Zaloguj się, aby obserwować  
Darnok1

Piłka Nożna

67877 postów w tym temacie

Dnia 25.08.2006 o 07:08, HumanGhost napisał:

(...)
Juz mi kiedyś zadałeś podobne pytanie. Kiedy i gdzie Ci nie powiem, co jest oczywiste. Ale
napisałem tak nie dlatego, ze "tak sie słyszy", tylko dlatego, że tak to parę razy widziałem.
Powinieneś pamiętać moją ostatnią odpowiedź, ale to chyba na starym forum bylo, bo nie mogę
teraz znaleźć tego. W kazdym razie nie martw się - jak coś piszę to opieram to na doświadczeniu
a nie na plotkach i pomówieniach. :-)


Coś tam sobie przypominam... Po prostu nie chciałbym, żeby wydarzenia mające miejsce z reguły poza stadionem rzutowały na opinię na temat wszystkich innych na niego przychodzących, w szczególności tych zajmujących się przygotowywaniem opraw czy prowadzeniem dopingu.
Piszę to, choć sam parokrotnie miewałem tego typu "doświadczenia", co akurat w specyficznych realiach mojego miasta jest niestety z reguły normalką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2006 o 10:29, Danio X napisał:

Na jedną z tych drużyn trafi Wisła Kraków w trzeciej rundzie kwalifikacyjnej Pucharu UEFA:
Dinamo Zagrzeb (Chorwacja)
FC Artmedia Petrzałka (Słowacja)
Iraklis FC (Grecja)
IK Start (Norwegia)
FCS Pasching (Austria)
Ciekawie by było gdyby trafili na Austryjaków. Oby nie trafili na Słowaków.


Hehe, a na Forum Wisły ktoś zapomniał dokonać podziału geograficznego i pośród potencjalnych rywali (tj. nierozstawionych) był m.in. Tottenham czy Crvena Zvena :]

Ja tam się każdego rywala boję, bo Wisła nie prezentuje niestety formy, która pozwalałaby realnie myśleć o awansie do fazy grupowej.

W sumie najlepiej Słowacja, byłby fajny i w miarę bliski wyjazd :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2006 o 10:44, Vaxinar napisał:

(...) Bo co
z tego, że będzie na stadionie spokojnie jak Cię zasztyletują "w imię białej gwiazdy" na ulicy
? (bez obrazy dla Wiślan, to taki przykład tylko).


No akurat w Krakowie to na ulicy kose zaliczyć w niektórych miejscach nietrudno, szczególnie jak sie ktoś "postara". Ale animozje klubowe to dzisiaj doprawy tylko głupia przykrywka.

A tak w ramach ciekawostki - zadymy były zawsze, u nas kibice napieprzali się nawet w trakcie niemieckiej okupacji :D Na szczęscie jakiś oficer SS tylko machnął ręką i zostawił ich w spokoju, żeby dokończyli :) A w tamtych czasach to nawet za oglądanie piłki nożnej można było trafić do obozu...

Dnia 25.08.2006 o 10:44, Vaxinar napisał:

Co do wczorajszego meczu, to głównie nie podobało mi się nie uznanie drugiej bramki.
Nie wiem jak inni, ale ja tam Wiśle kibicuję na dalszej drodzę, bo to ładne miasto jest. :P
Najładniejsze w Polsce. :)


No widzisz, takie piękne, a wg. pewnej firmy oplacanej przez PZPN jesteśmy mniej atrakcyjni od takiego Chorzowa na przykład czy paru innych dużych miast, których przez grzeczność nie wymienię.

Jakoś zachodnie media klasyfikują Kraków w takim samym rankingu na 5 miejscu na świecie, tylko jakoś u nas tego nie potrafi nikt zauważyć. Albo nie chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.08.2006 o 11:41, .Darnok napisał:

No widzisz, takie piękne, a wg. pewnej firmy oplacanej przez PZPN jesteśmy mniej atrakcyjni
od takiego Chorzowa na przykład czy paru innych dużych miast, których przez grzeczność nie
wymienię.

Jakoś zachodnie media klasyfikują Kraków w takim samym rankingu na 5 miejscu na świecie, tylko
jakoś u nas tego nie potrafi nikt zauważyć. Albo nie chce.

Ano widzisz, w PZPN Krakwa chyba nie lubią, kiedy ostatni raz zagrała tam reprezentacja? Moja pamięc aż tak daleko nie sięga :D
Kraków powinien byc miastem ME 2012 chocby tylko ze względu na niewielką odległosc do granicy ukraińskiej.
Osobiście najbliżej miałbym gdyby mecze ME rozgrywano także w Gdańsku, ale na litośc trzeba myślec racjonalnie , drużyny grające na mistrzostwach nie moga pokonywac tak absurdalnych odległości, straci na tym tylko widowisko sportowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2006 o 11:47, boogie85 napisał:

(...)
Ano widzisz, w PZPN Krakwa chyba nie lubią, kiedy ostatni raz zagrała tam reprezentacja? Moja
pamięc aż tak daleko nie sięga :D


Bodajże w 97 roku za Wójcika, wygraliśmy wtedy z Izraelem 2-0.
Jest o tyle rozczarowujące i absurdalne, że przecież 3/4 drużyny Janasa z eliminacji to była obecna/była Wisła.

Podobno Kraków miał okazję być organizatorem meczu eliminacyjnego z Serbami, aczkolwiek PZPN podkreslił, iż będzie to możliwe jedynie wtedy, kiedy zostanie wybudowany sektor D (ma być gotowy do użytkowania... w listopadzie a miśki z miodowej dobrze to wiedziały) i pawilon medialny (tutaj budowa jeszcze nie ruszyła i nie wiadomo kiedy i czy w ogole ruszy).

Dnia 25.08.2006 o 11:47, boogie85 napisał:

Kraków powinien byc miastem ME 2012 chocby tylko ze względu na niewielką odległosc do granicy
ukraińskiej.


Zastanawiam się jaka będzie odległość między takim Gdańskiem a Donieckiem. Taka podróż to chyba z dobę zajmie...

Dnia 25.08.2006 o 11:47, boogie85 napisał:

Osobiście najbliżej miałbym gdyby mecze ME rozgrywano także w Gdańsku, ale na litośc trzeba
myślec racjonalnie , drużyny grające na mistrzostwach nie moga pokonywac tak absurdalnych
odległości, straci na tym tylko widowisko sportowe.


A właśnie, skąd Ty jesteś, że masz tak daleko do Krk? :) Na wakacje nie możesz sobie na tydzień przyjechać w terminie meczu jakiegoś? ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.08.2006 o 11:54, .Darnok napisał:


A właśnie, skąd Ty jesteś, że masz tak daleko do Krk? :) Na wakacje nie możesz sobie na tydzień
przyjechać w terminie meczu jakiegoś? ;P

Znad samego morza z Ustki konkretnie :D W połowie wrzesnia bede w Bielsku-Białej to może uda mi się do Krakowa wyskoczyc (mam nadzieję :/ )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2006 o 11:41, .Darnok napisał:

No akurat w Krakowie to na ulicy kose zaliczyć w niektórych miejscach nietrudno, szczególnie
jak sie ktoś "postara". Ale animozje klubowe to dzisiaj doprawy tylko głupia przykrywka.

No właśnie, jak czytałem to u Was najbardziej zacięta ta święta wojna. Nie wiem jak z Warszawą i Łodzią.
A to, że klub to dla kiboli przykrywka to chyba wie każdy. :D

Dnia 25.08.2006 o 11:41, .Darnok napisał:

No widzisz, takie piękne, a wg. pewnej firmy oplacanej przez PZPN jesteśmy mniej atrakcyjni
od takiego Chorzowa na przykład czy paru innych dużych miast, których przez grzeczność nie
wymienię.

Od Chorzowa ? -_-" Nie wiem co tam atrakcyjnego, stadion to już nie to co kiedyś, poza tym w Krakowie ma być odnawiany ten Wisły nie ?
A co do stadionów, to podobno najlepszy ma być - po remoncie - Lecha nowego. 44 tys.
A wracając do tematu, jak pisałem o Krakowie to mi chodziło ogólnie o Kraków, a nie "sportowy Kraków", nie wiem jak Tobie.
Jednak ja tam zawsze twierdziłem i twierdzę, że Kraków to najpiękniejsze Polskie miasto, byłem chyba z 10 razy i zawsze było super.
Nawet przez to myślałem czy by Wiśle nie kibicować, ale sztama z Legią to sztama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2006 o 11:03, .Darnok napisał:

Coś tam sobie przypominam... Po prostu nie chciałbym, żeby wydarzenia mające miejsce z reguły
poza stadionem rzutowały na opinię ....


Niestety, moim zdaniem, to jest główna przyczyna pomijania Krakowa jako organizatora meczów międzypaństwowych, jest bardzo napięta (żeby nie powiedzieć tragiczna) sytuacja między kibicami Wisły i Cracovii.
Włodarze boją się wspólnego wpuszczania, na jedne trybuny, zwaśnionych stron. A jeszcze podejżewam że, przyjechaliby kibice z innej części Polski.

Niestety smutne ale prawdziwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2006 o 00:15, boogie85 napisał:

Dyskwalifikacja włoskiej federacji ozancza kompletna izolacje zarówno na płaszczyźnie klubowej jak i reprezentacyjnej.

-----> W podanym newsie autor nie napisal nic o wykluczeniu wloskiej federacji, stad moja reakcja. Ale rozumiem ze powinienem sam sie tego domyslic, wiec mea culpa :-)

A co do P.UEFA to uwazam, ze Wisla ma wieksze szanse na awans, nawet jak trafi na druzyne ze Slowacji, w koncu to nie ta sama Artmedia co w ubieglym roku, kilku zawodnikow sprzedala, z tego co pamietam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2006 o 13:18, Danio X napisał:

Legia kontra Austria Wiedeń nie jest źle.


Z nimi mamy rachunki do wyrównania.
Mogło być znacznie gorzej. Trzeba się zmobilizować i kolejnych Austriaków odesłać do domu:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A tak liczylem na to, ze Wisla wylosuje Dynamo Zagrzeb. Jeste mna praktykach wlasnie w stolicy Chorwacji i jak zobaczylem rozstaw koszykow to juz sie szykowalem na mecz. A tak przy okazji to losowanie w przypadku obu polskich druzyn dosc szczescliwe, moglo byc gorzej... Choc w Lidze Polskiej nie kibicuje zadnej z tych druzyn, to mam nadzieje, ze obie znajda sie w fazie grupwej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2006 o 13:39, Quire napisał:

Mogło być znacznie gorzej.


No nie powiedziałbym. :/
Podaj przykład, z kim gorzej prócz Panathinaikosu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Legia miała szczeście Austria jest teraz w katastrofalnej formie i jeśli Legioniści sie odbuduja po porażce to powinni awansowac dalej. Wisła zagra w Salonikach, coż Grecy to moim mniemaniu groźny przeciwnik i napewno nie sprzeda skóry tak łatwo, jak to zrobił Mattersburg. Jednak forma Wisły systematycznie rośnie. Podsumowując mamy spore szanse na dwie drużyny w fazie grupowej (oby!). Po losowaniu jestem umiarkowanym optymistą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2006 o 14:04, Vaxinar napisał:

> Mogło być znacznie gorzej.

No nie powiedziałbym. :/
Podaj przykład, z kim gorzej prócz Panathinaikosu ?


Chociażby PSG czy Herta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować