Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Divnich zachwycony trailerem GTA V. Kolejna przypuszczalna data premiery

26 postów w tym temacie

Tak na chłopski rozum da się to dość prosto wytłumaczyć.

Po prostu ludzkie oko rejestruje więcej niż tych 24/25 fps. Oko jest jedynie narządem optycznym, ono nie analizuje obrazu. Z kolei mózg nie jest w stanie większej ilości przetworzyć, więc rozmazuje nadmiarowe "klatki" otrzymane z oka. To tak w uproszczeniu, bo w rzeczywistości i tak jest nieco inaczej ;D

W przypadku "statycznych" klatek odtwarzanych przy 25 fps, bez klatek pośrednich, oko nie wychwytuje niczego pomiędzy klatkami, a dla mózgu już jest to wystarczająca różnica i stąd np. "szarpanie" w grach przy krawędziach ekranu w stablinych 30fps.

Filmy (takie zwykłe) mogą sobie pozwolić na 25fps, ale wystarczy na stopklatce obejrzeć obraz. Analog rozmazuje się w naturalny sposób jako efekt uboczny czasu naświetlania. Cyfra natomiast w 25fps klatkuje, więc albo jedzie się resamplingiem albo nagrywa się z wysokim fps, co ostatecznie i tak kończy się resamplingiem.

Gry komputerowe to jak cyfrowo nagrane wideo - obraz nie jest "w locie" rozmazany. Po to właśnie wymyślono motion blur [dalej jako MB], żeby nieco te nasze móżdżki oszukać. Metoda oczywiście nadal nie jest doskonała, bo często bardziej wydajne i stabilne jest 60fps bez MB niż 30 z MB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2011 o 09:58, Ifym napisał:

Jak każdy debil który gada śmieci o konsolach. Wracaj nolajfie do grania w 298478 fps.

Degrad -1 za spam, słownictwo i brak szacunku dla rozmówcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Phew ... myślałem, że GTA V wyjdzie na następną generację konsoli i będzie oczo-j-e-b-n-y-m arcydziełem. Po trailerze mam mieszane uczucia i zgadzam się z niektórymi głosami, że ta gra wygląda jak simsy dla niegrzecznych dzieci...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po trailerach ze Star Wars The Old Republic i Dead Island niewiele rzeczy robi na mnie wrażenie. Trailer GTA V nie zalicza się do tej grupy. O wiele bardziej podobał mi się Hope Trailer z Wiedźmina 2 (ten z nokturnem Chopina).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Dotychczasowy rekord należy do Call of Duty: Black Ops, a jedynym poważnym kandydatem do jego pobicia jest w tym roku Modern Warfare 3." Śmiech na sali, aczkolwiek żenada dla portalu Gram.pl. Poprawna wypowiedź w owym temacie powinna wyglądać następująco :
"Dotychczasowy rekord należy do Battlefield 3.... " Call of Duty zeszło na psy, i to w bardzo szybkim tempie.
______________________________________________________

Co do samego tematu związanego o Grand Theft Auto V :
Powiem krótko, a zarazem szczerze. Kosmicznych wymagań to nie będzie miało, gdyż R^ musi również wziąć pod uwagę możliwości dzisiejszego rynku Nvidia, czy również Atari.

Wdł mnie :
Co do kart graficznych.
GTA V w zupełności wystarczą karciochy typu Nvidia GeForce GTX 460 w wyż, tak więc, ludzie o słabszych klockach niestety, lecz będą musieli wydusić od mamusi ostatnie grosze na nowego klocka.
Co do RAM''ów.
Jak dla mnie, 6GB Ram to jest wystarczająco.
Co do Motherboard :
W tej kwestii nie będę się wypowiadał.

Jedynie, co możemy teraz zrobić, to tylko grzecznie czekać na Oficjalne Parametry owej gry.

Pozdrawiam, MgrNiusiek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować