Zaloguj się, aby obserwować  
Darnok1

Piłka Nożna

67877 postów w tym temacie

Dnia 04.02.2007 o 12:50, citekmaniak napisał:

> Polacy powinni wybierać lepszych przeciwników, a nie ciągle grają z takimi drużynami jak
Estonia
> czy Wyspy Owcze... Np. z Włochami to by dostali ze 3:0 przy takiej grze...
E tam, grali z Portugalią i jakoś wygrali. Po prostu musza testowac słabszych zawodnikow. A
taki mecz z włochami mało by wniósł.

Przyznaj, że mecz z Portugalią to przypadek był ;), a przynajmniej kilka razy do roku powinni zagrać z drużynami z czołówki, żeby dowiedzieć się na jakim poziomie zgrania są i czy podołają w ME jak się zakwalifikują :) (chyba, że FIFA i UEFA nas zawiesi)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Drużyny z czołówki rankingu FIFA nie grają za darmo, a dokładniej to biorą sporo kasy za to, że ktoś chce z nimi grać. Wczoraj mieliśmy mecz w składzie, który pierwszy raz grał w takim ustawieniu, jego celem było zweryfikowanie którzy piłkarze mogą się przydać w przyszłości, przetestować kilka akcji, rozpatrzenie taktyki itd. Z Włochami graliśmy jakiś czas temu i wygraliśmy... Mecz z Portugalią przypadkiem !? Może powiedzieć tak o tym meczu, ktoś kto go nie oglądał lub ma problemy ze wzrokiem.
Poza tym ze słabszymi drużynami też trzeba wygrywać. Np. w el. do ME Niemcy nie dali rady z Cyprem, więc same nazwiska nie wygrywają, trzeba jeszcze zagrać ten mecz. Głupia polska mentalność - jak wygrywamy, to jest źle, bo rywal nie taki albo szczęście, jakbyśmy wygrali to znowu słowa krytyki że zgrania i piłkarzy nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żałuję, że nie widziałem tego meczu... Dobrze, że teoretycznie słabsi zawodnicy potrafili się pokazać z dobrej strony i wygrać. A że wygrali z Estonią - nie ma znaczenia. Wyraźnie widać, że od kiedy przyszedł Leo coś się zaczyna dziać z reprezentacją. Oby tylko działacze nie ukręcili wszystkiemu głowy i nie doprowadzili do wykluczenia nas z rozgrywek. Jeśli tak się nie stanie - widzę nas na ME:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

UWAGA!
Co do rankingu, aby nie zadawać zbędnych pytań to zamieszczę już po meczu ze Słowacją. :)
BTW - gdzie gramy? :)

Co do dalszych typowań, to będzie jak zawsze, ranking tak w poniedziałek, wtorek około i zaraz po rankingu jako pierwszy zamieszczę typy, a za mną szanowni koledzy z naszym wielki czempionem Darnokiem za czele.

Aha, Darnok - dałem Cię bez "." (kropki) w rankingu. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2007 o 13:21, paweusz napisał:

Głupia polska mentalność
- jak wygrywamy, to jest źle, bo rywal nie taki albo szczęście, jakbyśmy wygrali to znowu słowa
krytyki że zgrania i piłkarzy nie ma.

Cała prawda , tyle żeby mieć czyste sumienie trzeba oddać sędziemu że się nie popisał .Przy wyniku 2:0 Estonia strzeliła kontaktową bramkę prawidłowo .Jednak mecz towarzyski więc można odpuścić .
Co do narzekania ja już od dawna odpuściłem i powiem szczerze że nie miałem odwagi przez to oglądać całego meczu z Portugalią tylko co chwilę przerzucałem na mecz Czechy chyba z Irlandią .Zbyt nerwowy się zrobiłem jak zaczeli dobrze grać , żona chciała mi knebel na usta założyć .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2007 o 20:03, spider88 napisał:

Co do narzekania ja już od dawna odpuściłem i powiem szczerze że nie miałem odwagi przez to
oglądać całego meczu z Portugalią

A szkoda...

Dnia 04.02.2007 o 20:03, spider88 napisał:

Zbyt nerwowy się zrobiłem jak zaczeli dobrze grać

:D:D Dobre to jest, zapisze sobie to.
Niemcom pomagają sędziowie - ŹLE, bo gra jest nieuczciwa. Niemcy grają normalnie, bez pomocy sędziów - ŹLE, bo? Wygrywają? Żyją?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2007 o 20:10, Vaxinar napisał:

Niemcom pomagają sędziowie - ŹLE, bo gra jest nieuczciwa. Niemcy grają normalnie, bez pomocy
sędziów - ŹLE, bo? Wygrywają? Żyją?

Mówimy o piłce nożnej czy ręcznej ??
Wiesz mnie pod włos z Niemcami to nie weźmiesz , znam twoje stanowisko a moje aż tak bardzo się nie różni .Natomiast boli mnie tylko ( jeśli już o aspekt Polsko-Niemiecki ) to że tracimy wielu młodych piłkarzy ale to już nasza wina .Niestety są wyjątki gdy chcą grać dla nas , nawet o to proszą ale gdy się nie doczekają reakcji przyjmują ofertę zza Odry gdzie zresztą mieszkają i grają .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2007 o 20:17, spider88 napisał:

Mówimy o piłce nożnej czy ręcznej ??

Yyy, no nożnej. Skąd w ogóle Ci ręczna do głowy przyszła? :]

Dnia 04.02.2007 o 20:17, spider88 napisał:

Wiesz mnie pod włos z Niemcami to nie weźmiesz

A nie mam zamiaru, ale wiesz. Ludzie narzekali, że Niemcom pomagali sędziowie, a teraz Ty piszesz, że jak z Portgalia było ok, to się wkurzyłeś. :]

Dnia 04.02.2007 o 20:17, spider88 napisał:

Natomiast boli mnie tylko ( jeśli już o aspekt Polsko-Niemiecki ) to że tracimy
wielu młodych piłkarzy ale to już nasza wina .Niestety są wyjątki gdy chcą grać dla nas , nawet
o to proszą ale gdy się nie doczekają reakcji przyjmują ofertę zza Odry gdzie zresztą mieszkają i grają.

No właśnie, nasza wina.
Mi się też to niepodoba, ale cóż zrobisz, zresztą... to że ktoś się urodził w Polsce, nie znaczy że jest Polakiem to tak a''propo Klose.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2007 o 19:31, Vaxinar napisał:

(...) a za mną szanowni koledzy z naszym wielki czempionem
Darnokiem za czele.


Wyczuwam lekki sarkazm w tej wypowiedzi :P

Dnia 04.02.2007 o 19:31, Vaxinar napisał:

Aha, Darnok - dałem Cię bez "." (kropki) w rankingu. :D


Masz szczęście :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po meczu z Estonią właściciele Palermo zastanawiają się pewnie za co oni zapłacili. Gdzie jest ten świenty niesamowity Matusiak którego chiała cała Europa. Wiem że to złośliwe, ale denerwował mnie ten sztuczny szum medialny wokól naszej pseudo gwiazdy. Zrobili z niego nie wiadomo kogo. Na testy nie chciał jezdzić bo niby za dobry jest. A wszystko to po paru golach w reprezentacji i dość przecięntnej grze. Jak tak dalej pójdzie to mecze we włoskiej lidze będzie z trybun oglądał. Ja mu źle nie życze ale niech on choć raz udowodni że chociaż połowa tego co o nim piszą i mówią to prawda. Powiem szczerze nie widziałem w jego wykonaniu ani jednego świetnego meczu, przynajmniej na miarę gwiazdy jaką z niego zrobili... mam nadzieje że się doczekam...kiedyś...może...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2007 o 21:36, Vaxinar napisał:

Yyy, no nożnej. Skąd w ogóle Ci ręczna do głowy przyszła? :]

Bo to też piłka a akurat graliśmy z nimi finał MŚ .

Dnia 04.02.2007 o 21:36, Vaxinar napisał:

A nie mam zamiaru, ale wiesz. Ludzie narzekali, że Niemcom pomagali sędziowie, a teraz Ty piszesz,
że jak z Portgalia było ok, to się wkurzyłeś. :]

Tak, byłem przyzwyczajony do marudzenia a tu nagle taki przeskok .Sam wiesz że tym samym postawili sobie bardzo wysoko poprzeczkę a taka nerwówka nie na moje postrzępione nerwy ;)

Dnia 04.02.2007 o 21:36, Vaxinar napisał:

Mi się też to niepodoba, ale cóż zrobisz, zresztą... to że ktoś się urodził w Polsce, nie znaczy
że jest Polakiem to tak a''propo Klose.

Co do Klose to nie ma wątpliwości ale już kilku innych chciało grać dla Polski .Taki Podolski aż prosił o powołanie zresztą teraz jest podobna sytuacja z graczem Borusi , ciekawe czy ktoś się przebudzi w końcu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie en szum też wkurza. Jest 10 innych lepszych od niego piłkarzy w lidze a nikt sie nimi nie interesuje. Taki Matusiak strzeli chyba 2 gole w repr. (jak sie pomysliłem poprawiac!:P) i to takie fuksiareskie=/. Ale mial dobre mecze, jak np. z Wisła w Krakowie, gdzie wraz z Ujkiem i Gargułą nie dali szans wiślakom. Jak dla mnie powinnien siedziec w lidze, jak cos przechodzic do Holenderskiej, albo Francuskiej. Tam by przynajmniej grał, rozwijał sie. Tak posiedzi na ławce 3 sezony i bedzie jak mila, wieczny talant.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2007 o 01:47, hehe napisał:

Po meczu ...


Co do jeżdżenia na testy to ona ma rację w 100%. Niektórym klubom to sie wydaje że Polacy to na każde testy będą z pocałowaniem ręki jeździć. Według mnie nie może być tak że reprezentant kraju który dwa razy z rzędu jedzie na mistrzostwa świata a teraz dobrze stoii w eleminacjach, jeździ na testy do średniaka europejskiego.
Musimy zacząć się cenić.

A Matusiak??? Całą rundę nie miałem do niego przekonania ale zyczę mu wszystkiego najlepszego i dużo bradziej cenie niz Rasialdo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Matusiak jeszcze nie miał nawet okazji zagrać w meczu Palermo, a już go atakujecie. Wcale się nie rwał żeby na siłę przejść do innego klubu (zagranicznego), wynegocjował swoje zarobki 2 razy wyżesz niż mu proponowane. Według mnie jest to zawodnik poukładany. W Holandii czy Francji też można sobie posiedzieć na ławce rezerowych. Saganowski był taką rewelacją w lidze portugalskiej, a w Troyes był tylko rezerwowym. Jeżeli Radek będzie formi i będzie przekładał to na grę i wyniki, to o jego częstotliwość rozegranych meczy w serie A nie ma się co bać. Nie jest to najłatwiejsza liga, do tego jego klub gra jednym napastnikiem, ale nie można go przekreślać. Ciekawe, którzy to są tych 10 lepszych napastników z OE ?! Paru jest dobrych, ale...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2007 o 09:13, spider88 napisał:

Bo to też piłka a akurat graliśmy z nimi finał MŚ .

Wiem. Oglądałem. Jednak to temat piłki nożnej. :)

Dnia 05.02.2007 o 09:13, spider88 napisał:

Tak, byłem przyzwyczajony do marudzenia a tu nagle taki przeskok.

Co miałeś na myśli mówiąc, że chcę Cię wziąść pod włos? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2007 o 12:53, paweusz napisał:

Ciekawe, którzy to są tych 10 lepszych napastników z OE ?! Paru jest dobrych, ale...


No moze przesadzilem ale sa lepsi.. Ja np. wyzej cenie Reissa, bo swoje w Lechu zrobil,ma najwiecej asyst w lidze a jesli chdozi o liczbe goli ze nie musi sie wstydzic. Oby Matusiak nie skonczyl tak jak Piechna. Jeszcze pmaietam o nim piosenke na oskarach=P a teraz? eh...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2007 o 14:46, ThoruS napisał:

No moze przesadzilem ale sa lepsi.. Ja np. wyzej cenie Reissa, bo swoje w Lechu zrobil,ma najwiecej
asyst w lidze a jesli chdozi o liczbe goli ze nie musi sie wstydzic.

Ale Reiss ma już swoje lata i w lidze polskiej to już raczej do końca kariery posiedzi. A Matusiak ma swoje perspektywy. Młody, rozwijający się jednym słowem jest w cenie...

Dnia 05.02.2007 o 14:46, ThoruS napisał:

Oby Matusiak nie skonczyl tak jak Piechna.

Oby. Kiedyś był b.db, a teraz to już baaaardzo słabo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2007 o 14:42, Vaxinar napisał:

Wiem. Oglądałem. Jednak to temat piłki nożnej. :)

Dlatego właśnie się dziwiłem że wyskoczyłeś z tymi Niemcami ;)

Dnia 05.02.2007 o 14:42, Vaxinar napisał:

Co miałeś na myśli mówiąc, że chcę Cię wziąść pod włos? :D

Ehh , takie moje drobne spostrzeżenia z tematu który dość często obserwuję ale się mało udzielam odnośnie historii ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować