Zaloguj się, aby obserwować  
Darnok1

Piłka Nożna

67877 postów w tym temacie

kolektor Mimo wszystko ME nie dorównują wielkością MŚ.

demrenfaris Ano niestety mało prestiżowe jest, ale za to można zobaczyć czym się różni piłka amerykańska od europejskiej i dlaczego niektórzy w tym ja są sceptycznie nastawieni do sprowadzania graczy z Ameryki bezpośrednio do wybitnych klubów Starego Kontynentu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.06.2007 o 12:52, mikal15 napisał:

demrenfaris Ano niestety mało prestiżowe jest, ale za to można zobaczyć czym się różni
piłka amerykańska od europejskiej i dlaczego niektórzy w tym ja są sceptycznie nastawieni do
sprowadzania graczy z Ameryki bezpośrednio do wybitnych klubów Starego Kontynentu :)

Mi tam sie nie podobaja w Ameryce Płd. glownie stadiony. Jakies takie obskurne sa :D To samo wiekszosc z ligi wloskiej i hiszpanskiej. Wszyscy niech sie ucza od Anglii :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Profanacja normalnie :P Jakbyś stanął przed Camp Nou to by sie nogi pod Tobą ugięły z wrażenia :) A strach pomyśleć co będzie niedługo bo w tym roku jest 50lecie CN i ma być ono przebudowywane Ciekawostka- pierwszy mecz na Camp Nou rozegrany został pomiędzy Barcą a...Legią Warszawa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2007 o 12:57, mikal15 napisał:

Profanacja normalnie :P Jakbyś stanął przed Camp Nou to by sie nogi pod Tobą ugięły z wrażenia
:) A strach pomyśleć co będzie niedługo bo w tym roku jest 50lecie CN i ma być ono przebudowywane
Ciekawostka- pierwszy mecz na Camp Nou rozegrany został pomiędzy Barcą a...Legią Warszawa :)

Bylem :) Ale rowniez bylem na Stanford Bridge oraz Old Trafford :) I choc SB jest troszke podstarzaly to od Camp Nou robi wieksze wrazenie :P Tego o Legii nie wiedzialem :D Po za tym mowisz o Barcy ale w lidze graja druzyny pokroju Recreativo! A w Anglii nawet druzyny Championship czy L1 maja lepsze stadiony!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To że stadiony w Brazylii są obskurne to fakt. Ale nie powiedziałbym tego o hiszpańskich. Dla przykładu Camp Nou i Santiago Bernabeu ... W Anglii z fajniejszych można wymienić Old Trafford, Anfield Road i nowe Wembley. O Stamford bym tego nie powiedział. Po tym jak zobaczyłem na jakiej murawie był rozgrywany mecz z Barcą ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2007 o 13:15, kolektor napisał:

To że stadiony w Brazylii są obskurne to fakt. Ale nie powiedziałbym tego o hiszpańskich. Dla
przykładu Camp Nou i Santiago Bernabeu ... W Anglii z fajniejszych można wymienić Old Trafford,
Anfield Road i nowe Wembley. O Stamford bym tego nie powiedział. Po tym jak zobaczyłem na jakiej
murawie był rozgrywany mecz z Barcą ...

Ale w Polsce uwaza sie ze najladniejszy stadion ma Korona Kielce (ktorej jestes fanem :P) a w meczu z Armenia murawa byla okropna. Po za tym nie murawa stadion czyni :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2007 o 13:28, demrenfaris napisał:

Ale w Polsce uwaza sie ze najladniejszy stadion ma Korona Kielce (ktorej jestes fanem :P) a
w meczu z Armenia murawa byla okropna. Po za tym nie murawa stadion czyni :D


Wiśle i Lechowi też budują sie fajne stadiony i dużo większe od stadionu Korony :)
A co do stadionów w Angli to 3 ligowy klub Nottingham Forest ma większy stadion od wielu 1 ligowych Hiszpańskich klubów w tym od Villarrealu ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2007 o 12:57, mikal15 napisał:

Ciekawostka- pierwszy mecz na Camp Nou rozegrany został pomiędzy Barcą a...Legią Warszawa :)

To prawda , tyle tylko że mecz nigdy nie został dokończony .Został przerwany z powodu ciemności ;))
Na stadionie była awaria oświetlenia ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak bywa :) Chyba 4-2 dla Barcy było do tej pory. Swoją drogą wyobrażacie sobie Camp Nou zadaszone w pełni, bo są takie plany? Pryśnie mit słabych kibiców- jak 98 tysięcy zacznie śpiewać i w końcu będzie porządna akustyka to dopiero będzie wrażenie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2007 o 14:17, mikal15 napisał:

Tak bywa :) Chyba 4-2 dla Barcy było do tej pory. Swoją drogą wyobrażacie sobie Camp Nou zadaszone
w pełni, bo są takie plany? Pryśnie mit słabych kibiców- jak 98 tysięcy zacznie śpiewać i w
końcu będzie porządna akustyka to dopiero będzie wrażenie...

Ale jakos na innych stadionach jest taka sama akustyka jak na CN i kibicow slychac :) Tak to jest w FCB... Kibice placa i nie chce sie im dodatkowo spiewac, bo... po co? Wychodza z zalozenia ze jesli oplacaja klub to pilkarze maja grac na 5+ nawet bez dopingu 100tys. kibicow :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Byłeś kiedyś na Camp Nou podczas jakiegoś meczu? Bo ja byłem. I nie widziałem osoby, która by nie śpiewała. Już pomijam fakt, że ze stadionu została wyrzucona przez Laportę grupa Boixos Nois czyli najbardziej radykalnych kibiców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ehh. Nie radykalnych tylko po prostu zwykłych chuliganów a wiadomo, że tacy najwięcej wrzeszczą. Jeśli uważasz, że kibice na CN nie kibicują to mam dla Ciebie kilka fotek z opraw meczowych oraz przy okazji filmik z pięknym zachowaniem kibiców Liverpoolu i Barcy. (link poniżej)

A jeśli chodzi o porównanie kibiców polskich do hiszpańskich to przy okazji meczu Barcelona-Legia do Katalonii wybrała się cała ekipa z Żylety. Weszli do baru na La Rambla i zaczęli oczywiście kozaczyć- trafili jednak na Boixos Nois i uratowała ich jedynie policja...

To tak ogólnie w kwestii stereotypów kibiców na Camp Nou. Mam tam mieszkających na stałe znajomych będących na każdym meczu. I oni mówią, że atmosfera d... urywa a w porównaniu z tym na Old Trafford to...po prostu nie ma porównania dla kibiców Barcy. (zreszta zobacz co Keane mówił o kibicach Manu- podpowiedz text o kanapkach :P )

Oto wspomniany link: http://youtube.com/watch?v=4yxr2zpb6Ys

20070616211639

20070616211704

20070616211719

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A znasz moze grupe HeadHunters z Chelsea? To sa radykalni kibice! Cale szczescie ze policja rozbila te szajke w latach 80. XX wieku. Goscie odpowiadali za najwieksze masakry na wyspach, a Chelsea nie mogla spasc z ligi bo inaczej kibole rozwaliliby stadion zwyciezcow ;/ Policja musiala sie wkupic w ich laski i brac udzial w zadymach zeby ich pokonac. Teraz SB to jednoczesnie najbezpieczniejsza arena swiata jak i miejsce w ktorym na meczach panuje niesamowita atmosfera.

PS tak, bylem na CN na meczu z Betisem w tamtym sezonie. Ale po Old Trafford z meczu z City nic nie zrobi na mnie wrazenia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.06.2007 o 09:23, dawidos160 napisał:

Skąd taki wniosek ?

To jeden z niewielu stadionow na swiecie gdzie nie wydarzylo sie NIC zlego (wypadek, burda, odpalanie rac) przez ~10lat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2007 o 09:26, demrenfaris napisał:


> Skąd taki wniosek ?
To jeden z niewielu stadionow na swiecie gdzie nie wydarzylo sie NIC zlego (wypadek, burda,
odpalanie rac) przez ~10lat :)


Wiesz o ile dobrze pamiętam to od 1997 na żadnym stadionie angielskim nie ma żadnych burd. Odpalenie racy uważasz, za niebezpieczne ? Dla mnie to tylko piękny element dopingu - pokazany chociażby na meczu Lech-Legia kiedy to Lechici podświetlali racami władców ognia. Nie mniej rozumiem, że race mogą stanowić zagrożenie - ot choćby zachowanie Legionistów na tym samym meczu i rzucenie racy w 14 sektor.


Nie możesz mówić, że SB to najbezpieczniejsza arena na świecie z prostego powodu - teraz każdy stadion jest bezpieczny ;) A to, że nie wydarzyło się tam nic złego od 10 lat ? Jest mnóstwo takich stadionów tyle, że grają na nich mniej znane drużyny ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.06.2007 o 09:30, dawidos160 napisał:

Wiesz o ile dobrze pamiętam to od 1997 na żadnym stadionie angielskim nie ma żadnych burd.
Odpalenie racy uważasz, za niebezpieczne ? Dla mnie to tylko piękny element dopingu - pokazany
chociażby na meczu Lech-Legia kiedy to Lechici podświetlali racami władców ognia. Nie mniej
rozumiem, że race mogą stanowić zagrożenie - ot choćby zachowanie Legionistów na tym samym
meczu i rzucenie racy w 14 sektor.


Nie możesz mówić, że SB to najbezpieczniejsza arena na świecie z prostego powodu - teraz każdy
stadion jest bezpieczny ;) A to, że nie wydarzyło się tam nic złego od 10 lat ? Jest mnóstwo
takich stadionów tyle, że grają na nich mniej znane drużyny ;)

Ale jesli druzyna jest znana jest wieksze niebezpieczenstwo. Co do rac to sa one niebezpieczne, inaczej nie zakazanoby ich, nieprawdaz? We Włoszech rzucaja racami na boisko (ale tam jest dziwnie - na derby mediolanu wyrzucono skuter kibica Interu :P) i pilkarza moze cos sie stac. Race sa bezpieczne do pewnego momentu, jesli umiesz ich nalezycie uzywac nie ma problemu :) Ale kibole nie znaja zwykle umiaru :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2007 o 09:46, demrenfaris napisał:

Race sa bezpieczne


No widzisz - przyznajesz mi rację ;)

Dnia 17.06.2007 o 09:46, demrenfaris napisał:

Ale kibole nie znaja zwykle umiaru :D


A to druga strona medalu. Raca sama w sobie jest bezpieczna. A, że to kibice nie umieją się zachować to już niestety świadczy tylko o nich a nie o arenie na której odbywa się mecz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.06.2007 o 09:52, dawidos160 napisał:

No widzisz - przyznajesz mi rację ;)

Nie zabawiaj sie w Smugglera i nie tnij moich postów :P

Dnia 17.06.2007 o 09:52, dawidos160 napisał:

A to druga strona medalu. Raca sama w sobie jest bezpieczna. A, że to kibice nie umieją się
zachować to już niestety świadczy tylko o nich a nie o arenie na której odbywa się mecz ;)

Czyli Włochy i Hiszpania- brak kibicowskiej kultury :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować