Zaloguj się, aby obserwować  
Darnok1

Piłka Nożna

67877 postów w tym temacie

Dnia 27.11.2006 o 21:09, ko?nik napisał:

>(...)
Ale w Herthcie chyba Polaków nie lubią. Wichniarek, Kuszczak, teraz Matusiak... no nie wiem


Zapomniałeś o Karwanie vel Zapomniana_Koszulka :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2006 o 21:12, Vaxinar napisał:

Eeee tam... jak będzie dobrze grać to będzie Go chwalić, jak źle to będą wyzywac - normalka.
:]


No teraz gra dobrze, ale jak (niedajboże) przyjdzie jakiś kryzys formy to wsadzą go do rezerw (w forumowym języku: dostanie degrada) I już mu będzie trudno wyjść z tamtąd :D
PS W football Managerze gram Borrusią Dortmund i kupiłem Matusiaka. CZyżby to był znak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2006 o 21:16, ko?nik napisał:

No teraz gra dobrze, ale jak (niedajboże) przyjdzie jakiś kryzys formy to wsadzą go do rezerw
(w forumowym języku: dostanie degrada) I już mu będzie trudno wyjść z tamtąd :D

To jest chyba norma, ale tu nie chodziłoby o spadek formy, ale żebym się wdrążyć do zespołu.

Dnia 27.11.2006 o 21:16, ko?nik napisał:

PS W football Managerze gram Borrusią Dortmund i kupiłem Matusiaka. CZyżby to był znak?

Borrusią mówisz? Kup se GKS Katowice....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2006 o 21:19, Vaxinar napisał:

(...)
Borrusią mówisz? Kup se GKS Katowice....


Kupić to "se" może jakiś marny Bayernik Monachium :P

Nie mam nic przeciwko, żeby w Borussi brylował atak Smolarek-Matusiak ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2006 o 21:32, .Darnok napisał:

Kupić to "se" może jakiś marny Bayernik Monachium :P

A niech sobie kupi, będzie wygrywać. :P

Dnia 27.11.2006 o 21:32, .Darnok napisał:

Nie mam nic przeciwko, żeby w Borussi brylował atak Smolarek-Matusiak ;-)

Ja też, ale jakoś Borrusi nie trawię, bo lubią ją Ci, którzy mnie nie trawią. :D
Na poważnie - mówimy o Rasiaku, a taki atak jak w.w. mamy w reprezentacji, więc jest dobrze. W ogóle jakby tak oboje do Wisły przeszli... co prawda Brożek straciłby pozycję, ale chyba bym to wycierpiał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2006 o 09:01, .Darnok napisał:

Sztucznie? A jak określić przydzielenie poszczególnym ligom kilku miejsc w LM?

wynika to z poziomu reprezentowanego przez te ligi. chyba widać różnicę między trzecią druzyna ligi hiszpańskiej, czy angielskiej, a pierwsza drużyna ligi polskiej

Dnia 27.11.2006 o 09:01, .Darnok napisał:

Coraz niższy poziom, coraz mniejsze pieniądze, coraz mniejszy prestiż. Weźmy taką Steauę -
doszła w tamtym sezonie do półfinału PUEFA, a teraz w LM przegrywała głównie ze strachu i braku
doświadczenia w pojedynkach z najlepszymi.

przegrywała,bo strzelała mniej goli niż przeciwnicy, przywołując słowa śp.K.Górskiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2006 o 21:12, Vaxinar napisał:

Stateczny to bardzo złe słowo moim zdaniem. Hertha jest bardzo bogata, bo należy do niemieckich kolei. MImo to nie idzie najlepiej, ale w tym sezonie wręcz przeciwnie.

- Jakby na zawolanie - http://sport.onet.pl/0,1248703,1440852,wiadomosc.html . Coz chyba Herthy nie byloby stac na Rasiaka. No chyba ze wladze nie maja nic przeciwko jeszzce wiekszemu zadluzaniu sie klubu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2006 o 10:33, LifaR napisał:

- Jakby na zawolanie - http://sport.onet.pl/0,1248703,1440852,wiadomosc.html . Coz chyba Herthy
nie byloby stac na Rasiaka. No chyba ze wladze nie maja nic przeciwko jeszzce wiekszemu zadluzaniu
sie klubu.


No fakt, teraz przypomniała mi się pełna informacja. :/ Dopiero teraz.
Czytałem kiedyś, że właścicielem berlińskiego klubu są bardzo bogate koleje niemieckie, ale czytałem również, że to taki paradoks, bo klub kasy nie ma...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2006 o 14:02, Vaxinar napisał:

Czytałem kiedyś, że właścicielem berlińskiego klubu są bardzo bogate koleje niemieckie, ale
czytałem również, że to taki paradoks, bo klub kasy nie ma...

Podobnie jak u nas z Wisłą Płock .Niby bogaty sponsor budżet oficjalnie podawany to 12mln ale do podziału na dwie sekcje .Jak by nie patrzeć w Płocku piłka ręczna odnosi sukcesy więc tam pewnie trafia większość kasy tak jak w Cracovii i hokeju tyle że tam budżety są osobne .KGHM też kasą aż ocieka a stadion to ruina więc dobry sponsor to nie wszystko .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2006 o 17:10, walgierz napisał:

Przypomina mi się inny, równie dobry pomysł, sprzed bodaj roku - kupienie Kubicy z Łęcznej...

A co ze Svitlicą , kolejny utrzymanek ??
Coraz mniej (chyba już wcale ) rozumuję filozofię budowania mocnego klubu w Krakowie .Tam się robi kabaret a nie zespół .Sprowadzono Okukę którego zadanie ogranicza się do wytypowania składu , kupuje się zawodników po to by byli .
O co tam w końcu chodzi ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2006 o 22:02, spider88 napisał:

> Przypomina mi się inny, równie dobry pomysł, sprzed bodaj roku - kupienie Kubicy z Łęcznej...

A co ze Svitlicą , kolejny utrzymanek ??


Svitlica w formie to doskonały napastnik na Polską ligę. Piłka mu spada pod nogi, jak trzeba to się sama odbija.
Tylko trzeba sobie odpowiedzić czy aby złapie taka formę jak w Legii (oby nie:D) i czy przypadkiem nie jest piłkarskim inwalidą via Dawidowski i Kuźba.

Dnia 28.11.2006 o 22:02, spider88 napisał:

Coraz mniej (chyba już wcale ) ...


Filozofi budowy to tam nie ma juz od jakich trzech lat. Ja w każdym badż razie nie widzę takowej.
A ze Svitlicą to oni się chyba jakoś zabezpieczyli, żeby nie płacić za posiedzenia na trybunach i w gabinetach lekarskich.

Dnia 28.11.2006 o 22:02, spider88 napisał:

O co tam w końcu chodzi ??


Czeski film. Nikt nic do końca nie wie.

A i jeszcze czytałem że Błaszczykowski nie chce podpisać nowego kontraktu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2006 o 11:28, Quire napisał:

A i jeszcze czytałem że Błaszczykowski nie chce podpisać nowego kontraktu.

Wcale mu się nie dziwię , jeszcze kilka dobrych występów w reprezentacji i jak będzie miał kartę zawodnika w ręku to nie jeden klub z czołówki dobrych lig będzie go chciał mieć w swojej drużynie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2006 o 11:38, spider88 napisał:

Wcale mu się nie dziwię , jeszcze kilka dobrych występów w reprezentacji i jak będzie miał
kartę zawodnika w ręku to nie jeden klub z czołówki dobrych lig będzie go chciał mieć w swojej
drużynie .


A i kaskę większą dostanie. Z kartą na ręku będzie łakomym kąskiem.
W przeciwnym razie Wisła zażyczy sobie ze dwa milony EURO i ugrzęźnie w Karkowie jak Żurawski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Wisła powinna kupić Battagkie nie jest świetny ale jest bardzo dobry przydalby sie na pomoc !
To jest młody aregntyńczyk i gra w Boca Juniors i gdyby płacili mó póltora razy wiecej niz zarabia teraz w Boca to moze by przeszedł a poza tym taki talent bógłby sie sprawdzic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2006 o 11:56, Quire napisał:

A i kaskę większą dostanie. Z kartą na ręku będzie łakomym kąskiem.
W przeciwnym razie Wisła zażyczy sobie ze dwa milony EURO i ugrzęźnie w Karkowie jak Żurawski.

Oczywiście , widać że wujek mu dobrze podpowiada .Związanie się z klubem długim kontraktem jest wygodne ale i niebezpieczne .Chyba że wejdą w życie te nowe przepisy o wykupie zawodników , im krótszy okres do końca kontraktu tym mniejszy % wartości do zapłacenia czu jakoś tak , dokładnie już nie pamiętam .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2006 o 12:37, spider88 napisał:

Oczywiście , widać że wujek mu dobrze podpowiada .Związanie się z klubem długim kontraktem
jest wygodne ale i niebezpieczne .Chyba że wejdą w życie te nowe przepisy o wykupie zawodników
, im krótszy okres do końca kontraktu tym mniejszy % wartości do zapłacenia czu jakoś tak ,
dokładnie już nie pamiętam .


Podpisywanie długoterminowych kontarktów ma sens w dwóch przypadkach.
1. Z klubami pokroju MU, Real czy Milan.
2. Pod warunkiem że, w takowym kontrakcie znajdzie się jeden bardzo istotny punkt. A mianowicie klauzula odstępnego na normalnym poziomie.

Pozatym znając życie zaraz sie może zacząć nagonka na Błaszczykowskiego jaki to on niewdzięcznik jest - smutne ale w tym kraju przerabiane wielokrotnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2006 o 12:04, barteg napisał:

Moim zdaniem Wisła powinna kupić Battagkie nie jest świetny ale jest bardzo dobry przydalby
sie na pomoc !
To jest młody aregntyńczyk i gra w Boca Juniors i gdyby płacili mó póltora razy wiecej niz
zarabia teraz w Boca to moze by przeszedł a poza tym taki talent bógłby sie sprawdzic.


A ile trzeba by Boca zapłacić??!! Pozatym, tam pewnie zarabia jakieś 300 tys. EURO a tyle to nie miał chyba nawet Żuraw, to kto mu da 450 tysięcy??!!
Raczej nierealne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>

Dnia 29.11.2006 o 11:28, Quire napisał:

Svitlica w formie to doskonały napastnik na Polską ligę. Piłka mu spada pod nogi, jak trzeba
to się sama odbija.


Taki drugi Frankowski ;-P ;-)

Dnia 29.11.2006 o 11:28, Quire napisał:

Filozofi budowy to tam nie ma juz od jakich trzech lat. Ja w każdym badż razie nie widzę takowej.
A ze Svitlicą to oni się chyba jakoś zabezpieczyli, żeby nie płacić za posiedzenia na trybunach
i w gabinetach lekarskich.


Filozofia jest, tylko idiotyczna. Sprzedaje się najlepszych graczy, a w zamian sprowadza wolnych, bez kontraktu. Zdarzają się strzały w dziesiątkę (Cleber i Dolha), ale większość to nieporozumienia.

Dnia 29.11.2006 o 11:28, Quire napisał:

A i jeszcze czytałem że Błaszczykowski nie chce podpisać nowego kontraktu.


Gdzie wyście to niby wyczytali? Już kolejny raz ktoś takie bzdury pisze...

http://www.wislakrakow.com/www/showarticle.php?articleid=12656


Co do Chmiesta - po co? Małecki się marnuje. Czemu nikt nie chce w końcu postawić na młodzieć - z Błaszczykowskim przecież zaskoczyło....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować