Zaloguj się, aby obserwować  
Darnok1

Piłka Nożna

67877 postów w tym temacie

Dnia 17.08.2006 o 15:43, .Darnok napisał:

http://sport.gazeta.pl/pilka/1,65048,3554117.html
Potwierdza się to, o czym od dawna było wiadomo - Dudek jest zdecydowanie jednym z największych
pupilków mediów, które z pewnością nie pozwolę, żeby Juruś przypadkiem nie wypadł z kadry.
Jak dodać do tego osobę trenera, to wnioski nasuwają się same.

To Dudek zagrał dobrze ? :D Dobry żart. To pewnie nie jego wina że "wybił" (a raczej się odbiła od niego) piłkę do Duńczyka tak że wpadła do bramko ?! Ja osobiście pochwaliłbym Golańskiego. Wykazywał sporą chęć do gry za równo w ataku jak i w obronie. Popełnił może błędów parę, ale kto z Polaków w tym meczu ich nie popełnił.
W przeciwieństwie do pozostałych on grał pierwszy raz w reprezentacji, a mimo to kilka razy potrafił się zgrać dobrze z resztą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Władze Premiership chcą zlikwidować wybijanie piłki za linię boczną w sytuacji gdy któryś z zawodników jest kontuzjowany. http://sport.onet.pl/0,1248702,1372238,wiadomosc.html

Nie wiem czy to dobry pomysł, ale nie od dziś wiadomo, że Angielska Liga jest najtwardszą ze wszystkich rozgrywek, a sędziowie nie gwiżdzą każdego faulu.

Ciekawe jakby, ten zapis wyglądał w Serie A, bo jak wiadomo Włosi to najwięksi symulańci na Świecie(acz nie wychodzą na tym najgorzej).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2006 o 15:53, paweusz napisał:

Ja osobiście pochwaliłbym Golańskiego. Wykazywał sporą chęć do gry za równo w ataku jak i w obronie. Popełnił
może błędów parę, ale kto z Polaków w tym meczu ich nie popełnił.

Najgorsze jest to, że do meczu eliminacyjnego z Finlandią mamy 2 tygodnie. Nie ma czasu na wyszukiwanie i próbowanie nowych graczy. Leo Beenhakker cudotwórcą mimo wszystko nie jest i nie zgadnie którzy zawodnicy zagrają mu dobrze. Więc wynik meczu będzie niestety dla nas loterią.
Szkoda, że nie można zorganizować jakiegoś meczu typu kadra A przeciw kadrze B. Wtedy by miał przegląd większej liczby zawodników na raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2006 o 18:25, Danio X napisał:

Nie wiem czy to dobry pomysł, ale nie od dziś wiadomo, że Angielska Liga jest najtwardszą ze
wszystkich rozgrywek, a sędziowie nie gwiżdzą każdego faulu.


Ale sam powiedz, czy widowisko na tym nie zyskuje? Wg mnie Premiership jest najlepszą ligą na świecie, a sędziowie nie przeszkadzają, a kontrolują grę. Chciałbym, aby tak gwizdali u nas (nie za każde popchnięcie faul), tylko czuli grę. W Polsce każdy, kto tylko zostanie dotknięty w polu karnym przeciwnika wywraca się. Pokaż mi takie momenty w Lidze Angielskiej. Zawsze grają do końca. I tak powinna wyglądać piłka nożna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2006 o 18:25, Danio X napisał:

(...)


Hmmm... tak się zastanawiam, czy wybijanie piłki przez graczy w momencie kiedy ktoś z rywali leży kontuzjowany jest zapisane w jakimś regulaminie czy też wszystko zależy tylko i wyłącznie od dobrej woli i gestu fair play zawodników?
Bo sędzia przerwać mecz w takiej sytuacji ma prawo, chociaż to akurat na pewno regulują w jakiś sposób przepisy.


Poprawka jest nieco żałosna, widać, że niektórzy sugerując się chociażby ostatnim mundialem za wszelką cenę starają się "uaktracyjnić" widowisko.

Proponuję wprowadzić zasadę, że każdy zawodnik, który "leży" na boisku i z którego powodu przerwany jest mecz, powinien jak najszybciej je opuścić i wrócić dopiero po jakimś określonym czasie (nie wcześniej!), który powinien wynosić np. 2-3 minuty (niezależnie od tego, czy jest to zmyślone naciągnięcie mięśnia czy prawdziwa kontuzja). Być może wtedy liczba symulantów nieco się zmniejszy (nie mam tutaj na myśli wymuszania rzutów wolnych bądź karnych, ale np. udawane cierpienia na środku boiska), bo mało kto będzie ryzykował osłabienie zespołu na dodatkowy czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2006 o 08:07, Chaszu napisał:

(...) Wynik Anglików wysoki ale i pierwsze 3 bramki takie jakieś trochę przypadkowe
i nieszczególna gra w drugiej połowie. Wiadomo weszło kilku młodych nowych graczy i Grecy mimo
starań nie potrafili zdobyć gola ale gra Anglików jeszcze mnie nie przekonuje.


Hehe, widziałem dzisiaj te bramki - faktycznie, kuriozum jak cholera :D Więcej szczęścia niż rozumu... a i ostatni gol autorstwa Croucha, chociaż strzelony po "normalnej" akcji to też jakiś taki dziwny :P


A Legia odwołała karę dla Eltona. To znaczy przepraszam - zawiesiła, będzie musiał tylko zapłacić krzywdę. Cóż, nie mają specjalnego wyjścia przed rewanżem z Szachtarem... podobno reszta brazyliany też szaleje nocą po knajpach i kibice już zaczynają na nich polowanie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie moge wyraźić mojego zdenerwowania na zachowanie FIFA, względem Wisły Kraków, a dokładnie sprawy Michaela Thwaite. http://www.wislakrakow.com/www/showarticle.php?articleid=11643
Ciągłe przedłużanie sprawy jest bardzo niekorzystne dla Białej Gwiazdy. Te działania, poraz kolejny, pokazują jak FIFA traktuje naszą piłke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2006 o 22:57, .Darnok napisał:

A Legia odwołała karę dla Eltona. To znaczy przepraszam - zawiesiła, będzie musiał tylko zapłacić
krzywdę.


Wszyscy spodziewali sie tutaj takiego rozwiązania. Dla nas nic zaskakującego.

Dnia 17.08.2006 o 22:57, .Darnok napisał:

Cóż, nie mają specjalnego wyjścia przed rewanżem z Szachtarem... podobno reszta brazyliany
też szaleje nocą po knajpach i kibice już zaczynają na nich polowanie ;)


Są to doniesienia prasowe w których jak zawsze bywa trochę prawdy.
Trójka bankietowa według prasy to Roger, Elton i Hugo. Elton własnie wracał po pijaku z balangi.
Edson z nimi nie trzyma tak bardzo. Jako jedyny ma żone i dzieci a co za tym idzie nie ma czasu na pierdoły.

Kibice chcą zorganizowac akcje plakatowania pubów itp. Jak przyjdą to właściciele mają dzwonić i takie tam.
Właśnie z tąd wziąłsię konflikt z Edsonem. Kupił jakąs flaszkę czy coś takiego na stacji, pracownik zadzwonił i go najogólniej mówiąc podkablował.
Dostało sie temu co był najmniej winny. Chciał sobie z żoną zorganizować romantyczny wieczorek a wyszedł na opoja.

Póki co konflikt zażegnany i trzeba mieć nadzieje że to sprawa zamknięta.
Teraz trzeba wygrać z ŁKS, najlepiej wysoko a potem Szachtar pojechać 2:0 i wszyscy zapomna o całej sytuacji(łatwo się mówi)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2006 o 10:27, Danio X napisał:

Nie moge wyraźić mojego zdenerwowania na zachowanie FIFA, względem Wisły Kraków, a dokładnie
sprawy Michaela Thwaite. http://www.wislakrakow.com/www/showarticle.php?articleid=11643
Ciągłe przedłużanie sprawy jest bardzo niekorzystne dla Białej Gwiazdy. Te działania, poraz
kolejny, pokazują jak FIFA traktuje naszą piłke.

Sytuacja jest także nie korzystna dla samego Australijczyka. Od dłuższego czasu nie grał w meczu o stawkę. Nawet jak juz dostanie pozwolenia na grę w Wiśle, to będzie musiał trochę "dochodzić do siebie". Przypuszczam, że gdyby chodziło o zawodnika z ligi angielskiej, włoskiej czy hiszpańskiej, to sprawa byłaby juz załatwiona. FIFA działa bardzo opieszale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2006 o 10:27, Danio X napisał:

Nie moge wyraźić mojego zdenerwowania na zachowanie FIFA, względem Wisły Kraków, a dokładnie
sprawy Michaela Thwaite. http://www.wislakrakow.com/www/showarticle.php?articleid=11643
Ciągłe przedłużanie sprawy jest bardzo niekorzystne dla Białej Gwiazdy. Te działania, poraz
kolejny, pokazują jak FIFA traktuje naszą piłke.


Wcale mnie to nie dziwi. Nas załatwili z Outarą, to samo chcą pewnie zrobić z Twainem.
FIFA pokazała że nie respektuje prawa obowiązującego w danym kraju. Pomimo obowiązującego kontraktu pozwoliła Outarze odejść za darmo.

Mają po prostu polską piłke głęboko w du..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2006 o 11:07, paweusz napisał:

> wie ktoś jaki był wynik Polska Ekwador?
Dziwne pytanie ?! Jeżeli chodzi o mecz sparingowy przed MŚ, to Polska wygrała 3:0, a na mistrzostwach
Ekwador wygrał 2:0

Dięgi za napisanie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2006 o 10:49, Quire napisał:

Wcale mnie to nie dziwi. Nas załatwili z Outarą, to samo chcą pewnie zrobić z Twainem.
FIFA pokazała że nie respektuje prawa obowiązującego w danym kraju. Pomimo obowiązującego kontraktu
pozwoliła Outarze odejść za darmo.

Mają po prostu polską piłke głęboko w du..

Fifa tak na prawdę niewiele się różni od PZPN , tam też są układziki i spoglądanie spod stołu na ulubieńców .Najlepszym przykładem były kary za mecz Turcja-Szwajcaria .Po prostu jaja sobie z ludzi robią .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2006 o 11:11, spider88 napisał:

Fifa tak na prawdę niewiele się różni od PZPN , tam też są układziki i spoglądanie spod stołu
na ulubieńców .Najlepszym przykładem były kary za mecz Turcja-Szwajcaria .Po prostu jaja sobie
z ludzi robią .


Tak samo FIFA, UEFA czy PZPN ocierają się wręcz o układy mafijne. Rządzą wielcy, silni i bogaci. A malutcu conajwyżej moga sobie pgadać i to nie za głośno bo zaraz się ich pacyfikuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2006 o 11:13, Wojtas7 napisał:

STAL Sulęcin jest najlepszom Polskom drurzynom!


Na pewno nie w ortografii i używaniu ojczystego języka. ;-)
A co to właściwie za drużyna? Druga, trzecia liga?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2006 o 10:35, Quire napisał:

Są to doniesienia prasowe w których jak zawsze bywa trochę prawdy.


Nie prasowe. To doniesienia Fa(c)ktu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować