Zaloguj się, aby obserwować  
Darnok1

Piłka Nożna

67877 postów w tym temacie

Dnia 20.08.2006 o 12:43, Bambusek napisał:

Bełchatów w końcu zdechnie - tak jak Górnik Łęczna 2 lata temu.

Tu się zgadzam, zresztą o tym już pisałem. :)

Dnia 20.08.2006 o 12:43, Bambusek napisał:

I nie rozumiem tego "zasłużony". To co, Legia w poprzednim sezonie nie zasłużyła? :/

Cóż - wielu tak twierdzi.
Niby wygrywali, ale mimo wszystko, często "ledwo" wygrali.
Wiem - powiesz, że liczy się wygrana, a nie jaką przewagą, ale jednak. No i porażka z Wisłą na koniec sezonu.
Jak na to patrzyłem bardziej obiektywnie podczas wyjazdu, to doszedłem do wniosku, że jednak Wisła w Polsce rządzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

najlepsze dwa kluby w polsce czyli legia i wisła graja troche słabiej a wiarze sie to z kontuziami.obaj trenerzy grali w angli,chyba najbardziej wybieganej lidze na swiecie i dla tego daja w kosc na treningach naszym graczom.nasi piłkarze nie sa przyzwyczajeni do tak mocnych treningów,w wisle kontuziowanych jest około 10 zawodników a legii ze 6-7.nie lubie legii ale niech wygra z tym szachtarem i niech robi punkty w uefa.co do bełchatowa to bije im brawo wreszcie kto s nowy.musze ich pochwalis za gre skrzydłami to co robia gargułai wróbel to poezia gry w piłke do tego atak matusiak i sa wyniki.chciał bym aby w wisle tak grały skrzydła.(co sadzicie o grze cracovi i lecha w tym sezonie,kibice i trenerzy tych zespołów chodza chyba co chwile do szpitala po nowe zastawki serca)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2006 o 12:58, paweusz napisał:

Aleś się uczepił tego Bełchatowa. BOT to nie Łęczna i takie porównywanie jest bez sensu. Mówisz
jakbyś miał żal, że drużyna teoretycznie słabsza gra lepiej (dużo lepiej) od faworyzowanej
przez ciebie legii. Ich wygrane nie są przypadkowe, grają pewnie, prowadzą grę i zdobywają
cenne punkty. Mają już sporą przewagę nad Wisłą, ale jakoś źle nie życzę BOT-owi.


Pokaż mi kibica który NIE faworyzuje swojej drużyny... BOT obecnie nie jest zespołem nawet na puchary. Po 4 kolejkach prowadzą, fajnie, tylko co bedzie po 15?

Dnia 20.08.2006 o 12:58, paweusz napisał:

Zasłużony lider, bo i punkty poparte są solidną pracą, w drużynie zauważa się zespołowość,
piłkarze dobrze się rozumieją. Rywale nie oddają im punktów. Pewnie jakby zaczęli przegrywać,
to powiesz "a nie mówiłem".


Jakbyś zamiast się cietrzewić przeczytał ze zrozumieniem to byś zobaczył, ze akurat tutaj nie chodziło o BOT...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2006 o 16:17, Bambusek napisał:

Pokaż mi kibica który NIE faworyzuje swojej drużyny... BOT obecnie nie jest zespołem nawet
na puchary. Po 4 kolejkach prowadzą, fajnie, tylko co bedzie po 15?

Postawa BOT-u może dobrze wpływać ma morale pozostałych drużyn, które myślą o czołowych pozycjach w tabeli. Są narazie takim "królikiem", którego ja na początku się nie złapie, to potem może być ciężko. Chyba, że "królik" dostanie zadyczszki. Ja się cieszę, że jakaś drużyna się wyróżnia i daje do myślenie innym, że nie tylko legia, wisła czy lech mogą wygrywać.
BOT nie na puchary ? A legia - mistrz Polski nadaję się na chwilę obecną do pucharów ?

Dnia 20.08.2006 o 16:17, Bambusek napisał:

> Zasłużony lider, bo i punkty poparte są solidną pracą, w drużynie zauważa się zespołowość,
Jakbyś zamiast się cietrzewić przeczytał ze zrozumieniem to byś zobaczył, ze akurat tutaj nie chodziło o BOT...

Szczerze mówiąc irytowała mnie postawa legii na wiosnę. Parę razy, gdyby nie rzuty wolne i ten Brazylijczyk, to wpadłoby pewnie parę remisów legii. Trochę fuksa mieli. Ale ja nie chcę się przecież kłucić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2006 o 18:01, paweusz napisał:

Szczerze mówiąc irytowała mnie postawa legii na wiosnę. Parę razy, gdyby nie rzuty wolne i
ten Brazylijczyk, to wpadłoby pewnie parę remisów legii. Trochę fuksa mieli. Ale ja nie chcę
się przecież kłucić.


Wiesz, to jest - moim skromnym zdaniem - troche "nie fair" takie gdybanie "gdyby nie ten Brazylijczyk". Legia go kupiła więc nawet gdyby on sam grał i strzelił / wybronił wszystkie gole, a pozostała 10 siedziałaby bykiem na murawie to i tak wygrywa mecz Legia a nie Brazylijczyk. :]
Można wiedzieć komu kibicujesz ?
Czysta ciekawość. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2006 o 18:01, paweusz napisał:

Ja się cieszę, że jakaś drużyna się wyróżnia
i daje do myślenie innym, że nie tylko legia, wisła czy lech mogą wygrywać.


Takie mam przeczucie, ze ani Wisla ani Legia nie wygraja w tym roku ligi. Moze Korona? Moze niespodziewanie wlasnie Belchatow?

Dnia 20.08.2006 o 18:01, paweusz napisał:

BOT nie na puchary ? A legia - mistrz Polski nadaję się na chwilę obecną do pucharów ?


Nie, nadaje sie na srodek tabeli naszej ligi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2006 o 20:10, Vaxinar napisał:

Można wiedzieć komu kibicujesz ? Czysta ciekawość. :)

Kibicuję Wiśle. Legia ma tego Rogera, czy jak mu tam ich szczęście. Dobra nie czepiam się. Denerwuje mnie jednak, że chcecie zrobić z Bełchatowa, jakąś drużynę, która przypadkiem wygrała 4 mecze z kolei... Są w świetnej formie, to wygrywają. Czy będzie tak cały sezon ? Nie wiem, no bo i skąd ?! Mówisz, że ledwo wygrywają gracze BOT (wcześniej takl pisałeś), to jak wytłumaczyć np. ostatnie wzycięstwo z Odrą 5:1. Ktoś powie, że Odra jest słaba, to niech legia czy nawet wisła strzeli im 5 goli. W Polsce talenty czy objawienie nie mają szans, bo kiedy się zdażą, to tacy ludzie jak ty czy bambusek chcą zakarakać takie zjawisko. Bo to niesłychane, że kto inny był mistrzem Polski niż legia czy wisła :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2006 o 21:16, paweusz napisał:

/.../

Po pierwsze to chciałbym zaznaczyć, że ja wcześniej (a dokładnie w moim pierwszym poście w tym wątku po powrocie) napisałem, że ledwo to wygrywała Legia w zeszłym sezonie. :)
Co do Bełchatowa, to oczywiście zwycięstwa są zasłużone, chociaż to z Odra, ale JA po prostu wątpie czy tę formę utrzymają.
To są moje czyste wątpliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2006 o 13:34, DR.SIURAK napisał:

co sadzicie o grze cracovi i lecha w tym sezonie,kibice i trenerzy tych zespołów chodza chyba co chwile do
szpitala po nowe zastawki serca)


Wedlug mnie Craxa potrzebuje wzmocnien w obronie. Atak(giza- moskala...) na te chwile jest jednym z najlepszych w Polskiej lidze(ustepuje tylko Bot Belchatow). Szkoda aby Craxa przegrywala mecze przez nieudolnosc i bledy obroncow. Przydalby sie jakis doswiadczony defensor, ktory by ustawil troche tyly :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2006 o 21:21, Vaxinar napisał:

Co do Bełchatowa, to oczywiście zwycięstwa są zasłużone, chociaż to z Odra, ale JA po prostu wątpie czy tę >formę utrzymają. To są moje czyste wątpliwości.

Tego nie da się przewidzieć. Przecież nie mówię, że zaraz zdobędą mistrzostwo. Legia gra beznadziejnie, a może być w pierwszej 3 na koniec rundy jesiennej. To jest piękne w piłce nożnej, że jest nieobliczalna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widziałem drugą połowę meczu Wisła - Korona. Nie zachwycił mnie, ale najgorszy nie był.
Ubawił mnie za to Węgrzyn, który nagadał się jaki to słaby jest Brożek, a w chwilę później ten strzelił bramkę. Przerzucił się na Radovanovicia i krytykował go zawzięcie, aż ten nie strzelił bramki ;>
Niby słuszność miał bo obaj nie zachwycili, ale śmiesznie było. Wisła zdaje się łapać wiatr w żagle i wygląda, że rzeczywiście będzie się liczyła w walce o tytuł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2006 o 21:24, fRgy napisał:

> co sadzicie o grze cracovi i lecha w tym sezonie,kibice i trenerzy tych zespołów chodza
chyba co chwile do
> szpitala po nowe zastawki serca)

Wedlug mnie Craxa potrzebuje wzmocnien w obronie. Atak(giza- moskala...) na te chwile jest
jednym z najlepszych w Polskiej lidze(ustepuje tylko Bot Belchatow). Szkoda aby Craxa przegrywala
mecze przez nieudolnosc i bledy obroncow. Przydalby sie jakis doswiadczony defensor, ktory
by ustawil troche tyly :)

cracivia niema złych obronców,co prawda popełniaja szkolne błedy,ale moze zaskocza wkoncu.giza to jest pomocnik a nie napastnik,jeden z najlepiej grajacych w polsce.w craxe brak napastników i to od 2 lat.moskała to cienias ala kogos trener musi wstawic.bania do bani!bardzo lubie bojarskiego uwarzam go za niespałniony talent ale kreciołe w nodze ma.trener tez bardzo dobry ale to co robi własciciel klubu to wielka pomyłka,ten facet niema serca dla cracovi,w przyszłosci kibice craxy beda płakac ze mieli takiego własciciela,juz jest pokłucony z KS cracovia a bedzie jeszcze gorzej,to taki drugi PTAK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>(...)

Dnia 20.08.2006 o 12:43, Bambusek napisał:

Bełchatów w końcu zdechnie - tak jak Górnik Łęczna 2 lata temu.



Jest jedna zasadnicza różnica - Bełchatów miał także bardzo udaną rundę wiosenną, chociaż nie do końca wszyscy to zauważyli. Jak wyliczył Lenczyk, gdyby w meczu z Amicą nie wystawił rezerwowych to mieliby serię 13 meczów bez porażki.

Poza tym jak już pisałem nieco wcześniej, GKS wydał najwięcej pieniędzy na transfery przed tym sezonem, chociaż nie były to jakieś wielkie nazwiska. Mają solidnego, pewnego sponsora, ale czy jest tam klimat na walkę o mistrzostwo Polski - narazie daleko mi do takiego stwierdzenia. Chociaż patrząc na postawę niektórych ''faworytów'' na początku sezonu, to puchary są dla nich jak najbardziej realną opcją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Ale czy jest tam klimat na walkę o mistrzostwo Polski - narazie daleko mi do takiego stwierdzenia. Chociaż patrząc >na postawę niektórych ''faworytów'' na początku sezonu, to puchary są dla nich jak najbardziej realną opcją.
Myślę, że tak dobra gra poparta świetnymi wynikami jest niespodzianką dla samych działaczy, trenera i piłkarzy BOTu Bełchatów. Sądzę, że teraz muszą zastanowić się teraz, co jest dla nich ich celem w tym sezonie, a potem przemyśleć na co ich stać. Trzymam za nich kciuki.
Ale najważniejsze, że mimo plagi kontuzji Wisła K. jest teraz na fali. Było ciężko, ale jest coraz lepiej, strzelają bramki, wygrywają. Zwycięstwo nad Koroną dobrze mnie nastraja przed rewanżem z Mattersburg. "Białą Gwiazda" zdecydowanie ma największe szanse na awans do następnej rundy europejskich pucharów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2006 o 10:28, paweusz napisał:

Grzesiu znowu na topie.

- - - - -
Jak dla mnie to jedyna dla niego szansa na gre w Premierhip - awans z zespolem z Championship. Wg. mnie Rasiak jesy wystarczajaco dobry, a moze i zbyt dobry na druga lige angielska, ale za slaby na pierwsza. Jedynie klubowe zaslugi i ufajacy mu trener moglyby sprawic, ze bedzie wogole mial szanse rozegrania sie w Premiership (o ile Southampton awansuje), a wtedy i byc moze nabrania wystarczajacych umiejetnosci by sie tam utrzymac. Bo Rasiak wg. mnie mimo opinii przede wszystkim internatow drewniakiem wg. mnie nie jest :-)

A co do polskiej ligii - ja licze ze forma Wisly K. bedzie rosla, a Dan sie jakos utrzyma na stanowisku. naprawde go polubilem ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2006 o 21:42, Hegemon napisał:

To jeszcze nic, u mnie w moim rodzinnym miasteczku gra Milan. Milan Milanówek :)


Wiem pamietam.
Jak byłem jeszcze młodzikiem, to kilka meczów z Milanem graliśmy.
Ba nawet w seniorskiej piłce zdarzyło mi się zagrać coś z Milanem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2006 o 11:46, paweusz napisał:

(...)
Myślę, że tak dobra gra poparta świetnymi wynikami jest niespodzianką dla samych działaczy,
trenera i piłkarzy BOTu Bełchatów. Sądzę, że teraz muszą zastanowić się teraz, co jest dla
nich ich celem w tym sezonie, a potem przemyśleć na co ich stać. Trzymam za nich kciuki.


Zobaczymy jak przede wszystkim zareagują sami zawodnicy. Jest tam paru młodych graczy i taka zwyżka formy całej drużyny plus powołania do kadry niektórych graczy mogą przynieść różne efekty. Chociaż z drugiej strony osoba Lenczyka to gwarancja utrzymania sporej dyscypliny w drużynie.

Dnia 21.08.2006 o 11:46, paweusz napisał:

Ale najważniejsze, że mimo plagi kontuzji Wisła K. jest teraz na fali. Było ciężko, ale jest
coraz lepiej, strzelają bramki, wygrywają. Zwycięstwo nad Koroną dobrze mnie nastraja przed
rewanżem z Mattersburg. "Białą Gwiazda" zdecydowanie ma największe szanse na awans do następnej
rundy europejskich pucharów.


Trochę chyba za wcześnie na pierwsze oceny, ale bez wątpienia widać, że chyba jednak procentuje dobrze przygotowany okres przygotowawczy a zawodnicy dobrze prezentują się przede wszystkim pod względem fizycznym (z czym próbują polemizować niektórzy pseudoeksperci typu Ryszard Szul). Wystarczy spojrzeć jak szybkościowo i wydolnościowo prezentował się Błaszczykowski na tle innych zawodników w spotkaniu kadry U-21. Mam nadzieję, że taki stan rzeczy ciągle będzie się utrzymywał, bo biorąc pod uwagę bardziej trudniejsze mecze co 3 dni może nie być takim do końca łatwym zadaniem.

Wisła gra inaczej niż 2-3 lata temu i nie wynika to z faktu pozbycia się czołowych zawodników. Może i mniej jest polotu i pięknej gry, ale z drugiej strony więcej walki, zaangażowania, pressingu i - co chyba najważniejsze - cwaniactwa. Tego cwaniactwa wielokrotnie brakowało w europejskich pucharach i może w końcu teraz będzie inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2006 o 22:49, .Darnok napisał:

Wisła gra inaczej niż 2-3 lata temu i nie wynika to z faktu pozbycia się czołowych zawodników.
Może i mniej jest polotu i pięknej gry, ale z drugiej strony więcej walki, zaangażowania, pressingu
i - co chyba najważniejsze - cwaniactwa. Tego cwaniactwa wielokrotnie brakowało w europejskich
pucharach i może w końcu teraz będzie inaczej.

Przez parę lat w końcu grali w tych europejskich pucharach z różnym szczęściem. Raz grali lepiej, raz gorzej, ale na pewno zaprocentowało doświadczeniem i ograniem. I tak jak mówisz "cwaniactwem", które zauważamy u bardzij ogranych drużyn.
A tym, że Wisła na fali może się pospieszyłem, ale widać regularną poprawę. Biała Gwiazda się rozkręca, a czy BOT osiągnął maksimum czy dalej się "rozkręca"...
Korona czy Bełchatów są dobre na ligę polską, ale czy w pucharze UEFA by sobie poradziły ? To dla nich byłoby coś nowego. Mogliby z początku zaskoczyć "świerzością", ale na dłuższą metę to niue wiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować