Zaloguj się, aby obserwować  
Darnok1

Piłka Nożna

67877 postów w tym temacie

Dnia 02.12.2006 o 19:33, Fiarot napisał:

Spider, O.K., szkółki szkółkami, ale w obecnej sytuacji Man Utd, gdzie czeka ich jeszcze sporo
spotkań, a Chelsea ma zaledwie 3 punkty straty lepiej postawić na gracza już ogranego i doświadczonego.

O jakim ograniu mówimy ??
Larsson grał w lidze szwedzkiej ,w mniej lub bardziej znanej drużynie gdzie miał sobie spokojnie czekać na emeryturkę , bez szumu który jest wokoło wielkich klubów i rozgrywek .Idę na całość że treningi u niego nie były prowadzone na 100%, potrzebuje czas na aklimatyzację i zgranie się z zespołem .Swoje najlepsze lata ma już dawno za sobą a gdyby naprawdę zależało mu na grze to pod koniec zeszłego sezonu podpisał by kontrakt z Barceloną a nie robił takie szopki .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://sport.onet.pl/0,1248702,1443788,wiadomosc.html - Anglia: supersnajper Rasiak :-)
Bardziej od tego, ze strzela (bo do tego sie wszyscy powinni juz przyzwyczaic) zainteresewalo mnie w tym newsie co innego - dotychczas w Championship obserwowalem jedynie ile bramek nasz reprezentant strzelil, wiec informacja podana na koncu newsa mnie zaskoczyla - "Southampton zajmuje w tabeli piąte miejsce tracąc cztery punkty do lidera - Birmingham City.". Wyglada na to, ze szansa na awans, jesli grac beda tak dalej (a nawet i lepiej ;) jest calkiem realna. Wprawdzie do konca sezonu jeszcze daleko, ale...
Przed druzyna "Swietych" jest Derby, byc moze byliby liderem, gdyby Rasiak tam zostal ? ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niedzielan znowu trafił:
http://sport.onet.pl/0,1248708,1443822,wiadomosc.html
Ale zainteresowało mnie coś innego:
"Polski napastnik wpisał się na listę strzelców w drugiej minucie doliczonego czasu gry pierwszej połowy. Niedzielan wykorzystał Bretta Holmana i pokonał bramkarza gospodarzy Roberta Zwinkelsa."
Dziennikarze są okropni. Zamiast cieszyć się z bramki rodaka, wyciągają prywatne sprawy ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2006 o 19:56, spider88 napisał:

O jakim ograniu mówimy ??


Mam na myśli ogranie na odpowiednim poziomie, które nabył w trakcie całej dotychczasowej swojej kariery.

Dnia 02.12.2006 o 19:56, spider88 napisał:

Larsson grał w lidze szwedzkiej ,w mniej lub bardziej znanej drużynie gdzie miał sobie spokojnie
czekać na emeryturkę , bez szumu który jest wokoło wielkich klubów i rozgrywek . Idę na całość
że treningi u niego nie były prowadzone na 100%


O.K., ale w owej szwedzkiej drużynie - Helsingborgu spędził zaledwie pół roku, więc pewnie nie stracił wiele ze swojej wcześniejszej formy. Zresztą zupełnie w ciemno by go nie brali i gdyby docierały do nich przesłanki, że Larsson gra o wiele gorzej niż chociażby w Barcelonie to na Old Trafford by nie trafił. A że treningi w Szwecji miał o wiele lżejsze to nie wątpię :) . Widocznie taki spokojniejszy okres był mu potrzebny, ale znowu chce trochę pograć na wyższym poziomie.

Dnia 02.12.2006 o 19:56, spider88 napisał:

potrzebuje czas na aklimatyzację i zgranie się z zespołem .


I dostanie trochę tego czasu :) . Zauważ, że po wyjazdowym meczu z Newcastle 1 stycznia Man Utd gra kolejne spotkanie dopiero 13 stycznia u siebie z Aston Villa. 12 dni dla takiego piłkarza jak Larsson to wystarczający okres, aby odpowiednio zgrać się z zespołem. W dodatku grał on już kiedyś na Wyspach Brytyjskich, co prawda nie w Premiership, lecz w lidze szkockiej w barwach Celticu, lecz dzięki temu powinien zaaklimatyzować się stosunkowo szybko.

Dnia 02.12.2006 o 19:56, spider88 napisał:

Swoje najlepsze lata ma już dawno za sobą a gdyby naprawdę zależało mu na grze
to pod koniec zeszłego sezonu podpisał by kontrakt z Barceloną a nie robił takie szopki .


Larsson nie pierwszy raz robi wokół siebie tego typu zamieszanie - po MŚ w Japonii i Korei zrezygnował przecież z występów w reprezentacji, aby jednak powrócić do niej tuż przed ME w Portugalii.

Ponadto znalazłem dwa ciekawe artykuły na temat przybycia Larssona do Man Utd:
http://www.devilpage.pl/index.php?modul=news&cmd=komentarze&id=9167
http://www.devilpage.pl/index.php?modul=news&cmd=komentarze&id=9171

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2006 o 18:59, Fiarot napisał:

Taa, jeśli nawet, to czemu tak późno?

Bo nie ma potrzeby wcześniej.

Dnia 02.12.2006 o 18:59, Fiarot napisał:

Bez przesady :) . Wisła pewnie wygra, ale raczej nie aż tak wysoko. Wątpię, aby Okuka wystawił
przeciwko Odrze możliwie najsilniejszy skład.

Nie ma żadnej przesady, a Drago wcale nie musi wystawiać najlepszego składu.

Dnia 02.12.2006 o 18:59, Fiarot napisał:

Nie na swoim boisku, lecz w Łodzi. Zresztą całkiem możliwe, że Lenczyk celowo odpuszcza Puchar
Ekstraklasy, aby wiosną skoncentrowac się jedynie na lidze. W końcu dzięki wysokiemu miejscu
w tabeli może wywalczyć awans do europejskich pucharów, zaś zwycięstwo w Pucharze Ekstraklasy
takiej przepustki nie daje.

Ja widzę jednak, że w Bełchatowie.
Ooo tak, to napewno doskonale uknuty plan trenera, teraz trochę poprzegrywają, aby inni myśleli, że są słabi, a później GKS uderzy... genialny plan trenera.

Dnia 02.12.2006 o 18:59, Fiarot napisał:

Ale za to kilka dni później Widzew grając u siebie przegrał z Górnikiem Łęczna 0:2 :P .

Możliwe... nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2006 o 02:11, Vaxinar napisał:

Bo nie ma potrzeby wcześniej.


Była potrzeba - dla Legii chociażby podczas spotkań I rundy Pucharu UEFA. Zresztą w przypadku Legii ciężko powiedzieć, czy faktycznie się odradza. W końcu parę dni wcześniej zaledwie zremisowała ona u siebie z Wisłą Płock 0:0. Co do Wisły to już bardziej się zgodzę - wygrana 3:1 nad Baselem może pomóc im złapać wiatr w żagle, tym bardziej, że przed nią wciąż bardzo ważny bój 13 grudnia w Rotterdamie z Feyenoordem o 3 miejsce w grupie.

Dnia 03.12.2006 o 02:11, Vaxinar napisał:

Nie ma żadnej przesady, a Drago wcale nie musi wystawiać najlepszego składu.


Ale nie wygrają raczej ponownie 6:0 :) .

Dnia 03.12.2006 o 02:11, Vaxinar napisał:

Ja widzę jednak, że w Bełchatowie.


http://sport.onet.pl/100467,1256663,20773,tabela.html?tab=2785 , chyba, że onet ściemnia ;) .

Dnia 03.12.2006 o 02:11, Vaxinar napisał:

Ooo tak, to napewno doskonale uknuty plan trenera, teraz trochę poprzegrywają, aby inni myśleli,
że są słabi, a później GKS uderzy... genialny plan trenera.


Nie, po prostu uważam, że Puchar Ekstraklasy może być dla zespołów z czołówki kulą u nogi podczas rundy wiosennej. Jest to kolejny wysiłek dla zawodników, chyba, że trenerzy będą wystawiali wówczas głównie piłkarzy rezerwowych. O ile Wisła czy Legia mają odpowiednio szeroką kadrę, aby poradzić sobie z tym problemem, to dla Bełchatowa lepiej będzie sobie te rozgrywki odpuścić i skoncentrować wyłącznie na lidze.

Dnia 03.12.2006 o 02:11, Vaxinar napisał:

Możliwe... nie wiem.


http://sport.onet.pl/100467,1256663,20773,tabela.html?tab=2786

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>(...)

Dnia 02.12.2006 o 22:29, walgierz napisał:

Dziennikarze są okropni. Zamiast cieszyć się z bramki rodaka, wyciągają prywatne sprawy ;>


Oj no czego się dziwisz. Przecież to Holandia :P

P.S. Chyba takich komentarzy było więcej, bo już zedytowali newsa :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2006 o 02:39, Fiarot napisał:

Była potrzeba - dla Legii chociażby podczas spotkań I rundy Pucharu UEFA.

Fakt, zgadzam się.

Dnia 03.12.2006 o 02:39, Fiarot napisał:

Onet ściemnia, nie pierwszy raz. :)

Dnia 03.12.2006 o 02:39, Fiarot napisał:

Nie, po prostu uważam, że Puchar Ekstraklasy może być dla zespołów z czołówki kulą u nogi podczas
rundy wiosennej. Jest to kolejny wysiłek dla zawodników, chyba, że trenerzy będą wystawiali
wówczas głównie piłkarzy rezerwowych. O ile Wisła czy Legia mają odpowiednio szeroką kadrę,
aby poradzić sobie z tym problemem, to dla Bełchatowa lepiej będzie sobie te rozgrywki odpuścić
i skoncentrować wyłącznie na lidze.

Jesteś kibicem GieKSy?
Jak dla mnie ten Puchar to fajna sprawa, nie lubię sezonu ogórkowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2006 o 11:54, Vaxinar napisał:

Onet ściemnia, nie pierwszy raz. :)


Zaintrygowało mnie to i postanowiłem poszukać informacji w necie o tym meczu. I faktycznie - owe spotkanie zostało rozegrane jednak w Bełchatowie, chociaż jego nominalnym gospodarzem był ŁKS :) . Także zwracam honor :D . Onet też niby dobrze to zapisał, ale do końca nie sprecyzował ;P .

Dnia 03.12.2006 o 11:54, Vaxinar napisał:

Jesteś kibicem GieKSy?
Jak dla mnie ten Puchar to fajna sprawa, nie lubię sezonu ogórkowego.


Nie, nie jestem kibicem GKS-u, chociaż m.in. po pokonaniu Wisły w Krakowie czuję do nich umiarkowaną sympatię :) . Też jestem zwolnennikiem tego pucharu, lecz nie da się ukryć, że GKS gra w nim tak, jakby specjalnie nie zależało mu na końcowym zwycięstwie. Chociaż oczywiście mogę się mylić - zobaczymy jak podejdą do spotkań w ramach tych rozgrywek na przełomie lutego i marca, gdy będą grali u siebie rewanże z ŁKS-em i Legią.

A co do meczu Wisły z Odrą to co prawda gospodarze wygrali, ale "tylko" 2:0 ;P . Zgodnie z przewidywaniami Okuka oszczędził kilku piłkarzy z podstawowej jedenastki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Real Madryt własnie wygral 2:1 i w tabeli do Barcelony traci juz tylko 1 punkt co oznacza ze po nastepnej kolejce w ktorej Real wygra z Sevilla a Barcelona zremisuje z kims tam Real bedzie liderem !! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dzisiaj zobaczyłem Dawidowskiego w meczu Wisły to mnie zszokowało. Myślałem, że on na jakimś hamaku w ciepłych krajach się buja ;>
Aż mi się Polsat Sport na chwilę zawiesił...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2006 o 21:02, Erton napisał:

Real Madryt własnie wygral 2:1 i w tabeli do Barcelony traci juz tylko 1 punkt co oznacza ze
po nastepnej kolejce w ktorej Real wygra z Sevilla a Barcelona zremisuje z kims tam Real bedzie
liderem !! :)

Człowieczku, nie podniecaj się tak, bo Ci mama majtek nie odpierze... :D Jak na razie Barcelona jest liderem, więc spokojna Twoja rozczochrana... To był mały wypadek przy pracy, nie będe zwalał winy na to, że nie było Ronaldinho, Etoo czy Messiego, bo to nie ma sensu. Zabrakło skuteczności i odrobiny szczęscia (strzał w słupek), którą mieli piłkarze Levante. Real też najwidoczniej miał spore problemy i to u siebie, więc nie ma się czym delektować, a z Sevillą nie byłbym taki pewien zwycięstwa. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2006 o 20:38, Vaxinar napisał:

Czyli w ogóle nie kibicujesz? Czy kibicujesz aktualnie wygrywającym?


Jestem kibicem - jeśli chodzi o drużyny klubowe - Legii Warszawa, Manchesteru United oraz Realu Madryt. Nie oznacza to jednak, że nie toleruję żadnych innych zespołów, a czasami patrzę również przychylniejszym okiem na te ekipy, które akurat w danym okresie grają przyjemny dla oka futbol. Tak jest np. teraz z Bełchatowem, kiedyś przez pewien czas sympatyzowałem również z AS Monaco, gdy w sezonie 2003/04 w pięknym stylu kroczyli od zwycięstwa do zwycięstwa w Lidze Mistrzów. Mam też zasadę, że w europejskich pucharach kibicuję wszystkim polskim drużynom, dlatego też cieszyłem się ostatnio z wygranej Wisły nad Baselem w Puchare UEFA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2006 o 16:54, Quire napisał:

Zresztą tak samo Larson jak i Ferguson dużo nie ryzykują. Podejżewam że jakieś maks. 60-70 tys. funtów bo więcej raczej nie bedzie to kosztować.

- Link: http://sport.onet.pl/0,1248702,1443977,wiadomosc.html - "Larsson za okres od pierwszego stycznia do 12 marca zarobi 740 tysięcy dolarów pensji podstawowej, lecz będzie pracował na akord i otrzyma premie za każdy mecz i bramkę. "W sumie może zarobić 250 tysięcy dolarów tygodniowo" , "Helsingborg otrzymał 750 tysięcy dolarów za wypożyczenie piłkarza."
No to lekko sie pomyliles ;) No ale dla Man Utd to nie sa duze pieniadze, a zawodnik moze sie przydac. Choc jednak jak patrze na kwote i mysle, ze to tylko 3 miesieczne wypozyczenie... Astronomiczne kwoty ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2006 o 01:34, LifaR napisał:

Astronomiczne kwoty ;)


Poszło mi trochę w buty jak to przeczytałem z samego rana.
Teraz to już zastanawiam się gdzie tu sens i logika???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2006 o 18:27, Vaxinar napisał:

Ale fajnie by było gdyby się to wszystko zrównało, prawda ? Liga byłaby ciekawsza i o tytuł
już nie tylko krakowska i warszawka piłka... :)


Było to moje suche stwierdzenie bez jakichkolwiek podtekstów.
Zrównać to się powinno pseudo działaczy, pseudo menagerów oraz pseudokibiców a wtedy polska piłka może być naprawde ciekawsza:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2006 o 09:50, Quire napisał:

Zrównać to się powinno pseudo działaczy, pseudo menagerów oraz pseudokibiców a wtedy polska
piłka może być naprawde ciekawsza:)

Ale do tego nam daleko , wystarczy popatrzeć co się dzieje w Arce .Jak kibice i piłkarze są za przestępcami .Smutne ale prawdziwe .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2006 o 09:54, spider88 napisał:

Ale do tego nam daleko , wystarczy popatrzeć co się dzieje w Arce .Jak kibice i piłkarze są
za przestępcami .Smutne ale prawdziwe .


Ja to cały czas myslę że to może juz jakas szopka noworoczna albo coś podobnego.
Fajnie by było jakby prezes Arki przyznał się. Jakieś 3 tysiące ludzi wyszłoby na kompletnych idiotów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2006 o 10:10, Quire napisał:

Fajnie by było jakby prezes Arki przyznał się. Jakieś 3 tysiące ludzi wyszłoby na kompletnych
idiotów.

Już wyszli, zostało aresztowanych trzech ludzi i wszyscy otrzymali ponad trzydzieści zarzutów .Prokuratura nie rzuca słów na wiatr więc ośmiesznie już nastąpiło .Mi osobiście wstyd za tych ludzi .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować