Zaloguj się, aby obserwować  
Darnok1

Piłka Nożna

67877 postów w tym temacie

Dnia 04.10.2015 o 21:24, vonArnold napisał:

Po pierwsze, moim zdaniem Bayern właśnie dziś wygrał Bundesligę.

a czy kiedykolwiek przed sezonem, w jego trakcje podlegało to dyskusji?

Dnia 04.10.2015 o 21:24, vonArnold napisał:

Po trzecie, sam nie wiem, czy przód w postaci dwóch napastników: Lewandowski i Muller
z dwóch skrzydłowych: Costa i drugi skrzydłowy (tu akurat Guardiola trochę rotuje, brak
stałego zawodnika na tej pozycji) nie stał się jednym z najlepszych na świecie.


Na drugie skrzydło jest taki młody Francuz chyba z Juve, Kingsley Coman młodziutki, ale już bardzo dobry, spokojnie zastąpi Riberiego i Robbena - co najważniejsze podaje do Roberta! ;) a jeszcze jest przecież Goetze. Bayern przegrał LM w tamtym sezonie bo nie miał zmienników na skrzydła teraz ma, więc wierzę mocno, że Robert wygra w końcu LM w tym sezonie :)

Dnia 04.10.2015 o 21:24, vonArnold napisał:

Costa nie dość, że szybki, zwinny, to jeszcze gra zespołowo.


Wygląda nie pozornie, do tego był no-name, ale mocno pracuje na swoją markę, drugi kozak po Robercie, przyszły najlepszy asystent Bundesligi.

Dnia 04.10.2015 o 21:24, vonArnold napisał:

Po czwarte, czy zauważył ktoś, że gdy ten muzułmański łysy gbur [Robben] leczy kontuzję,
to Bayern o wiele skuteczniej gra z przodu? Lewandowski ma więcej piłek? Wnioski nasuwają
się oczywiste: Ribery i Robben do odstrzału, są młodsi i lepsi na ich pozycje.


Wiadomo, że Robben był, jest i będzie samolubem, jak będzie miał możliwość oddania strzału lub podania na czystą do Lewego to i tak strzeli chociażby szansa na bramkę była minimalna. Niestety Holender ma bardzo mocną pozycję w klubie, oby Guardiola to zmienił dla dobra zespołu.

Dnia 04.10.2015 o 21:24, vonArnold napisał:

Jak tak dalej pójdzie to ten sezon zakończy się tragifarsą. Żeby z ekstraklasy miały
odpaść dwa tak utytułowane kluby jak Lech i Górnik? Po podziale punktów to oczywiście
strata zmaleje, ale jak dalej będą ich ogórasy ogrywać, to cóż, czegoś podobnego dawno
nie widziałem.

A ja ci powiem, Lech będzie mistrzem... strefy spadkowej. W zimie powiedzą, że dają mln w przypadku utrzymania i piłkarzyny nagle zaczną grać, chore to, ale tak to jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2015 o 21:24, vonArnold napisał:

Jak tak dalej pójdzie to ten sezon zakończy się tragifarsą. Żeby z ekstraklasy miały
odpaść dwa tak utytułowane kluby jak Lech i Górnik? Po podziale punktów to oczywiście
strata zmaleje, ale jak dalej będą ich ogórasy ogrywać, to cóż, czegoś podobnego dawno
nie widziałem.


Spokojnie, w końcu wszystko się jakoś wyrówna. To dopiero 11 kolejek; cokolwiek wyrokować będzie można chociaż w połowie sezonu albo i dalej.

Jedyne co mi pozostaje to dalej kibicować Łęcznej i trzymać kciuki by zostali w ekstraklasie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Arsenal przegrywa z Dinamem Zagrzeb 1-2, potem wygrywa z Leicester 5-2. Przegrywa z Olympiakosem 2-3 i wygrywa przekonująco z MU 3-0. WTF? Nie ogarniam tego zespołu. W LM grają fatalnie, lekceważą rywali, chcąc wygrywać spotkania na stojąco. Ale nawet biorąc się do roboty nie grają tak dobrze, jak powinni, i nie dają rady. Za to w lidze po śmiesznym spotkaniu z Chelsea grają znakomicie. Dziś równie dobrze mogło być jakieś 6-2, gdyby tylko nie marnowali tylu okazji. 3-0 jednak też cieszy, czysto z tyłu (też dzięki Cechowi - to niestety najemnik, ale robotę robi), a z przodu wpadło sporo i mogło więcej.

Jednak patrząc na to, jak gra Bayern, nie widzę Arsenalu w LM. Ba, mogą mieć problem z LE, jeśli nie przeniosą formy ligowej na Europę. Ciężko będzie ugrać z FCB choć punkt, a przydałoby się 3. W innym wypadku pozostaje liczyć, że Bawarczycy dalej będą szli jak walec i w końcu ograć słabszych, choć i wtedy ciężko będzie o więcej niż LE. No, prawdziwa chwila prawdy się szykuje po przerwie międzynarodowej. Niestety obawiam się, że z tej próby Arsenal zwycięsko nie wyjdzie. Choć może akurat Bayern złapie zadyszkę albo da się nadziać parę razy na kontry? Oby.

Strasznie też czekam na mecze reprezentacji. Na razie chłopakom szło naprawdę dobrze, ale teraz to się praktycznie nie liczy. Te dwa mecze mogą nam zapewnić awans, a mogą też wszystko zaprzepaścić. Lewy jest w niesamowitej formie, ale niestety nie można tego samego powiedzieć o reszcie. Ci grają co najwyżej solidnie. Jednak nasi już pokazali, że potrafią się postawić, oby i tym razem się udało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2015 o 21:41, Paoro napisał:

a czy kiedykolwiek przed sezonem, w jego trakcje podlegało to dyskusji?


Przed sezonem? Nie.
W trakcie? U mnie pojawiły się wątpliwości. Fenomenalnie grająca BvB mogła rzucić rękawicę, ale obecnie to już mało prawdopodobne. Wiele meczy Bayernu było dość wymęczonych: z Hoffenheim, Leverkussen (gdzie dopiero po karnym przeciwnik się posypał), Augsburgiem, z Darmstadt też rewelacji nie było (acz grały rezerwy). Wyniki to jedno, ale czasem po prostu styl był marny. Sytuacja, w której Bayern np. przegrałby dwa spotkania z BvB, pogubiłby gdzieś punkty na remisach/porażkach z Schalke/Bayer/Wlf/inne mogła się zdarzyć.

Dnia 04.10.2015 o 21:41, Paoro napisał:

Na drugie skrzydło jest taki młody Francuz chyba z Juve, Kingsley Coman młodziutki, ale
już bardzo dobry, spokojnie zastąpi Riberiego i Robbena - co najważniejsze podaje do
Roberta! ;) a jeszcze jest przecież Goetze.


Coman jest zbyt młody by uznać go za pewniaka jeszcze, a Goetze chyba niespecjalnie pasuje Guardioli, dlatego napisałem o rotacji na tej pozycji bez podania nazwisk.

Dnia 04.10.2015 o 21:41, Paoro napisał:

Wygląda nie pozornie, do tego był no-name, ale mocno pracuje na swoją markę, drugi kozak
po Robercie, przyszły najlepszy asystent Bundesligi.


Zapewne najlepszy transfer Bayernu tego sezonu. Wyciągnęli gościa znikąd, a tu proszę, taki talent.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2015 o 09:55, vonArnold napisał:

Zapewne najlepszy transfer Bayernu tego sezonu. Wyciągnęli gościa znikąd, a tu proszę,
taki talent.


Bez przesady, gość 5 lat grał regularnie w Szachtarze, który naprawdę nieźle pokazywał się w Europie. Mnie bardziej dziwi, że nikt wcześniej się na nim nie poznał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2015 o 12:21, JayL napisał:

Bez przesady, gość 5 lat grał regularnie w Szachtarze, który naprawdę nieźle pokazywał
się w Europie. Mnie bardziej dziwi, że nikt wcześniej się na nim nie poznał.


Może przesadzam, może nie.

Fakt jest taki, że Szachtar jak i liga ukraińska to jednak peryferia piłkarskie. Ciężko mi znaleźć jakiegoś nie-Ukraińca, który by się tym na bieżąco interesował. Szachtar dla przeciętnego fana piłki jest w zasadzie znany z meczów w LM, o ile je oglądał.

Brazylijczyków tam się wielu przewijało, a Costa był tym jednym z wielu. Do niedawna zresztą, Costa był tylko jeden - Diego. Bez przenosin do centrum piłkarskiego świata, o Douglasie mało kto by usłyszał.

Ale czy to jakieś zaskoczenie? Jakby Klopp Lewandowskiego z Lecha nie wyciągnął, to być może dziś o Lewandowskim byś słyszał typowe, internetowe wrzuty typu: "drewno z Lecha, śmieszna piłkarzyna, której Legia nie chciała, etc".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pojawiły się plotki, że malutki Leszek z Poznania za Skorżę weźmie Urbana, przecież to jeden z najbardziej przereklamowanych trenerów, dobry może na zdobywanie mistrzostwa z Legią, ale na nic więcej.

Ten niedźwiedź z Rosji w Legii wygląda spoko, szkoda tylko, że polskie kluby biorą tych trenerów tak po omacku, bez większego myślenia długofalowego, jednak brakuje takich dyrektorów sportowych jak Zorc, czy Sammer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2015 o 10:41, Rokuto napisał:

Skorża zostaje w Lechu. Podobno mają przesunąć kilku zawodników do rezerw.


Na razie Gostomski, wcześniej poleciał Thomalla. Gostomski chyba zostanie zwolniony w ogóle. Ale jakby mieli przesunąć tych co zawodzą, to zostałoby z dwóch, trzech piłkarzy z pierwszego składu.
Na pewno Skorża jest lepszym rozwiązaniem niż marniak Urban.

Rusek już w Legii zobaczymy jak jego twarda ręka będzie pasować warszawskim gwiazdeczkom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Latem zakupiłem trufy z których jestem zadowolony, mój "klub" jest liderem ligi playarena.pl i teraz muszę sobie kupić jakieś kalesony i bluzę z golfem by się nie przeziębić, co polecacie do grania, a i żeby nie krępowało ruchów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie nasi grają całkiem nieźle. Bramka stracona w ostatniej minucie wcale nie zmieniła mojej opinii.
Troszkę mnie zawodzi Grosicki. Spodziewałem się po nim więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie no Grosika gorsze spotkania widziałem. Ogólnie jest ok, szkoda że Kuba nie strzelił w tamtej sytuacji bo mogłoby być jeszcze lepiej. Bramka do szatni bardzo ładna, ciekawe czy któryś z bramkarzy broniących dzisiaj by to wybronił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

2:2 ...
Było bardzo źle w drugiej połowie, było źle w 93 minucie, na szczęście jest ciut lepiej w 94 i jeszcze mamy szansę.
Lewandowski i Milik nie zawiedli, ale reszta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co za mecz, jak dobrze policzyłem 14 bramka w 5 meczach Lewego w ciągu dwóch tygodni, Robert jest w tej chwili najlepszy na świecie!!! uratował nam awans, bo jakbyśmy przegrali to z Irlandią musielibyśmy wygrać albo byśmy po takich pięknych chwilach w tych el. odpadli.. co się jeszcze przed meczem w Glasgow nie mieściło w głowie. Piłka jest piękna, ale i brutalna o czym przekonali się... Szkoci. BRAWO POLACY! BRAWO LEWY!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już chciałem pisać, że jest tragicznie, a na złość jeszcze Niemcy chcieli być choć raz z Polską solidarni, ale jednak...

To powalczymy w niedzielę. Szczęśliwie z lepszej pozycji, ale i tak pewnie będzie ciężko. Nawet to trzecie miejsce nie będzie złe, bo zagra się w barażach.

W zasadzie, nie rozumiem dzisiejszego meczu. I połowa w wykonaniu Polski całkiem niezła, były przebłyski, Szkoci marnie grali, dobrze kontrowani i kontrolowani. Ale druga połowa... Jak za "najlepszych" czasów Repry... Posypała się drużyna, obrona słabo, bez walki, bez ducha drużyny, nie to co przeciwnik, który niczym w amoku rozbijał naszą drużynę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować