety Wyborczej napisał i później wykorzystała na głównej centrala, nie na odwrót :D
Masz chyba jakąś obsesję...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2015 o 21:51, vonArnold napisał:

Czytam i znów te bzdety. Podobno Poznań zniszczono. Tak samo jak podobno po ostatnim
marszu niepodległości pół Warszawy zrównano z ziemią? No tak, zawsze ponaciągać trzeba,
żeby "tępe kibolstwo" zjechać i przy okazji nastraszyć, że to bojówki wiadomo jakiej
partii i blablabla...


Bo wiadomo jaka partia to kibolstwo popierała. Czy po meczach siatkówki niszczone są centra miast? Są burdy? Zresztą, nazywanie tego kibolstwem to nieporozumienie - to zwykli bandyci, którzy podczepili się pod piłkę. A w niektórych miastach są to po prostu zorganizowane grupy przestępcze zajmujące się wymuszeniami, handlem narkotykami.
Mieszkam w Krakowie, mniej więcej 200 m od miejsca, w ktorym zabito "Człowieka", głośno było o tym we wszystkich mediach. Rozmawiałem z osobami, które go znały - "biznesmen", czyli generalnie mafioso :D
Jeśli w polskiej piłce mają zajść jakieś zmiany, to przede wszystkim trzeba odciąć tych bandytów od piłki nożne j i wsadzić do więzień. W Wiśle Kraków rządzi teraz "Misiek", znany z rzucenia nożem w głowę Baggio. Tak być powinno?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2015 o 22:20, pawbuk napisał:

Bo wiadomo jaka partia to kibolstwo popierała. Czy po meczach siatkówki niszczone są
centra miast? Są burdy? Zresztą, nazywanie tego kibolstwem to nieporozumienie - to zwykli
bandyci, którzy podczepili się pod piłkę. A w niektórych miastach są to po prostu zorganizowane
grupy przestępcze zajmujące się wymuszeniami, handlem narkotykami.
Mieszkam w Krakowie, mniej więcej 200 m od miejsca, w ktorym zabito "Człowieka", głośno
było o tym we wszystkich mediach. Rozmawiałem z osobami, które go znały - "biznesmen",
czyli generalnie mafioso :D
Jeśli w polskiej piłce mają zajść jakieś zmiany, to przede wszystkim trzeba odciąć tych
bandytów od piłki nożne j i wsadzić do więzień. W Wiśle Kraków rządzi teraz "Misiek",
znany z rzucenia nożem w głowę Baggio. Tak być powinno?

Za to na siatkówce to robią przekręty, a co to posta wyżej chodziło mi o newsy w TVP INFO, że im samochód zniszczyli, o żadnych info z GW nie wie, bo nie czytam tego szmatławca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2015 o 22:41, Paoro napisał:

Za to na siatkówce to robią przekręty, a co to posta wyżej chodziło mi o newsy w TVP
INFO, że im samochód zniszczyli, o żadnych info z GW nie wie, bo nie czytam tego szmatławca.


Bo w piłce nożnej przekrętów nie ma, he? :D
To jest dopiero szambo, a przekręty w siatkówce to po prostu pikuś przy tym co się dzieje w nożnej.
Lokalne oddziały GW działają naprawdę dobrze, warto czytać informacje lokalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Piłki nożnej już nie śledzę, podobnie jak tego tematu. Wstrzymywałem się z postem w nadziei, że lekkie przepychanki słowne są potraktowane emocjami, które przecież sport pobudza. Ale ostrzegam wszystkich wypowiadających się w tym temacie - radzę wam wrócić do merytorycznej dyskusji i piłce nożnej BEZ wątpliwych merytorycznie wstawek, które w tym temacie będą traktowane jako prowokacje (żeby nie było niedomówień, Paoro - do ciebie mówię).

A dziennikarstwo - jego stan i kondycja także ma swój temat i radzę się tam udać. Dziękuję za uwagę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapowiada się przepiękny sezon :)
W BPL 3 Polaków grających w pierwszych składach: Fabiański, Boruc, Wasilewski. Do tego Szczęsny będzie walczył po pozycję nr 1 w Arsenalu.
W Championship kolejnych kilku Polaków broni bramki swoich drużyn, a są do kluby z czołówki.
W Bundeslidze Polacy odgrywają w swoich klubach znaczące pozycje, nie są figurantami jak to niegdyś bywało.
W Sevilli Krychowiak wymiata, w Torino Glik, kilku piłkarzy jak Zieliński, Skorupski, Wszołek powinno w końcu grywać więcej, będą wypożyczeni.
Podsumowując o kadrę się nie martwię. Ważne by kluby teraz nie dały ciała. Widać, że Lech nie osłabi się przed LM, raczej wzmocni skład, by było więcej graczy w kadrze. Zaraz pojawi się Robak, Dudka, może Stilić oraz Paxiao, w przyszłości mogą wrócić Peszko oraz Rudniew, z którymi klub ma świetny kontakt.
Gorzej wygląda sytuacja z Legią, Leśny robi porządki, ale nawet jak ściągnie graczy nowych, lepszych, to nie zdążą się zgrać i po LE dla Legii w tym sezonie, jestem tego niemal pewny jako doświadczony kibic polskiej piłki nożnej. Jaga bardzo mocna i tak naprawdę ciężko powiedzieć czy to zasługa Probierza, czy drużyny, nawet jak ten młodzian z bramki odejdzie, myślę, że Jagiellonia o ile będzie miała szczęście w losowaniu może zajść spokojnie do IV rudny el. a tam już wszystko może się zdarzyć. Śląsk raczej nie osłabi się już bardziej, ale z takim poziomem będzie im ciężko dojść do III rundy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktoś kto zna się na piłce w minimalnym stopniu nie odbierał tych akcji jako stuprocentowych. W pierwszej obrońca poszedł za piłką, co się zdarza, Lewandowski zrobił wszystko jak należy. W drugiej pomijając to, że się poślizgnął, był bokiem do bramki i zależało mu na jak najszybciej oddanym strzale, przez co piłka nie leciała tam gdzie by chciał. Chciałbym widzieć bramki, nie chcę go usprawiedliwić na siłę, ale widać po akcjach, że łatwe sytuacje to nie były.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować