Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

GTA V w Los Santos! Jest pierwszy zwiastun!

141 postów w tym temacie

Zwiastun jakoś mnie nie porwał , był sobie taki sobie.
Trochę szkoda że znów akcja będzie się toczyć w San Angeles, może twórcy nasz zaskoczą. Osobiście chciałbym tak jak w pierwszej części akcja toczyła się w trzech miastach a nie być zamkniętym w jednym tak jak ostatnio jest, może tym razem :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2011 o 06:34, Karanthir666 napisał:

Do tych co narzekają na słabą grafikę w grach. W gry się gra, a nie się na nie patrzy.
Od tego są filmy.


Trudno się z Tobą nie zgodzić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2011 o 22:51, MSPRISON napisał:

A więc tym bardziej ta seria jest konsolowa, skoro odniosła taki sukces na platformach
najnowszej generacji, tych poza PC. To już jest konsolowa seria a więc i gra będzie zmierzała
ku konsolom - będzie nastawiona na zabawę a taki kwestie jak choćby fabuła będą uproszczone.

No tak, bo na PCtach jest tendencja wzrostowa. Daj już spokój z tymi uprzedzeniami do konsol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnią częścią GTA, którą przeszedłem i która mi się naprawdę podobała, było Vice City. Od tego czasu jest coraz gorzej. Grałem w San Andreas, które było dla mnie kompletnie oderwane od serii i zupełnie do niej nie pasujące. Odniosłem wrażenie, że gra nie bardzo mogła się zdecydować, czym tak naprawdę chce być. Mnogość opcji (siłownia, randki itp) teoretycznie miała zabawę urozmaicać i uatrakcyjniać, zamiast tego ją tylko "rozmywała", odrywając gracza od "sedna". Grałem w IV, która była dla mnie największą porażką tej serii. Klimatu za grosz, nijak nie mogłem się wciągnąć w fabułę a bohater był... dziwny.

Brakuje mi tej magii, która sprawiała, że od III nie można było się oderwać. Ta gra miała klimat, potrafiła oczarować. Jedynka i dwójka też były świetne (choć to w sumie zupełnie inne gry). W nowych częściach brakuje mi tego humoru, który cechował pierwsze części. Czy ktoś jeszcze pamięta, co to "Gouranga!"? Czy ktoś pamięta radosne skoki na motocyklu przez podniesiony most? Ustawianie rządków samochodów, by zgarniać kasę za ich wysadzenie?

Wiem, że różnica może jest niewielka i trudna do zauważenia, ale dla mnie seria GTA odeszła od tematyki zorganizowanej przestępczości i awansowania w tym światku na rzecz zwykłego, prymitywnego bandyctwa. Jakoś nie jestem do tego przekonany. I coś mi mówi, że piąta część także nie będzie dla mnie. Chyba trzeba zainstalować ponownie Vice City...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2011 o 07:38, Henrar napisał:

> A więc tym bardziej ta seria jest konsolowa, skoro odniosła taki sukces na platformach

> najnowszej generacji, tych poza PC. To już jest konsolowa seria a więc i gra będzie
zmierzała
> ku konsolom - będzie nastawiona na zabawę a taki kwestie jak choćby fabuła będą
uproszczone.
No tak, bo na PCtach jest tendencja wzrostowa. Daj już spokój z tymi uprzedzeniami do
konsol.

Trochę się zagubiłem w tym wszystkim ; ) Uprzedzeń do konsol nie mam, napiszę więcej - konsole spełniają swoje przeznaczenie, mają przede wszystkim oferować szereg radości i zabawy. Moje zdanie opiewa na podstawie po tym, co widziałem już w czwórce a jak widać, kolejna część będzie w znaczącym stopniu podobna. Komputery zawsze będą szły do przodu, natomiast by taka tendencja zachowała się u konsol, muszę powstawać kolejne, co raz to bardziej funkcjonalne modele. Krok ku konsolom.. tak na to patrzę, gdy widzę chociażby optymalizację czwórki na PC - gra w dzień premiery crashowała na potężnych maszynach, nie oferując przy tym jakichś wygórowanych doznań graficznych, po prostu producenci olali tą platformę..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2011 o 09:03, Ring5 napisał:

Ostatnią częścią GTA, którą przeszedłem i która mi się naprawdę podobała, było Vice
City.

Zgadzam się. Do tego gra chodziła bardzo dobrze na PC. No i miała klimat :)
P.S. aaaa nie zauważyłem z kim się zgadzam. To chyba pierwszy raz :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2011 o 07:38, Henrar napisał:

No tak, bo na PCtach jest tendencja wzrostowa. Daj już spokój z tymi uprzedzeniami do
konsol.

Taka prawda. Pewnie z 3% procent konsolowych graczy ją ukończy. Niestety, ale obecna generacja konsol w dużym stopniu zniszczyła nie tylko tę serię, ale cały rynek gier :(

Także ludzie nie dajcie się! Walczcie z tymi konsolami, jeszcze jest nadzieja na zwycięstwo! Niewierni tacy jak Henrar mogą jeszcze przejrzeć na oczy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2011 o 09:30, byverter napisał:

Taka prawda. Pewnie z 3% procent konsolowych graczy ją ukończy. Niestety, ale obecna
generacja konsol w dużym stopniu zniszczyła nie tylko tę serię, ale cały rynek gier :(

Wsiadaj na konia i zacznij rewolucje, młody padapacanie!

Dnia 03.11.2011 o 09:30, byverter napisał:

Także ludzie nie dajcie się! Walczcie z tymi konsolami, jeszcze jest nadzieja na zwycięstwo!
Niewierni tacy jak Henrar mogą jeszcze przejrzeć na oczy!

Idź jeszcze pod krzyż pokrzyczeć, tam gdzie twoje miejsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To już jest konsolowa seria a więc i gra będzie zmierzała

Dnia 02.11.2011 o 22:51, MSPRISON napisał:

ku konsolom - będzie nastawiona na zabawę a taki kwestie jak choćby fabuła będą uproszczone.



Ty grałeś w ogóle w jhakiekolwiek GTA ? Czy tylko coś tam słyszałeś "piąte przez dziesiąte" i dlatego teraz wypisujesz takie bzdury, co więcej - zamiast przestać, brniesz w to dalej...

Uproszczona fabuła ? Nastawienie na zabawę ? LOL :D Chłopie przecież ta seria z części na część ma coraz lepszą, poważniejszą fabułę, z każdą kolejną cześcią tej serii i innych rockstarowskich sandboxów jest tam coraz więcej wątków i nawiązań do problemów trapiących współczesny świat. Bardzo inteligentnie podanych - tak, że jak ktoś jest kumaty to znajdzie, jak nie to robi tylko rozpierduchę i też się będzie dobrze bawił. Nie wszystko jest podane na tacy - i bardzo dobrze.

Ta seria przeszła ogromną rewolucję - od pierwszej części nastawionej na zabawę, demolkę i kradzież aut z bekająco-popierdującym bohaterem, do całkiem już "serious, serious" części czwartej pokazującej jak wysoką cenę trzeba nie raz zapłacić za spełnienie "american dream". Plus dodatki również bawiące się popkulturą i prezentujące humor na znacznie wyższym poziomie niż "American Pie".

Platformy na które ta seria wychodziła nie mają tutaj absolutnie nic do rzeczy, lol - dlatego daruj sobie te teksty o uproszczonej fabule i nie brnij w to dalej. Już Ci czarno na białym udowodniłem, że tendencja w rockstarowskich sandboxach jest wręcz odwrotna (zwłaszcza jeśli doliczymy tutaj też RDR) - od totalnej zabawy i luzu, do nieco poważniejszych klimatów i inteligentnego humoru - zamiast prostackiego pierdnięcia głównego bohatera - smaczki, które trzeba sobie samemu odnaleźć.

Dlatego apeluje - jeśli o czymś nie masz pojęcia, to po prostu nie pisz. Albo się wcześniej podszkol w danym zakresie - w tym wypadku wskazane choćby chwilowe pogranie w GTA IV, tak żebyś wiedział o czym piszesz i mógł się z honorem wycofać z tekstów o uproszczonej fabule.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

GTA byla zawsze grą uniwersalną - każdy w niej znalazl cos dla siebie - gracze tzw niedzielni i hardcorowcy. Rockstar tworząc gry skupia sie na wszystkich aspektach - mamy wiele miejsc do zwiedzania, duzo pobocznych mozliwosci i zadan - karetki, policja, taksówki, pizze, kolekcjonowanie, stunty czy poprostu zabawa w demolke albo cywila, no i dochodzi zawsze swietnie napisany scenariusz. Nie było częsci w ktorej nie przywiązałbym się do głownego bohatera :). Nie można stwierdzać, że GTa idzie w strone graczy niedzielnych, bo gta zadowala każdą grupe.

A co do tego, że ta gra początkowo wychodzi (w tym przypadku jeszcze nie wiadomo) na konsole... myśle, ze to tylko i wylącznie krok marketingowy. Nawet jesli V odrazu nie trafi na pc to po jakims czasie napewno. Dla IV kupilem konsole i nie żałuje :)

Pozdrówka i bądzcie dla siebie bardziej mili, przegladajac ten temat widze same nieprzyjemne wypowiedzi - każdy ma prawo do gdybania po swojemu, a po tym trailerze i tak nic nie jest pewne na 100%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, grałem w każdą część tej serii, ale dość dawno temu ( ostatnie w IV, jakieś 40 godzin ). Być może to ja wszystko upraszczam, ale choćby w takiej czwórce nie widzę poważnej fabuły.. to znaczy zamysł jest dobry, sama historia Nico ma swój urok, ale już sama rozgrywka jest strasznie schematyczna - napady, rozboje, morderstwa itd.. to się robi nudne. Może jednak właśnie o to chodzi ? To przecież gra gangsterska. Ostatnie Twoje zdanie.. dla Ciebie coś jest ambitne, dla kogoś innego już niekoniecznie. No, na szczęście poznałem trochę lepiej istotę tej serii, to na przyszłość głosić growych herezji nie będę.. co nie zmienia faktu, że nad optymalizacją swojego kolejnego produktu Rockstar powinien popracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli będzie to wyglądało tak jak na filmiku, dołożą charyzmatycznego bohatera i stworzą długą ciekawą i realistyczną fabułę to dla mnie gra perfekcyjna. Zawsze zachwycałem się grami od panów z R i myślę, że teraz nie będzie inaczej. Co do grafiki wq. mnie jest bardzo dobra. Nie należę to ludzi którzy patrzą tylko na grafikę. Wiadomo, że wielu nie będzie odpowiadać i wymienią kilka tytułów gdzie jest lepsza, ale jak pisałem dla mnie bardzo dobra. To jeszcze nie czasy by z trudem odróżniać grę od rzeczywistości, przynajmniej graficznie. Co do samej gry jeżeli lokacje będą tętniły życiem, SI będzie zajmowało się swoimi sprawami, dach w samochodzie wreszcie będzie można złożyć i rozłożyć, będzie dużo do roboty w mieście czy miastach to gra będzie perfekcyjna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2011 o 17:42, Dert24 napisał:

grafika całkiem niezła ale umywa sie przy starcraft 2 ale moze stac sie hitem


Dobre porównanie... nie ma co...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2011 o 09:03, Ring5 napisał:

Mnogość opcji (siłownia, randki itp)
teoretycznie miała zabawę urozmaicać i uatrakcyjniać, zamiast tego ją tylko "rozmywała",
odrywając gracza od "sedna"

Nikt nie kazał korzystać z siłowni czy randek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2011 o 17:58, Krzycho napisał:

Nikt nie kazał korzystać z siłowni czy randek.


I to, Twoim zdaniem, jest argument? Cóż, zapewne nikt też nie kazał jeździć samochodem, wykonywać misje i wiele innych rzeczy. Tylko chyba nie do końca o to chodzi, prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować