Zaloguj się, aby obserwować  
Darnok1

Piłka Nożna

67877 postów w tym temacie

O qrde, padłem jak zobaczyłem tą zagadkę, ktorą próbował rozwikłać Leo :D

Co do zarabiana na futbolu, szczególnie na naszym podwórku - nie oszukujmy się, bez prawdziwych inwestycji nie ma zysku. Kto mało inwestuje, ten mało zyskuje, czesto prawie nic. Wiadomo, że większa inwestycja to większe ryzyko, ale... no chyba każdy zna te podstawowe zasady ekonimiczne :)

Nie mamy dużych i normalnych stadionów - a przecież wystarczy policzyć, jakie mogą być wpływy z biletów na 30-tysięcznym stadionie. Futbol jest fatalnie sprzedawany w mediach - kojarzy się z samymi aferami, zatrzymywaniem sędziów. Nie sprowadza się graczy, którzy faktycznie mogliby gwarantować sukces w pucharach, nie ma porządnej bazy treningowej... można tak wymieniać w nieskończoność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2006 o 19:22, .Darnok napisał:

Nie mamy dużych i normalnych stadionów - a przecież wystarczy policzyć, jakie mogą być wpływy
z biletów na 30-tysięcznym stadionie. Futbol jest fatalnie sprzedawany w mediach - kojarzy
się z samymi aferami, zatrzymywaniem sędziów. Nie sprowadza się graczy, którzy faktycznie mogliby
gwarantować sukces w pucharach, nie ma porządnej bazy treningowej... można tak wymieniać w
nieskończoność.

He he na stadionach typu Barca, Real, Milan itp za jeden mecz np. LM , na biletach ,pamiątkach,parkingach,napojach itd. zarabiają na czysto więcej niż nasze najbogatsze kluby mają budżet na cały rok .A co do zarabiania na futbolu to jeśli się nie zainwestuje naprawdę dużych milionów i to Euro to nie ma szans nawet na zwrot jest tylko strata.Zarobek jest w LM a my już na nią czekamy dekadę ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

masz racie orlen nie musi inwestowac w samochody ale firmy na zachodzie tak robia,bp rajdowe,total parysz-dakar,potrobras f1,potronas suprbike,hisszpanskie moto gp,itd jakos nemoge sobie przypomniec zeby ktoras z nich inwestowała w piłke ,poza rosia rumunia i izraelem(moge sie mylic ale watpie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to jest odpowiedz na post darnoka i spider88,ja sie z wami zgodze tylko władze tego nie widza byłem na meczu wisłyz widzewem i było 49 tys ludzi to było piekło cos tak fantastycznego co nie zapomne do konca zycia.ale problem jest złozony.wyobras sobie ze masz dziecko 7 lat i chcesz zapisac na wisłe koszt taki jest olbrzymi (obozy stroje treningi trener)zarabiasz 8 baniek -nie masz szans tego wytrzymac.dlatego do sekcji chodza dzieci doktorów sedziów itd.a takie dzieci maja wszystko,jak jestes robotem to cie nie stac.a własnie dzieci robotów robia najwiecej dla piłki tak jak z brazylji poprostu starasz sie wyrwac z tego srodowiska.czytałem kieds jak jest to w czechach panstwo daje pieniadze na szkolenie młodziezy,a u nas jak były smsy to sie skonczyło w pare lat ,bo listkiewicz stwierdził ze to za duzo kosztuje.tak ze wszystko rozbija sie o koszty jak jestes młody i ktos cie nie zaciagnie na stadion to jestes kibicem do konca zycie.pmietacie jak w zabrzu były niskie ceny wejscia na stadion to chodził ful.tak ze zeby stadio był na 50 tys ludzi to musi byc zapotrzebowanie czyli koszt biletów musi byc odpowiednio niski musisz miec kumpli co cie tam zaciagna itd. czytałem w piłce noznej ze w turcji liczy sie allach i piłka 98% ludzi ma cos w rodzaju cyfry + przez co jest on tansza.a u nas tvp wogole olewa piłka wola puszczac klan i inne chłamy bo na tym maja wyszsze reklamy.teraz czytałem w pn ze miasto powyrzej 500 tys musi miec stadion na 30 tys zeby spełniało wymogi uefa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Normalnie ręce opadają. Niestety to chyba taka nasza przypadłość - wszelkie zmiany na wyzszych stanowiskach pociągają za sobą pojawienie ludzi wszechwiedzących, co ja piszę (!) s p e c j a l i s t ó w, od wszystkich i od wszystkiego. Skutki widac od razu. Skąd my to znamy?...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2006 o 10:46, Hegemon napisał:

> Beenhakker uprzedzi Engela i zwolni się sam ?! http://sport.onet.pl/0,1248713,1414202,wiadomosc.html
Jesli go zwolnia, to ja nie bede plakal.

Mnie tu nawet nie chodzi o konkretnego trenera, ale o to że być może po 4 meczach eliminacyjnych może nastąpić zmiana selekcjonera. Nie sądzę, żeby dobrze to wpłynęło na reprezentację. Po co go zatrudniali ?! Żeby zaraz zwolnić ?!
A 2, że PZPN chce zdalnie kierowac całą piłką - wszędzie się wpychają, by pokazać swą "potęgę", a nie potrafią się zająć najprostszymi sprawami organizacyjnymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2006 o 21:08, DR.SIURAK napisał:

to jest odpowiedz na post darnoka i spider88,ja sie z wami zgodze tylko władze tego nie widza
byłem na meczu wisłyz widzewem i było 49 tys ludzi to było piekło cos tak fantastycznego co
nie zapomne do konca zycia.


Z czystej ciekawosci, kiedy był ten mecz? Bo z tego co się orientuję, nasz rekord frekwencji wynosi 45 tysięcy i padł w meczu z Celticiem. Poza tym kiedy graliśmy taki "duży" mecz z Widzewem? Z Legią to owszem, w latach 70-tych szczególnie bywało po 40 tysięcy, ale z łódzką drużyną?

Dnia 05.10.2006 o 21:08, DR.SIURAK napisał:

ale problem jest złozony.wyobras sobie ze masz dziecko 7 lat i chcesz
zapisac na wisłe koszt taki jest olbrzymi (obozy stroje treningi trener)zarabiasz 8 baniek
-nie masz szans tego wytrzymac.dlatego do sekcji chodza dzieci doktorów sedziów itd.a takie
dzieci maja wszystko,jak jestes robotem to cie nie stac.


Nie wiem jak to wygląda obecnie, ale kiedy ja trenowałem na Wiśle, to koszty były raczej stosunkowo niskie, a nie jestem żadnym dzieckiem sędziego czy doktora. Co innego bałagan, jaki często panował na zajęciach. Z tym, że to było jeszcze przed przyjściem Cupiała i jego kapitału, nie wiem jak to teraz wygląda (zapewne finansowo młodzieżówki również stoją lepiej - co prawda podlegają TS Wisła, a nie Wisła S.S.A., ale pewnie jakąś kase z powodu przyjścia Bogusia czerpią).

Dnia 05.10.2006 o 21:08, DR.SIURAK napisał:

(...) teraz czytałem
w pn ze miasto powyrzej 500 tys musi miec stadion na 30 tys zeby spełniało wymogi uefa.


Ekstraklasa SA ma wprowadzić taki wymóg licencyjny, bodajże od 2009 roku jeśli się nie mylę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>(...)

Dnia 06.10.2006 o 10:46, Hegemon napisał:

Jesli go zwolnia, to ja nie bede plakal.


Ja też nie. Jakoś od poczatku nie pasował mi w roli wielkiego zbawcy, potem powołanie dla Dudka i Frankowskiego w ramach przypodobania się opinii publicznej... dla mnie szkoleniowiec naprawdę światowej klasy to jest np. Hitzfeld czy Lippi, z nimi na ławce prędzej bym na coś liczył, ale oni nigdy nie będą w naszym zasięgu finansowym.

Inna sprawa, że takie zamieszanie w takim momencie oznacza kolejne zmarnowane eliminacje (o ile już nie są zmarnowane).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2006 o 12:28, .Darnok napisał:

Inna sprawa, że takie zamieszanie w takim momencie oznacza kolejne zmarnowane eliminacje (o
ile już nie są zmarnowane).

Podobnie było z Bońkiem i Janasem . Jak to się skończyło każdy to wie ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2006 o 12:28, .Darnok napisał:

Ja też nie. Jakoś od poczatku nie pasował ...


Masz rację ale nie dokońca, moim zdaniem. Jeżeli już to zwolnić go ale tylko wtedy jak el. ME zostana napewno przegrane. Niech ew. zastępca ma kilka meczów na przyjżenie się zawodnikom, i zbudowanie swojej koncepcji.
Póki co niech Leo sobie w spokoju pracuje.

Dnia 06.10.2006 o 12:28, .Darnok napisał:

Inna sprawa, że takie zamieszanie w takim momencie oznacza kolejne zmarnowane eliminacje (o
ile już nie są zmarnowane).


Nie sa jeszcze zmarnowane. Tylko spokój może nas uratować:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2006 o 14:43, Gerrrard napisał:

Na Jaki wynik jutro w ( sobote ) stawiacie Polska - Kazachstan = ?

Może 3:1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie reprezentacja polski powinna zagrac w Formacji 4-3-3 A na ataku powinni być: Matusiak , Franek i Smolarek...( a Magic ( Żurawski ) powinien wg mnie zagrac w pomocy....co o tym wszystkim sadzicie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

rekord frekfencji był z celtikiem ale było 51 tys.,a jesci cgodzi o widzew to było na poczatku lat 80 tych.chyba 82 lub 83.napewno, pemietam ze ludzie siedzieli na masztach z flagami na sektorze x.no moze wisieli.pamietam ze w widzewie grał wójcicki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://sport.onet.pl/0,1248675,1414737,wiadomosc.html

Misiu się trzyma jak może. Podejrzewam, ze nawet jak go by chcieli siłą wywlekać z PZPN-u to i tak by się kurczowo stołka trzymał. W przyszłym roku znowu znajdzie jakiś powód żeby zostać. Oczywiście wszystko dla dobra Polski i polskiego sportu. Żałosny człowieczek..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2006 o 11:53, HumanGhost napisał:

Misiu się trzyma jak może. Podejrzewam, ze nawet jak go by chcieli siłą wywlekać z PZPN-u to
i tak by się kurczowo stołka trzymał. W przyszłym roku znowu znajdzie jakiś powód żeby zostać.
Oczywiście wszystko dla dobra Polski i polskiego sportu. Żałosny człowieczek..


Dziwisz się ? Kasa w kabze leci to po co ma się zwalniać ? :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować